Skocz do zawartości

Składanie kompa - pomoc w wyborze


Rekomendowane odpowiedzi

Tak powiem. Ma być przede wszystkim wydajny, a zastosowanie głównie internet i gry. zgodność z DirectX 10 - raczej tak. Nagrywarka DVD koniecznie, jakiś cichy dobry zasilacz. Procesor - raczej dwurdzeniowy, quady na razie chyba realnego wykorzystania nie mają (o ile się orientuję, jeśli się myle, proszę wyprowadzić mnie z błędu). RAM - jak najwięcej.

Odnośnik do komentarza

Procesor: Intel Core 2 Duo E7300 /2.66GHz, 3MB, 1066MHz, BOX /450 zł

Płyta główna: Gigabyte EP45-UD3 /intel P45/ /435 zł

Pamięć RAM: Patriot 4GB (2x2GB) PC800 CL5 /190 zł

Dysk twardy: Western Digital 640GB 7200rpm 32MB cache SATAII [WD6401AALS] /299 zł

Karta graficzna: Gainward Radeon HD4850 512MB DDR3 /256bit/ 2xDVI TV-out /549 zł

Nagrywarka DVD: Liteon iHAP122 (black) /99 zł

Zasilacz: BeQuiet StraightPower E6 400W /255 zł

 

Suma: 2277zł

 

Wyjaśniam. Procesor jedyny z aktualnie oferowanych, który łączy niską cenę z solidnością i dobrymi wynikami. Płyta główna sprawdzona i bardzo rozbudowana jak na taką cenę. Pamięci chciałeś dużo więc 4GB powinno wystarczyć a w przyszłości możesz sprzęt jeszcze bardziej rozbudować bo płyta główna obsługuje maksymalnie 16GB i ma 4 wejścia. Cenę możesz obciąć na karcie graficznej bo zaoferowany model jest naprawdę dobry i jeżeli nie masz zamiaru grać w gry wymagające to możesz kupić tańszy model. Zasilacz w miarę cichy. Cena bez obudowy.

Odnośnik do komentarza

Moja propozycja:

 

Procesor: AMD Phenom II X3 710 /2.6GHz, 95W, BOX, AM3/ - 505 zł

Płyta główna: AsRock AOD790GX/128M /AMD 790GX/ - 450 zł

Pamięć RAM: Kingston 4GB (2x2GB) PC800 CL5 - 199 zł

Dysk twardy: Western Digital 320GB 7200rpm 16MB cache SATAII [3200AAKS] - 190 zł

Karta graficzna: Sapphire Radeon HD4830 512MB DDR3 /256bit/ HDMI DVI TV-out - 430 zł

Nagrywarka DVD: Pioneer DVR-216D SATA (black) - 110 zł

Obudowa: Cooler Master Elite 333 (Black) - 149 zł

Zasilacz: Pentagram 460W Silent Force PSF-460-P12S - 199 zł

 

Suma: 2232 zł

 

Phenom II w większości zastosowań wydajniejszy względem C2D (3 przeciwko 2 rdzeniom, ulepszona architektura). Płyta główna najlepsza w tej cenie, krótko mówiąc. Pamięć RAM pewna, dysk w zupełności wystarczy, zasilacz również, nagrywarka DVD bardzo uznana, obudowa przewiewna.

I na koniec została karta graficzna - jeśli możesz, to zaczekaj niecały miesiąc (z początkiem maja jest premiera Radeona HD 4770). Ma on kosztować 99 dolarów, czyli wyjdzie Cię podobnie jak podany wyżej HD 4830, ale z pierwszyh testów wynika, że będzie nieznacznie wydajniejszy, a także niższy proces technologiczny - niższy pobór prądu.

 

Czemu AMD? Bo można fajnie skonfigurować platformę. W czasie przeglądania internetu zewnętrzna karta graficzna jest wyłączona, zintegrowana jest wystarczająca, co pozwala zmniejszyć rachunki za prąd, a jeśli zechcemy pograć, uaktywnia się zewnętrzna karta graficzna i możemy się cieszyć wysoką wydajnością.

Odnośnik do komentarza
Wszystko fajne ale nie polecam płyt głównych AsRock. Nie lepiej trochę dopłacić i mieć Ausa lub chociaż DFI lub coś lepszego?

DFI do ekstremalnego kręcenia, poza tym są drogie. Asus ostatnio dołuje, a AsRock zupełnie przeciwnie. Po paru wpadkach teraz zaczynają budować naprawdę solidne konstrukcje. A ta w/w przeze mnie jest taką wisienką na torcie, cena niska, a jakość produktu wyższa nawet od Asusa czy Gigabyte'a. Zresztą to ona jest głównie polecana do Phenoma II.

Odnośnik do komentarza
Wszystko fajne ale nie polecam płyt głównych AsRock. Nie lepiej trochę dopłacić i mieć Ausa lub chociaż DFI lub coś lepszego?

 

To poszukaj testów nowych płyt Asrocka szczególnie na platforme AMD. Rozbudowany bios, możliwość zapisania kilku profili, dobre możliwości oc, japońskie kondesatory polimerowe i wszystko wciąż za atrakcyjną cenę. No i jest duża szansa przy X3 710 że włączając ACC uda się odblokować 4 rdzeń.

Odnośnik do komentarza

Sam już co prawda zasilacz mam, ale qmpel zastanawia się co tez sobie kupić - jak że nie bardzo się wyznaję na tym przydałaby się jakaś rada :> Config ma niemalże identyczny jak ja(RAM innej firmy) i wczoraj podrzucił mi nieco linków z różnymi zasiłkami - która będzie najlepsza? Ewentualnie czy jest jakaś lepsza od nich, o której nie wiem. Jedynka to jak na razie główny cel:

 

1 2 3 4

Odnośnik do komentarza
Sam już co prawda zasilacz mam, ale qmpel zastanawia się co tez sobie kupić - jak że nie bardzo się wyznaję na tym przydałaby się jakaś rada :> Config ma niemalże identyczny jak ja(RAM innej firmy) i wczoraj podrzucił mi nieco linków z różnymi zasiłkami - która będzie najlepsza? Ewentualnie czy jest jakaś lepsza od nich, o której nie wiem. Jedynka to jak na razie główny cel:

 

1 2 3 4

Mam Korsarza (nr 4) i jesli kiedyś go wymienię to tylko na innego Korsarza. Cisza, stabilność, niezawodnośc i brak jakichkolwiek problemów.

Do tego 5 lat gwarancji.

Odnośnik do komentarza
1500, bez szaleństw, raczej kategoria econo niż power, zastosowanie ogólne (bez full detali, ale żeby dało też radę sensownie pograć). zapewne moje założenia się potwierdzą, ale wolę się też upewnić u osób, które więcej w tym siedzą. czas, start ;)

Procesor: AMD Athlon 64 X2 5050e /2.6GHz, 1MB, 45W, BOX, AM2/ - 240 zł
Płyta główna: Gigabyte MA78G-DS3H /AMD 780G/ - 339 zł
Pamięć RAM: Kingston 2GB (2x1GB) PC800 CL5 - 115 zł
Dysk twardy: Seagate 320GB 7200rpm 16MB cache SATAII Barracuda 7200.11 - 185 zł
Karta graficzna: HIS Radeon HD4670 IceQ 512MB DDR3 /128bit/ 2xDVI TV-out -315 zł
Nagrywarka DVD: Pioneer DVR-216D SATA (black) - 110 zł
Obudowa: Cooler Master Elite 331 (Black) - 149 zł
Zasilacz: ModeCom MC-350ATX 2.0 PFC - 115 zł

Razem: 1568 zł /esc.pl/

 

Biorąc ten zestaw z innego klepu (np. Agito) zejdziesz pewnie do wspomnianej kwoty 1500 zł. Esc.pl nie jest już tanim sklepem.

Odnośnik do komentarza

sugerując się poradami tutaj zamieszczonymi zakupiłem Fortrona FSP 350-60HLN i jestem zaskoczony, oczywiście na plus. równie tani, co cichy! stabilność pracy zakładam, że będzie porównywalna z peanami tutaj zamieszczonymi. dzięki wszystkim za sugestie, special thanks to Peedro & zovalik :debesciak:

 

tak jak napisał zovalik - słychać tylko boxowe chłodzenie procka, co... teraz powoli irytuje ;) jeśli znacie równie tanie, wydajne i sprawdzone chłodzenie na socket AM2, to chętnie wysłucham sugestii :>

 

co do kompa, to miałem bardzo podobne wyobrażenie Amicus. sam mam procek 4850e, więc myślałem poważnie o tej serii, podobnie grafika - hd 4670 oraz płyta (też Gigabyte, tyle że GA-M720-US3 - rozwiązanie nieco tańsze, zintegrowanej grafy nie potrzeba, no chyba że jest spora różnica między chipsetami nForce 720D, a AMD 780G - wiadomo Ci coś o tym Amicus?), hdd z pewnością nie Seagate ze względu na własne przejścia (WD nieźle wypada, miał ktoś do czynienia z Samsungami? z pewnością tańsze, ale czy warto?)

Odnośnik do komentarza

płytki na 780g zbierają bardzo dobre opinie. Co do zasilacza, to polecam to co sam mam i korzystam ;) u mnie jak już pisałem 4 lata bezproblemowej i cichej pracy. Co do chłodzenia, to tanio i z dośc cicho możesz kupić używanego freezera 64 pro na alledrogo, cena w okolicach 35-45 zł.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

-->chętnie przygarnę propozycje PC ok 1000 pln od naszych forumowych specjalistow- sama buda- reszta jest:))

--> wymagania: net, gry to FM, ew jakies RPG jak sie dziecko dorwie czasami- aplikacje biurowe, filmy- KONIECZNIE: cicha praca!

Odnośnik do komentarza
Szybkie pytanko :

Ile kosztowałaby mniej więcej nowa karta graficzna pod AGP , obsługująca Pixel Shaders 3.0?

Moja obecna to Radeon 9600, ale ma tylko 2.0 :(

A jaki procesor?

 

-->chętnie przygarnę propozycje PC ok 1000 pln od naszych forumowych specjalistow- sama buda- reszta jest:))

--> wymagania: net, gry to FM, ew jakies RPG jak sie dziecko dorwie czasami- aplikacje biurowe, filmy- KONIECZNIE: cicha praca!

Procesor: AMD Athlon 64 X2 4850e /2.5GHz, 1MB, 45W, BOX, AM2/ - 220 zł
Płyta główna: AsRock AOD790GX/128M /AMD 790GX/ - 379 zł
Pamięć RAM: Kingston 2GB PC800 CL5 - 99 zł
Dysk twardy: Western Digital 250GB 7200rpm 16MB cache SATAII [2500AAKS] - 190 zł
Nagrywarka DVD: Pioneer DVR-216D SATA (black) - 110 zł
Obudowa: Cooler Master Elite 331 (Black) - 149 zł
Zasilacz: ModeCom Feel III 350W PFC - 90 zł
Razem: 1237 zł

 

Za mniejsze pieniądze ciężko będzie coś sensownego znaleźć. W płycie jest zintegrowany Radek HD 3300.

Odnośnik do komentarza

Witam. W grudniu, pytałem o jakiś sensowny komputer do ok 3500zł. Wówczas polecono mi (Amicus) taki o to zestaw:

 

Procesor: Intel Core 2 Duo E8400 /3.0GHz, 6MB, 1333MHz, BOX/ - 620 zł

Płyta główna: Asus P5Q Pro /intel P45/ - 469 zł

Pamięć RAM: A-Data 4GB (2x2GB) PC800 CL4 Extreme Edition - 179 zł

Dysk twardy: Seagate 320GB 7200rpm 16MB cache SATAII Barracuda 7200.11 - 175 zł

Karta graficzna: PowerColor Radeon HD4850 PCS+ 512MB DDR3 /256bit/ 2xDVI TV-out - 590 zł

Nagrywarka DVD: Pioneer DVR-216 SATA (black) - 99 zł

Obudowa: Asus TA-863 (black) - 99 zł

Zasilacz: Corsair 450W [CMPSU-450VXEU] - 259 zł

Monitor: LG L227WT-PF (10000:1, 2ms, DVI) - 890 zł

 

Razem: 3.380

 

Chciałem się dowiedzieć jak mają się teraz te ceny i czy można już myśleć o wymianie jakiś części z w/w zestawu na lepsze (oczywiście mniej, więcej w tym samym przedziale cenowym)?

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...