Skocz do zawartości

534 statuetka CMF Awards jest obiektem pożądania Maryni


Hawkeye

Jaka jest NAJLEPSZA riposta?  

60 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

3 minuty temu, BartuS napisał:

no spoko, ale jak w takim wypadku chcialbys ustalac pensje minimalne i cos w tym stylu? przeciez to jeszcze wieksza okazja na ruchanie pracownika niz smieciowki swego czasu

żadnej minimalnejgodzinowej, prędzej bym forsowal więcej umów o dzieło, tak aby uzdrowić gospodarkę. ew. jakas minimalna akordowa, ale to by się wiazalo z jeszcze większą biurokratyzacja gospodarki.  Bo powiedzmy sobie szczerze, obecny wzrost jest zasługa dobrej koniunktury światowej. 

Odnośnik do komentarza
4 minuty temu, Keith Flint napisał:

statystyki mówią coś innego . https://www.google.pl/amp/forsal.pl/amp/632242,ranking-wydajnosci-pracy-w-ue-polska-w-ogonie-europy.html a średni czas pracy w Grecji to jakieś 44 h, przy ustawowych 40 h (jak w Polsce )

jak już tak o średniej mówimy, to średnia pensja w Polsce też jest całkiem znośna :roll: 

  • Lubię! 3
Odnośnik do komentarza
1 minutę temu, Keith Flint napisał:

statystyki mówią coś innego . https://www.google.pl/amp/forsal.pl/amp/632242,ranking-wydajnosci-pracy-w-ue-polska-w-ogonie-europy.html a średni czas pracy w Grecji to jakieś 44 h, przy ustawowych 40 h (jak w Polsce )

 

To jest PKB na godzinę pracy pracownika, kraje z wyższym wskaźnikiem mają bardziej rozwinięte usługi, które mają znaczący udział w przyroście PKB. Grecja jest wyżej od nas, bo ich gospodarka to w 80% usługi, u nas niecałe 60%.

  • Lubię! 8
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
3 minuty temu, Gabe napisał:

 

To jest PKB na godzinę pracy pracownika, kraje z wyższym wskaźnikiem mają bardziej rozwinięte usługi, które mają znaczący udział w przyroście PKB. Grecja jest wyżej od nas, bo ich gospodarka to w 80% usługi, u nas niecałe 60%.

no właśnie miałem to pisać :D, ta statystyka nic nie mówi o 'pracowitości' narodu 

Odnośnik do komentarza
8 minut temu, Keith Flint napisał:

żadnej minimalnejgodzinowej, prędzej bym forsowal więcej umów o dzieło, tak aby uzdrowić gospodarkę. ew. jakas minimalna akordowa, ale to by się wiazalo z jeszcze większą biurokratyzacja gospodarki.  Bo powiedzmy sobie szczerze, obecny wzrost jest zasługa dobrej koniunktury światowej. 

 

Mówisz, że dwa miejsca pracy za mało? :> 

Odnośnik do komentarza

A miałem sobie na spokoju pozgonować w robocie.....Okazało się jednak, że dystrybutor produktu który wczoraj sprzedałem go wycofał :keke: Po co informować przecież i tak było małe zainteresowanie produktem :keke: Skutek, to dwie godziny wiszenia na telefonie, ale klient zadowolony.

 

Swoja drogą wprowadziłem kilka małych zmian w sklepie i ludzie coraz częściej zamawiają i dzwonią. Problem mam jednak z dostawcami, nie mam pojęcia jak to rozwiązać :/

Odnośnik do komentarza

@Pulek w FM nie grasz nic? U mnie zaraz koniec rundy jesiennej i po tragicznym początku, gdzie już żegnałem się z posadą i sejwem, zanotowaliśmy niesamowity "turnaround". Przed ostatnim meczem na jesień jesteśmy na... 4 miejscu! Nie wydaje mi się, żebyśmy te miejsce i tempo utrzymali do końca sezonu, ale i tak jesteśmy zdecydowanie największą rewelacją sezonu :D Wyżej to nawet nie mierzę, bo Bayern, Borussia i RB Lipsk to tridente na razie poza zasięgiem.

Odnośnik do komentarza
a czym jest PKB jak nie wartością wytworzonych dobr i usług? Czyli jak bedziemy pracować wydajniej i lepiej wytworzymy więcej dobr /usług i zaczniemy doganiac Zachod jeszcze szybciej. Logiczne chyba
A PKB to nie jest suma wydanych pieniędzy? Czyli jak zaoferuje ci 100zl za zjedzenie gówna I je zjesz, to gospodarka urosła o 100zl mimo, że żadne dobro ani usługa nie została wytworzona.
Odnośnik do komentarza

dziełem w call center jest np. pozytywnie zawarta umowa przedsprzedazy. Ja kończę, mam wolne to idę spać. 

2 minuty temu, Hawkeye napisał:
17 minut temu, Keith Flint napisał:
a czym jest PKB jak nie wartością wytworzonych dobr i usług? Czyli jak bedziemy pracować wydajniej i lepiej wytworzymy więcej dobr /usług i zaczniemy doganiac Zachod jeszcze szybciej. Logiczne chyba

A PKB to nie jest suma wydanych pieniędzy? Czyli jak zaoferuje ci 100zl za zjedzenie gówna I je zjesz, to gospodarka urosła o 100zl mimo, że żadne dobro ani usługa nie została wytworzona.

taka umowa juz jest usługa w myśl definicji . oferujesz mi 100 zł za obejrzenie tego osobliwego wydarzenia. To tak jak kino :)

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...