Skocz do zawartości

Składanie kompa - pomoc w wyborze


Rekomendowane odpowiedzi

Wybaczcie, że się powtórzę, ale mam wrażenie, że moje pytanie gdzieś zginęło

 

Do wydania jest 2 500zł netto, komputer dla siostry, czyli do wszystkiego i nie wiem, na co się zdecydować.

 

Swoją drogą, warte czegoś są te nowe AMD X4? One są chyba w tej kategorii cenowej, ale do tej pory zawsze wybierałem Intela.

Odnośnik do komentarza

natomiasst u mnie jest taka sprawa,w pewnym sklepie mojej kuzynce zaproponowali taki zestaw

procesor - amd X2 7850 2,8GHz

obudowa-I-box Lynx 707A

monitor - lg lcd ,,19 cali"

dysk-hdd seagate 320gb

oamiec-goodram ddr2 2gb

glosniki-i-box 2,1 madaison

czytnik kart iBox

karta graficzna-ati radeon hd4670 1024mb

plyta glowna-asrock A780GM

zasilacz-xilence redwing 420w

nagrywarka- dvd-rec samsung

 

życzą sobie 2560 zł r. wiedzac ile zaplacila za poprzedni komputer, powiedzialem jej, zeby mi powiedziala co zamierza kupic i za ile. ostatnio przeplacila jakies 600zl.

pytanie czy sie oplaca? wedlug mnie nie

moim zdaniem to znowu przeplaci o jakies pol tysiaca, moglby ktos napsiac co sadzi? troche porownywalem z cenami z allegro i taniej chyba wyjdzie jak zamowi przez neta. Moze znacie gdzies sklep gdzie oferuja normalna cene za taki zestaw, lub napiszcie mi ajkeis wlasne propozycje do 1700zl 9razem z monitorem).

dzieki

Odnośnik do komentarza
natomiasst u mnie jest taka sprawa,w pewnym sklepie mojej kuzynce zaproponowali taki zestaw

procesor - amd X2 7850 2,8GHz

obudowa-I-box Lynx 707A

monitor - lg lcd ,,19 cali"

dysk-hdd seagate 320gb

oamiec-goodram ddr2 2gb

glosniki-i-box 2,1 madaison

czytnik kart iBox

karta graficzna-ati radeon hd4670 1024mb

plyta glowna-asrock A780GM

zasilacz-xilence redwing 420w

nagrywarka- dvd-rec samsung

 

życzą sobie 2560 zł r. wiedzac ile zaplacila za poprzedni komputer, powiedzialem jej, zeby mi powiedziala co zamierza kupic i za ile. ostatnio przeplacila jakies 600zl.

pytanie czy sie oplaca? wedlug mnie nie

moim zdaniem to znowu przeplaci o jakies pol tysiaca, moglby ktos napsiac co sadzi? troche porownywalem z cenami z allegro i taniej chyba wyjdzie jak zamowi przez neta. Moze znacie gdzies sklep gdzie oferuja normalna cene za taki zestaw, lub napiszcie mi ajkeis wlasne propozycje do 1700zl 9razem z monitorem).

dzieki

A co będzie na tym kompie robić? W jakim jest wieku?

Zestaw "sklepowy" jest nieadekwatnie słaby względem ceny.

Odnośnik do komentarza

czytnik kart niepotrzebny, dysk 320 gb az nadto jak na nia, pamiec 3gb mysle wystarczy, karta graficzna, hm, lubi gta(mimo ze jest dziewczyna0, chcialaby aby na nowym kompie w miare plynnie chodzila jej najnowsza czesc tej gry, wiec nie moze byc chyba zintegrowana , monitor 19lg (w tym sklepie chca 600zl, a na allegro po 400 widzialem..), filmy lubi ogladac

cena do 2000zl

dzieki za pomoc

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
czytnik kart niepotrzebny, dysk 320 gb az nadto jak na nia, pamiec 3gb mysle wystarczy, karta graficzna, hm, lubi gta(mimo ze jest dziewczyna0, chcialaby aby na nowym kompie w miare plynnie chodzila jej najnowsza czesc tej gry, wiec nie moze byc chyba zintegrowana , monitor 19lg (w tym sklepie chca 600zl, a na allegro po 400 widzialem..), filmy lubi ogladac

cena do 2000zl

dzieki za pomoc

Procesor: Intel Pentium Dual Core E2200 /2.2GHz, 1MB, 800MHz, BOX/ - 225 zł

Płyta główna: MSI P35 NEO-F /intel P35/ - 299 zł

Pamięć RAM: Kingston 2GB PC800 CL5 - 99 zł

Dysk twardy: Western Digital 250GB 7200rpm 16MB cache SATAII [2500AAKS] - 185 zł

Karta graficzna: Asus Radeon HD4670 512MB DDR3 /128bit/ DVI HDMI - 359 zł

Nagrywarka DVD: Pioneer DVR-216D SATA (black) - 110 zł

Obudowa: Cooler Master Elite 333 (Black) - 149 zł

Zasilacz: Chieftec 400W [GPS-400AA-101A] - 199 zł

Monitor: Asus VW221D (5000:1, 5ms) - 539 zł

Razem: 2164 zł /esc.pl/

 

Taniej nie da się nic sensownego złożyć bo trzeba juz ostro ciąć po głównych podzespołach. W zestawie monitor 22 cale, który wygrał kategorię ECONO w Chipie. Z 19tek mogę polecić 5:4 ale panoram z tego rozmiaru już nie znam :) WIększy monitor to chyba jednak lepiej. IMO warto dołożyć te 150 zł tym bardziej, że jak dobrze poszukasz po sklepach to ten zestaw dostaniesz za około 2000 zł właśnie (zerknij na agito.pl choćby). Esc.pl od dawna już nie jest sklepem tanim :>

 

Słaby chipset, bezsensownie mocny zasilacz w stosunku do wymagań zestawu. Ogólnie można w tej cenie złożyć coś lepszego, bardziej wartego swej ceny.

Odnośnik do komentarza
komputer dla siostry, czyli do wszystkiego i nie wiem, na co się zdecydować.

Tzn.? Wszystko znaczy nic. W jakim jest wieku i co robi? Czatuje namiętnie całymi dniami czy rąbie w GTA bądź Crysis? A może uczy się stukać w klawę i wysyłać kartki internetem? A może ogląda bajki wyłącznie w formacie HD i ma życzenie czynić to na 26 calowym LCD ? :>

Odnośnik do komentarza

Moja propozycja:

Procesor: Intel Core 2 Duo E7400 /2.80GHz, 3MB, 1066MHz, BOX/ - 470 zł

Płyta główna: Asus P5Q /intel P45/ - 445 zł

Pamięć RAM: Corsair 4GB (2x2GB) PC800 CL4 XMS2 DHX - 280 zł

Dysk twardy: Samsung 750GB 7200rpm 32MB cache SATA-II F1 - 290 zł

Karta graficzna: Gigabyte GeForce GTX 275 896MB DDR3 /448bit/ HDTV 2xDVI - 960 zł

Nagrywarka DVD: Pioneer DVR-216D SATA (black) - 110 zł

Obudowa: Antec Gamer Three Hundred (bez zasilacza) - 260 zł

Zasilacz: Enermax Pro82+ 425W - 349 zł

 

Suma: 3164 zł (esc.pl)

Odnośnik do komentarza

Witam.

Siadła mi płyta główna...

Budżet jest tragicznie niski - po prostu szukam czegoś, co na dzień dzisiejszy wskrzesi mój komputer.

Może być z allegro, może być używane... Byle tanio. ; /

 

W ogóle nie znam się podzespołach, toteż nie wiem jak szukać.

 

Kartę graficzną mam na PCI-E (Radeon HD 3650 512MB)

Procesor Sempron 1,8 Ghz.

 

Więcej informacji na temat mego sprzętu tutaj: http://forumcm.net/index.php?showtopic=471...st&p=554083

 

Edytka się pyta co to jest: http://www.allegro.pl/item649382440_zestaw...00_mhz_ddr.html

Odnośnik do komentarza
Witam.

Siadła mi płyta główna...

Jakie są objawy? Może siadł RAM lub coś innego?

Po włączeniu komputera, monitor w ogóle się nie włącza.

Nie słychać żadnego dźwięku, nic.

Reset biosa nie pomógł.

 

Zawiozłem kompa do serwisu i zdiagnozowali właśnie zepsutą płytę główną.

Odnośnik do komentarza
Rozglądam się za nowym twardzielem, szukam czegoś około 200PLN. Myślałem o czymś takim: http://www.agito.pl/dyski-twarde/seagate-b....83.329935.html, ale wszelkie propozycje mile widziane. Nie wiem czy to ważne, ale mam trochę dziwną płytę główną - ASRock 775Dual-VSTA - taka przejściówka.

Ja od kilku tygodni jestem posiadaczem WD 5000AAKS i jestem w pełni zadowolony. Potwierdzają się pozytywne opinie netowe. W internecie dostępny jest od 208 zł (vide Skąpiec).

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...