Skocz do zawartości

Składanie kompa - pomoc w wyborze


Rekomendowane odpowiedzi

Producent zawsze podaje większe wymagania odnośnie zasilacza, a te mają się nijak do rzeczywistości. Markowe 400W spokojnie wystarczy.

Też mi się tak wydaje. Masz markowy zasilacz więc nie powinno być problemów. Tak jak pisałem, zasiłka może nie wytrzymać OC, ale na domyślnym taktowaniu na 99% powinna biegać.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Chciałbym sobie kupić nowe głośniki do kompa niedawno złożonego.

Spodobały mi się te: http://www.techplanet.pl/index.php?k=37&am...more&filtr=

I tu moje pytanie, czy pod zintegrowaną kartą na GIGABYTE EP45-DS3L jest sens je kupować? Nie wymagam bóg wie jakiej jakości dźwięku, wystarczy mi, że będą grać czysto, a nie trzeszczały i buczały (jak obecne głośniki :P ).

Ciekawi mnie jakiej długości są kable w takich głośnikach, bo mi by się przydały tak co najmniej 180cm (od Subwoofera).

Ewentualnie polećcie coś w miarę poczciwego do 130 pln, najlepiej 2+1.

Odnośnik do komentarza

Jakiej mocy zasilacz będzie wystarczający do komfortowego działania poniższego zestawu(bez żadnego kręcenia):

 

Płyta główna: Gigabyte GA-P31-DS3L

Proc: Intel Core Duo E2180 2.00 GHz

Grafa: Zotac GeForce 9600 GT (512 MB) AMP! Edition

RAM: Goodram DDR2 3x1024MB 800MHz CL5.0

Dźwięk: Creative Audigy SE

HDD:2 Barracudy: ST3500320AS(500 GB, 7200 RPM, SATA-II) i ST3160815AS(160 GB, 7200 RPM, SATA-II)

Napęd: HL-DT-ST DVDRAM GSA-H10N

 

Pytanie nr.2 - czy 400W wystarczy? Bo taki zasilacz(zdaje się, że Chieftec nawet) mogę mieć od ręki i nie wiem, czy szukać lepszego.

Odnośnik do komentarza

potrzebuję drobnej porady. chodzi o zasilacz - radziecka lodówka to nie jest, ale jednak szum wyraźnie słyszalny. chciałbym wymienić na coś maksymalnie cichego. 350-400W, najlepiej do max 150-200zł (czyli raczej kategoria econo niż power). komp z Athlonem 4850e, Radeon 2400 HD PRO, więc nie potrzebuje własnego reaktora i 300-350W mu wystarcza w zupełności (starcza 300W, ale zdaję sobie sprawę że nie sprzedaje się już praktycznie nic mniejszego od 400W. uwielbiam ten jałowy wyścig na W, MP, zoom itd.)

jak znacie coś godnego polecenia i sprawdzonego, to walcie śmiało :)

Odnośnik do komentarza

Ja tam wypadłem z obiegu z zasilaczami nieco (znaczy wiem co dobre, ale nie po modelach ;) ) Najważniejsze to chyba duży i wolnoobrotowy wentylator z regualacją obrotów zależną od temperatury. Ja mam już 4 letniego Fortrona i ciągle jest cichutki (Noisekiller, 12cm z regulacją obrotów zależnie od temp.)

Odnośnik do komentarza

Z tych najcichszych, ale i najdroższych, to seria be quiet! Dark Power albo Enermax Pro bądź Modu (ten drugi ma odpinane kable i jest troszkę cichszy).

Ale ogólnie w standardowo dodawanych wentylatorach nie uzyskasz takiej ciszy, jakbyś wymienił wentylator z mocnego, ale głośnego zasilacza (na przykład Chieftec seria GPS), na coś pokroju Scythe S-Flex 800 RPM (najlepsze łożysko na rynku i dobry przepływ powietrza przy niskich obrotach).

Odnośnik do komentarza

obecnie mam takie cuś: i-BOX 330U-FPH. sprawuje się wyjątkowo dobrze, w szczególności jak na tę firmę i fakt, że nie miałem wyboru (poprzedni poszedł z dymem w niedzielny poranek). nie mogę znaleźć ile dB emituje, ale generalnie szum porównywalny z wentylatorem dołączonym do procka (Athlon 4850e).

 

be quiet! i Enermax chyba jednak ciut za drogie, poza tym przeglądając oferty w sklepach internetowych, to ciężko znaleźć coś dostępnego poniżej 500W. Fortron w moim przypadku to ciekawsza opcja. wymiana samego wentylatora też interesująca, tym bardziej że można jeszcze więcej podłubać w pudle :D

 

ile dB to poziom taki, że piec stoi na ziemi i nie słychać śmigła w zasilaczu? (czemu nie mogą podawać jakiejś praktycznej skali? :P)

 

a taki chieftec: http://www.allegro.pl/item600219978.html ? (na innych aukcjach występuje też często jako cichy, a nawet niewiarygodnie cichy - w zależności od ceny :P)

Odnośnik do komentarza
Fortron FSP350-60MDN.

 

Coś takiego niedawno zakupiłem. Wiatrak 120, i przy pracy biurowej słychać tylko Boxowe chłodzenie P4 S478 ;)

Max. głośność wg. producenta: 20 dB(A)

 

Nie wiem jak to wygląda przy obciążeniu większym bo moja karta graficzna nie pozwala na granie ;)

 

Ja mam Fortrona FSP400-60PFN, którego używam już 4 lata i ciągnie chyba 4 konfigurację. Obecnie jest to: X2 3600+ (oc 2550MHz), 2x1GB Ramu, MSI K9A2 CF-F, Dysk Samsung 320GB, Geforce 8600GT. I daje sobie radę bezproblemowo. Co najlepsze robierałem go i czyściłem chyba ze 2 lata temu i cały czas jest cicho. A dałem za niego te 4 lata temu 55 zł... Oczywiście napięcia nawet przy obciążeniu trzyma bardzo dobrze (mierzone oczywiście miernikiem).

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...