Skocz do zawartości

FC Barcelona


Rekomendowane odpowiedzi

Moim zdaniem Rijkard jest do wymiany, mieliśmy ładną serię - bodajże 6 wygranych z rzędu, a teraz znów wszystko jest po staremu - to bardzo dobry trener, ale może potrzebna jest zmiana, potrzebny jest ktoś kto wykrzesa coś z tych gwiazd...

Tym bardziej, że za każdym razem gdy oglądam mecz Barcy i coś się nei układa to odnoszę wrażenie, że to właśnie trener jest winny, że piłkarze są ewidentnie źle ustawieni przez niego, że wykonują wszystko dobrze, ale skopana jest taktyka, ustawienie, zagrywki, nie wiem, po prostu coś co ustala trener...

Można jeszcze poczekać, może coś się zmieni, a jak nie to znów przegramy ligę z - nieukrywajmy tego - dość nierówno i czsami słabo grającym, ale skuteczniej Realem.

A Mourinho jest wciąż do wzięcia ;)

Odnośnik do komentarza

No i tradycji stało się za dość. Dobre wygrane u siebie, ładny styl gry, wszystko to jest nieważne, kiedy tylko Barca wychodzi na mecz wyjazdowy. Tak było i w meczu z Getafe. Tak na pewno nie "odbierzemy" majstra kopaczom z Madrytu. Moim zdaniem to dobry moment (przerwa reprezentacyjna) na zastanowienie się, co działacze powinni zrobić. Czy szukać kolejnych wzmocnień, a może przemyśleć kwestię Rijkaarda na ławce trenerskiej FCB.

Odnośnik do komentarza
Na mecze u siebie zatrudnijmy Ryjka a na wyjazdowe Dżoze i zobaczmy, co z tego będzie :D

 

:D Zespół nie do zatrzymania, bez dwóch zdań. Jakby mogli mieć ze sobą dziecko...

W Holandii mogliby nawet i ślub wziąć ;)

 

A tak serio, to faktycznie - ciężko o trenera, który potrafiłby obudzić Barcę. Szkoda, że Juande Ramos poszedł już do Tottenhamu...

Odnośnik do komentarza
Napastnik Barcelony Samuel Eto'o, podczas popołudniowej sesji trenował w normalnym trybie razem z zawodnikami, którzy nie otrzymali powołania na zgrupowania reprezentacyjne. Na murawie La Masia zjawił się przed przybyciem reszty graczy. Odbył tam trening szybkościowy oraz strzelecki.

 

Wiadomość ta jest z pewnością bardzo optymistyczna, ponieważ są to pierwsze normalne zajęcia Samuela od prawie trzech miesięcy. W tym sezonie Eto'o podczas zmagań ligowych, pojawił się na boisku jedynie w meczu z Santander. Dalsza absencja miała związek z poważną kontuzją odniesioną podczas meczu o Puchar Gampera, kiedy to Barça grała z Interem Mediolan. Operacja Kameruńczyka, którą dr Ramón Cugat wykonał 1 września, rozpoczęła żmudny okres rehabilitacji, który oznaczał przerwi w czynnych treningach prawie przez trzy miesiące. Rehabilitacja zawodnika odbywała się pod okiem tego samego doktora, który przeprowadził zabieg.

 

Celem zawodnika jest to, aby powrócić do pełni formy na Puchar Narodów Afryki, którego przyszłoroczna edycja rozpoczyna się 20. Stycznia.

Oprócz Samu, w fazie rekonwalescencji znajduje się aktualnie jeszcze czterech graczy (Gio Dos Santos, Deco, Edmílson oraz Ezquerro). Aktualnie większość ich treningów opiera się na ćwiczeniach w siłowni.

 

Pozostałymi zawodnikami pierwszej drużyny którzy wzięli udział w popołudniowej sesji byli Jorquera, Sylvinho, Oleguer, Márquez, Gudjhonsen oraz Victor Valdés, który dziś już wziął udział w ćwiczeniach. Razem z graczami Barçy A trenowali zawodnicy Dryżyny rezerwowej w składzie: Marc Crosas, Jeffren, Toribio, Fali i Víctor Esposandín.

 

Zobaczymy co zrobi Rijkaard, jak Eto'o dojdzie do siebie.

Odnośnik do komentarza
W czwartek katalońska "TV3" opublikowała drugą część wywiadu z Edmílsonem. W pierwszej jego części zawodnik skrytykował członków zespołu, którym zależy jedynie na pieniądzach i sławie. Tym razem Brazylijczyk skupił się na Ronaldinho.

 

"Lubię go, to wspaniały piłkarz, bardzo ważny dla Barçy, dla reprezentacji, dla każdej drużyny, w której występuje" - zaznaczył. "Myślę jednak, że przeżywa teraz trudne chwile. Nie wiem czy to problem natury osobistej, czy inny. Nie wierzę, że stanie się lepszy jeśli będzie odpoczywał. Kiedy zasiądzie na ławce, jego forma spadnie. To chłopak, który nie może być smutny" - dodał.

 

Edmílson uważa, że system gry nie jest najważniejszy jeśli chodzi o grę Barcelony. "Możemy grać ustawieniem 5-3-2, 3-4-3 czy 3-5-2, ale jeśli zawodnicy nie chcą intensywnie pracować, w efekcie zespół nie zdobędzie niczego, nie będzie wygrywał. Dwa lata z rzędu, kiedy dwukrotnie sięgaliśmy po mistrzowski tytuł, kiedy triumfowaliśmy w Lidze Mistrzów, graliśmy systemem 4-3-3. Ale wtedy zawodnicy chcieli dawać z siebie wszystko".

 

"Pamiętam mecz przeciwko Milanowi, w którym po bramce Giuly'ego wygraliśmy 1:0. W tym spotkaniu Ludovic wykonał 50 lub 60 sześdziesięciometrowych rajdów. Po zakończeniu meczu był wykończony, ale zrobił wszystko co mógł dla drużyny. To jest to czego obecnie nam brakuje. Zjednoczenia i rodzinnej atmosfery. Każdy lubuje się w czym innym. Jeden lubi swój samochód, inny nie rozstaje się z komórką, a jeszcze inny kupuje nowy zegarek. Kiedy jednak wychodzimy na boisko, musimy dawać z siebie wszystko" - dodał.

 

Na koniec Edmílson zaapelował do zawodników, by skoncentrowali się na Barcelonie. "Musimy tworzyć historię tego klubu.".

 

Edmilson powiedział parę dobrych i parę złych słów, najbardziej zabolało np. "Zjednoczenia i rodzinnej atmosfery. Każdy lubuje się w czym innym. Jeden lubi swój samochód, inny nie rozstaje się z komórką, a jeszcze inny kupuje nowy zegarek. Kiedy jednak wychodzimy na boisko, musimy dawać z siebie wszystko" - dodał." A tak w ogóle po co się tak udzielać, żeby sobie zrobić dobrze czy nam. My się będziemy denerwować i kląć na tego idiotę, ale co do Ronaldinho to ma racje, może napisałem tutaj parę słabo zrozumiałych wyrazów ale musimy pozostać w wierze że nasza gra się zmieni.

Odnośnik do komentarza

Trudno się z Edmilsonem nie zgodzić, myślę, że powiedział to co czuje. Problem w tym, iż powinien to uczynić w szatni.

 

W sobotę Barca uporała się z Recreativo 3:0. Bojan potwierdził, że jest zawodnikiem nietuzinkowym. Będzie z niego pociecha, właściwie już jest.

Odnośnik do komentarza

Szkoda tylko, że na strzelenie pierwszego gola kibice musieli czekać aż ponad godzinę, ale za to potem w ciągu kwadransa trzykrotnie bramkarz gości musiał wyciągać piłkę z siatki. Fajnie, że gola strzelił Milito. Może to doda mu pewności siebie przy ofensywnych wyjściach podczas stałych fragmentów, bo skoczność Argentyńczyka i jego umiejętność gry głową powinny nam zapewnić jeszcze wiele bramek.

Nawiasem mówiąc, trzeba przyznać, że skuteczność Katalończyków była fatalna i pewnie gdyby udało się wykorzystać choćby z 50% stuprocentowych sytuacji to wynik mógłby oscylować w granicach 5:0 albo i wyżej, ale i tak najważniejsze, że jest zwycięstwo.

Odnośnik do komentarza

Barca zagrała bardzo średni mecz - o zabarwieniu słabszym niż lepszym - gdyby nie karny z kapelusza to by przegrała i tyle - co do zawodników - przy pierwszej bramce Valdes zawalił klopsa, że nawet się nie ruszył - na + wyróżniał się Messi choć i tak widać, że nie jest w optymalnej formie - na - Gudjohnsen mało widoczne - a jak już był to zmarnował 2 setki

Odnośnik do komentarza
Mogę się założyć, że 90% bramkarzy zachowałaby się podobnie.

 

A więc Barca potrzebuje lepszego gk - z tej 10% :>

tyle, że podejmowanie decyzji to nie jedyny atrybut, jaki powinien posiadać dobry bramkarz

naprawdę uważam, że VV w tym sezonie broni bardzo dobrze i gadanie, że jest za słaby do Barcy jest już mocno przesadzone

Odnośnik do komentarza

Lukas, chyba zbyt krytycznie podchodzisz do sprawy. Coprawda widziałem jedynie skrót wczorajszego meczu i uważam, że o ile karniak dla nas był z kapelusza, o tyle bramki dla Lyonu były tymbardziej przypadkowe. Mówisz, że Barca zagrała mecz o zabarwieniu słabszym, niż lepszym, a komentatorzy studia TVP2 wczoraj mówili o woli walki. To samo czytałem na www.fcbarca.com, piłkarze podobno walczyli, biegali, starali się. A to, że Pokemon wpuścił akurat taką bramkę to życie, tak jak pisze Feno i Michu, zdecydowana większość bramkarzy puściłaby to. Valdes ustabilizował formę, nie zdarzają mu się wpadki, także to naprawdę bardzo dobry bramkarz, poprawił wiele elementów i może nie tyle, co potrzebujemy lepszego, a konkurenta dla niego. Tyle z mojej strony.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Mam takie pytanko: Czy jest już jakiś nowy kontrakt dla R10, ponieważ to serce Dumy Katalonii, jak odejdzie to Barca straci wielu kibiców itp.

Myślę że Laporta o tym doskonale wie, a że R10 siada na ławce to trudno, ja nie wiem on nie wierzy w swoje umiejętności, jak ja kiedyś miałem takie coś, że nie wierzyłem w siebie ale trwało to na szczęście tylko tydzień, ale to nie mój temat :P Więc pozostańmy przy Tottal Cracku, jak sądzicie zostanie, czy odejdzie do Chelsea :/ ??

Czekam na wasze zdanie, pozdrawiam...

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...