Skocz do zawartości

FC Barcelona


Rekomendowane odpowiedzi

Cuadrado to napastnik, ew. skrzydłowy.

Raczej skrzydłowy mogący grać jako boczny obrońca. Taki "kolumbijski Błaszczykowski" ;)

W ostatnim ligowym meczu z Bologną ewidentnie grał jako środkowy napastnik i przy okazji strzelił dwa gole. Cuadrado to klasowy zawodnik, który na pewno przydałby się Barcelonie, ale w systemie z czwórką obrońców on sie nie nadaje do defensywy. Może próbowano go jako wing backa, ale to chyba w sytuacjach ostatecznych.

 

Wszyscy macie rację i nikt jej nie ma. Montella jest wyraźnie od wrażeniem jego szybkości i rzuca nim po całym boisku. Grał już jako prawy obrońca, lewy skrzydłowy, prawy skrzydłowy i środkowy napastnik. Widziano go także w środku pomocy. O ile mi wiadomo nigdy nie był środkowym obrońcą oraz bramkarzem. Czekamy.

Odnośnik do komentarza

Cuadrado zagrał aż w jednym (!) meczu jako środkowy napastnik, i to w starciu z Pandurii (?), kiedy wszedł z ławki.

peżetowi oczywiście się pomyliło, Cuadrado grał przeciwko Bolonii jako lewoskrzydłowy, na środku fałszywą 9 grał Ilicić. Na prawej obronie to on grywał rzadko i cienko, to prawy wahadłowy albo prawoskrzydłowy, ostatnio gra dobrze na lewym skrzydle. Nigdy go nie widziałem na jakiejkolwiek środkowej pozycji (obrona, pomoc, atak), choć może w bardzo zamierzchłych czasach grał na środku pomocy przez kilkanaście minut.

Typowy gracz bocznych sektorów, choć na bok obrony jest zdecydowanie za słaby. Wiele, wiele meczów rozegrał jako prawy wahadłowy i to na tej pozycji jest najlepszy we Włoszech (IMO). Idealnie łączy w sobie poszczególne cechy, jako zawodnik bardziej jednowymiarowy pokazuje swoje braki.

Odnośnik do komentarza

kto to jest prawy wahadlowy?

Jesteśmy na polskim forum, to użyłem polskiego odpowiednika, ale może dla Ciebie bardziej zrozumiałe będzie określenie "wingback". Cuadrado najwięcej czasu we Florencji (i w ogóle we Włoszech) spędził na pozycji RWB.

Odnośnik do komentarza

No to skoro Cuadrado to taki wlasnie wing back, to bylaby to przeciez zmiana wlasciwie 1 do 1 :>

 

Tymczasem katalonski Sport twierdzi, ze Ter Stegen i Luis Enrique to juz potwierdzone transfery przed nowym sezonem. Na razie jednak brak oficjalnego potwierdzenia ze strony klubu.

Odnośnik do komentarza

I

 

http://www.fcb24.com/news/80-nazwisk--ktorym-przyglada-sie-zubizarreta/

 

Co Wy na to?

 

"Moi faworyci":

 

Marc-Andre ter Stegen

Thibaut Courtois

Vicente Guaita

 

 

David Luiz

Mats Hummels

Iñigo Martinez

 

 

Arturo Vidal

Marco Reus

Koke

 

 

Sergio Agüero

Jackson Martinez

skreśliłem tych, którzy są IMHO nieosiągalni dla Barcy.

Odnośnik do komentarza

Ma klauzulę za te 35 mln euro ale od 2015 roku, a nie teraz. W tym okienku ewentualnie do wyjęcia ale za większą kasę, bo 35 mln za takiego zawodnika to nie za duża kwota.

 

Edycja:

Jednak różne strony różnie podają. Jedni piszą, ze w 2014 może odejść za 30 mln, a drugie, ze w 2015 za 35.

Odnośnik do komentarza

przyjdzie Luiz albo Hummels, mam nadzieję na tego drugiego. :)

Kraza plotki, ze Luiz jest juz niby klepniety. Ile w tym prawdy - na razie trudno powiedziec, ale wydaje sie ze transfer Brazylijczyka jest blizszy finalizacji, niz sprowadzenie Niemca.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...