Skocz do zawartości

FC Barcelona


Rekomendowane odpowiedzi

A nie prawda! Ja oglądam prawie każdy mecz Arsenalu (mój ulubiony klub zaraz po FCB) w tym sezonie i Wojtek gra dobrze a z dobrą obroną Arsenal traciłby najmniej bramek w PL. A VV wcale taki dobry nie jest, puszcza słabe bramki (czasami uda mu się jakąś dobra interwencja) i gdyby on grał w Arsenalu to kannonierzy byli by w tabeli gdzieś w strefie spadkowej...

Odnośnik do komentarza

4 gole w 10 spotkaniach w tym sezonie, 21 goli przez cały poprzedni sezon. Szczęsny tyle wpuścił w dwa miesiące.

 

Można mówić że Szczęsny jest dobry, ale twierdzenie że Valdesa te piłki trafiają przypadkiem to głupota. Wydaje mi się że Barcelona będzie wzmacniała obronę, tam gdzie jednak grają starsi zawodnicy. Wydawanie dużej kasy na Szczęsnego nie ma specjalnego sensu.

Odnośnik do komentarza

A nie prawda! Ja oglądam prawie każdy mecz Arsenalu (mój ulubiony klub zaraz po FCB) w tym sezonie i Wojtek gra dobrze a z dobrą obroną Arsenal traciłby najmniej bramek w PL. A VV wcale taki dobry nie jest, puszcza słabe bramki (czasami uda mu się jakąś dobra interwencja) i gdyby on grał w Arsenalu to kannonierzy byli by w tabeli gdzieś w strefie spadkowej...

 

 

Staaaary z dobrą obroną? VV jest taki kozak, że w niektórych meczach gra z 3 obrońcami przed sobą, ba gra z 3 obrońcami a zdarza się, że są nimi defensywni pomocnicy Mascherano i Busquets. Jaki jest skutek napisał Ci Gietz.

Odnośnik do komentarza

4 gole w 10 spotkaniach w tym sezonie, 21 goli przez cały poprzedni sezon. Szczęsny tyle wpuścił w dwa miesiące.

 

Można mówić że Szczęsny jest dobry, ale twierdzenie że Valdesa te piłki trafiają przypadkiem to głupota.

Większą głupotą jest porównywanie statystyk Szczęsnego do Valdesa, biorąc pod uwagę drużyny, w których grają :)

Odnośnik do komentarza

Dyskusja jest imo pozbawiona sensu, bo jaki jest Valdes, to każdy widzi oglądając Barcelonę. Po tym, jak karierę skończył VdS wydaje się ustępować na świecie tylko Casillasowi. A przecież Valdes jest młody i może na luzie grać jeszcze z sześć lat, a może i dekadę.

Jeśli ktoś, jak pisałem wcześniej, duże znaczenie przy ocenie wartości Szczęsnego przyznaje narodowości i wiekowi, niech zwyczajnie spojrzy do FMa, jak on wygląda. Błędów w ocenie piłkarzy zawsze była masa, ale Szczęsny akurat jest nieźle zrobiony i widać, że nie powala na kolana na tle rywali.

Jeśli oglądam mecze Arsenalu, to głównie z jego fanami i ich samych denerwuje spuszczanie się komentatorów nad nim, bo to dobry bramkarz, wielki talent, ale bez przesady, nawet De Gea imponuje mi od jakiegoś czasu bardziej.

Zresztą nawet w razie braku Valdesa Szczęsnego w Barcelonie nie widzę - dwa razy by spróbował takich swoich dryblingów w lidze hiszpańskiej i by wylądował na trybunach po zawalonych bramkach. W Barcelonie coś takiego nie przejdzie, nie z takim systemem.

Odnośnik do komentarza

Zresztą nawet w razie braku Valdesa Szczęsnego w Barcelonie nie widzę - dwa razy by spróbował takich swoich dryblingów w lidze hiszpańskiej i by wylądował na trybunach po zawalonych bramkach. W Barcelonie coś takiego nie przejdzie, nie z takim systemem.

 

Tylko VV po takich dryblingach jest właśnie pamiętany (te gole Torresa i Villi po jego podaniach) ;) Nie wylądował na trybunach, co pozwoliło mu się rozwinąć do tego poziomu na jakim jest teraz ;)

Zresztą polecam wejśc na chociażby głupiego youtube zobaczyć jak wyglądają interwencje VV.

Odnośnik do komentarza

I oczywiście kiedy pojawia się dyskusja o Valdesie, to zaczynamy porównania z Casillasem. I większość opinii bazuje na dawno już przełamanych mitach "valdesowych". Obecnie Valdes pod żadnym względem Casillasowi nie ustępuje. Są to dwaj bramkarze ze światowego topu. A Szczęsny do Barcelony nie pójdzie, bo zmarnuje swoją nawet dobrze rozwijającą się karierę na ławce. I to nie z powodu, o którym tak często mówi jego jaśnie oświecony tatuś, że w bramce FCB będzie zawsze stał Katalończyk, ale po prostu jest słabszy od VV. Ale polska "skromność" nie pozwala się panu Szczęsnemu starszemu z tym pogodzić.

Odnośnik do komentarza

Nie my sobie nie żartujemy. Moim zdaniem Wojtek jest obecnie za Casillasem, Neuerem, Julio Cesarem i nikim więcej.

 

Samo to ze wymieniles tutaj Julio Cesara oznacza ze za duzo FM a za malo prawdziwych meczow :D

 

A nie prawda! Ja oglądam prawie każdy mecz Arsenalu (mój ulubiony klub zaraz po FCB) w tym sezonie i Wojtek gra dobrze a z dobrą obroną Arsenal traciłby najmniej bramek w PL. A VV wcale taki dobry nie jest, puszcza słabe bramki (czasami uda mu się jakąś dobra interwencja) i gdyby on grał w Arsenalu to kannonierzy byli by w tabeli gdzieś w strefie spadkowej...

 

pokaz mi te slabe bramki ktore puscil, to wtedy ja ci pokaze te dobre interwencje, a zapewniam cie ze wcale nie jest ich tak malo

Odnośnik do komentarza

Gacek: hmm De Gea miał być wielkim talentem a tu Szczęsnemu do pięt nie dorasta... A co do Wojtka to po prostu oglądam jego mecze i wiem jak broni. Myślę że po sezonie byłby już wkomponowany w styl barcy. A VV często puszcza głupie bramki, aczkolwiek także często miewa dobre interwencje. A co do obrony to w wakacje mówiło się o D.Luizie z Chelsea który miałby zastąpić C.Puyol'a

Odnośnik do komentarza
Troche Cie tu ponioslo. Valdes ma 29 lat, dlatego nazywanie go 'mlodym' jest troche nie na miejscu wink.gif

Przecież to bramkarz. 29 lat na tej pozycji to jak 20 u napastnika. ;)

 

Gacek: hmm De Gea miał być wielkim talentem a tu Szczęsnemu do pięt nie dorasta...

Dwa pytania:

1. Widziałeś De Geę w tym sezonie?

2. Widziałeś Szczęsnego?

Niezależnie jak odpowiesz na te pytania, obejrzyj występy obydwu jeszcze raz. I nie patrz na Szczęsnego jak na rodaka, tylko sportowca

Odnośnik do komentarza

Nie wierzę, no nie wierzę, że się cofnęliśmy do roku, nie wiem, 2007? To chyba wtedy Bellamy strzelił całkowitego babola Valdesowi. Inny "babol" to możne być van Persie z zeszłego sezonu. No i to by było na tyle. Valdes trzy razy z rzędu dostał trofeum Zamory. Idzie na czwarte - oby mu się udało. Pobił rekord Barcelony w niepuszczaniu bramek, w końcu go nawet wzięli do reprezentacji...VV jest klasycznym przykładem piłkarza, który odwdzięcza się stawianiem na niego wbrew wszystkiemu. IMO spokojnie można go zaliczyć do pierwszej piątki świata, a jeśli miałbym się doszukiwać minusów, to jest CZASAMI słaba gra nogą.

Kolega mhudy to chyba mieszkał w kosmosie, że wali takie banialuki. Zresztą jak ktoś pisze "kannonierzy" to wiedzę czerpie pewnie z Bravo czy innego "opiniotwórczego" periodyka, gdzie Szczęsny jest bogiem, a reszta to szrot..

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...