Skocz do zawartości

Gawędy o duszy Maryni #547 - nostalgiczny powrót do czasów młodości


krzysfiol

Reboot którego użytkownika Maryni chciałbyś zobaczyć w tym temacie?  

62 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Reboot którego użytkownika Maryni chciałbyś zobaczyć w tym temacie?

    • Wujek Przecinak 2: zabawa jajem weteranki
    • Timon 24: marudzenie o szopenie i smęcenie o fretce
    • Fikander: zemsta zbiorkomu na blachosmrodach
    • Henkel 5: pełna klatka na pełnej kurwie
    • Johniss 7: porwanie przez wichry namiętności
    • Icon 2: katowicki blackout
    • Guli 69: w nienawiści do ubera tak zostałem wychowany
    • m0ke i czornuch: elo rap i wejście do pociągu bylejakiego

Ankieta została zamknięta


Rekomendowane odpowiedzi

43 minuty temu, Mauro napisał:

Gdyby Fym oddał kasę i tu wrócił to chyba po każdym poście by pociski dostawał. Z jego dystansem do siebie to nie wiem ja długo by wytrzymał. W pewnym sensie jest mi go szkoda,  nie wydaję mi się, że on jest jakimś zawodowym wałkarzem, który  kłamie nawet mówiąc dzień dobry i tylko czeka żeby kogoś przekręcić. Szkoda mi go o tyle, że narobił sobie jakiegoś syfu w życiu, który sprawił, że tak postąpił.

Jak ktoś jest uczciwy to jest niezależnie od sytuacji. Zwłaszcza że są na forum osoby, które by pewnie pomogły w awaryjnej sytuacji gdyby szczerze napisał, co widać choćby po pomocy dla jmk w kilku sytuacjach. 

 

Wałek to wałek i nie można tego usprawiedliwiac.

Odnośnik do komentarza
8 minut temu, Makk napisał:

I te 25% spokojnie rozwali całą resztę. Fizyczni górą! ;)

No właśnie ku mojemu zaskoczeniu AI stawia (przynajmniej w tych "dużych" ligach, prowadząc Oxford City przez ~dekadę przestaję się interesować czymkolwiek poniżej PL w Anglii i drabinki w LM) na zawodników czysto technicznych, przez co każda taktyka oparta na graczach wybieganych i silnych, uwypuklająca ich zalety, jest właściwie totalnym killerem. PL upodabnia się do MLS przez natężenie graczy o rozdziale atrybutów, jaki zwykle widzieliśmy u prawdziwych graczy mocno podeszłych wiekowo na początku gry.

Nie bawiłem się w żadne analizy, ale mam też wrażenie, że z każdym rokiem piłkarze (przynajmniej w PL) biegali coraz mniej lub też biegali tyle samo, ale kończyli mecz z ~50% wydolności, więc nawet nie będąc fachowcem od taktyki i mając dwie równe i silne fizycznie jedenastki ich po prostu na boisku zajeżdżam. To naturalna konsekwencja tego, że AI mając do wyboru graczy:

a. 15 techniki, 5 wytrzymałości/siły

b. 5 technika, 15 wytrzymałość/siła;

c. 10 technika, 10 siła;

W zdecydowanej większości postawi na gracza a. W takim przypadku mając skład graczy o profilu wrzuconym przez lada (a chyba zgodzimy się, że mając potencjał finansowy klubu z angielskiej czołówki można co roku wprowadzać/kupować nawet paru takich piłkarzy, przez dekadę tworzy się ponad dwa równe zespoły) po 10 sezonach gry można nic innego nie robić, tylko naciskać spację i ewentualnie chodzić na rozmowy motywacyjne czy udzielać wywiadów prasie - co jest nudne już po tygodniu czasu gry ;)

Odnośnik do komentarza
7 minut temu, Makk napisał:

Zgadza się. Choć ja nigdy nie przyglądam się za specjalnie zespołom kompletowanym przez AI. Tak pobieżnie, no chyba, że szukam kogoś konkretnego.

Natomiast fakt jest taki, iż ja bym bez zastanowienia większego wybrał gracza o profilu "b".

Ja zacząłem się przyglądać, gdy po paru latach awansowałem do PL i zacząłem notować nadnaturalnie dobre wyniki, dysponując składem w mojej ocenie przeciętnym i zbudowanym mocno budżetowo, jak to po Championship bywa. Wtedy ogarnąłem, że AI mając wybór ściąga graczy jednowymiarowych (inna sprawa, że też takich w większości tworzy), a ja budując skład na chłopski rozum (czyli bez obrońców z siłą i skocznością <10 itp., dość równomiernych piłkarzy szukam) ich wgniatam w ziemię przygotowaniem fizycznym. Nawet jeśli mój skład nie może grać co trzy dni (choć u rywali magicznie się regeneruje :keke: ), to mając piłkarzy na tym samym poziomie przygotowania wgniatam rywali wybieganiem, bo łatwiej kuleczki biegają mając 70% wydolności, a trudniej mając 50% ;)  Wtedy muszę pamiętać tylko o rotacji, bo nigdy-przenigdy nie udało mi się uzyskać takiego poziomu regeneracji jak u rywali, a przez natężenie meczów w okresie zimowym w Anglii zdarza się grać co dwa dni.

Odnośnik do komentarza
22 minuty temu, Gacek napisał:

No właśnie ku mojemu zaskoczeniu AI stawia (przynajmniej w tych "dużych" ligach, prowadząc Oxford City przez ~dekadę przestaję się interesować czymkolwiek poniżej PL w Anglii i drabinki w LM) na zawodników czysto technicznych, przez co każda taktyka oparta na graczach wybieganych i silnych, uwypuklająca ich zalety, jest właściwie totalnym killerem. PL upodabnia się do MLS przez natężenie graczy o rozdziale atrybutów, jaki zwykle widzieliśmy u prawdziwych graczy mocno podeszłych wiekowo na początku gry.

Nie bawiłem się w żadne analizy, ale mam też wrażenie, że z każdym rokiem piłkarze (przynajmniej w PL) biegali coraz mniej lub też biegali tyle samo, ale kończyli mecz z ~50% wydolności, więc nawet nie będąc fachowcem od taktyki i mając dwie równe i silne fizycznie jedenastki ich po prostu na boisku zajeżdżam. To naturalna konsekwencja tego, że AI mając do wyboru graczy:

a. 15 techniki, 5 wytrzymałości/siły

b. 5 technika, 15 wytrzymałość/siła;

c. 10 technika, 10 siła;

W zdecydowanej większości postawi na gracza a. W takim przypadku mając skład graczy o profilu wrzuconym przez lada (a chyba zgodzimy się, że mając potencjał finansowy klubu z angielskiej czołówki można co roku wprowadzać/kupować nawet paru takich piłkarzy, przez dekadę tworzy się ponad dwa równe zespoły) po 10 sezonach gry można nic innego nie robić, tylko naciskać spację i ewentualnie chodzić na rozmowy motywacyjne czy udzielać wywiadów prasie - co jest nudne już po tygodniu czasu gry ;)

Ja też stawiam na wariant a :)

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
9 minut temu, kolek23 napisał:

 

Bardzo źle przeprowadzony eksperyment. Realistyczne wyniki można by zobaczyć jeśli ustawić słabsze atrybuty na ok 10, a resztę na ~18.. Jak ustawili na 1, to widać gunwo.

Możliwe. Co nie zmienia faktu, że zawsze stawiam na fizycznych i całkiem dobrze na tym wychodzę :]

Odnośnik do komentarza
16 minut temu, kolek23 napisał:

 

Bardzo źle przeprowadzony eksperyment. Realistyczne wyniki można by zobaczyć jeśli ustawić słabsze atrybuty na ok 10, a resztę na ~18.. Jak ustawili na 1, to widać gunwo.

 

Niby tak, ale patrząc na różnice w wynikach, to przewaga parametrów fizycznych jest masakrująca.

Odnośnik do komentarza

Wybrałem sobie ostatnio nowego audiobooka - jako że nigdy nie czytałem (a film bardzo lubię),  to padło na Umberto Eco i Imię Róży.

 

I to chyba nie jest zbyt dobry kandydat na moje cykle słuchania, bo robię to jadąc na rowerze, a jest to dziennie 2x15-20 minut, przez co ostatnio przez trzy dni słuchałem przerywanej rozmowy Wilhelma z Baskerville z bratem Hubertusem :keke: 

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, Man_iac napisał:

Jak ktoś jest uczciwy to jest niezależnie od sytuacji. Zwłaszcza że są na forum osoby, które by pewnie pomogły w awaryjnej sytuacji gdyby szczerze napisał, co widać choćby po pomocy dla jmk w kilku sytuacjach. 

 

Wałek to wałek i nie można tego usprawiedliwiac.

Ja go nie usprawiedliwiam. Stwierdzam tylko, że jest mi go trochę żal, że pewnie przez własna głupotę robi rzeczy, których normalnie by uważał za niedopuszczalne.

Odnośnik do komentarza
  • lad zablokował ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...