Skocz do zawartości

Marynia proponuje 553+ na każde dziecko w duchowej adopcji


Feanor

By to przebić, konkurenci muszą obiecać:  

45 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

31 minut temu, kolek23 napisał:

 

Fajny. Strasznie szkoda, że już się nie rozwinie :( 

Jeżeli się kierujesz gwiazdkami, to po pierwsze - trenerzy raczej nie przewidują aż tak dokładnie. Możliwe, że już osiągnął PA, ale niekoniecznie tak musi być. 

6 minut temu, kolek23 napisał:

 

Z moich doświadczeń czarna gwiazdka do 95% szans na brak gwiazdki :P 

Ale wiesz, że gwiazdki to porównanie do obecnego składu? Jak reszta Twojej drużyny się rozwija, albo ściągasz lepszych, to skala też się zmienia, więc czasem brak kolejnej gwiazdki nie znaczy, że piłkarz się nie rozwinął. 

  • Lubię! 2
  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
19 minutes ago, Man_iac said:

Jeżeli się kierujesz gwiazdkami, to po pierwsze - trenerzy raczej nie przewidują aż tak dokładnie. Możliwe, że już osiągnął PA, ale niekoniecznie tak musi być.

 

Ale wiesz, że gwiazdki to porównanie do obecnego składu? Jak reszta Twojej drużyny się rozwija, albo ściągasz lepszych, to skala też się zmienia, więc czasem brak kolejnej gwiazdki nie znaczy, że piłkarz się nie rozwinął. 

 

Ciągle się czegoś nowego uczę na forumke :D

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Ja też się opieram na gwiazdkach, bo to wygodne. :) Natomiast 5 gwiazdek potencjału nie oznacza, że piłkarz jest nowym Messim, tylko że jego PA jest znacznie wyższe, niż CA Twoich najlepszych piłkarzy. Jak ściągniesz kilku z wyższym CA, bo np. awansowałeś do wyższej ligi, to ten sam piłkarz nagle zacznie mieć 3, albo 4 gwiazdki, mimo że potencjał się nie zmienił i rozwija się prawidłowo. No i do tego dochodzi jeszcze ryzyko w ocenie potencjału u Twoich trenerów, tym większe, im niższy atrybut "oceny potencjału piłkarza" u trenera z którym najwięcej pracuje. 

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza

Hmmm nie mam pojęcia o żadnym CA PA itp. :)

Wiem tylko, że piłkarz poniżej 3 gwiazdek u mnie nie zagra. No dobra później 2.5 bo czasem zanim takiego sprzedam to mija trochę czasu. Juniorów poniżej 3 nie uwzględnia bo że może się nadawać do gry w słabszym klubie to już nie mój interes. Zresztą dotychczasowa historia potwierdza słuszność mojej tezy;) 

Odnośnik do komentarza
20 minut temu, Lucifer Morningstar napisał:

Hmmm nie mam pojęcia o żadnym CA PA itp. :)

Wiem tylko, że piłkarz poniżej 3 gwiazdek u mnie nie zagra. No dobra później 2.5 bo czasem zanim takiego sprzedam to mija trochę czasu. Juniorów poniżej 3 nie uwzględnia bo że może się nadawać do gry w słabszym klubie to już nie mój interes. Zresztą dotychczasowa historia potwierdza słuszność mojej tezy;) 

CA - current ability, PA - potential ability. Każdy piłkarz ma przydzieloną wartość od 1 do 200, ale jest to wartość ukryta i do sprawdzenia tylko w edytorze. Natomiast żeby potwierdzić że jest tak, jak mówię możesz zrobić prosty eksperyment. Obejmij najsłabszy klub w lidze, znajdź w nim najzdolniejszego juniora i zobacz ile ma gwiazdek. A potem zakończ karierę i obejmij nowym menadżerem najlepszy klub w lidze i kup tego juniora. Zobaczysz, jak się ilość gwiazdek zmieni :) 

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
28 minut temu, Lucifer Morningstar napisał:

Hmmm nie mam pojęcia o żadnym CA PA itp. :)

Wiem tylko, że piłkarz poniżej 3 gwiazdek u mnie nie zagra. No dobra później 2.5 bo czasem zanim takiego sprzedam to mija trochę czasu. Juniorów poniżej 3 nie uwzględnia bo że może się nadawać do gry w słabszym klubie to już nie mój interes. Zresztą dotychczasowa historia potwierdza słuszność mojej tezy;) 

No, ale 3* to taki przeciętniak klubowy. Z doświadczenia pamiętam, że to nie jest najniższa klasa w zespole, ale też nie najwyższa, ot ten przeciętny Jan Kowalski :D zatem albo Twój skład jest bardzo zbliżony, albo coś ćpiesz :keke: ps. u mnie grywają nawet 1,5* jak sobie radzą :D

Odnośnik do komentarza
11 minut temu, z0nk napisał:

No, ale 3* to taki przeciętniak klubowy. Z doświadczenia pamiętam, że to nie jest najniższa klasa w zespole, ale też nie najwyższa, ot ten przeciętny Jan Kowalski :D zatem albo Twój skład jest bardzo zbliżony, albo coś ćpiesz :keke: ps. u mnie grywają nawet 1,5* jak sobie radzą :D

To akurat nic nietypowego. U mnie też zwykle grają piłkarze z minimum trzema +kilku najzdolniejszych juniorów grających ogony, żeby się szybciej rozwijali. Tak wygląda mój aktualny skład OGC Nice pod względem oceny trenerów. Musiałem na dwóch screenach, bo mi się nie mieszczą:

G1aVrFk.png

kocKeH9.png

  • Lubię! 2
Odnośnik do komentarza

No tak z pamięci to w pierwszej jedenastce mam 4 zawodników z 3*, 1 z 3.5*, 4 z 4* i 2 z 4.5*.

Na rezerwie mam kilku słabszych czyli 2.5*.sa to drugi bramkarz(wywale go po sezonie), drugi dp, czwarty So, i czwarty śp.. 

Mlodziki z rezerw i juniorów głównie siedzą na wypożyczeniach. Jak dobija do 3* to mogą zaistnieć w Lyonie. Jak nie to żegnam. No czasem jak widzę, że jest jakiś mega kot to dam zagrać takiemu z 2*.ale to jakieś ogony w pucharach. 

Wiem że 3* to nie jest dużo no ale 4* kosztują masę kasy a ja nie lubię wydawać ;). Poza tym @z0nk u ciebie gra Hara który ma 2* i go chwalisz jeśli nie strzeli samobója ;)

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
17 godzin temu, krzysfiol napisał:

 

Czytałeś inne powieści Marqueza? Warto? 

Moja siostra jest psychofanka Marqueza i literatury iberoamerykanskiej i zdecydowanie twierdzi, ze tak :keke: Sam nic innego Marqueza nie czytalem


Na pewno z realizmu magicznego warto "Gre w klasy" jak jeszcze nie czytales, chociaz klimat jest zupelnie inny - brudnego, dekadenckiego Paryza - TROCHE tropy a la Zimna Wojna, a sama ksiazka jest jeszcze bardziej eksperymentalna pod wzgledem struktury i formy. W filmie realizm magiczny trudno przedstawic, ale moj ulubiony film z tego nurtu to "Czarny kot, bialy kot" Kusturicy, a z polskich "Wojna polsko-ruska" (ksiazki nie czytalem).

  • Lubię! 1
  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
14 minut temu, BartuS napisał:
44 minuty temu, jmk napisał:

Pogoń wchodzi w esport hmm.

 

na razie to prawie cala ekstraklasa wchodzi, w zwiazku z ekstraklasa games :keke: nie ma sie czym podniecac poki co, i tak na razie Wisla Plock jest przed reszta ligi w tym temacie :) 

No, ale  jak sama nazwa wskazuje- będzie pogoń. 

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...