Skocz do zawartości

Składanie kompa - pomoc w wyborze


Rekomendowane odpowiedzi

no taki tez jest plan zeby proca w przyszlosci na 3ghz ustawic

Po kolei:

- procek na default - około 30W

- grafika około 50W

- HDD - 20-30 W

- RAM - 20 W

- DVD-RW - 50 W (podczas nagrywania)

 

Razem Twój zestaw ciągnie w stresie około 150-200W. Zapas mocy masz spory, bo BeQuiet to solidna firma. Po OC grafiki (wzrost prądożerności o 5-10W - zaleta HD4670) i dużym OC procka dojdziesz do 250W, nie więcej.

gracias :*

Odnośnik do komentarza
Panowie zamierzam zakupić lapka tak od 2,5 tys. do 3. Będzie służyć przede wszystkim do gry w Fm :) i do przeglądania neta :) Na lapkach całkowicie się nieznam i proszę o jakieś propozycję.

Do tych zastosowań wystarczy zwykły PieC. Za 2-3K kup monitor 24'' PVA i będziesz mieć pełen komfort gry w FM i przeglądania neta.

Laptop to mobilny komputer do pracy. :>

Z PC się nie rozwalisz na kanapie :D

Będziesz grać też w inne tytuły? Tzn. potrzebna Ci porządna karta graficzna? :>

Karta nie musi być dobra. A laptopa to kupuje ojciec ale jak znam zycie to ja będę z niego więcej korzystać niz on :)

Odnośnik do komentarza
Karta nie musi być dobra. A laptopa to kupuje ojciec ale jak znam zycie to ja będę z niego więcej korzystać niz on :)

Jeśli koniecznie musi być laptop to szukaj wśród produktów IBM i Toshiby.

Swoją drogą będę uparty i zapytam czy to ojciec będzie grał w FM? Po co mu ten laptop?

 

Z PC się nie rozwalisz na kanapie :D

Szczerze pisząc to wolę rozwalić się w fotelu przed 24'' PVA , postawić sobie na biurku kawusię/piwo wraz z kilogramem bananów :D i z przyjemnością coś obejrzeć, pograć czy też podłubać w sieci, niż leżeć w wyrze z laptopem na brzuchu. Komfort jest IMO nieporównywalny a obecna moda na laptopy - kompletnie dla mnie nie zrozumiała. Zaletą laptopa jest wyłącznie mobilność i laptop do użytku domowego to czystej wody nieporozumienie.

Odnośnik do komentarza

Moim zdaniem, jeśli nie gra się w najnowsze tytuły to laptop jest dobrym rozwiązaniem. Nie zajmuje dużo miejsca, zawsze można go zabrać ze sobą jeśli występuje taka potrzeba. Ma naprawdę dużo zalet i ja już praktycznie nie korzystam z komputera stacjonarnego, gdyż laptop spełnia moje wymagania odnośnie komputera w 100%

Odnośnik do komentarza
Moim zdaniem, jeśli nie gra się w najnowsze tytuły to laptop jest dobrym rozwiązaniem. Nie zajmuje dużo miejsca, zawsze można go zabrać ze sobą jeśli występuje taka potrzeba. Ma naprawdę dużo zalet i ja już praktycznie nie korzystam z komputera stacjonarnego, gdyż laptop spełnia moje wymagania odnośnie komputera w 100%

Ja nie wyobrażam sobie jednak codziennej pracy na laptopie postawionym na miejscu obecnego (22'') LCDeka. Byłaby to mega porażka a laptop (matryca 15,4'') też mam (własność żony), więc wiem co piszę. :D Zaletą laptopa, dla mnie, jest wyłącznie mobilność. Można go wziąć na wakacje i tam pobawić się eFeMem lub poszperać w sieci, ale na co dzień pracy na nim sobie nie wyobrażam.

Odnośnik do komentarza
Ja tylko dodam że już w ogóle nie rozumiem ludzi którzy kupują wypasione lapki za duże pieniądze i używają ich wyłącznie w domu, ciągle podpięte pod zasilacz... Kilku znajomych tak ma... Głupota.

Moi znajomi też tak robią. Również tego nie rozumiem, laptopy się chyba kupuje po to by móc je ze sobą nosić... :>

 

A ja mam taką prośbę... Wysmażyłby tu ktoś zestawik dla gracza do ok. ~2500 złotych w porywach do 2700, ale im mniej tym lepiej w sumie. :)

Odnośnik do komentarza

Ok mam klienta, który posiada następujący zestaw:

Intel E4400

Asus P5B

GF 8800 GTS 640MB

Geil 2x1024 800

 

Niestety, jest psychopatycznym fanem serii Total War i Empire chodzi mu TYLKO :| na wysokich detalach (do wyboru jest jeszcze ultra).

Potrzebuje naprawdę dużego smoka, wraz ze smoczym zasilaczem, który musi uciągnąć GF 260. Komputer ma ciągnąć gry na najwyższych detalach, na najwyższych rozdzielczościach. Jakieś propozycje?

Odnośnik do komentarza

Potrzebuję do to oto konfiguracji dobrać kartę graficzną i zasilacz w jak najmniejszych kosztach. Z góry dzięki.

Procesor

Athlon 64 x2 5200+ s.AM2 BOX

Płyta główna

Gigabyte GA-M720-US3 s. AM2+

Pamięć RAM

KingMax DDR2 2GB 800

Dysk Twardy

Seagate ST3320613AS 320GB sATA II 16MB

Odnośnik do komentarza

http://www.esc.pl/product_info.php?product...8182d21d86bb8e8

 

Na tej karcie pograsz w najnowsze tytuły i bez problemów odtworzysz filmy w FullHD.

Jak chcesz zaoszczędzić to możesz wziąć np. wyżej wspomnianego Radeona HD4670.

 

http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=1...roducts_id=2689

Zasilacz cichy i w zupełności wystarczający (sam posiadam wersję 550W i jestem bardzo zadowolony).

Odnośnik do komentarza
Nie, nie mam jeszcze nic.

Procesor: AMD Athlon 64 X2 4850e /2.5GHz, 1MB, 45W, BOX, AM2/ - 265 zł
Płyta główna: Gigabyte MA78GM-S2H /AMD 780G/ - 335 zł
Pamięć RAM: Kingston 2GB (2x1GB) PC800 CL5 - 120 zł
Dysk twardy: Seagate 320GB 7200rpm 16MB cache SATAII Barracuda 7200.11 - 210 zł
Nagrywarka DVD: Pioneer DVR-216D SATA (black) - 105 zł
Obudowa: Asus TA-863 (black) - 115 zł
Zasilacz: ModeCom MC-350ATX 2.0 PFC - 115 zł

Razem: 1265 zł

 

ceny za esc.pl

 

Edyta: Karta graficzna zintegrowana, ale na Twoje potrzeby wystarczy. Pograsz na niej nawet w nowsze tytuły, choć na średnich/niskich detalach. Solidna, markowa pamięć, dobry twardziel, ekonomiczny procek [tylko 45W], doskonała nagrywarka, przyzwoita obudowa i pewny zasilacz. Słowem - na Twoje potrzeby, które wymieniłeś, aż nadto.

Odnośnik do komentarza
Nie, nie mam jeszcze nic.

Procesor: AMD Athlon 64 X2 4850e /2.5GHz, 1MB, 45W, BOX, AM2/ - 265 zł
Płyta główna: Gigabyte MA78GM-S2H /AMD 780G/ - 335 zł
Pamięć RAM: Kingston 2GB (2x1GB) PC800 CL5 - 120 zł
Dysk twardy: Seagate 320GB 7200rpm 16MB cache SATAII Barracuda 7200.11 - 210 zł
Nagrywarka DVD: Pioneer DVR-216D SATA (black) - 105 zł
Obudowa: Asus TA-863 (black) - 115 zł
Zasilacz: ModeCom MC-350ATX 2.0 PFC - 115 zł

Razem: 1265 zł

 

ceny za esc.pl

 

Edyta: Karta graficzna zintegrowana, ale na Twoje potrzeby wystarczy. Pograsz na niej nawet w nowsze tytuły, choć na średnich/niskich detalach. Solidna, markowa pamięć, dobry twardziel, ekonomiczny procek [tylko 45W], doskonała nagrywarka, przyzwoita obudowa i pewny zasilacz. Słowem - na Twoje potrzeby, które wymieniłeś, aż nadto.

 

Wielkie dzięki. :)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...