Skocz do zawartości

Marynia rozgrywa 552 sezon w FM


lad

A czy ty nadal grasz w FM?  

59 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

No ludzie zupełnie nie patrzą na politykę przez pryzmat własnego portfela i dlatego to się może sprawdzić. Biedroń mówi o koszcie 35 mld zł i ludzie nie przekalkulują, że w dużym uproszczeniu znaczy to tyle, że każdy zarabiający średnią krajową zapłaci za to 1500 zł rocznie. To jak z reklamami na jakimś TV Mango - wszystko brzmi pięknie, dopóki nie podadzą ceny. Część ludzi ma świadomość, że to kosztuje i ta część nie zagłosuje na partie socjalistyczne. Pozostałe części albo uważają, że rząd drukuje tyle pieniędzy, ile potrzeba, albo liczą, że to inne grupy społeczne za nich zapłacą. 

 

Co do praw kobiet. Popieram prawo do aborcji, natomiast pozostałe teksty o prawach kobiet są spóźnione o naprawdę wiele lat. Od dawna ta równość praw kobiet istnieje, więc te działania będą już nie wyrównaniem, a uprzywilejowaniem. Myślę, że najwyższy czas, żeby przestać mówić o prawach kobiet, prawach gejów, czy prawach mniejszości i zacząć mówić o prawach obywateli niezależnie od płci, preferencji seksualnych, wyznania itp. 

 

No i zdecydowanie liczyłem, że Biedroń spróbuje powalczyć o legalizację zioła, a nic o tym nie wspomniał. 

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, Gacek napisał:

Wat?

Od ludzi zajmujących się samorządem terytorialnym na temat postawy Biedronia w Słupsku nie czytałem nic poza krytyką i szyderą, że przynajmniej znalazł jedną rzecz, do której się nadaje - udzielanie ślubów - i temu poświęcił 100% swojego czasu pracy ;) 

Wat?

Ja jestem lemingiem oglądającym tylko TVN24, ale do tej pory słyszałem tylko superlatywy na temat Biedronia w Słupsku. Podrzuć chociaż jakieś linki na to, bo Twoi mityczni znajomi to takie trochę słabe źródło informacji dla mnie.

 

Ja na ten moment raczej będę głosował na Biedronia. 

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
Teraz, Reaper napisał:

Podrzuć chociaż jakieś linki na to, bo Twoi mityczni znajomi to takie trochę słabe źródło informacji dla mnie.

Błąd takich ignorantów jak Ty czy @schizzm polega na tym, że choć w istocie znam ludzi wiedzących to i owo o tamtejszym samorządzie (tata mojej partnerki to były prezydent i wieloletni v-ce jednego ze śląskich miast, które współpracuje z nadmorskimi miejscowościami, a on sam zajmował się zieloną energią i stąd kojarzy m.in Maciejewską - nie ma się czym chwalić - piszę to tylko po to, by zamknąć gęby takim ignorantom jak Ty piszącym o "mitycznych" znajomych) to w pierwszym wpisie nie powoływałem się na to, tylko na wczorajsze wpisy na twitterze osób sprawiających wrażenie ogarniętych - a na pewno bardziej ogarniętych niż przeciętny klakier Biedronia, choćby tu: 

 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, Gacek napisał:

Wat?

Od ludzi zajmujących się samorządem terytorialnym na temat postawy Biedronia w Słupsku nie czytałem nic poza krytyką i szyderą, że przynajmniej znalazł jedną rzecz, do której się nadaje - udzielanie ślubów - i temu poświęcił 100% swojego czasu pracy ;) 

No ja mam informacje od mieszkańców, ale może to jakaś obiegowa opinia, jak to czasem bywa w przypadku mniejszych miast/gmin*. Nie wnikałem głębiej.

 

* W Rewalu wójt też miał dobrą opinię wśród swoich xd

Odnośnik do komentarza
1 minutę temu, lad napisał:

No ja mam informacje od mieszkańców, ale może to jakaś obiegowa opinia, jak to czasem bywa w przypadku mniejszych miast/gmin*. Nie wnikałem głębiej.

 

Trudno mi się wypowiedzieć, nie znam chyba żadnego mieszkańca Słupska, ale jakoś dziwnie zbiegają się informacje otrzymywane przeze mnie z drugiej ręki z tym, co przez weekend wyczytywałem na twitterze - chodzi mi zarówno o obyczajówkę, jak i działalność samorządową. Czytałem gdzieś cytaty z jego wypowiedzi, że wystartuje do europarlamentu i zrezygnuje z mandatu, jeśli go dostanie - nie słyszałem tego, ale jeśli naprawdę to powiedział, to stracił resztki mojej sympatii, bo nadziei względem jego projektu i tak nie żywiłem żadnych.

Odnośnik do komentarza
1 minutę temu, schizzm napisał:

i już zostałem ignorantem, szybko poszło :(

Byłeś już wcześniej, teraz tylko się o tym dowiedziałeś ze źródła prawdy. Pytanie czy fakt, że zostało ci to uświadomione powoduje, że przynajmniej w tej dziedzinie nie jesteś już ignorantem?

  • Lubię! 4
Odnośnik do komentarza

Mnie bardzo martwi, że politycznie mi chyba najbliżej libertarian, bo moja idealna partia to neutralni światopoglądowo, a gospodarczo wolnorynkowi. Biorąc jednak pod uwagę, że to towarzystwo jest jak Ludowy Front Judei, to nigdy się nie doczekam poważnego kandydata.

Odnośnik do komentarza

Zapowiedział zamknięcie kopalń za 15 lat. No, na Górnym Śląsku z pewnością osiągnie spory sukces :lol:

 

pomijając już izolujący mnie tu fakt, że nie zagłosowałbym na niego choćby ze względu na zapowiedzi aborcyjne, to... Według niego powinienem (jako nauczyciel) zarabiać 7000 brutto. TO ZNACZY WIĘCEJ, NIŻ NAJRADYKALNIEJSZY POSTULAT STRAJKOWY :lol: i to zdecydowanie więcej :lol: 

 

nie wiem w sumie, czemu nie chcę na niego zagłosować:cool:

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Ja miałbym nadzieję, że postulaty Biedronia odnoszące się do Kościoła spotkają się z mądrą reakcją hierarchii (zmuszenie proboszczów i diecezji do pełnej finansowej przejrzystości, zaproponowanie kompromisu w sprawie lekcji religii - na przykład jedna godzina w tygodniu, finansowanie katechetów 50/50, przejście na normalne zasady opodatkowania - to jest możliwe już teraz, ale prawo pozwala na ryczałt, więc 99% parafii z tego korzysta, bo to łatwiejsze po prostu, umówienie się, że publiczne fundusze będą tylko na działania prospołeczne, charytatywne i ochronę zabytków), no ale nie mam takiej nadziei, bo zbyt długo już jestem w tym Kościele. 

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
24 minuty temu, krzysfiol napisał:

Ja miałbym nadzieję, że postulaty Biedronia odnoszące się do Kościoła spotkają się z mądrą reakcją hierarchii (zmuszenie proboszczów i diecezji do pełnej finansowej przejrzystości, zaproponowanie kompromisu w sprawie lekcji religii - na przykład jedna godzina w tygodniu, finansowanie katechetów 50/50, przejście na normalne zasady opodatkowania - to jest możliwe już teraz, ale prawo pozwala na ryczałt, więc 99% parafii z tego korzysta, bo to łatwiejsze po prostu, umówienie się, że publiczne fundusze będą tylko na działania prospołeczne, charytatywne i ochronę zabytków), no ale nie mam takiej nadziei, bo zbyt długo już jestem w tym Kościele. 

Biorąc pod uwagę, że Ty jesteś księdzem, a ja ateistą, to zaskoczyło mnie, że poglądy na ten temat mamy całkiem zbliżone. W zasadzie jedynie sprecyzowałbym te działania prospołeczne, bo w ten sposób zbyt dużo działań można pod ten termin podciągnąć no i temat lekcji religii. Nie miałbym nic przeciwko, żeby lekcja religii była w szkole, a nawet przeciwko temu, żeby była obowiązkowa i żeby ocena z niej była ważna pod warunkiem, że ta religia to nie będzie nauka klepania paciorków, tylko lekcje o wszystkich religiach świata, bo to coraz istotniejsze. Ważniejsze jest dla mnie, żeby dzieci wiedziały dlaczego nie jest dobrym pomysłem podanie wołowiny na kolacji biznesowej z przedstawicielami indyjskiej firmy, albo dlaczego Muzułmanie nie lubią schabowych i wiele innych elementów, które mogą się przydać w kontakcie z przedstawicielami różnych religii. Z tym, że obawiam się, że żeby takie podejście do nauczania religii miało jakikolwiek sens to nie mogliby takich lekcji prowadzić obecni katecheci. 

Odnośnik do komentarza
1 minutę temu, Man_iac napisał:

Nie miałbym nic przeciwko, żeby lekcja religii była w szkole, a nawet przeciwko temu, żeby była obowiązkowa i żeby ocena z niej była ważna pod warunkiem, że ta religia to nie będzie nauka klepania paciorków, tylko lekcje o wszystkich religiach świata, bo to coraz istotniejsze

 

Czyli chciałbyś religii w szkole i jednocześnie jej nie chciałbyś.

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
6 minut temu, Gabe napisał:

 

Czyli chciałbyś religii w szkole i jednocześnie jej nie chciałbyś.

Nie rozumiem. Szukałem, czy gdzieś zgubiłem jakieś "nie", albo coś w tym stylu, ale mam wrażenie, że dość dokładnie opisałem jakich lekcji bym chciał, a jakich nie. 

Odnośnik do komentarza
43 minuty temu, schizzm napisał:

i już zostałem ignorantem, szybko poszło :(

Mi w pięty poszło to zamykanie mi gęby, bo jego potencjalny teściu zna kogoś kto zna kogoś :kekeke: 


A nie, sorry, on KOJARZY kogoś :rotfl: 

 

Mój tata odszedł z wojska i zrobili mu album ze zdjęciami z całej jego kariery. Ma tam fotki jak gada z Buzkiem i Kwaśniewskim, tak ogólnie to czuję się jakbym sam siedział na samym szczycie drabiny politycznej w Polsce :matrix: 

  • Lubię! 3
  • Haha 3
  • Uwielbiam 1
Odnośnik do komentarza
  • Feanor zablokował, odblokował i zablokował ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...