Skocz do zawartości

FC Barcelona


Rekomendowane odpowiedzi

Patrząc na wczorajszy mecz, gdzie zagraliśmy bez typowego DMC, bo Keita to MC, Thiago MC, a Iniesta AMC, zacząłem myśleć, że może tak chce grać Pep.

Xavi zaczynał karierę jako DMC, potem został lekko przesunięty do przodu, może właśnie teraz będzie tak między MC, a DMC. Podobnież może grać Fabregas. Wydaje mi się więc, że zagrają w linii, lub Xavi trochę bardziej z tyłu, a nieco wysunięty jak zawsze Iniesta. A Sergio i Javier będą próbowani na DC, bo z Puyola zdrowiem to bardzo różnie bywa.

Odnośnik do komentarza

Bez rzeźnika na dMC trudno będzie Xaviemu i Inieście spokojnie myśleć o konstruowaniu ataku. Kiedyś był Edmilson, potem Yaya, teraz Sergio i Mascherano - tacy gracze są w centrum pomocy niezbędni.

 

Tutaj znalazłem jedną z taktycznych opcji z Cescem, ale od razu widać, że wówczas musiałoby zmienić się całe ustawienie.

 

Edyta podpowiada, że jeśli ustawienie z 3 obrońcami byłoby prawdą (tzn. Sergio w roli DC włączającego się do ataku pozycyjnego), to wówczas logicznie wygląda brak letnich transferów DC. Może Pep ma już plan :-k

Edytowane przez łaziii
Odnośnik do komentarza

Hmm, a z przodu kto? Messi z kim ? Dziwnie jakoś. Dla mnie, będzie roatacyjnie i tyle. Zwłaszcza, że Barca rozegra najwięcej spotkań ze wszystkich drużyn, o ile nie odpadnie z CdR ani LM za wcześnie. Wątpie by Pep zmieniał ustawienie z 4-3-3 na cokolwiek. Może będzie kombinował z przesuwaniem Xaviego i Iniesty, ale ktoś ubezpieczający w stylu Busque/Masche musi być. Keita jednak nie jest takim dobrym DMem :-k

Odnośnik do komentarza

Barca zdobywa Superpuchar po zwycięstwie 3-2 :) o samym meczu nie będę pisał wiele, poza tym, że spotkały się dwie najlepsze i godne siebie drużyny na świecie. wiem, że Barcelona nie jest święta (udawanie, wymuszanie itp bla bla bla), ale dla takich ludzi jak Pepe nie powinno być miejsca w futbolu (łokieć w Messiego i Pique). o ile jestem w stanie jakoś zrozumieć frustrację Marcelo, tak nie potrafię zrozumieć jak ktoś taki jak Pepe cały mecz może praktycznie bezkarnie czyhać na zdrowie zawodników. a potem go jeszcze ludzie bronią...

Odnośnik do komentarza

Gwoli ścisłości - było 5:4 :P

 

Ja żałuję tylko tej sam na sam z Casillasem Messiego z samej końcówki meczu - wtedy trafiłby swoją 200. bramkę dla Barcelony :) A tak zostaje mu 199. Oby tylko do następnego spotkania. Ogólnie Messi graczem meczu - dwa gole i asysta. Czy ktoś jeszcze w ogóle wątpi w jego geniusz?

Odnośnik do komentarza

No nie każdy. Nie wiem czy znasz przypadek Juana Quero, też cierpiącego na karłowatość przysiadkową. Otóż ten wychowanek Realu do dziś nie był leczony. W sezonie 08/09 był najniższym piłkarzem Primera Division (był wówczas graczem Numancii). Może gdyby go nafaszerowali jak Messiego to by też był geniuszem.

 

Na pewno - dodałoby mu to techniki, przeglądu pola, krótkiego prowadzenia piłki :D

 

No i druga sprawa: A to wina Messiego, że go nie leczyli? Jedni mają szczęście, że są leczeni, inni nie. Tak jest na całym świecie. Ja też żałuję, że nie byłem leczony od dziecka, a znam kolesia, którego właśnie leczono od małego i radzi sobie z chorobą lepiej niż ja (ta sama choroba) i co - mam go za to nienawidzić?

Odnośnik do komentarza

Nie rozwój, a dojście do zdrowia.

 

Do MilanLab się nie odniosłeś sprytnie :) To podam przykład: powinni DSQ Maldiniego, za to, że lekarze w Milanie tak go prowadzili i tak leczyli, że był w kapitalnej formie, lepszej niż niejeden młody kończąc karierę?

Odnośnik do komentarza
Powiedz to w MilanLab.

Nie mam nic przeciwko Messiemu jako profesjonalnemu piłkarzowi, ale nie mieszaj do tego sporu MilanLab. Tam nikomu nie podawano hormonu wzrostu, a niektórym (Verdi) by się bardzo przydał. ;) MilanLab to w tej chwili laboratorium medyczne jak dziesiątki innych, tyle że przez casus Redondo mocno nagłośnione przez Milan, a w tej chwili raczej obiekt kpin (Cissokho!), niż cud technologii medycznej.

Odnośnik do komentarza

Ale mu nie dali protezy nogi, dzięki, której może biegać, nie dali mu nic co mogłoby mu być lepszym piłkarzem, tylko człowiekiem - by był zdrowy, jak inni. To co ma piłkarskie sam sobie wypracował na treningach.

 

Nawet jeśli wzrost mu jakoś pomaga, to chyba nie sądzisz, że te 1,6m z hakiem mu daje jakąś przewagę nad innymi. Nic innego mu nie 'dodano', a przykład tenisisty kompletnie z dupy.

Odnośnik do komentarza

Pytanie. Czyb ez tego Hormonu mógłby grać w piłkę? Mogłby. Więc to już wykracza poza granice czystego sportu. To tak jakby odrąbać jakiemuś słabemu tenisiście rękę i stawić mu jakąś cudowną sztuczną rękę, z którą by lepiej grał niż przed wypadkiem. EOT z mojej strony.

 

Bzdury. Całe to bicie piany z powodu leczenia Messiego już mnie obrzydza. A jakby takiemu przysłowiowemu Casillasowi złamać nogę i nie pozwolić włożyć do gipsu, bo się zrośnie? Ba, nogę. Jeden palec u ręki złamać i go nie leczyć! Można bronić ze złamanym/krzywoźrośniętym? Można. Usztywnienie sprawi, że będzie bronił lepiej? Naturalnie, że tak. Idąc dalej, stwierdzimy, że zależy zakazać leczenia wszelkich schorzeń i urazów. Po pierwsze - przetrwają tylko najsilniejsze organizmy, czyli najlepiej nadające się do sportu. Po drugie, skończy się hodowanie quasicyborgów, półludzi-półsterydziaków, co jest nie tylko nieuczciwie, ale także wysoce nieetyczne i naganne.

Btw, Messi bankowo miałby 215cm, ale superdokładne symulacje pokazały, że w finale CL i tak strzeli główką jak będzie niziutki a niski wzrost pozwoli zakamuflować katalońskie eksperymenty genetyczne.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...