Skocz do zawartości

Nowy miesiąc, nowe otwarcie, nowa Marynia 535!


krzysfiol

Idziesz na otwarcie?  

47 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, lad napisał:

Przeglądarki też nie mam :D

@schizzm, dlaczego zrezygnowałeś z moderowania?

Służbowy :)

 

Zacząłem projekt wielkiego osłuchiwania artystów przed Primaverą. W tym roku przesłucham wszystkich wykonawców, których nie znam, i pierwszy raz się porządnie przygotuję i w pełni świadomie zaplanuję, co chcę zobaczyć i posłuchać :).

 

Na razie fajnie weszła ta płyta i wykonawca, którego nie znałem, ląduje na liście do obejrzenia.

 

Aczkolwiek ta piosenka to takie drugie Tame Impala. Obydwie płyty wyszły w tym samym roku, trochę ciężko powiedzieć, kto od kogo zerżnął ;) 

Odnośnik do komentarza

Miałem wrzucić podsumowanie pierwszego sezonu Serie A:

 

tabela

Juventus poza zasięgiem, nad Napoli udało się wypracować fajną przewagę, ale dopiero pod koniec sezonu. Fatalna postawa Fiorentiny i Sampdorii. Nie spodziewałem się tak słabego wyniku, generalnie tłoczno było w dole tabeli i mało kto był pewny utrzymania do ostatnich kolejek. Po Lazio też spodziewałbym się lepszego wyniku. Jeśli chodzi o indywidualne wyniki, to napastnicy się u mnie nie popisali. Z zawodników z pola tylko Candreva zapisał się wysoko, bo najlepsza średnia ocena oraz ilość nagród dla gracza meczu. W asystach też wysoko. Co ciekawe, w zimowym okienku odrzuciłem ofertę bodajże Tottenhamu na transfer opiewający na 55 mln € z bonusami (gotówki chyba z 30 czy 40, już dokładnie nie pamiętam). Czyste konta, bezkonkurencyjny Gigi Buffon, niewiele gorzej Handanovic.

Jako ciekawostka, chwilę po zapewnieniu sobie mistrzostwa (19.05.2017) Allegri odszedł do Manchesteru City (Guardiola został zwolniony) zabierając ze sobą asystenta, trenera, trenera bramkarzy, trenera siłowego oraz głównego scouta. W tym momencie (a jestem chwilę po zakończeniu sezonu) Juventus z tymczasowym trenerem dograł sezon i w dzień finału LM poinformowali, że nowym trenerem zostanie Luis Enrique.

wyniki

Sezon zaczęliśmy niezbyt obiecująco, od porażki u siebie 1:2, potem jeszcze wpadka z Bologną i porażka takim samym stosunkiem bramek i nadszedł dzień... wróć... nadeszła seria 11 kolejnych zwycięstw. Przez moment nawet byłem liderem w tabeli. Od remisu z Chievo niestety wszystko zaczęło się sypać. Porażka z Juve i Napoli, przegrana w pucharze z drugoligową Foggią (chociaż ten odpuściłem i grali Ci co najmniej grają), jakieś remisy, porażki, przeplatane pojedynczymi zwycięstwami. Spadłem na 3 miejsce ze stratą do Napoli koło 6-7 punktów w pewnym momencie. Notorycznie asystent mi podczas spotkań podpowiadał, że słabo nam idzie utrzymanie się przy piłce i tę rolę postanowiłem dodać i tak grać już do końca sezonu. Udało się to jakoś wyprostować i na koniec nie wyszło najgorzej. Jako ciekawostkę dodam, że wspomniana wyżej Foggia zdobyła Puchar Włoch (eliminując po drodze między innymi Napoli, nas oraz Romę).

 

Rekordy:

- zaliczyliśmy najmniej remisów w lidze w historii zespołu,

- Candreva zdobył nagrodę za najszybszą bramkę w sezonie (19 sekunda) oraz tytuł najlepszego pomocnika

- ja zdobyłem nagrodę Miglior Allenatore per l'Associazione Italiana Calciatori, co jak mniemam jest nagrodą dla najlepszego menadżera sezonu i otrzymałem nominację do Panchina d'Oro della Serie A - Edyta podpowiada, że zdobyłem i tę nagrodę

- do jedenastki sezonu trafił Danilo D'Ambrosio jako prawy obrońca

Dalbert był trzeci jako najlepszy obrońca sezonu, a Handanovic drugi jako bramkarz

 

taktyka (jeszcze bez dodanego utrzymania przy piłce, dodawałem na początku każdego meczu albo w pierwszym 10 minutach)

Raport o zespole

Miejsca asyst

Jak widać dośrodkowania działają, trochę tych bramek tak napadało. Niestety muszę coś pomyśleć z uszczelnieniem środka, bo sporo bramek tak wpada. Myślę nad zmianą obrońcy grającego piłką na drugiego środkowego z rolą obrona. Nie wiem czy w środku pomocy można jeszcze coś pomieszać. Na pewno coś trzeba będzie podziałać. Zdaje się @lad też ostatnio wspominał, że mu się posypała taktyka, bo wpadły porażki i po modyfikacjach zaskoczyło.

 

Jako niedzielny piłkarz nie byłem popierany w szatni. Moi kapitanowie nie chcieli za mnie rozmawiać z zawodnikami by wyperswadować im na przykład chęć opuszczenia klubu. Trzeba było sobie kogoś sprowadzić, żeby przynajmniej ktokolwiek z szatni był po mojej stronie. Z zawrotnego budżetu w wysokości 15 mln udało się wymodzić dwóch zawodników. Potrzebowałem zmiennika dla Perisica (to był mój błąd w poprzednim podejściu, bo skupiłem się na innych transferach) i za 5,5 mln € sprowadziliśmy z Nantes Adriena Thomassona. W miarę udany transfer, miał kilka fajnych spotkań. Próbowałem go też w środku pomocy. Drugim zawodnikiem był sprowadzony za 9 mln € z Benfiki Raul Jimenez, który miał zwiększyć konkurencję w ataku. Grał na pozycji cofniętego napastnika, ale czasem w meczach zmieniałem mu rolę na defensywnego napastnika (wsparcie). 10 bramek strzelonych z czego 5 z karnych to może nie jakiś zawrotny wynik (strasznie dużo główek strzelał nad poprzeczką, bo sytuacji miał sporo), ale generalnie w tym sezonie fatalnie strzelali napastnicy (przytrafiały się też kontuzje Icardiemu i Ederowi). Fajnie pokazał się wychowanek, 18-letni Pinamonti, który strzelił 7 bramek i nieźle zastąpił kontuzjowanego Icardiego. Sprzedałem jednego zawodnika, za 10 mln € do WBA poszedł Borja Valero. Niestety z tej kwoty, do dalszego obrotu, zobaczyłem jedynie 2 mln € z uwagi na kiepskie finanse.

 

Ciekawostki z Europy:

Mistrzem Anglii Arsenal z 13 punktową przewagą nad drugim United. Trzecie City. Czwarte miejsce Chelsea. Arsenal zdobył Ligę Europy pokonując w finale Lyon 3:2. Manchester United przegrał Ligę Mistrzów po karnych z Atletico Madryt

Mistrzem Hiszpanii Real z przewagą 4 punktów nad drugą Barceloną. Trzecie Atletico, a czwarty Villarreal.

Liga francuska to oczywiście PSG. Drugie Monaco, trzeci Lyon. Czwarta Marsylia.

Mistrzem Niemiec Bayern z 10 punktową przewagą. Drugi Leverkusen, trzecia Borussia, a czwarty Freiburg.

W Polsce mistrzem Legia, druga Jaga (tylko punkt straty), trzecia Termalica, a czwarty Lech. Spadł Śląsk i Sandecja.

 

Polacy w lidze włoskiej:

Jako, że trochę ich tu mamy, to kilka słów na temat ich postępów.

Szczęsny niezadowolony z małej ilości minut w Juventusie. Zagrał w jednym meczu puszczając 3 bramki i w 2 w pucharze Włoch (po jednej bramce w każdym)

Milik 6 bramek w 11(7) meczach, 4 asysty i zerwane więzadła kolanowe, co wyłączyło go na ponad 2 miesiące. Do tego 3(3) w CL i 2 bramki

Zieliński raczej wchodził z ławki, bo jego bilans to 4(21) w lidze, 1 bramka i 2 asysty, do tego 1(5) w CL i jedna bramka

Skorupski - 2 mecze w lidze i 1 bramka stracona, do tego 4 mecze w pucharze i 2 stracone przy dwóch czystych kontach, to nienajlepszy wynik.

Salamon - podstawowy obrońca Spal - 29(2) spotkań, 1 asysta i 1 gracz meczu. Do tego 1(1) w pucharze Włoch

Jaroszyński - 1 mecz w lidze i 2 w pucharze to wynik bardzo słaby

Stępiński - niewiele lepiej 6(4) w lidze, bramka i asysta

Drągowski - nie pograł też za dużo 3 razy w lidze i 7 bramek straconych do tego 4 w pucharze, 5 straconych i jedno czyste konto

Linetty - podstawowy zawodnik Sampdorii, 32(1), 2 bramki, 3 asysty, 3 razy zawodnik meczu. Do tego 3 mecze w pucharze z jedną asystą

Bereszyński - tutaj niestety fatalnie, 1(1) w lidze i 1 z jedną asystą w pucharze

Kownacki - nawet gorzej 0(2) w lidze i 2 w pucharze, Bez bramek, czy asyst

 

Reprezentacja Polski po barażach (2:2 i 2:0 z Irlandią) doczłapała się na MŚ. W grupie Australia, DR Konga i Urugwaj. Ciekawe czy wyjdziemy :keke: Włosi w barażach po karnych odpadli z Bośnią (oba mecze zakończyły się wynikami 2:2). Holandia swój baraż ze Szwajcarią wygrała i na mundialu ich zobaczymy.

 

tl;dr gram w grę ;)

  • Lubię! 5
  • Uwielbiam 1
Odnośnik do komentarza

A ja właśnie zainstalowałem FM 18. Moim ostatnim efemem była wersja 09, w którą rozegrałem około 200 godzin i napisałem opowiadanie, które znalazło się w Hall of Fame. Zobaczymy co przyniesie najnowsza wersja. Zaczynam od Legii.

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
1 minutę temu, tio napisał:

A ja właśnie zainstalowałem FM 18. Moim ostatnim efemem była wersja 09, w którą rozegrałem około 200 godzin i napisałem opowiadanie, które znalazło się w Hall of Fame. Zobaczymy co przyniesie najnowsza wersja. Zaczynam od Legii.

Tym razem przez zespół takie opowiadanie się tam nie znajdzie :keke: 

 

Dobry wieczór po nowej robocie i chyba dobranoc. 

Poczytać i w kimę, bo cosik mnie się oczy zamykają powoli. 

  • Lubię! 2
Odnośnik do komentarza
  • Reaper zablokował ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...