Skocz do zawartości

Składanie kompa - pomoc w wyborze


Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...

w zwiazku posiadania sporej ilosci szrotu i tylko jednego sprawnego PC-ta potrzebuje dokupic kilka czesci

 

oto dzialajacy komp:

 

Procek E6300 2x1.9

Plyta Asus P5W DH

Zasilacz Corsair 450W

Grafika 8800gt

RAM 4x1GB GoodRam

Dysk Sata 500gb

Obudowa jest

Flop jest

Naped ATA

 

Do tego kompa chcialbym wsadzic Procka E7600 lub E8400, oplaca sie doplacic 100zl, jezeli troszke pracuje w Autocadzie, sporo w Corelu i sporo mam programow do symulacji z uczelni(np. PSpice,etc)

Chcialbym wymienic tez ram na 2 kosci po 2xGB, Geil, Corsair? jakis inny prodycent? Patriot? Nie jestem na czasie...

 

do nowego kompa chciałbym wsadzić starego procka i stary RAM

 

czyli

 

Procesor e6300

Plyta brak

RAM 4x1GB GoodRam

Dysk 2xATA

Naped ATA

Zasilacz No-Name 400W sprawny

Grafika brak

 

zatem potrzebuje jakas w miare przyzwoita plyte glowna, ktora

- obsluzy mi 4x ddr2 533mhz

- bedzie miala zintegrowana grafike(wiecej mi nie potrzeba)

- obsluzy mi procka E6400(socket LGA775)

- bede w stanie podlaczyc conajmniej dwa urzadzenia ATA (dysk i naped), albo najlepiej 3(dwa dyski i naped), jednak jesli sie nie uda to trudno naped i jeden dysk to priorytet

Odnośnik do komentarza
zatem potrzebuje jakas w miare przyzwoita plyte glowna, ktora

- obsluzy mi 4x ddr2 533mhz

- bedzie miala zintegrowana grafike(wiecej mi nie potrzeba)

- obsluzy mi procka E6400(socket LGA775)

- bede w stanie podlaczyc conajmniej dwa urzadzenia ATA (dysk i naped), albo najlepiej 3(dwa dyski i naped), jednak jesli sie nie uda to trudno naped i jeden dysk to priorytet

Słowem - szukasz płyty z czterema bankami DDR2 na socket 775 (śmiem twierdzić, że każda płyta na LGA 775 obsłuży ten procesor - najwyżej trzeba będzie zaktualizować BIOS). Zdecydowana większość płyt pod LGA 775 obsługuje max 2 urządzenia ATA, ale wystarczy zainwestować 30 zł w kontroler ATA i wpiąć go w wolne PCI, by korzystać z większej ilości urządzeń ATA. Co do konkretnej płyty - podaj budżet.

Odnośnik do komentarza
300-400 zl powiedzmy

GA-EG41MF-US2H -> spokojnie ci wystarczy

ewentualnie możesz się zastanowić nad Foxconn G45M-S jeśli będziesz podłaczać coś przez HDMI (płyta nie ma jednak IDE więc musiałbyś dokupić kontroler ATA by w ogóle korzystać ze starego sprzętu -> dyski + napęd)

 

wspomniane płyty obsługują jednak DDR2 od 667 wzwyż

czy Twe 533 ruszą - trudno powiedzeć :>

Odnośnik do komentarza
a to nie jest czasem microATX ?

no i?

 

Edyta: Ciekawe jest jeszcze TO, ale pamięć minimum też 667.

 

Do 533 MHz pozostaje chyba szukać staroci na allegro :-k

http://i32.tinypic.com/33vopkg.jpg chyba jednak mam 667 ;P

dzieki, za pokazanie tego Abita :)

a jaki ram wybrac pod P5W DH ? 2x2GB ... ?

 

nie bedzie problemu z dopasowaniem do normalen obudowy ATX ?

Żadnego :)

dzieki

 

i czy przelozenie procesora to skomplikowany proces? nigdy nie mialem okazji tego robic, wiem potrzeba pasty termoprzewodzacej

Odnośnik do komentarza
a jaki ram wybrac pod P5W DH ? 2x2GB ... ?

Tak, ale pamiętaj, że OSy 32 bitowe nie wykorzystają pełnych 4GB.

 

i czy przelozenie procesora to skomplikowany proces? nigdy nie mialem okazji tego robic, wiem potrzeba pasty termoprzewodzacej

to prosta sprawa

pastę kup dobrą (np. Arctic Silver) i nałóż ją wg instrukcji czyli w niewielkiej ilości. Zbyt gruba warstwa miast przewodzić, będzie izolować.

Odnośnik do komentarza
a jaki ram wybrac pod P5W DH ? 2x2GB ... ?

Tak, ale pamiętaj, że OSy 32 bitowe nie wykorzystają pełnych 4GB.

 

i czy przelozenie procesora to skomplikowany proces? nigdy nie mialem okazji tego robic, wiem potrzeba pasty termoprzewodzacej

to prosta sprawa

pastę kup dobrą (np. Arctic Silver) i nałóż ją wg instrukcji czyli w niewielkiej ilości. Zbyt gruba warstwa miast przewodzić, będzie izolować.

mam teraz 4x1gb i jest 3,25, ale mam zamiar przesiasc sie wlasnie na 64bity

 

czyli procek to nic skomplikowanego... daje sie troszke pasty na srodek czy powinno sie po calej powierzchni ja rozprowadzic?

 

i kolejna sprawa

 

moja plyta p5w dh ma szyne 1066, procesor E8400 pisza ze ma szyne juz 1333 to bedzie kompatybilne czy jestem zmuszony zakupic E7600 z szyna 1066?

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

W ciągu kilku najbliższych tygodni będę prawdopodobnie wymieniał "budę". Złożyłem sobie zestaw i prosiłbym jakiegoś fachowca o jego ocenę. Czy za taką cenę można kupić coś lepszego? Zaznaczam, że jest to zestaw, który ma mi służyć przez kolejne 2/3 lata i dlatego wybrałem 4 rdzeniowy procesor :)

 

Procesor: AMD Phenom II x4 955 AM3 Black Edition – 865,00zł

Płyta główna: ASROCK M3A780GXH/128M – 322,40zł

Pamięć RAM: OCZ DDR3 4GB (2x2GB) 1333MHz CL7 Platinium (OCZ3P13334GK) – 295,00zł

Dysk twardy: Seagate Barracuda 7200.11, 320GB, SATA/300, 7200rpm, 16MB (ST3320613AS) – 170,00zł

Karta graficzna: Gigabyte GeForce GTX275 896MB DDR3 448bit PCI-E – 827,43zł

Nagrywarka DVD: Pioneer DVR-216D SATA (black) - 110 zł

Obudowa: Spire Black Fin SP-7090B -129,00zł

Zasilacz: OCz StealthXStream 500W SLI – 223,00zł

SO: Microsoft OEM Windows Vista Home Basic 64-bit Polish 1pk DSP OEI DVD – 305,00zł

Razem: 3 246zł*

 

*- wszystkie ceny są ze skąpca/ceneo

Odnośnik do komentarza

W ciągu kilku najbliższych tygodni będę prawdopodobnie wymieniał "budę". Złożyłem sobie zestaw i prosiłbym jakiegoś fachowca o jego ocenę. Czy za taką cenę można kupić coś lepszego? Zaznaczam, że jest to zestaw, który ma mi służyć przez kolejne 2/3 lata i dlatego wybrałem 4 rdzeniowy procesor :)

 

Razem: 3 246zł*

 

*- wszystkie ceny są ze skąpca/ceneo

Płacąc taką kasę, wziąłbym już i7. Np to:

 

Procesor: Intel Core i7-920 /2.66GHz, 4.8 GT/s, 8MB, LGA1366, 45nm, BOX/ - 1090 zł

Płyta główna: Gigabyte EX58-UD3R /intel X58/ - 720 zł

Pamięć RAM: Kingston 6GB (3x2GB) 1333MHz CL9 - 369 zł

Dysk twardy: Western Digital 500GB 7200rpm 32MB cache SATAII [WD5000AADS] - 210 zł

Karta graficzna: PowerColor Radeon HD4870 512MB DDR5 /256bit/ 2xDVI TV-out - 539 zł

Nagrywarka DVD: NEC AD-7243S SATA LabelFlash (black) - 105 zł

Obudowa: Cooler Master Elite 331 (Black) - 149 zł

Zasilacz: Chieftec 500W [CFT-500A-12S] DualXeon - 299 zł

System Operacyjny: Microsoft VISTA Home Basic OEM 32Bit SP1 PL - 315 zł

 

Razem: 3796 zł*

 

*wg esc.pl

 

Jeśli dobrze przeszukasz net to pewnie kupisz ten zestaw 150-200 zł taniej a nie da się ukryć, że przy i7 ten Phenom kwiczy :D

Odnośnik do komentarza

Patrząc na testy to AMD nie jest dużo gorszym procesorem, a jednak tańszym [i7 + płyta główna = 1 829zł, a Phenom II x4 955 BE + płyta = 1 187], w dodatku w Twoim zestawie jest gorsza karta graficzna (tak mi się przynajmniej wydaje).

 

W sumie to chodziło mi raczej o ocenę tego mojego zestawu. Czy jest on wart takiej ceny i czy zasilacz wytrzyma?

 

Jeśli dobrze przeszukasz net to pewnie kupisz ten zestaw 150-200 zł taniej a nie da się ukryć, że przy i7 ten Phenom kwiczy :D

 

Różnica Twoim zdaniem jest, aż taka duża?

 

http://benchit.pl/procesory/Intel/Core+i7/920/44

 

i7 38.6

Phenom 38.3

 

Różnica w cenie prawie 700 złotych :)

Odnośnik do komentarza

Różnica Twoim zdaniem jest, aż taka duża?

 

http://benchit.pl/procesory/Intel/Core+i7/920/44

 

i7 38.6

Phenom 38.3

 

Różnica w cenie prawie 700 złotych :)

No bez jaj :>

 

LINK

 

Dopiero podkręcony Phenom może stawac w szranki z i7. Problem w tym, że i7 też można kopnąc a wtedy po Phenomie to siwy dym zostaje :D Oczywiście - kasa jest większa, ale to już sam musisz zdecydowac do czego kompa potrzebujesz. Karta GFX jest nieco słabsza.

 

Edyta rzecze, że różnica to 550 zł a z i7 masz 6GB RAMu :> Ceny Twego zestawu sa niedoszacowane bo przeciez ne będziesz kupować każdej części tam gdzie najtaniej bo koszty przesyłki byłyby zbyt duże. Dołóż więc 100-150 zł do swego zestawu a będziesz mieć prawdzwą różnicę. IMO - około 400 zł. Czy warto - IMO tak, ale Twoje pieniądze, Twoja decyzja.

 

W sumie to chodziło mi raczej o ocenę tego mojego zestawu. Czy jest on wart takiej ceny i czy zasilacz wytrzyma?

Zestaw OK choć płyta budzi moje watpliwości. Czy jest wart swej ceny? To bardzo suiektywne :)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...