Skocz do zawartości

FC Barcelona


Rekomendowane odpowiedzi

 

Mocno się zastanawiam czy Juventus odrzuciłby 150 mln za Dybalę :-k

Pytanie bezprzedmiotowe biorąc pod uwagę, że Dybala to pozycja Suareza i gracz nie na skrzydło, podczas gdy Barcelona właśnie skrzydłowego poszukuje.

 

eee? a to przypadkiem na pozycji Suareza nie gra w Juventusie Higuain?

Odnośnik do komentarza

Przy wszechstronności Dybaly, świetnej technice i szybkości myślę, ze by sobie poradził. Zwłaszcza, że to Barcelona, tam zawodnicy nie są przyspawani do skrzydła. Dlatego gracza jak Dybala na pewno by znaleźli miejsce ;)

 

Mój wniosek o tym, że się nie nadaje do gry na tej pozycji, wypływa z faktu, że Dybala gra albo za plecami Higuaina, albo obok niego, albo zamiast niego. Tymczasem od miesięcy Juventus wykorzystuje Mandzukicia, innego środkowego napastnika, do gry na lewym skrzydle - nie dając tam szans Dybali, nie ustawiając go też pod nieobecność Mandzukicia w jego roli na prawym skrzydle. Dybala gra tylko centralnie. Z tą szybkością bym nie przesadzał. To nie przypadek, że nie jest wiązany z żadnym klubem na inną pozycję niż środkowy napastnik/trequartista. To też nie przypadek, że nigdy nie grywał na skrzydle.

 

 

 

Mocno się zastanawiam czy Juventus odrzuciłby 150 mln za Dybalę :-k

Pytanie bezprzedmiotowe biorąc pod uwagę, że Dybala to pozycja Suareza i gracz nie na skrzydło, podczas gdy Barcelona właśnie skrzydłowego poszukuje.

 

eee? a to przypadkiem na pozycji Suareza nie gra w Juventusie Higuain?

 

Gra. Dybala wtedy gra albo za jego plecami, albo obok niego.

Odnośnik do komentarza

Barcelona bez Messiego byłaby obecnie trupem. Czy Dembele realnie może stać się piłkarzem, który przejmie schedę w takim stopniu? Jeżeli nie to co dalej, bo będzie potrzebny albo nowy Mesjasz (a obecnie myślę, że z całą pewnością można stwierdzić, że takiego na świecie nie ma), albo wzmocnienia a'la Real, czyli po prostu kupowanie najlepszych piłkarzy na wszystkie pozycje. Dziur jest sporo, bez dzikiej karty Messi myślę, że ten skład może nawet wypaść z walki o top2 w Hiszpanii, będą pieniądze na łatanie? Jak myślicie, jak długo pociągnie nowa LOL ofensywa (Lajonel, Ousmane, Luis) i za jaki czas będzie trzeba wymienić coraz starszą gwardię (Pique 30, Masch 33, Alba 28, Busq 29, Rakitic 29, Iniesta 33, LM LS po 30)? Odnoszę wrażenie, że co roku powinni być wymieniane kolejne cegiełki, bo jak nie to w końcu cały dom jebnie naraz, jak runie to mogą nadejść chude czasy, bo remont potrwa lata.

Odnośnik do komentarza

 

 

Przecież w Barcelonie nie grają typowi skrzydłowi. Świetnie opowiedział to kiedyś Henry.

Nie grają, ale gdzie Dybali do kogoś takiego jak niegdysiejsi Henry, Ronaldinho czy dzisiejszy Neymar.

To nie tak, że Dybala nie pasuje umiejętnościami, bo to jest topowy zawodnik i pasuje do Barcelony - tyle że nie ma co się oszukiwać, że pasuje na skrzydło, gdy nie pasuje. Tyle.

Odnośnik do komentarza
Przecież dwóch z trzech zawodników, których wymieniłeś to też zawodnicy, którzy nie pasowali na skrzydła w ataku. Sam się oszukujesz.

A Henry i Ronaldinho w Barcelonie gdzie grali? Na środku obrony? :picard: Przecież to oczywiste, że pisząc o skrzydłowych w kontekście Barcelony mam na myśli ichnią taktykę, nie sugeruję, że będą grać jak angielski skrzydłowy z lat 90, dobieg do linii i dośrodkowanie. :picard: Tymczasem Dybala w Juventusie nie gra nawet na pozycji Mandzukicia, czyli skrzydłowego z zadaniem schodzenia do środka i gry za drugiego napastnika w fazie ofensywnej. Tylko pozycja wysuniętego napastnika lub "10" za jego plecami.

Kończąc tę dyskusję osobom, które widzą Dybalę na skrzydle w Barcelonie, polecam obejrzeć najpierw grę Barcelony, później grę Dybali, a później wrócić i przyznać się do błędu.

Odnośnik do komentarza

A gdzie Henry i Ronaldinho grali przed przyjściem do Barcelony? Na skrzydle? :picard:

 

Dodawanie jakichś chorych teorii do moich postów jest słabe, ale rozumiem, taki twój styl.

 

Ustawianie zawodnika na danej pozycji, lub też nakazywanie mu gry w danej strefie boiska w określonej roli, nie przekłada się 1:1, w momencie jak przejdzie do innego klubu. To oznacza, że Dybala wcale nie musi grać w Juventusie w ten sam sposób ( tej strefie), w jaki mógłby w Barcelonie. Ocena potencjału danego zawodnika i jego predyspozycji jak najbardziej pozwalają dojść do wniosku, że PD odnalazłby się w Barcelonie obok Suareza i Messiego.

 

To, że Mandzukic gra obecnie w Juventusie jako schodzący lewy napastnik wcale nie oznacza, że jest lepszy na tej pozycji od Dybali, bo co innego od zawodnika na tej pozycji można wymagać w Juve, a co innego w Barcelonie. Determinuje to profil zawodnika, który odnajdzie się przy obecnym zestawie w ataku. Allegri najwyraźniej woli zawodnika silnego fizycznie, dobrze grającego w powietrzu i dobrze czującego się w pressingu. Barcelona na tej pozycji ma zupełnie inny profil gracza.

Odnośnik do komentarza
A gdzie Henry i Ronaldinho grali przed przyjściem do Barcelony? Na skrzydle?

Również. Henry całe lata w Monaco (gdzie się wychował) i później w Juventusie, Ronaldinho w PSG, stąd był rozważany jako plan B dla fiaska transferu Beckhama.

Tymczasem Dybala nie grał na skrzydle w Argentynie, nie grał w Palermo i nie gra w Juventusie. Ot, różnica.

 

BTW: pisałeś, że dwóch z trzech: Neymar, Ronaldinho, Henry, nie nadawało się na skrzydła w ataku. Otóż jednego z nich PSG właśnie kupiło ze skrzydła ataku za 222 miliony euro, drugi na skrzydle ataku zdobywał złote piłki. Trzeci z tej pozycji został uznany za wielki talent i z Monaco przeszedł do Juventusu, gdzie rozczarował, a następnie do Arsenalu. Po powrocie w Barcelonie na LW znów notował świetne liczby. Faktycznie, nie nadawali się :lol:

 

EoT, dyskusja z Tobą jak zwykle nie ma żadnego sensu.

Odnośnik do komentarza

Nie napisałem, że się nie nadawali, a że tam nie pasowali, bo nie mieścili się w definicji skrzydłowego na podstawie ich gry w klubie poprzednim. Tylko Barcelona na skrzydłach takimi zawodnikami nie gra.

 

Wcześniej już udowodniłem, że kłamałeś i Ciebie wypunktowałem. Teraz znowu zaczynasz. Gacek, uspokój się.

Odnośnik do komentarza

Moim zdaniem Dybala na skrzydle w Barcelonie raczej by się odnalazł, na pewno miałby mnóstwo swobody w poruszaniu się + ogromne wsparcie bocznych obrońców (w zasadzie pełniących rolę właśnie skrzydłowych). Wtedy wyglądałoby to mniej więcej tak - Suarez na szpicy czyhający na podania, a za jego plecami podwieszeni Dybala i Messi, mający właściwie dowolność w grze, na skrzydłach boczni defensorzy. ALE - nie jestem w stanie powiedzieć więcej o Paulo, bo w akcji widziałem go w zasadzie tylko w finale LM i przeciwko Barcelonie. I mam pytanie - ktoś kilka tygodni temu napisał, że Dybala jest właściwie klonem Messiego jeśli chodzi o styl gry, cofa się do rozgrywania nawet na własną połowę i na boisku mógłby dublować się z Leo - uważacie, że rzeczywiście mogłoby dojść do 'dublowania się' Argentyńczyków?

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...