Skocz do zawartości

Marynia zapisuje się na siłownię i po dwóch tygodniach wyciska 548 kg na ławce


lad

Czy jesteś sportowym świrem?  

48 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

Ciekawe czy u mnie na wiosce będzie jakiś net. Ponoć jest coś tam, radiówka też i można się zainteresować światłowodem od Internet dla Mazowsza za free. Tylko nie wiem, czy w mojej uliczce się da toto zainstalować. Pewnie nie da.

Odnośnik do komentarza

Call me crazy, ale jaram się, że na koniec roku zrobię podsumowanie finansów CMF :kekeke: Stan na dzień otwarcia, stan na dzień zamknięcia, ile wpłacono, liczba wpłat, liczba wpłacających, kto dał najwięcej i to wszystko porównane do zeszłego roku (może lat?). Chyba na nowy rok trzeba będzie przenieść się na excela, bo trochę ręcznej roboty z tym będzie :-k 

  • Lubię! 2
Odnośnik do komentarza
Teraz, Reaper napisał:

Call me crazy, ale jaram się, że na koniec roku zrobię podsumowanie finansów CMF :kekeke: Stan na dzień otwarcia, stan na dzień zamknięcia, ile wpłacono, liczba wpłat, liczba wpłacających, kto dał najwięcej i to wszystko porównane do zeszłego roku (może lat?). Chyba na nowy rok trzeba będzie przenieść się na excela, bo trochę ręcznej roboty z tym będzie :-k 

podsumowanie finansów za zlot byłoby pewnie ciekawsze :keke:

  • Lubię! 6
  • Haha 5
Odnośnik do komentarza
2 minuty temu, Reaper napisał:

Call me crazy, ale jaram się, że na koniec roku zrobię podsumowanie finansów CMF :kekeke: Stan na dzień otwarcia, stan na dzień zamknięcia, ile wpłacono, liczba wpłat, liczba wpłacających, kto dał najwięcej i to wszystko porównane do zeszłego roku (może lat?). Chyba na nowy rok trzeba będzie przenieść się na excela, bo trochę ręcznej roboty z tym będzie :-k 

O ile tez lubię sobie policzyć to i owo, o tyle poszedłem sobie na podyplomówkę i miałem zajęcia z controllingu. Ja piedykam, to jest kosmos dla kogoś, kto ma z tym niewiele wspólnego :wszystkozle:

Odnośnik do komentarza
3 minuty temu, dziki_ryj_ napisał:

jedyne pytanie w tej kwestii czy poszedł pozew?:) udziela sie fym na twittku ktos wrzucął wpis z fimwebu

Tak, już jest skazany, osadzony, ale nie ma z niego pożytku jak się schyla po mydło, bo jak wiemy tam już jest kijek ;)

  • Lubię! 1
  • Haha 9
Odnośnik do komentarza
5 minut temu, Feanor napisał:

 

Czytam to, a drugim okiem akurat widzę, że Twitter informuje mnie o strzelaninie w jednej z tamtejszych szkół, paskudne uczucie :/

 

False alarm:

At 8am on Friday, officers confirmed that there was no shooter and that a malfunctioning water cooler on the school's roof was the cause of reports. 

 

Tak czy inaczej, paranoja jest blisko, i się nie dziwię.

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

To jeszcze w temacie, akurat mi w newsletterze dzisiaj wpadło:

Obrażenia spowodowane użyciem broni palnej są drugą najczęstszą przyczyną śmierci dzieci i nastolatków w Stanach Zjednoczonych. Co roku ok. 2 715 młodych osób umiera z tego powodu – 62,1% przypadków to zabójstwa, a 31,4% dotyczy samobójstw, wynika z badań naukowców ze Szkoły Medycznej Uniwersytetu Stanford. Autorzy podkreślili, że przepisy dotyczące kontroli broni lub prewencji na poziomie stanowym mogą skutecznie zmniejszyć liczbę zgonów. Wskazują również, że przypadki śmierci, której przyczyną jest użycie broni, zdarzają się dwukrotnie częściej w stanach, w których prawo dopuszcza łatwiejszy dostęp do broni, niż w tych z bardziej restrykcyjnymi przepisami. W 2014 r. w stanach z najbardziej restrykcyjnym prawem wskaźnik zgonów z powodu użycia broni wynosił 2,4 na 100 tys. nieletnich, a w tych o bardziej liberalnych przepisach – 5,0 na 100 tys. nieletnich. Z kolei w stanach, w których wprowadzono przepisy zakazujące dzieciom dostępu do broni (child access prevention law) wskaźnik samobójstw z użyciem broni palnej wynosił rocznie 0,63 na 100 tys. nieletnich, natomiast w stanach, w których ich nie wprowadzono – 2,57 na 100 tys. nieletnich.

Autorzy badań wykorzystali dane z Centrum Kontroli i Zapobiegania Chorób z lat 2014-2015, dotyczące zgonów spowodowanych użyciem broni przez osoby do 19 r.ż., i zestawili je z danymi na temat restrykcyjności ustawodawstwa w zakresie kontroli broni w 50 stanach i danymi dotyczącymi prawa zakazującego dzieciom dostępu do broni.

Wartość amerykańskiego przemysłu zbrojeniowego szacowana jest na 51 mld dol. Zdaniem Andrew Feinsteina, dyrektora zarządzającego organizacji Corruption Watch i autora książki The Shadow World: Inside the Global Arms Trade, Stany Zjednoczone produkują ok. 35-40% broni na świecie. Zachęcamy do przeczytania lub obejrzenia rozmowy z Feinsteinem na temat wpływu przemysłu zbrojeniowego USA na inne kraje i rynki światowe.[/quote[
Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...