Skocz do zawartości

Marynia rzuca 539 kurwami, ale większość to cytaty :(


Dudek

W co będziesz grał w majówkę?  

65 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, schizzm napisał:

To trochę wynik polskiej mentalności. Gdzieś czytałem wywiady z obcokrajowcami uczącymi się w Polsce języka polskiego. Oczywiście zgadzali się, że to język trudny, ale co ich najbardziej zaskakiwalo to przejście na mówienie. Każdy zauwazal, że Polacy nie zwracają uwagi na to, czy ten rozmówca przekazał komunikat, ale czy powiedział go prawidłowo i że norma jest to, że co chwilę są poprawiani bo coś tam źle odmienili czy pomylili wyrazy. 

I to jest bardzo prawdziwe. Sam długo miałem też problemy z przelamywaniem się do mówienia, bo pierwsza myśl, że będę mówić źle czy coś pomylę i mnie poprawia, jak u nas. Tymczasem tutaj wszyscy mają to w dupie, ważne jest to, że komunikat został przekazany :)

Ja mam odwrotny dowód anegdotyczny, w moim otoczeniu jak obcokrajowcy (hindusi, ukraińcy) mówią po polsku źle to nikt ich nie poprawia, Polaki reagują jak normalni ludzie.

  • Lubię! 2
Odnośnik do komentarza
18 minut temu, Hawkeye napisał:

Ja mam odwrotny dowód anegdotyczny, w moim otoczeniu jak obcokrajowcy (hindusi, ukraińcy) mówią po polsku źle to nikt ich nie poprawia, Polaki reagują jak normalni ludzie.

No i wyjatkowo czeste jest to protekcjonalne "o, jak dobrze mowisz po polsku" kierowane do obcokrajowcow.

Odnośnik do komentarza
4 godziny temu, Hawkeye napisał:

Widziałem badanie, że po pijaku jesteśmy lepsi w języki obce i jednym z głównych powodów było to, że zwyczajnie jesteśmy luźniejsi i mamy bardziej wyjebane na błędy, koncentrując się na przekazaniu tego co chce się powiedzieć, zamiast na składni, czasach itp.

 

  • Lubię! 2
Odnośnik do komentarza

Ludzie w FIFA chyba nie mają mózgów. FIFA dała kibicom możliwość głosowania na slogany, które znajdą się na autokarach reprezentacji. Dla reprezentacji Niemiec pojawia się hasło "one team, one way, one goal", które w żaden sposób nie kojarzy się z "jeden naród, jedna rzesza, jeden wódz". Druga genialna propozycja to "high five" i teraz wyobraźcie sobie niemieckich kibiców robiących high five do piłkarzy w ich autokarze :D

  • Lubię! 2
  • Smutny 1
  • Haha 6
  • Uwielbiam 1
Odnośnik do komentarza
4 minuty temu, adamus napisał:

Ludzie w FIFA chyba nie mają mózgów. FIFA dała kibicom możliwość głosowania na slogany, które znajdą się na autokarach reprezentacji. Dla reprezentacji Niemiec pojawia się hasło "one team, one way, one goal", które w żaden sposób nie kojarzy się z "jeden naród, jedna rzesza, jeden wódz". Druga genialna propozycja to "high five" i teraz wyobraźcie sobie niemieckich kibiców robiących high five do piłkarzy w ich autokarze :D

warto przytoczyć też opcje naszej reprezentacji:

DcWn7_qX0AIMaC_.jpg:large

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...