Skocz do zawartości

Marynia podżega 555 grup zawodowych do palenia opon w stolicy


lad

Kto jeszcze powinien zacząć strajkować w Warszawie?  

54 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

5 minut temu, stefan1984 napisał:

 


Chciałem uprzedzić ewentualne argumenty, że nauczyciele zmienić pracy nie powinni i nie mogą. Pewnie jedni mogą, inni nie - jak w każdym zawodzie.

 

 

Oczywiście, że mogą. Ja nie zmienię, bo go kocham i jak już kiedyś napisałem: zostałbym w nich nawet po obniżce pensji. Ale to żaden argument, społeczeństwo nie ma obowiązku finansowania mi mojego hobby. 

 

Ale nie w tym problem (dla mnie). 

 

Nauczyciele odchodzą. W woj. mazowieckim brakuje 1400 etatów afaik. Dopływ młodych jest minimalny. Dlaczego? Kto pójdzie do takiej pracy? Miernoty i zapaleńcy. 

 

Tych drugich będzie mniej. 

  • Lubię! 3
Odnośnik do komentarza

Mój pełnoletni już Matiz miał zwyczaj informować mnie gdy kończy się paliwo, aczkolwiek zazwyczaj nawet nie musiał, bo tankowałem go wcześniej. Tym razem jednak tego nie zrobił, a ja też nie zdążyłem, bo miałem zamiar podjechać na stacje w drodze powrotnej od rodziców.

 

Najpierw kilka razy szarpnął, ale jeszcze w miarę spokojnie dojechałem, ale jak już po wizycie chciałem się udać od razu na najbliższą stację to wyjechałem tylko z ulicy i padł. Po dolaniu około 3,5 litra na początku nie chciał odpalić, raz pochodził minutę i zgasł i jak już miałem dać sobie spokój to odpalił i chodził bez żadnych dziwnych dźwięków, więc mam nadzieję, że to było tylko lekkie zapowietrzenie i jutro po pracy będę mógł zatankować do pełna ;)

 

 

  • Uwielbiam 1
Odnośnik do komentarza
1 minutę temu, Lucifer Morningstar napisał:
Godzinę temu, Feanor napisał:

 

Nauczyciele odchodzą. W woj. mazowieckim brakuje 1400 etatów afaik. Dopływ młodych jest minimalny. Dlaczego? Kto pójdzie do takiej pracy? Miernoty i zapaleńcy. 

 

To samo masz w policji

Bo się w dupach poprzewracało- same programisty i informatyki. Tylko by przy komputerach siedzieli 

:keke: 

  • Uwielbiam 1
Odnośnik do komentarza

Co do taksówkarzy - mają nawet większe uprawnienia, niż uberowcy. Mogą jeździć po centrach miast, gdzie innym nie wolno, mają swoje pasy, postoje, czy np. możliwość wjazdu na dworce i lotniska. Obowiązek rozliczenia się z podatku uberowiec ma taki sam, jak i taksówkarz, tylko że uberowcy najczęściej pracują pod jakąś firmą, która w zamian za obsługę prawno-podatkową bierze jakieś stosunkowo niewielkie pieniądze. Ci, którzy przyjmują płatności gotówkowe muszą mieć również normalnie kasę fiskalną. Nie muszą tylko wtedy, gdy płatność jest przez aplikację, bo wtedy to aplikacja przyjmuje płatność i wystawia dokument sprzedaży (podobno przy rejestracji każdy nowy kierowca musi wybrać, czy ma kasę i będzie realizował przejazdy gotówkowe, czy nie ma i będą mu wpadać tylko te, w których klient wybiera płatność przez aplikację). A znajomość topografii miasta to można sobie w bagażnik wsadzić w czasach, gdy każdy ma nawigację w kieszeni. Zresztą taksówkarze nie chcą rozliczać się przez aplikację. W końcu aplikacji nie da się podkręcić tak, jak taksometru. 

 

A co do nauczycieli to ile oni w końcu zarabiają? Bo ja od zwolenników nauczycieli słyszę, że maks. 3K i to na jakichś wyższych szczeblach, a rząd co chwilę rzuca hasła rzędu 6, czy 8 tysięcy? @Feanor, nie oczekuję że będziesz PIT-a na forum pokazywać, ale rzuć jakimiś widełkami w zależności od stażu nauczyciela.

Odnośnik do komentarza

Pół godziny temu zastanawiałem się co za jelop wymyślił protest taksówkarzy gdy całe media trąbią o nauczycielach, przecież protest przejdzie bez echa. Teraz czytam, że rząd obiecał wyłączenie wszystkich aplikacji( w tym ubera), przywrócenie egzaminów z topografii itd.. Widac nie znam się na tym:) 

Odnośnik do komentarza
  • lad zablokował ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...