Skocz do zawartości

Kwadratura PieCa


Rekomendowane odpowiedzi

Kup sobie zestaw w esc :> Za taką kasę będziesz miał naprawdę dobry, przyszłościowy zestaw, a w esc złożą Ci go i wyślą [nie wiem czy mają sklep w Poznaniu]. Zaraz w odpowiednim temacie [składanie komputerów... :>] podam przykładowy zestaw za 3800 :P

 

Jeśli mam wymienić plusy tego zestawu to na pewno procesor i oryginalny system, ale reszta :> Nie widzę tu marki zasiłki, podanego modelu płyty głównej, pamięci itd.

Odnośnik do komentarza

Witam

 

Mam następujący problem, które może ktoś będzie w stanie rozwiązać.

 

Od blisko 2 lat używam głośników x-540 5.1 Logitecha. Mam je podpięte do laptopa z kartą dzwiękową nie obsługującą sorround. Głośniki miały na pilocie funkcję "matrix" która w sztuczny sposób rozbijała stereo na wszystkie głośniki (w normalnym trybie działają tylko fronty central i sub).

 

I wszystko było dobrze - do dzisiaj.

 

Surfując jak co dzień po sieci i słuchając muzyki(w trybie matrix) nagle dźwięk zanikł, a we wszystkich kolumnach zaczęło się bardzo głośne basowe dudnienie. przyciszanie nic nie dało, więc wyłączyłem je. Włączyłem z powrotem dalej to samo. Więc ponowne wyłączenie. Sprawdziłem kable niby wszystko ok. Włączam je z powrotem. Już nie dudni. Ale nie działa też tryb matrix :| Dioda na pilocie się świeci, że tryb włączony, a dźwięku brak, jedynie czasami zabuczy przy przekręcaniu gałki głośności. Głośniki działają w zwykłym trybie lecz teraz troszeczkę momentami potrafią zacharczeć. Tylko co mi po zwykłym trybie jak wówczas działają tylko 3 głośniki :(.

 

Spotkał się ktoś może z takim problemem?

Odnośnik do komentarza

Mam problem, a właściwie to moja dziewczyna ma. Otóż nie może uruchomić komputera. Gdy wciska power zapalają się diody, ale nawet nie ma piknięcia. Na ekranie nic się nie wyświetla. Wydaje mi się, że może to być płyta główna, bios lub dysk twardy. Co Wy o tym sądzicie?

Odnośnik do komentarza

Cholera mam pytanie gdyż zaczyna mnie irytować windows.

Średnio co dwa wylogowania lub wstrzymania systemu Windows chce mi się zaktualizować co już bywa po kilkunastu razach irytujące. Kiedyś średnio to okienko wyskakiwało co miesiąc - dwa a teraz nawet co kilka godzin. Jak temu zapobiec lub jak to wyłączyć ?

Odnośnik do komentarza

AMD Athlon 64 2800+ Newcastle (Socket 754, 64bit)

Gigabyte GA-K8NE (nVidia nForce4 4X) [DDR, PCI-E]

DDRAM 1,5GB Kingston PC-400 CL3

Seagate 80GB Barracuda (ATA/150, 8MB, 7200, NCQ)

Radeon X300SE PCI-E Sapphire 128MG TV-out (64-bit)

LG GCC-4522RB

obudowa Logic B6 350W PFC (i tu właśnie chyba jest zasilacz Feel)

 

Edyta mówi, że przez prawie 4 lata komp chodził bez zarzutu.

Odnośnik do komentarza

W dniu wczorajszym ujrzałem BS, zaś dzisiaj system nie chce się uruchomić restartujac się w kółko i pokazując mi BS z komunikatem o problemie ze sterownikiem ATI. Nie wchodzi ani ostatnia dobra konfiguracja, ani też tryb awaryjny. Jak dostać się do systemu i wywalić ów felerny ster? Jakieś pomysły poza reinstalem? :-k

 

Edyta już sobie poradziła - za pomocą konsoli.

Odnośnik do komentarza

Od pewnego czasu mam problem w uruchomieniem kompa. Przy rozruchu wyłącza się on po kilku sekundach. Czasami dzieje się to już przy ekranie logowania. Udaje się go uruchomić na stałe dopiero przy 2-3 próbie. Wiecie może, co mi pada? Może zasilacz?

 

Zajrzyj do środka kompa w poszukiwaniu tzw. spuchniętych tranzystorów. Przerabiałem takie objawy z dwa razy więc na 90%;-) dobry trop. Normalny tranzystor jest płaski z wierzchu lub lekko wklęsły. Po dokładnych oględzinach płyty głównej lub ewentualnie zasilacza pewnie znajdziesz kilka wybrzuszonych. Możliwości naprawy są dwie, albo nowa płyta główna, albo zaprzyjaźniony elektronik, który przelutuje padnięte tranzystorki. Poszukaj w necie a na pewno znajdziesz wiele rad w tym temacie -nie pamiętam niestety strony ale i są takie ze zdjęciami co i jak wygląda i jak się do tego zabrać:-).

 

Mam problem, a właściwie to moja dziewczyna ma. Otóż nie może uruchomić komputera. Gdy wciska power zapalają się diody, ale nawet nie ma piknięcia. Na ekranie nic się nie wyświetla. Wydaje mi się, że może to być płyta główna, bios lub dysk twardy. Co Wy o tym sądzicie?

W tym przypadku warto również zerknąć w bebechy blaszaka.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...