Skocz do zawartości

Śląsk Wrocław


Rekomendowane odpowiedzi

Taka oto jest polityka Śląska. Wszystko robione naprędce, bez żadnego pomysłu... Jak można było wywalić dyrektora sportowego i nie zatrudnić na jego miejsce nikogo nowego? Jak można było wywalić trenera, gdy nie ma logicznego kandydata na jego miejsce? Czym dłużej przyglądam się osobie Pawłowskiego tym większa jest dla mnie kompromitacja zarządu. Gość od ponad 20 lat nic powaznie nie trenuje, wcześniejsze epizody albo w żenujących drużynach, albo skończone klęską (pobyt w Śląsku) - dramat.

 

Najpierw zatrudnić ośmiu graczy niewiadomego pochodzenia (kto ich sprowadził?) - później narzekać, że z finansami krucho. Oszczędzać na trenerze - później narzekać, że wyniki kiepskie i na ratunek sprowadzać kolejny szrot (no bo przecież nie ma nikogo od prawdziwych transferów, a skauting jakto łagodnie określił Klepak "no dopiero raczkuje"). Wszystko to dzieje się w klubie, który powinien bardzo dobrze wiedzieć czym się kończy amatorka w zarządzaniu - także nie jestem zwolennikiem zaorania wszystko, bo i tak gówno wyrośnie. Nie wierzę też w żaden wstrząs w drużynie, bo jak widać nic on nie daje.

 

Śmiać może się teraz Lenczyk na którego wylano kubeł pomyj, a może to on miał rację? Może rzeczywiście wrocławska młodzież to pół kilo ambicji i pięć deko umiejętności? Może większość graczy to dziady? Gdzie jest teraz wielki Diaz? Jak w Bochum radzi sobie przeciwnik "pana od wf" Ćwielong?

Odnośnik do komentarza

Efekt nowej miotły jest widoczny aż nadto. Pawłowski robi czystki – funkcji kapitana został pozbawiony Sebastian „Valencia” Mila. Zastąpił go Marco Paixao, poza tym jest nowa rada drużyny – wcześniej tworzyli ją Mila, Kaźmierczak i Stevanović (w różnych konfiguracjach), obecnie są to Tomek Hołota i Mariusz Pawelec.

 

Widać, że „Paweł” nie boi się zmian, na konferencji powiedział, że będzie stawiał na walczaków „Marco będzie kapitanem, to jest decyzja na dłużej. Obstawiłem się takimi ludźmi, bo potrzebuję wojowników. Uważam, że Marco jako najlepszy strzelec drużyny zasługuje na tę zaszczytna rolę. Wziąłem też dwóch zawodników, którzy wyróżniają się na boisku walką. Tak bym chciał budować tę drużynę”.

 

Osobiście bardzo się cieszę, że idzie nowe, mam tylko nadzieję, że GTW w postaci Mili, Kaza i Dalibora nie będzie teraz szpącić. Podobno pierwsza dwójka poszła do prezesa upominać się o dodatkowe premie, jeżeli uda im się awansować do pierwszej ósemki. Zostali wy...rzuceni za drzwi.

 

Z innych ciekawostek z funkcji trenera rezerw został pogoniony Łukasz Becella (bardzo przeciętny trener, zostanie skautem) a zastąpił go Piotr Jawny, wychowanek, swego czasu solidny środkowy obrońca, egzekutor rzutów karnych, zwłaszcza w czasach drugoligowych (ogólnie 220 meczów/20 goli w Śląsku) a zwolniono Józefa Klepaka z funkcji skauta.

Odnośnik do komentarza

No nieźle. Z tym,że samo odsunięcie Mili to już bardzo odważna decyzja. Oby to go tylko nie zgubiło i drużyna szybko nie zaczęła grać przeciwko niemu. Nie wiem czy Pajszą to odpowiedni kandydat na kapitana no,ale decyzja trenera. Pierwszy sprawdzian z równie potrzebującym punktów Stawowym. Weryfikacja już w niedzielę.

Odnośnik do komentarza

Akurat jeżeli Mila się obrazi i trzeba będzie go odsunąć od składu to wyjdzie na plus dla Śląska. On już jest po prostu słaby i IMO więcej przeszkadza drużynie.

 

 


 

Osobiście bardzo się cieszę, że idzie nowe, mam tylko nadzieję, że GTW w postaci Mili, Kaza i Dalibora nie będzie teraz szpącić. Podobno pierwsza dwójka poszła do prezesa upominać się o dodatkowe premie, jeżeli uda im się awansować do pierwszej ósemki. Zostali wy...rzuceni za drzwi.

Nie rozumiem. Drużyna jeszcze nie awansowała do pierwszej ósemki, a niektórzy poszli się upewnić, czy otrzymają premie za ten cel? W Śląsku kiepsko z płatnościami w terminie, ale trochę kabaret. :D

Odnośnik do komentarza

Jak Guli wspomniał o Stevanovicu to mi się przypomniało - dlaczego on zawsze jest zawodnikiem meczu wg abonentów C+?

Bo chciał pozwać jakiegoś kolesia, który zrobił na YT kompilację jego słabych zagrań. Więc, żeby mu nie podpaść lepiej zawsze go pochwalić. No i wszyscy chwalą.

Odnośnik do komentarza

Jak Guli wspomniał o Stevanovicu to mi się przypomniało - dlaczego on zawsze jest zawodnikiem meczu wg abonentów C+?

Kiedyś się obraził, że weszlo.com go skrytykowało (umieściło filmik z jego nieudanymi zagraniami lub coś podobnego) i straszył, że pozwie ich do sądu (lol :) ), to ci z przekory zaczęli namawiać ludzi, żeby co mecz oddawać na niego głosy, aby znowu się nie obraził.

 

edit: No, mój wpis można usunąć ;)

Odnośnik do komentarza

Flavio Paixao dostał certyfikat (sprawa trafiła do FIFA) i może już grać w Śląsku. Prawdopodobnie zagra przeciwko Legii.

 

Czyli portugalscy bracia Tachibana (ostatnio oglądałem Kapitana Jastrzębia i skojarzyły mi się podniebne akrobacje) w końcu zagrają razem :)

 

Ogólnie bardzo fajne skrzydła się szykują. Na jednym Flavio, na drugim Robert Pich, w obwodzie jest Patejuk, któremu czasem jakieś zagranie wyjdzie.

Odnośnik do komentarza

Flavio Paixao dostał certyfikat (sprawa trafiła do FIFA) i może już grać w Śląsku. Prawdopodobnie zagra przeciwko Legii.

 

Czyli portugalscy bracia Tachibana (ostatnio oglądałem Kapitana Jastrzębia i skojarzyły mi się podniebne akrobacje) w końcu zagrają razem :)

 

Ogólnie bardzo fajne skrzydła się szykują. Na jednym Flavio, na drugim Robert Pich, w obwodzie jest Patejuk, któremu czasem jakieś zagranie wyjdzie.

 

Szkoda że to wszystko za poźno, o pierwszą 8 bedzie bardzo ciezko...

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...

Realia sa obecnie takie (finansowe i organizacyjne), że ambicje Śląska powinny ograniczyć się do ustabilizowania status quo na poziomie Ekstraklasy. Potem można pomyśleć o ambicjach wejścia na stałe do czołówki krajowego podwórka, a dopiero za lat parę o regularnej walce o tytuły i zaszczyty.

 

Zbytnio zatem pokładacie nadzieję w kasę i transfery. Między wypasioną Legią (ponad 40 mln na pensje) a posklejanym Widzewem (4 mln) nie ma takiej samej przepaści jakości na boisku. Polska jest spłaszczona nawet pomiędzy Ekstraklasą a 1 Ligą.

 

Bardziej zwracałbym uwagę na to co się dzieje w szatni (zespole) między zawodnikami oraz między zespołem i trenerem (trybi czy nie) oraz tym co widać na boisku. A póki co, krok po kroku, widzę wyraźną zmianę na boisku. W zasadzie tylko mecz z Lechią był krokiem wstecz (paradoksalnie wygrany). We wszystkich wczesniejszych widać było jak powoli chłopaki przyswajają nowe schematy rozegrania piłki na skrzydłach (z wymianą pozycji na skrzydłach włącznie: Patejuk - Flavio), trójkowe rozegrania w środku pola, zagrania na obieg z bocznymi obrońcami, zejścia do środka z uwolnieniem pola, wreszcie skracanie pola gry przez drugą linię i pressing na przedpolu. Nie obserwuję tak wnikliwie innych meczów Ekstraklasy, ale mój nos taktyczny mówi mi, że Pan Pawłowski w tej Austrii odebrał dobrą szkołę. Tak trzymać. Utrzymać się w tym roku, uporządkować kasę, przewietrzyć szatnię, przepracowac wakacje i będzie dobrze. Trener potencjał ma i papiery na grę też. Mądrze gada przy okazji, a to już naprawdę w Polsce rzadkość. Cieszę się póki co, że Śląsk ma takiego trenera.

Inna kwestia czy będzie miał warunki i czas do pracy.

 

W każdym razie jak słyszę o obcinaniu budżetu na pensje (obecnie 16 mln) i pożegnaniu wszystkich przepłaconych zawodników oraz wprowadzeniu do drużyny nowych twarzy z regionu, to jestem za. W Polsce absolutnie nie trzeba płacić bóg wie ile za robienie dobrych wyników (Ruch - 8mln, Zawisza - 7, Lechia 10, Jagiellonia - 10, Wisła - 10). To gra zespołowa na krajowym poziomie, a Śląsk póki co takie powinien mieć cele.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza

Z trzech drużyn juniorskich Śląska (a więc U17, U19 i rezerw) po dwóch lub trzech najlepiej rokujących młodych zawodników będzie miało raz w tygodniu dodatkowe treningi z trenerami pierwszego zespołu.

Dochodzi też słuch, że Stefanovic jako pierwszy zdecyduje się zaakceptować gorsze warunki nowego kontraktu i zostać.

Pewnie wszyscy (łącznie z zarządem) czekają najpierw na utrzymanie, a potem będą decydować o przyszłości.

Kokoszka tak czy owak odejdzie (zbyt wysokie wymagania finansowe), a pozyskanie Wilusza (kończy mu się kontrakt) zależy od tego czy GKS awansuje (a Śląsk się utrzyma).

Wszystko wskazuje więc na to, że poza pojedynczymi przypadkami, na ostateczne decyzje personalen przyjdzie czekać do końca rozgrywek.

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Jak się patrzyłem na wczorajszy spektakl piłkarski, to się zastanawiam, jakim cudem Śląsk osiągnął tyle w ostatnich kilku sezonach. Miluś ma pierdyliard kilo nadwagi i chyba jedynie Lenczyk potrafił go zmusić do trzymania brzucha wciągniętego. Reszta, to jakiś lokalny dramatix. Dobrze, że Widzew jest jeszcze słabszy, dzięki czemu udało się wygrać. Sędzia chyba chciał się odwdzięczyć za niepodyktowanie wcześniejszego karnego na Pajszao, bo to co podyktował, to było mocno naciągane :)

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

 


Dzisiaj Śląsk ma oficjalnie przedstawić pierwszego nowego zawodnika, który w przyszłym sezonie wystąpi w barwach wrocławskiej drużyny. To 18-letni napastnik Karol Angielski

http://www.wroclaw.sport.pl/sport-wroclaw/1,123437,16054669,To_bedzie_pierwszy_transfer_Slaska_przed_nowym_sezonem.html

Ciekawy transfer. W koncu cos sie rusza w klubie z inwestowaniem w "młodych zdolnych"

Odnośnik do komentarza

Śląsk Wrocław nie przedłuży wygasających wraz z końcem czerwca umów z Przemysławem Kaźmierczakiem, Sylwestrem Patejukiem, Adamem Kokoszką i Marianem Kelemenem.

Powodem podjęcia takiej decyzji jest rozpoczęty zimą proces przebudowy drużyny oraz restrukturyzacja wydatków przeznaczanych na pensje zawodników. Piłkarze 20 czerwca pojawią się na pierwszym po wakacyjnej przerwie treningu Śląska, ale od 1 lipca będą już wolnymi graczami.

 

Patejuk juz chyba w PBB, Kokoszka w Beitarze Jerozolima

Odnośnik do komentarza

Mimo wszystko szkoda mi Kaza i Kelemena. Pierwszy miał fantastyczne pierdolniecie z dystansu, a Marian co by nie mówić potrafił bronić. Pawłowski jednak da rade na bramce, ale jest wypożyczony tylko do grudnia. Jestem zdziwiony, ale chyba dogadali się z Daliborem, który zgodził się na sporą obniżkę zarobków.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...