Skocz do zawartości

Marynia rzuca 539 kurwami, ale większość to cytaty :(


Dudek

W co będziesz grał w majówkę?  

65 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, Man_iac napisał:

Nie wiem co masz na mysli dokladnie mówiąc o powrocie rowerowym po piwku, ale to w sumie najgłupszy sposób na utratę prawka. (No chyba, że powrót już jest wyłącznie pociągowy).

 

Z tego co wiem, to tego przepisu już nie ma ok. 2 lat i nie traci się prawka za jazdę rowerem (no bo kurwa z jakiej paki).

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Siostra właśnie wróciła z Malty. mam szalik FC Valetta :D

 

 

1 minutę temu, Reaper napisał:

 

Z tego co wiem, to tego przepisu już nie ma ok. 2 lat i nie traci się prawka za jazdę rowerem (no bo kurwa z jakiej paki).

 

Z tego co wiem to jest, ale nie wsadzają do paki.

Odnośnik do komentarza
2 minuty temu, Reaper napisał:

 

Z tego co wiem, to tego przepisu już nie ma ok. 2 lat i nie traci się prawka za jazdę rowerem (no bo kurwa z jakiej paki).

Mam nadzieję, że to prawda bo przepis faktycznie idiotyczny (jak nie jedziesz po drodze), ale nie słyszałem o tym.

Odnośnik do komentarza

Zrobiłem szalony research i proszę bardzo:



Jeszcze do niedawna, za prowadzenie roweru po alkoholu można było stracić prawo jazdy, a trafić do więzienia. Te kary dotyczyły wszystkich rowerzystów poruszających się na rowerze pod wpływem, nawet tych, którzy po zbadaniu alkomatem w wydychanym powietrzu mieli mniej niż 0,5 promila alkoholu.

Co grozi za jazdę na rowerze po alkoholu w 2017 roku?

Jednak przepisy uległy liberalizacji i kary są bardziej adekwatne do popełnionego wykroczenia. Jadąc na rowerze pod wpływem alkoholu, o ile nie stwarzamy zagrożenia w ruchu drogowym, nie stracimy już prawa jazdy.

 

Nie oznacza to, że pijanym rowerzystom nie grożą żadne sankcje. Gdy zostaniemy złapani podczas jazdy na rowerze w stanie po spożyciu alkoholu (czyli, gdy w naszym organizmie znajduje się pomiędzy 0,2 a 0,5 promila alkoholu), możemy otrzymać mandat w wysokości od 300 do 500 złotych.

Z kolei pijani rowerzyści, czyli tacy, którzy mają więcej niż 0,5 promila alkoholu we krwi, zostaną ukarani mandatem w wysokości 500 złotych.

  • Lubię! 2
Odnośnik do komentarza
5 minut temu, Reaper napisał:

 

Z tego co wiem, to tego przepisu już nie ma ok. 2 lat i nie traci się prawka za jazdę rowerem (no bo kurwa z jakiej paki).

 

Nie tracisz z automatu, ale sprawa i tak cię może czekać, jeśli policjant uzna, że stworzyłeś zagrożenie w ruchu drogowym. No i normalnie za jazdę po alkoholu dostaniesz mandat, jak poziom przekroczy ustawowe 0,2 promila.

 

No ale złagodzono te przepisy słusznie, bo jadąc rowerem po jednym piwie raczej nie spowodujesz wypadku, ani zagrożenia, a policja raczej nie zatrzymuje rowerzystów do rutynowej kontroli (chyba że jedziesz po chodniku itp)

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...