Skocz do zawartości

Składanie kompa - pomoc w wyborze


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam prośbę. Chcę przeznaczyć 1600zł na kupno nowego PC`ta. Czy ktoś ew znalazłby dla mnie warty swojej ceny zestaw na allegro ew zna jakiś tani internetowy sklep i tam złożył jakąś maszynę(może być bez nagrywarki, karty dźwiękowej, no i klawiatury myszki.. :)).

Zestawy z Allegro sobie odpuść. :> Poszperam w sieci i za 1-2 h dostaniesz propozycję. Edyta pyta do czego to ma służyć?

 

Procesor jaki rozważam to Amd 64 X2 6000+

Strona DFI informuje, że płyta obsłuży max Athlona X2 5200+. Kto Ci pwiedział, że możesz tam wsadzić 6000+? :-k

 

Druga sprawa, to przeszło mi przez myśl przeniesienie się na procek Intela, bo AM2, to już przyszłościowy za bardzo nie jest, ale wiązałoby się to jeszcze ze zmianą płyty, może ram bym zmienił na DDR3, więc chyba za dużo zachodu jak na razie, no i budżet trzeba by zwiększyć zdecydowanie, choć nie do końca jestem przekonany co do sensu inwestowania w tego AMD :-k

Jeżeli dużo grasz i masz spore wymagania graficzne to jest to chyba najrozsądniejsza opcja. Na Ahlonie 5200+ raczej nie poszalejesz.

Odnośnik do komentarza

Hm Amicus a co jest nie tak z zestawami z Allegro? Znajomy wręcz polecał mi kupno właśnie tam. Znalazłem nawet kilka ciekawych maszyn.

 

 

http://allegro.pl/item576944260_hit_...0gt_250gb.html

 

http://allegro.pl/item579155523_adic...ty_gratis.html

 

http://allegro.pl/item589445230_komp...gt_1024mb.html

 

http://allegro.pl/item580031279_rese...rw_gratis.html

Odnośnik do komentarza
Strona DFI informuje, że płyta obsłuży max Athlona X2 5200+. Kto Ci pwiedział, że możesz tam wsadzić 6000+? :-k

 

Możliwe, że coś źle spojrzałem :-k

 

Jeżeli dużo grasz i masz spore wymagania graficzne to jest to chyba najrozsądniejsza opcja. Na Ahlonie 5200+ raczej nie poszalejesz.

 

No generalnie to dużo gram i wymagania też mam spore, lubię mieć detale na max., ale nie gram w najwyższych rozdziałkach tylko tych z przedziału 1024x768 - 1280x1024. Kurde liczyłem, że jeszcze z mocniejszym Athlonem i lepszą grafiką przeczekam ze 2 latka i się przeniosę dopiero na nowego kompa :-k Bo przesiadka na Intel z porządną grafiką to jakieś 2500k pewnie trzeba liczyć :-k

Odnośnik do komentarza

Sensei - popatrz na inwazjapc.pl , sklep miesci sie naprzeciwko Turzynu (dokladniej to naprzeciwko przystanku 7,9 od strony placu Kosciuszki jak jedziesz).

 

Znalazlem lapa od nich na allegro, zobaczylem, ze sa w Szczecinie, zakupilem i jestem zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Bo przesiadka na Intel z porządną grafiką to jakieś 2500k pewnie trzeba liczyć eusa_think.gif
no bez przesady

ja za swoja konfiguracje

 

intel e5200

asus p5q pro

4gb ram kingston ddr3

asus hd4670 512mb ddr3

 

zaplacilem 1400 zl :)

 

obecnie pykam sobie na tej konfiguracji spokojnie w GTA4 na medium detalach i rozdzialce 1280x1024 :)

wydaje mi sie ze za takie pieniadze to taka konfiguracja jest bardzo dobra

chociaz nie wiem czy w ostatnim miesiacu ceny nie poszly mocno w gore :-k

Odnośnik do komentarza
Strona DFI informuje, że płyta obsłuży max Athlona X2 5200+. Kto Ci pwiedział, że możesz tam wsadzić 6000+? :-k

 

Możliwe, że coś źle spojrzałem :-k

 

Jeżeli dużo grasz i masz spore wymagania graficzne to jest to chyba najrozsądniejsza opcja. Na Ahlonie 5200+ raczej nie poszalejesz.

 

No generalnie to dużo gram i wymagania też mam spore, lubię mieć detale na max., ale nie gram w najwyższych rozdziałkach tylko tych z przedziału 1024x768 - 1280x1024. Kurde liczyłem, że jeszcze z mocniejszym Athlonem i lepszą grafiką przeczekam ze 2 latka i się przeniosę dopiero na nowego kompa :-k Bo przesiadka na Intel z porządną grafiką to jakieś 2500k pewnie trzeba liczyć :-k

Lepiej AM3 od AMD, LGA 775 umiera, a i7 jak na razie jest nieopłacalne.

Odnośnik do komentarza
Witam, mam prośbę. Chcę przeznaczyć 1600zł na kupno nowego PC`ta. Czy ktoś ew znalazłby dla mnie warty swojej ceny zestaw na allegro ew zna jakiś tani internetowy sklep i tam złożył jakąś maszynę(może być bez nagrywarki, karty dźwiękowej, no i klawiatury myszki.. :)).

Procesor: Intel Pentium Dual Core E5200 /2.5GHz, 2MB, 800MHz, BOX/ - 290 zł
Płyta główna: Gigabyte EP35-DS3 /intel P35/ - 369 zł
Pamięć RAM: Kingston 2GB PC800 CL5 - 95 zł
Dysk twardy: Western Digital 320GB 7200rpm 16MB cache SATAII [3200AAKS] - 215 zł
Karta graficzna: Asus Radeon HD4670 512MB DDR3 /128bit/ DVI HDMI - 359 zł
Obudowa: Cooler Master Elite 331 (Black) - 149 zł
Zasilacz: ModeCom MC-350ATX 2.0 PFC - 115 zł
Razem: 1592 zł

 

Oczywiście ceny za esc.pl (można znaleźć niższe ceny w sieci)

 

Lepiej AM3 od AMD, LGA 775 umiera, a i7 jak na razie jest nieopłacalne.

LGA 775 ma się nieźle :> [i7 z racji horrendalnych kosztów na razie nie ma szans] a o AM3 nie słyszałem żadnych rewelacji. Może jednak nie na czasie jestem :-k

 

asus p5q pro

4gb ram kingston ddr3

Serio? Od kiedy P5Q Pro obsługuje DDR3? A 1400 zł zapłaciłeś zanim € podrożało. Teraz jest drożej, ale i tak solidny zestaw można sklecić dużo poniżej 2500 zł.

Odnośnik do komentarza
Lepiej AM3 od AMD, LGA 775 umiera, a i7 jak na razie jest nieopłacalne.

LGA 775 ma się nieźle :> [i7 z racji horrendalnych kosztów na razie nie ma szans] a o AM3 nie słyszałem żadnych rewelacji. Może jednak nie na czasie jestem :-k

775 jeszcze ma się nieźle, ale za dwa lata, jak dana osoba będzie chciała wymieniać procesor, to nic lepszego niż obecnie nie znajdzie i to jest problem :) A AMD prowadzi rozsądną politykę, nowa podstawka raz na kilka naprawdę dobrych lat, teraz Phenomy II na AM3, niedługo później Bulldozery również na AM3, a Intel jak to Intel - LGA 1366, niedługo też budżetowe LGA 1166, więc wraz ze zmianą procesora trzeba zmieniać płytkę główną.

Odnośnik do komentarza
775 jeszcze ma się nieźle, ale za dwa lata, jak dana osoba będzie chciała wymieniać procesor, to nic lepszego niż obecnie nie znajdzie i to jest problem :) A AMD prowadzi rozsądną politykę, nowa podstawka raz na kilka naprawdę dobrych lat, teraz Phenomy II na AM3, niedługo później Bulldozery również na AM3, a Intel jak to Intel - LGA 1366, niedługo też budżetowe LGA 1166, więc wraz ze zmianą procesora trzeba zmieniać płytkę główną.

Wierzysz, że zmiana BIOSu w płycie z obecną podstawką AM2 da starej płycie potężnego kopa z nowym prockiem wyprodukowanym za 2 lata? Ja bym to między bajki włożył. Jeżeli ktoś kupuje kompa do gier to musi się liczyć z tym, że co 2 lata musi wiekszość bebechów wymienić (grafika, procek i płyta). Jeśli komp ma służyć do szeroko pojetych multimediów to zestaw na LGA 775 będzie służył dobre parę lat bo na dzień dzisiejszy większość domowego softu nie wykorzystuje nawet połowy mocy proców.

Odnośnik do komentarza
Wierzysz, że zmiana BIOSu w płycie z obecną podstawką AM2 da starej płycie potężnego kopa z nowym prockiem wyprodukowanym za 2 lata?

Mówiłem o świeżej podstawce AM3, na którą płyty dopiero wychodzą. A płyty, jeśli jest dobra, nie trzeba wymieniać razem z grafiką czy prockiem. To miałem na myśli, ale każdy zrobi, co zechce.

Odnośnik do komentarza
Wierzysz, że zmiana BIOSu w płycie z obecną podstawką AM2 da starej płycie potężnego kopa z nowym prockiem wyprodukowanym za 2 lata?

Mówiłem o świeżej podstawce AM3, na którą płyty dopiero wychodzą. A płyty, jeśli jest dobra, nie trzeba wymieniać razem z grafiką czy prockiem. To miałem na myśli, ale każdy zrobi, co zechce.

OK, ale nie ma znaczenia czy płyta jest na AM2 czy AM3. Dwa lata czasu w elektronice to różne epoki i nie wierzę, że jak ze dwa lata kupisz nowy procek do podstawki AM4, który [być może] obsłuży także "stara" podstawka AM3 (po aktualizacji BIOSu oczywiście), to proc będzie chodzić doskonale i na pełni swych możliwości. To nierealne, moim zdaniem.

Co do AM3 to czytam (artykuł z lutego na pclab), że procesory mają problemy z obsługą DDR3. AMD zwala winę na producentów płyt, producenci na AMD. Słowem - na dzień dzisiajszy pakowanie się w AM3 to chyba trochę ryzyko. Może za kilka miesięcy/pół roku, jesli ktoś chce czekać? Przy okazji edyta rzecze, że ceny procków na AM3 są wysokie.

Odnośnik do komentarza

To mi teraz dowaliliście :-k Już nie wiem co lepiej, kupić tego 5200+ i grafikę za jakieś 500-600zł (powiedzcie mi czy będę musiał zasilacz zmieniać?) i przeczekać na tym jeszcze ze dwa lata i wtedy dopiero myśleć, czy od razu składać coś na... no właśnie na czym... am3, 775 (max. mógłbym przeznaczyć 2500zł, ale na całego, nowego kompa włącznie z obudową, ale taką małą, w którą sobie wrzucę starego kompa i postawię pod TV LCD w salonie, więc monitor może zostać mój obecny)

Odnośnik do komentarza
To mi teraz dowaliliście :-k Już nie wiem co lepiej, kupić tego 5200+ i grafikę za jakieś 500-600zł (powiedzcie mi czy będę musiał zasilacz zmieniać?) i przeczekać na tym jeszcze ze dwa lata i wtedy dopiero myśleć, czy od razu składać coś na... no właśnie na czym... am3, 775 (max. mógłbym przeznaczyć 2500zł, ale na całego, nowego kompa włącznie z obudową, ale taką małą, w którą sobie wrzucę starego kompa i postawię pod TV LCD w salonie, więc monitor może zostać mój obecny)

IMO kup kartę HD 4850 Gainwarda [520 zł] i ów Athlon X2 5200+ [235zł]. W przyszłości możesz pokusić się o wymianę chłodzenia na HD 4850 [koszt 100-150zł] i podkręcić kartę w granice HD 4870. Obecna zasiłka HD 4850 powinna uciagnąć, ale po OC grafiki może mieć problemy.

Odnośnik do komentarza

Chcesz płacić więcej za kartę o 20% gorszą tylko dlatego, że ma znaczek nVidii? ;) Ja mam Radeona HD4850 od wakacji i spisuje się bardzo dobrze, natychmiast wymieniłem chłodzenie i nie dość, że jest niemal bezgłośny, to jeszcze w razie potrzeby podciągam mu zegary i niemal osiąga wydajność HD4870.

Odnośnik do komentarza
kurde jakoś nie mam przekonania do ATI... a coś Nvidii, jakiś 9800GT? tylko pytanie który ;)

 

Edit: A taki może

Na dzień dzisiejszy ATi ma lepszą ofertę i wydajnościowo, i pod względem cen. nVidia jedzie jeszcze siłą rozpędu, ale jeśli nie wymyślą czegoś nowego w akceptowalnej cenie, to marnie widzę ich przyszłość. Owe 9800GT to odgrzany kotlet, 8800GT, w nowej panierce. Zmieniono pudełko i nazwę, żeby sprawić wrażenie, że klient dostaje coś nowego. A tak naprawdę to jest to samo.

Wybór oczywiście należy do Ciebie i jeśli chcesz zapłacić więcej, za gorszą kartę, to Twoja broszka. :]

Odnośnik do komentarza
Na dzień dzisiejszy ATi ma lepszą ofertę i wydajnościowo, i pod względem cen. nVidia jedzie jeszcze siłą rozpędu, ale jeśli nie wymyślą czegoś nowego w akceptowalnej cenie, to marnie widzę ich przyszłość. Owe 9800GT to odgrzany kotlet, 8800GT, w nowej panierce. Zmieniono pudełko i nazwę, żeby sprawić wrażenie, że klient dostaje coś nowego. A tak naprawdę to jest to samo.

Wybór oczywiście należy do Ciebie i jeśli chcesz zapłacić więcej, za gorszą kartę, to Twoja broszka. :]

 

a możesz mi podać konkretny model tego Gainwarda HD4850, bo model modelowi nie równy, a jedyny jaki znalazłem na esc.pl (założyłem, że jak podałeś cenę 520zł, to była ona z esc.pl ;) ), to był HIS 4830.

 

 

@Pavulon ja wolę dopłacić i mieć na przykład lepszą kartę od tego HD4850, ale Nvidii, bo po prostu nie lubię ATI (bardziej dla zasady, chociaż KIEDYŚ jak gry były wspierane przez Nvidię, to gorzej się prezentowały na Radkach, nie wiem jak teraz), zawsze miałem karty tylko Nvidii i zawsze byłem zadowolony, więc po co to zmieniać ;)

Odnośnik do komentarza
a możesz mi podać konkretny model tego Gainwarda HD4850, bo model modelowi nie równy, a jedyny jaki znalazłem na esc.pl (założyłem, że jak podałeś cenę 520zł, to była ona z esc.pl ;) ), to był HIS 4830.

LINK Cena nie jest z esc.pl. Esc to drogi sklep, ale mają bardzo fajny konfigurator, więc nim najczęściej się posługuję.

 

@Pavulon ja wolę dopłacić i mieć na przykład lepszą kartę od tego HD4850, ale Nvidii, bo po prostu nie lubię ATI (bardziej dla zasady, chociaż KIEDYŚ jak gry były wspierane przez Nvidię, to gorzej się prezentowały na Radkach, nie wiem jak teraz), zawsze miałem karty tylko Nvidii i zawsze byłem zadowolony, więc po co to zmieniać ;)

Jesli upierasz się przy nVidii to sięgnij po TO (powiedzmy, że porównywalna wydajnościowo), ale wtedy prawdopodobnie czeka Cię wymiana zasiłki, gdyż karta w stresie bierze 160W co przy procku AMD i pozostałych podzespołach może oznaczać granicę możliwości Twego Amacroxa.

Edyta: Jak chcesz lepszą kartę niż HD4850 to pomyśl nad TYM, ale wtedy musisz wydać 300-350 zł więcej. No i nowa zasiłka - wtedy już musowo (karta ciągnie 210W).

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...