Skocz do zawartości

Marynia wylewa 522 łzy nad strasznym losem mieszkańców Podlasia


krzysfiol

  

54 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

Ja zawsze staram się być miły, cierpliwy i wyrozumiały, ale teraz po prostu byłem poddenerwowany już tak długo ciągnącą się sprawą dostarczenia tej paczki i brak jakiejkolwiek chęci od kuriera zmiany godziny dostarczenia na zgodną z informacją na paczce.

Odnośnik do komentarza

W sumie to, co Kinas pisze dotyczy nie tylko kurierów. Niestety jest mnóstwo ludzi myślących, że jak kupią batonika za 2 złote to stają się Panem sklepu mogącym np. poniżać kasjerkę, albo kupując bilet za kilkanaście złotych nagle stają się właścicielami stadionu.

Odnośnik do komentarza

No rozumiem, że nie są, dlatego wynaleziono telefonu, aby zadzwonił czy napisać i się spytać. Skoro na paczce było napisane markerem i podkreślone "po 16" to dlaczego dwa dni dostarczał o 15? O pracy napisałem mu na trzeci dzień, jak już było mi wszystko jedno gdzie ją dostarczy ;-) Chciałem mieć w domu, żeby nie targać ze sobą po robocie, a po drugie nie zawsze jestem w pracy (czasem nikogo tam nie ma jak jest awaria), a znając moje szczęście to pewnie by tak było :D. No i rozumiem, że nie pracują 6-20, dlatego można się dogadać jak się chce,z drugiej strony to ja jestem klientem, który płaci i on ma dostarczyć paczkę, a większość ludzi do 15-16 jest w pracy.

 

Pamiętaj tylko o tym, że tych ludzi goni czas. Teraz w firmach kurierskich terminy są już tak napięte, że większość kurierów nie ma czasu dzwonić/pisać do klientów. A co do tego że dwa razy był o tej samej godzinie to tak ma pewno ułożoną trasę i nie może tego zmienić. Wszystko niestety jest podporządkowane pod firmy, z których odbierają paczki. Zazwyczaj jest tak że kurier ma kilka firm otwartych do 16 i każda chce żeby do nich przyjechać przed samą 16. Ci ludzie poważnie czasami dokonują cudów żeby to wszystko ogarnąć.

 

Płacę to wymagam jak ma qrwa dostarczyć po 16 to ma być z wywieszonym jęzorem po 16 i chooj mnie obchodzi jak to zrobi! Pocztex ostatnio mi paczkę w sobotę dostarczył a pracuje tylko w dni robocze :)

 

Wiesz że z takim podejściem do sprawy tylko wkurwisz kuriera i w większości przypadków nie dostaniesz paczki :P Kurier nie jest twoim niewolnikiem za 10zł które zapłaciłeś za dostawę.

Odnośnik do komentarza

Stefan, jesteś kurierem? Tam nie ma podziału na kurierów dla firm i osób indywidualnych? Coś mnie się zdaje, że jak przeglądałem oferty pracy to tak było. No i sorry, ale life is brutal. Jak do mnie dzwoni klient 15:58 to też odbieram i muszę czasem zostać, nawet kilka minut to już nie zdążę na tramwaj i wracam 30 minut dłużej. A bywa, że awaria jest poważna i dużo dłużej muszę pracować, odbieram sobie potem. Takiej pracy na zdrowych zasadach szukałem kilka lat, więc nie mów, że się nie da, bo przygody miałem różne.

 

Tutaj była sytuacja: ja piszę "po 16", kurier dostaje paczkę z napisem "po 16", dostarcza 1 dnia o 15, bo może się uda, ale widzi, że nic z tego, dostaje ode mnie informacje, że jestem po 16 w domu, nie reaguje, nie pyta, kontakt ode mnie i do mnie miał, drugi dzień robi to samo, znowu ma ode mnie informacje, ale decyduje się na oddanie przesyłki do magazynu. Po mojej i nadawcy paczki interwencji trzeciego dnia ... nie ryzykuję, piszę mu o możliwości przywiezienia do pracy albo zostawienia u sąsiada. Znowu zostawia o 15.

 

Jak tak to ma działać to niech firmy kurierskie piszą w ofercie, że kurier na Twoim rejonie jest w godzinach x-y i tylko wtedy może Ci ją dostarczyć. Zmienię firmę kurierską.

Odnośnik do komentarza

Jak ktoś się dziwi jmk, że ma realne oczekiwania i domaga się ich spełnienia, to życzę mu, by adwokaci mu nie odebrali telefonu po 17 w sytuacji podbramkowej, bo "kancelaria pracuje do 17 i cześć".

Nie są nierealne, tylko dodatkowo płatne. Firmy kurierskie (nie wiem, czy wszystkie) mają możliwość ustalenia godziny doręczenia za opłatą wskazaną w cenniku.

 

Przykładowo w DPD to 45 zł. https://www.dpd.com.pl/Cennik

Pewnie wtedy jedzie nie ten kurier z rejonu, tylko paczkę dostaje inny, który zajmuje się właśnie paczkami z takimi zadaniami dodatkowymi.

Odnośnik do komentarza

Ja Ruch: bo to chyba najgorzej zarządzany klub w Ekstraklasie i Łęczna: bo może wtedy ostatecznie upadłaby legenda Franciszka Smudy, którą niektórzy niestety pielęgnują, nawet po EURO 2012...

 

Tak na szybko z głowy to Ruch w 2016: dostał 20 mln od miasta (18 pożyczki + 2 za promocję), 8 mln za Stępińskiego, 7 mln za prawa medialne i kilka mln od sponsorów.

 

W takich warunkach, mając na karku ograniczenia transferowe, dali radę zrobić jeszcze kilka mln długu. Oni używają banknotów zamiast węgla chyba.

Odnośnik do komentarza

@jmk

Kurierem nie, ale pracuję w firmach kurierskich od 10 lat i wiem jak to działa. Napisanie na paczce, że dostawa po 16 nic dla kuriera nie znaczy. Jak chcesz mieć po konkretnej godzinie to dopłacasz. Wszędzie taka usługa jest płatna.

 

Tak jak Ci napisałem, kurier w większości przypadków nie jest w stanie zmienić swojej trasy i jest w danym rejonie o tej samej godzinie. Wrócenie się na jakiś adres najzwyczajniej mu się nie opłaca. Powiedzmy że chciałby Ci dostarczyć tą paczkę po 16. Przelicz sobie przejechanie np. 10km z miejsca gdzie skończył i dostanie za to 4zł.

 

@Man_iac

Nie do końca. Paczkę dostaje kurier obsługujący ten rejon, ale zazwyczaj ma dopłatę to takiego doręczenia.

Odnośnik do komentarza

 

No rozumiem, że nie są, dlatego wynaleziono telefonu, aby zadzwonił czy napisać i się spytać. Skoro na paczce było napisane markerem i podkreślone "po 16" to dlaczego dwa dni dostarczał o 15? O pracy napisałem mu na trzeci dzień, jak już było mi wszystko jedno gdzie ją dostarczy ;-) Chciałem mieć w domu, żeby nie targać ze sobą po robocie, a po drugie nie zawsze jestem w pracy (czasem nikogo tam nie ma jak jest awaria), a znając moje szczęście to pewnie by tak było :D. No i rozumiem, że nie pracują 6-20, dlatego można się dogadać jak się chce,z drugiej strony to ja jestem klientem, który płaci i on ma dostarczyć paczkę, a większość ludzi do 15-16 jest w pracy.

Pamiętaj tylko o tym, że tych ludzi goni czas. Teraz w firmach kurierskich terminy są już tak napięte, że większość kurierów nie ma czasu dzwonić/pisać do klientów. A co do tego że dwa razy był o tej samej godzinie to tak ma pewno ułożoną trasę i nie może tego zmienić. Wszystko niestety jest podporządkowane pod firmy, z których odbierają paczki. Zazwyczaj jest tak że kurier ma kilka firm otwartych do 16 i każda chce żeby do nich przyjechać przed samą 16. Ci ludzie poważnie czasami dokonują cudów żeby to wszystko ogarnąć.

Płacę to wymagam jak ma qrwa dostarczyć po 16 to ma być z wywieszonym jęzorem po 16 i chooj mnie obchodzi jak to zrobi! Pocztex ostatnio mi paczkę w sobotę dostarczył a pracuje tylko w dni robocze :)

Wiesz że z takim podejściem do sprawy tylko wkurwisz kuriera i w większości przypadków nie dostaniesz paczki :P Kurier nie jest twoim niewolnikiem za 10zł które zapłaciłeś za dostawę.

Ale jak płacę 25 to już jest :]

Zresztą w każdej pracy musi być stres :keke:

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...