Skocz do zawartości

Marynia postanawia, że w tym roku podczas wigilii skosztuje 550 potraw.


lad

Ile przytyjesz przez okres świąteczny?  

48 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

Może się coś zmieniło, ja jeździłem zawodowo w innym kraju UE na polskim prawie jazdy prze 6 lat. Byłem wielokrotnie kontrolowany i nigdy nie było problemu :)

Teraz, kolek23 napisał:

 

Wejdź we własny link i kliknij tu: Sprawdź zasady i wyjątki dotyczące odnawiania i wymiany prawa jazdy w razie przeprowadzki do innego kraju UE.

 

:P

No ale jak miał bezterminowe, to nie wygasa :)

Tam nawet jest linijkę niżej:

 

Jeśli przeprowadzasz się do innego kraju UE, zazwyczaj nie musisz wymieniać prawa jazdy. Możesz korzystać z posiadanego prawa jazdy tak długo, jak długo będzie ono ważne.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
6 minut temu, Meler napisał:

Była kiedyś taka zajebista stara strategia, tak mi się przypomniała czytając dziś różne posty. Polecam :P

 

https://en.wikipedia.org/wiki/Mega-Lo-Mania

 

Oj grało się :D Później nawet na emulatorze grywałem :D

 

2 minuty temu, me_who napisał:

Jakie to było dobre. Jak się ogarnęło sztuczki, to można było spuścić atomówkę na jaskiniowców. Mój wewnętrzny złol był wtedy taki kontent :D

I jak tam łatwo było się kłócić :D Można było bardzo prosto stworzyć sojusze do gnębienia jednej osoby :)

Wiem, że nie o tym chciałeś mówić pisząc tego posta, ale nostalgia zaatakowała motzno ;)

 

Jaki to trik? Ja nie znałem, raczej aż tak mocno nie odskakiwałem :D 

 

Odnośnik do komentarza
1 minute ago, Meler said:

Może się coś zmieniło, ja jeździłem zawodowo w innym kraju UE na polskim prawie jazdy prze 6 lat. Byłem wielokrotnie kontrolowany i nigdy nie było problemu :)

No ale jak miał bezterminowe, to nie wygasa :)

Tam nawet jest linijkę niżej:

 

 

Quote

Obowiązkowa wymiana

Jeżeli mieszkasz za granicą, będziesz musiał wymienić swoje prawo jazdy na miejscowe prawo jazdy:

  • jeżeli zgubisz prawo jazdy lub zostanie Ci ono skradzione
  • po dwóch latach zwykłego pobytu, jeśli posiadasz prawo jazdy ważne bezterminowo (tylko w przypadku gdy jest to wymagane przez władze kraju, w którym mieszkasz)
  • jeżeli dopuścisz się wykroczenia drogowego w kraju, w którym mieszkasz.

Po wymianie Twoje prawa jazdy na miejscowe prawo jazdy, będziesz podlegać przepisom tego kraju (np. dotyczących okresów ważności, badań medycznych itp.).

 

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
4 minuty temu, schizzm napisał:

Teraz tylko nie wiem, bo niby trzeba II wymienić w ciągu dwóch lat, a jestem 4. :-k

 

AFAIR (a sprawami interesowałem się ~2012, gdy koleżanki prosiły mnie o ogarnięcie tematów przenosin na stałe do Hiszpanii) to potrzebujesz po upływie dwóch lat (a nie w czasie dwóch lat) odnowienia, co wiązało się z opłatą i przejściem badań medycznych, ale jeśli w Hiszpanii jest takie same podejście do pewności prawa jak w Polsce, to to się mogło dziesięć razy zmienić :keke: 

  • Lubię! 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
14 minut temu, Gacek napisał:

AFAIR (a sprawami interesowałem się ~2012, gdy koleżanki prosiły mnie o ogarnięcie tematów przenosin na stałe do Hiszpanii) to potrzebujesz po upływie dwóch lat (a nie w czasie dwóch lat) odnowienia, co wiązało się z opłatą i przejściem badań medycznych, ale jeśli w Hiszpanii jest takie same podejście do pewności prawa jak w Polsce, to to się mogło dziesięć razy zmienić :keke: 

Chyba nie, byłem właśnie w konsulacie i też mi tak powiedzieli, dali adres na wydział transportu i tam wymieniać i spodziewać się badań medycznych :)

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
40 minut temu, Gacek napisał:

O jeżu, wypowiedź kaderra, z której się śmieję z kolegami jako o dowodzie na życie złudzeniami junior associate co do branży, została nominowana do cytatu roku xD To jest właśnie idealny przykład zasady podczepienia, o której pisałem wczoraj :lol: 

 

Nadal boli? :keke: 

 

Ps. Nadal czekam na Twoją odpowiedź w kontynuacji tamtej dyskusji, bo - w przeciwieństwie do Ciebie w powyżej zacytowanym fragmencie - w pełni trafnie Cię scharakteryzowałem. ;) 

  • Lubię! 4
  • Haha 1
  • Uwielbiam 1
  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, Gacek napisał:

O jeżu, wypowiedź kaderra, z której się śmieję z kolegami jako o dowodzie na życie złudzeniami junior associate co do branży, została nominowana do cytatu roku xD To jest właśnie idealny przykład zasady podczepienia, o której pisałem wczoraj :lol: 

 

Czy to byli koledzy z tej kancelarii, która - z tego co widzę - nie załapała się nawet do rankingu 23 najlepszych kancelarii...na Śląsku, a w której zdobywałeś niemal całe swoje doświadczenie branżowe? :kekeke:  (sam zresztą relacjonowałeś niedawną zmianę pracy na forum, nie żebym stalkował ;) ). Czy to byli ci sami koledzy, co z elitarnego liceum, o którym kiedyś śmieszkowano w Twoim kontekście? ;) 

 

(Sorry, ale sam się prosisz o szpilki w ten śmieszny balonik ;) )

  • Lubię! 2
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
50 minut temu, schizzm napisał:

No po pierwszej odpowiedzi już widzę, że to będzie długi proces, który pewnie skończy się niepowodzeniem, więc mam nadzieję, że dzisiaj włączę grę i te karty same z siebie wrócą... 

 

Oczywiście zgłoszenia nikt nie przeczytał, tylko zostałem przydzielony do ogólnego szablonu zaginięcia karty, problem w tym, że jednej i zdobytej przez auction house, a u mnie poznikaly rzeczy najróżniejsze. Najzabawniejsze jest to ze chcą nazwy karty i datę jej zdobycia, no uwaga że będę pamiętał jakie dokładnie 30 kart mi zniknęło, z około 500,ktore posiadam. Trzeba będzie zrobić gownoburze na subreddicie 2k :)

 

Coś czuję że 2k wyleczylo mnie z kolejnych gier na długi czas. Jedynie się cieszę, że nie wydaję na rzeczy w grze ani grosza, bo już bym się kompletnie wkurwi ;)

 

 

No, ale i tak sporo czasu Ci zeszło na samą grę, z której radość teraz straciłeś, bo zniknęły karty. Ja miałem dwie chwile słabości niedawno. Najpierw jak w USA się pojawiła cyfrowo za 30 dolców, a ostatnio jakoś na allegro ktoś sprzedawał używkę i poszła za ~115. Ale oparłem się pokusie :keke:

Odnośnik do komentarza
4 minuty temu, Reaper napisał:

Odwiedziłem w swoim życiu 27 państw (nie wliczam w to przejazdów samochodem i lotnisk przesiadkowych), może przed 30. urodzinami uda się dobić do 30? :-k 

 

Ja w sumie nie wiem jak zaliczać Luksemburg, całą moja wycieczkę przechwyciła jelitówka, ale patrząc na to z tej strony zostawiłem tam sporo od siebie :kekeke: 

  • Lubię! 2
Odnośnik do komentarza
17 minut temu, Dudek napisał:

No, ale i tak sporo czasu Ci zeszło na samą grę, z której radość teraz straciłeś, bo zniknęły karty. Ja miałem dwie chwile słabości niedawno. Najpierw jak w USA się pojawiła cyfrowo za 30 dolców, a ostatnio jakoś na allegro ktoś sprzedawał używkę i poszła za ~115. Ale oparłem się pokusie :keke:

Odpaliłem grę, kart nie było. Uruchomiłem ją jeszcze raz, nie było. Zrestartowałem konsolę, uruchomiłem grę, pojawiły się z powrotem :roll: 

Kamień z serca, już się bałem, że nie zdążę się nacieszyć Oscarem Robertsonem, którego niedawno wyłowiłem ;) 

4 minuty temu, Fenomen napisał:

sa jakies portale do spisywania takich rzeczy? :D

Notatnik w systemie Windows ;) 

  • Hurra! 1
Odnośnik do komentarza

A tak, nominowalem te wypowiedz, bo mnie bardzo ubawila, zwlaszcza ze na wiele pytan z tej calej dyskusji odpowiedzi nie padly: wciaz nie wiemy, od ilu $ konkretnie zaczynaja sie powazne biznesy, jaki jest katalog zawodow przecietnych i nieprzecietnych, jakie sa ich kryteria etc.

 

A z kolegami to sie smiejecie z tej wypowiedzi znad oparow cygar czy na partyjce golfa, na ktora podjezdzacie swoimi bentleyami i land roverami?

  • Lubię! 2
  • Haha 1
  • Uwielbiam 2
Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...