Skocz do zawartości

Składanie kompa - pomoc w wyborze


Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, posiadam obecnie całkiem uroczego grata, w którym najprawdopodobniej spieprzyły się wejścia na karty wszelakie. Moglibyście poradzić mi jakąś płytę główną (najlepiej jak najtańszą), która nie będzie grymasić na mój stary sprzęt, którym jest Intel E4400 (Core 2 Duo 2ghz), 2gb ramu 800 mhz i GeForce 7300GT? Pytam, bo na obecnym sprzęcie się nie znam, a nie chcę kupić czegoś, do czego będę musiał dodatkowo dokupić coś jeszcze, bo się okaże, że komp jest najzwyczajniej w świecie za stary.

Odnośnik do komentarza

Panowie, posiadam obecnie całkiem uroczego grata, w którym najprawdopodobniej spieprzyły się wejścia na karty wszelakie. Moglibyście poradzić mi jakąś płytę główną (najlepiej jak najtańszą), która nie będzie grymasić na mój stary sprzęt, którym jest Intel E4400 (Core 2 Duo 2ghz), 2gb ramu 800 mhz i GeForce 7300GT? Pytam, bo na obecnym sprzęcie się nie znam, a nie chcę kupić czegoś, do czego będę musiał dodatkowo dokupić coś jeszcze, bo się okaże, że komp jest najzwyczajniej w świecie za stary.

GFX na PCI-Ex?

Procesor jest podkręcony czy nie?

 

Edyta: jesl procek nie kręcony to zerknij na to: LINK

Odnośnik do komentarza

Proc nie jest kręcony, GFX na PCI-express. A płyta główna którą podałeś wygląda łudząco podobnie do tej, którą mam obecnie ;) Rozumiem, że żadnej tańszej opcji już raczej nie ma? Kwestia kasy jest tutaj absolutnie kluczowa i na pierwszym miejscu.

To bardzo przyzwoity chipset. Biorąc tańsze płyty zaoszczędzisz około 30-40 zł. Jeżeli ta kwota Cię ratuje to bierz np. TO [płyta ma tylko dwa banki 2xDDR2], ale osobiście zdecydowanie wybrałbym pierwszą opcję.

Odnośnik do komentarza

Amicus, dzięki wielkie za poprzednią poradę :) . Mam jeszcze drugie pytanko. Wiem że ogólnie zestawy z allegro to chłam ale jako że zależy mi na niewielkim rozmiarze komputera, zainteresowałem się czymś takim. Ma to to ręce i nogi? FM dałby radę, albo na przykład takie Anno 1404?

Trudno mi coś o tym napisać bo nawet nie napisano jaka jest w tym kompie płyta główna (albo ja nie widzę). Brak danych n.t. producenta pamięci i HDD również nie świadczy dobrze. Zakładam, że równie wielką niewiadomą jest zasilacz :-k Nie znam wymienionej tam, zaintegrowanej karty graficznej, ale tak ogólnie to FM 2006 pewnie pójdzie. Czy nowsze - nie wiem :) Czy ruszy gra o której pisałeś - nie mam pojęcia.

Odnośnik do komentarza

Mój obecny komputer to :

 

Płyty główna Asus P4S8X-X (6 PCI, 1 AGP, 3 DDR DIMM, Audio, LAN)

Typ procesora Intel Celeron, 2666 MHz (20 x 133)

Pamięć fizyczna 1792 MB (PC3200 DDR SDRAM)

Karta wideo ATI Radeon 9600 / X1050 Series Secondary (128 MB)

Karta dźwiękowa SiS 7012 Audio Device

Dysk fizyczny WDC WD800JB-00JJA0 (74 GB, IDE)

Dysk fizyczny ST360021A (60 GB, 7200 RPM, Ultra-ATA/100)

(Zasilania nie wiem jak sprawdzić)

 

Co powinienem i na co wymienić, żeby chodziły mi gry typu najnowszy PES 9(10), NBA 2k9 (10), FM 09 (w przyszłości 10) - płynnie?

Oczywiście zależy mi na jak najniższej cenie tej wymiany.

 

Dzięki z góry.

Odnośnik do komentarza

Mój obecny komputer to :

 

Płyty główna Asus P4S8X-X (6 PCI, 1 AGP, 3 DDR DIMM, Audio, LAN)

Typ procesora Intel Celeron, 2666 MHz (20 x 133)

Pamięć fizyczna 1792 MB (PC3200 DDR SDRAM)

Karta wideo ATI Radeon 9600 / X1050 Series Secondary (128 MB)

Karta dźwiękowa SiS 7012 Audio Device

Dysk fizyczny WDC WD800JB-00JJA0 (74 GB, IDE)

Dysk fizyczny ST360021A (60 GB, 7200 RPM, Ultra-ATA/100)

(Zasilania nie wiem jak sprawdzić)

 

Co powinienem i na co wymienić, żeby chodziły mi gry typu najnowszy PES 9(10), NBA 2k9 (10), FM 09 (w przyszłości 10) - płynnie?

Oczywiście zależy mi na jak najniższej cenie tej wymiany.

Imo możesz wymienić procek na najmocniejszy, jaki wejdzie w tę płytę - PIV 3.06 oraz wymienić grafikę np. na Radeona HD 3650. Koszt zamknie się wówczas w niespełna 300 zł.

 

http://allegro.pl/item736263637_procesor_intel_pentium_4_3_06_ghz_s478_hurt.html - 88 zł

http://allegro.pl/item737282118_sapphire_hd3650_512mb_ddr2_725_700mhz_dx10_01_agp.html - 209 zł

 

Niestety, płyta główna to obecnie zabytek więc trudno spodziewać się rewelacji i roządniej byłoby sprzedać to co masz i kupić coś nowszego, co mógłbyś np. za rok rozbudować, dokładając 200-300 zł.

Odnośnik do komentarza

Inna opcja:

 

http://allegro.pl/item740152877_asrock_775dual_vsta_pci_e_agp_ddr_ddr2.html - 159 zł (płyta)

http://allegro.pl/item740741003_c2d_e2160_box_gwarancja.html - 159 zł (procesor)

http://allegro.pl/item745555296_palit_geforce_8600_sonic_plus_256_mb_od_zen22.html - 170 zł (grafika)

 

Zostaje RAM (w płytę, którą zaoferowałem, wejdą 2 kości DDRI czyli jak sądzę 1024 i 512 MB (trzecia twoja kość to chyba 256 MB?), dyski, napęd optyczny i cała buda. Sprzedajesz obecną grafikę, procek i płytę oraz ogłaszasz na allegro chęc sprzedaży RAMu (DDR I wciąż jest drogi). Jak sprzedasz RAM to za te pieniądze kupujesz 2x 1 GB DDRII a resztę przeznaczasz na własne wydatki.

 

Podsumowując, wg tego co napisałem powyżej, wydajesz 488zł. W zamian masz "nową" platformę C2D, którą za rok możesz rozbudować, kupując mocniejszy procesor, więcej RAM (2x2GB), czy tez lepsza grafikę. Piszę to wszystko na podstawie własnych doświadczeń bo sam na tej właśnie płycie przechodziłem okres przejściowy ze starego kompa na C2D.

 

Inwestując 300 zł w obecny komp, w zasadzie wyrzucasz te pieniądze w błoto.

Jeśli kupisz to co powyżej,wyjdzie drożej o około 200 zł, ale część z tych pieniędzy odzyskasz, sprzedając wymienione podzespoły.

 

Sam musisz zdecydować.

Odnośnik do komentarza

To już bym wolał bele jakiego Athlona X2 za ok 100 zł, Płytę do tego za ok 100-150 zł (zależy od producenta i chipsetu), grafika jak wyżej i jakiś zestaw 2x1GB DDR2 (ok 80 zł). Lepiej na tym wyjdzie bo Asrock 775Dual-Vsta nie działa ze wszystkimi kartami graficznymi pod PCI-E (szczególnie nowszymi) i ponadto PCI-E działa w niej z prędkością tylko x4 co na pewno ograniczy kartę. Jmk, zdejmij jeden bok z obudowy i spisz z zasilacza wszystkie dane. Bo nie zdziwię się jak będzie to jakiś Codegen, a wtedy to i trzeba pomyśleć o zmianie zasilacza.

Odnośnik do komentarza

Amicus, dzięki wielkie za rady. Anyway, mam teraz takie pytanko jeszcze, bo zapaliło się światełko nadziei - czy to możliwe, że awaria zasilacza mogła spowodować 'świrowanie' płyty głównej i to, że nie widzi karty sieciowej + najprawdopodobniej awarię wejścia liniowego na zintegrowanej dźwiękówce? Objawami było to, że komp nie włączał się 'od strzału', tylko musiał się pogrzać parę minut na stand-by (niczym lampowy wzmacniacz gitarowy :keke:). Poza tym po rozkręceniu zasilacza okazało się, że kondensatory są wybrzuszone, a jeden się rozlał, tym samym czeka mnie wymiana. Poleciłbyś może coś taniego, co uciągnie bez większych problemów 2ghz c2d, GF 7300GT i 2gb ramu?

Odnośnik do komentarza

Amicus, dzięki wielkie za rady. Anyway, mam teraz takie pytanko jeszcze, bo zapaliło się światełko nadziei - czy to możliwe, że awaria zasilacza mogła spowodować 'świrowanie' płyty głównej i to, że nie widzi karty sieciowej + najprawdopodobniej awarię wejścia liniowego na zintegrowanej dźwiękówce? Objawami było to, że komp nie włączał się 'od strzału', tylko musiał się pogrzać parę minut na stand-by (niczym lampowy wzmacniacz gitarowy :keke: ). Poza tym po rozkręceniu zasilacza okazało się, że kondensatory są wybrzuszone, a jeden się rozlał, tym samym czeka mnie wymiana. Poleciłbyś może coś taniego, co uciągnie bez większych problemów 2ghz c2d, GF 7300GT i 2gb ramu?

Do Twego komputera wystarczy TEN zasilacz.

Co do płyty to trudno powiedzieć, ale z reguły awaria zasilacza kończy się zgonem płyty bądź jej uszkodzeniem. Podłącz inny zasilacz i zobacz co będzie się działo.

Odnośnik do komentarza

Na razie w planach mam oddanie zasilacza w ręce mutter - wspominała, że w pracy mogą spróbować wymienić kondensatory, albo przynajmniej pożyczyć jakiś inny zasilacz, anyway optowałbym również za tą drugą opcją ;) Dzięki wielkie za linka i szybką odpowiedź - nastawiałem się w ogóle na cenę przynajmniej 2 razy większą. Tym lepiej dla mojej dość skromnej na chwilę obecną kieszeni :) Mam nadzieję, że te wariowania płyty spowodowane były właśnie zasilaczem i jakimś cudem nie spalił on slotów ani nie zasiał większego fermentu...

Odnośnik do komentarza

Na razie w planach mam oddanie zasilacza w ręce mutter - wspominała, że w pracy mogą spróbować wymienić kondensatory, albo przynajmniej pożyczyć jakiś inny zasilacz, anyway optowałbym również za tą drugą opcją ;) Dzięki wielkie za linka i szybką odpowiedź - nastawiałem się w ogóle na cenę przynajmniej 2 razy większą. Tym lepiej dla mojej dość skromnej na chwilę obecną kieszeni :) Mam nadzieję, że te wariowania płyty spowodowane były właśnie zasilaczem i jakimś cudem nie spalił on slotów ani nie zasiał większego fermentu...

Jeśli to jakiś chłam typu "Codegen" czy inny "4max" to szkoda pracy elektronika i wymiany kondensatorów. Z trupa miss nie zrobisz :>

Co do zasiłki to zdawałem sobie sprawę, że finanse są głównym argumentem. Ów Fortron powinien Ci spokojnie posłużyć (wskazany sprzedawca jest pewny - korzystałem z jego usług), ale gdybyś miał więcej pieniędzy to można byłoby wybrać coś pewniejszego i lepszego. To już jednak mowa o finansach rzędu 150 złotych.

Odnośnik do komentarza

Mój zasilacz to Feel switching power supply model: LC - B350ATX Passive PFC, słaby??

Nie chodzi o to czy słaby, czy silny, ale czy bezpieczny dla kompa i otoczenia. Moim zdaniem - nie.

 

Otóż to - a według opinii ludzi na forach, to seria Feel jest raczej niepolecana - ma całkiem dobre zabezpieczenia, ale wątpliwej jakości pozdespoły, co może na spaleniu płyty głównej się nie kończy, tylko na uszkodzeniu zasilacza, choć to takie mniejsze zło, niż zaleta. Co innego linia MC (a widać to choćby po cenie)

Odnośnik do komentarza

Ajo, obecna konfiguracja mojego kompa jest podana tutaj, zastanawiam się nad dwoma rzeczami:

1. Rozszerzenie pamięci do 4 gb i wymiana systemu na 64bitowy (do wyboru: Vista Business bądź 7 Professional, niech żyje MSDN AA). Ma to sens?

2. Dokupienie karty graficznej, nie super wypasionej, ale przyzwoitej - czego mam szukać?

 

Profil komputera: FM, DTP, biuro, czasami inne gry. Budżet: 300-400 PLN wstępnie.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...