Skocz do zawartości

Marynia zastrzega numer 523 na cześć ilości banów, które rozdał Icon za lepszych czasów, kiedy forum się nie psuło i nikt nie zakładał nowych tematów


krzysfiol

  

66 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

Twórcy Ghost in the Shell fajnie wyjaśnili wybranie Scarlett, a nie azjatyckiej aktorki. Po prostu chodziło o rozpoznawalność. Smutne, ale nie ma w tym momencie żadnego aktora/ki azjatyckiej na tym poziomie rozpoznawalności na świecie i z umiejętnościami. Z czarnymi aktorami jest trochę lepiej.

Chyba bardziej chodziło o gabaryty. :D
Odnośnik do komentarza

 

Twórcy Ghost in the Shell fajnie wyjaśnili wybranie Scarlett, a nie azjatyckiej aktorki. Po prostu chodziło o rozpoznawalność. Smutne, ale nie ma w tym momencie żadnego aktora/ki azjatyckiej na tym poziomie rozpoznawalności na świecie i z umiejętnościami. Z czarnymi aktorami jest trochę lepiej.

Chyba bardziej chodziło o gabaryty. :D

 

 

Chyba nie ;) w anime do pewnego momentu wszystkie kobiety tak wyglądają.

Odnośnik do komentarza

Ja też nie jestem rasistą, ale jak robi to tam gdzie jego miejsce, czyli w jego domu - czyli Afryce - to może srać gdzie sobie uważa.

 

Oczywiście RPA, Angola, Namibia i wszystkie pozostałe kraje, gdzie mieszka Biały Pan odpadają, mówimy o dżungli raczej :-k

Odnośnik do komentarza

 

 

Aha, czyli zapewne uważają, że Bond to ten sam koleś od początku lat 60. Nie przeszkadza im zatem, że się nie starzeje? :D

To samo tyczy się np. uniwersum Marvela. Czas nie ma znaczenia w tym uniwersum i nie jest powiedziane, że coś się działo 40 lat temu, a coś innego dziś. Zmienia się tylko poziom technologiczny.

Zupełnie inaczej wygląda kwestia obsadzenia aktora. Jakby Jamesa Bonda zagrał Elba, albo - porównywalny przykład - John Oliver w filmie pod tytułem "Niechęć do przemocy", a dodatkowo zamiast martini piłby piwo oglądając mecze piłki, to nawet nazywając się tak samo Bondem by nie był. Nazywanie tego rasizmem jest śmieszne, bo jest pewien kontekst kulturowy, którego się nie powinno przełamywać. Dlatego wspominany 13 apostoł z Dogmy śmieszy jako czarnoskóry, a nie wydaje się być ciekawą interpretacją biblii. Przecież w amerykańskim porządku prawnym producenta, który gwałci np. prozę Sapkowskiego ustawiając w roli Geralta czarnoskórego albo czarodzieja byle ogarnięty prawnik by puścił z torbami za rażące naruszenie praw autorskich. To tak samo rasizm, jak antyczarodziejstwo, skoro mi przeszkadzałby tak samo czarnoskóry Geralt jak Geralt-czarodziej :lol:

Odnośnik do komentarza

 

 

To samo tyczy się np. uniwersum Marvela. Czas nie ma znaczenia w tym uniwersum i nie jest powiedziane, że coś się działo 40 lat temu, a coś innego dziś. Zmienia się tylko poziom technologiczny.

 

Hmm, nie do końca bym się zgodził porównując z Marvelem. Tam udolnie lub mniej bronią się różnymi uniwersum, rebootami itepe, w Bondzie nikt nie wyjaśnia długowieczności 007 :P

Odnośnik do komentarza

 

 

Hmm, nie do końca bym się zgodził porównując z Marvelem. Tam udolnie lub mniej bronią się różnymi uniwersum, rebootami itepe, w Bondzie nikt nie wyjaśnia długowieczności 007 :P

To wyjaśnij mi chronologię w świecie Iron Mana, który najpierw chodził w stroju przypominającym golema z Pragi, a kilkadziesiąt lat później wysuwa sobie strój z zegarka wyglądając nadal identycznie, tak samo jak wszyscy jego bliscy.

Plis, zaprzeczasz dla samego zaprzeczenia.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...