Skocz do zawartości

Nowa Marynia spóźnia się o 516 stron z reinkarnacją i na dodatek pisze posta w złym lajfskorze


krzysfiol

  

59 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

Widzisz i Obama zmusił firmy, by jednak sprzedawały. Efekt chyba był wiadomy, prawda? Zdyskontować to musieli inni składkowicze, którym podniesiono stawki. W niektórych przypadkach kilkakrotnie. Potem oczywiście Demokraci pieprzyli, że to wina wolnego rynku xD Kolejne epickie zwycięstwo etatyzmu.

 

No właśnie, bandyta. A mogli w ciszy i z godnością zdechnąć pod płotem i nie okradać zdrowej tkanki społeczeństwa.

Odnośnik do komentarza

 

Reaper u mnie w robocie nie ma takich opcji ;).

No właśnie o to chodzi, że w innych firmach można brać dla kogoś z zewnątrz, ale nie jestem pewien czy jest opcja dla kogoś spoza rodziny :-k
Jest. Ja kiedyś miałem dołączona swoją eks. Zresztą dziwi mnie to, bo w Luxmedzie jest nawet opcja kupienia komuś w prezencie.
Odnośnik do komentarza

INEA ma nawet pakiet za 69 zł do wszystkich specjalistów (poza dentystą oczywiście) na konsultację jeśli masz u nich net :D


 

Widzisz i Obama zmusił firmy, by jednak sprzedawały. Efekt chyba był wiadomy, prawda? Zdyskontować to musieli inni składkowicze, którym podniesiono stawki. W niektórych przypadkach kilkakrotnie. Potem oczywiście Demokraci pieprzyli, że to wina wolnego rynku xD Kolejne epickie zwycięstwo etatyzmu.

 

No właśnie, bandyta. A mogli w ciszy i z godnością zdechnąć pod płotem i nie okradać zdrowej tkanki społeczeństwa.

 

Brak akcji jest bardziej moralny niż akcja w postaci inicjacji agresji na czyjąś własność. Choroba osoby A nie jest winą osoby B, więc nie może być ona obciążana kosztami jej leczenia. Proste jak drut.

Odnośnik do komentarza

Skoro to takie proste, to jakie masz rozwiązanie dla osoby A, skoro dobrowolna dobroczynność raczej nie wchodzi w rachubę przy skali problemu osób nieubezpieczonych w USA.

Nie jestem od oferowania komukolwiek rozwiązań. Stwierdzam fakt, że kradzież jest nieetyczna. Libertarianizm to nie utopia (w rozumieniu systemu idealnego dla wszystkich). Skala problemu osób to oczywiście ładna fraza, ale przy głębszym spojrzeniu jest to efekt dobrowolnego wyboru. Jeśli ktoś woli nie ubezpieczać się, a za to kupić sobie krowę (albo wziąć kredyt na nowego Forda Rangera), to jego sprawa, jego problem i mam to w dupie :)

Po odsianiu takich osób oraz kombinatorów, czyli zostawiając tych naprawdę już teraz nieuleczalnie chorych, itd. - skala ulegnie wielokrotnemu zmniejszeniu. I wówczas dobroczynność prywatna jest jedyną moralną drogą. Swego czasu też zaproponowałem utworzenie mecenatu, np. firma Adidas postanawia zrobić sobie PR-owo dobrze i przyjeżdża do jmk ;), płaci mu za leczenie, on w zamian wstawia na social media rzewną historię, jak to dobrodzieje z Adidasa mu pomogli, cyka foty na Insta w bluzie Adidasa i z uśmiechem opowiada w śniadaniowej TV, jak mu uratowali życie. Adidas staje się mecenasem jmk. Altruizm nie istnieje. Zaakceptowawszy ten fakt, nikt nie może zanegować dobroczynnej wartości tego pomysłu. Wygrywa Adidas, wygrywa jmk, przegrywają tylko social justice lewaki, dla których jak wiadomo nie liczy się dobro drugiego człowieka, tylko wprowadzanie w życie swojego totalitarnego modelu społeczeństwa opartego na przymusie, grabieży i lufie ruskiego czołgu.

Odnośnik do komentarza

Zupełnie mylisz ideę pomocy społecznej z jakimiś jazdami na social justice warriorów.

 

Płacę chętnie podatki i składki na służbę zdrowia nie po to, żeby pomagać jmk, tylko po to że jak mi się spierdoli życie - to żebym nie musiał zdychać pod mostem.


Jest to forma mojego ubezpieczenia.

Odnośnik do komentarza

Gdy statolatria wejdzie za mocno... ;)

 

Nie widzisz problemu albo trollujesz. To że Ty się cieszysz, że utrzymujesz bandę darmozjadów i łudzisz się, że coś z tego będziesz miał, nie oznacza, że inny człowiek ma być do tego zmuszany. Swoją drogą istnieje możliwość płacenia dobrowolnych wyższych składek np. emerytalnych - korzystasz z niej?

 

Wybacz Meler, ale słabą sobie firmę ubezpieczeniową wybrałeś.... zadłużoną po uszy i utrzymującą się z przymusowych haraczy. To nawet gorzej niż ubezpieczenie w mafii, bo mafia też ściąga kasę pod przymusem, ale przynajmniej nie generuje długu publicznego i inflacji ;)

Odnośnik do komentarza

Vami, ale nawet w tak bogatym kraju jak USA Twój pomysł mecenatu nie wypalił, a niezapłacone rachunki medyczne od dziesięcioleci są główną przyczyną bankructw ludzi. Myślisz, że ileśdziesiąt milionów ludzi nie ubezpieczało się, bo wolało wydać kasę na balety i głupoty? A może koszty nawet najskromniejszego ubezpieczenia były tak absurdalnie wysokie, że, o rety, mogło kogoś na nie nie stać. W Stanach system prywatnej opieki zdrowotnej jest karykaturą może i zdrowych założeń jakie były u podstaw wprowadzenia takiego. Zdrowie traktuje się nie jak jakieś "dobro wyższe", ale jak towar, taki jak każdy inny, a szpitale nastawione są na zyski. W powiązaniu z absurdalnie drogimi procedurami, często robionymi ponad miarę, w połączeniu z niebywale drogą edukacją dochodzi do tego, że koszta leczenia są wiele wyższe niż w sąsiedniej Kanadzie, która przecież się tak bardzo nie różni zamożnością.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...