Skocz do zawartości

Marynia rozgrywa 552 sezon w FM


lad

A czy ty nadal grasz w FM?  

59 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

47 minut temu, Hidalgoo napisał:

IMO w Warszawie mamy trochę wypaczony obraz. Inna sprawa, że 3k netto w Wawie, przy jednoczesnym wynajmowaniu mieszkania to jest mało.

Oczywiscie, ze jest - ale zaraz wbije Gacek i napisze, ze skoro na prowincji w Katowicach ktos tam nie chcial pracowac za troche wiecej, to bla bla bla :keke:  Na pewno tez zna kogos, kto doda wiarygodnosci jego opiniom :) 

 

Nawet czasem sie zastanawiam, jak wroce do Polski - a na bardzo dluzsza mete chcialbym - jak wygladalaby kwestia zarobkow, poziomu zycia i tak dalej po powrocie do Wawy.  Mam znajoma, ktora studiowala w Londynie, byla w top 5% studentow z calej uczelni na koniec studiow, potem pracowala pare lat jako PM w roznych biurach Microsoftu, a teraz wrocila do Wawy na to samo stanowisko, bo zawsze chciala :-k  Takie wczesne powroty do kraju mnie jednak dziwia, bo nie ma chlopaka czy dzieci. Chociaz jestem prawie pewien, ze w tych duzych korpach z IT/audytow stosunek zarobkow do poziomu zycia jest porownywalny na Zachodzie i Wschodzie.

 

Zreszta w calej dyskusji chyba nie ma rozgraniczenia miedzy dlugotrwale bezrobotnymi, a ludzmi ktorzy zmieniaja prace z jednej na druga. W tym 2 przypadku wiadomo, ze budowlaniec bedzie mial wieksze wymagania, rowniez finansowe (newsflash: pensja to nie jedyny czynnik, dla ktorego ludzie decyduja sie na prace), na takiej samej zasadzie jak prawnik czy lekarz.

 

A z kolei ci pierwsi moga miec cala liste problemow, od slabego przeplywu gotowki (trzeba sie w cos ubrac na rozmowe o prace), po brak pewnosci siebie, problemy natury psychologicznej/psychicznej (depresja), uzaleznienia, wyuczona /pokoleniowa bezradnosc itd. itp.

 

Podsumowujac, najlepiej niech  ci co nie moga znalezc pracy po prostu naucza sie programowac i zaloza startup :) 

 

 

 

  • Lubię! 6
  • Nie lubię! 1
Odnośnik do komentarza

No i dobra chyba przegieli :/

 

Co moge ugrac w tej sytuacji:

 

- skladalem zamowienie w poniedzialek, mial byc kurier, we wtorek, ale nie bylo

- przyjechal w srode po 16

- wykupiona mialem dodatkowa opcje doreczenia na nastepny dzien do godziny 12:00 (podajesz nawet kod pocztowy i dopiero jak sa w stanie to akceptuja, zaakceptowali)

- zaplacilem 40 zl za te przesylke (dokumenty)

- przesylka nie dotarla w czwartek do 12

- ba, napisali mi, ze planowane dostarczenie to DZIS (piatek) do 12. -   07:52 Wrocław Przesyłka przekazana kurierowi do doręczenia.

 

Czy oprocz zlozenia reklamacji i zwrotu kosztow moge liczyc na jakies hmm odszkodowanie? To byly dokmenty - formularze wnioskowe o kredyt hipoteczny do jednego z bankow, promocja na ktora mielismy zlozyc (przez agenta finanasowego, do niego byla wysylka) byla do 14.02. W teorii: roznicy wielkiej nie bedzie w skali kredyt (ale zawsze) i byl to jeden z czterech bankow do ktorego skladalismy (ale drugi w kolejnosci najlepszej oferty). 

 

 

Odnośnik do komentarza
11 godzin temu, kuab napisał:

  Takie wczesne powroty do kraju mnie jednak dziwia, bo nie ma chlopaka czy dzieci. Chociaz jestem prawie pewien, ze w tych duzych korpach z IT/audytow stosunek zarobkow do poziomu zycia jest porownywalny na Zachodzie i Wschodzie.

 

Dobrze ogarnięty PM, z około 10cioletnim doświadczeniem w międzynarodowych korpo (pomijam wszystkie GSDC, bo to wypacza) może liczyć na pensje w widełkach 15-25 brutto. Uwaga, dla tych, którzy się niezdrowo podniecą: może liczyć.

Odnośnik do komentarza
13 minut temu, stefan_jaracz napisał:

Raczej więcej niż zwrot kosztów nie ugrasz, ale reklamację składaj. Tylko nie wiem czy nie lepiej najpierw skontaktować się z epaką, bo generalnie nie jesteś klientem firmy kurierskiej tylko ich.

 

No złożyłem na epace, to im płaciłem.

 

Teraz, Kaczy napisał:

@jmk data nadania nie ma znaczenia?

 

No nadana została 13.02, a doręczona (jeszcze nawet nie;)) 15.02.

Odnośnik do komentarza
  • Feanor zablokował, odblokował i zablokował ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...