Skocz do zawartości

Składanie kompa - pomoc w wyborze


Rekomendowane odpowiedzi

Gość MikeMitnick

Wybieram komputer dla mojej W. Kupuje w sklepie w ktorym kupowalem poprzedniego kompa dla siebie i facet poszedl mi troche na reke. Taka oto wycene czesci otrzymalem od niego przed chwila na @ (zestaw bez glosnikow):

 

L.p. Kod prod. Producent Nazwa produktu Ilość

1. C6300868 Intel - procesory Intel Core 2 Duo E4500, 2.2GHz, 800FSB, 2MB Cache, LGA775, 65nm, BOX 1

2. C6550684 ASUS ASUS P5L 1394, 945P, DualDDR2-667, SATA2, GBLAN, FW, ATX 1

3. C9850671 Kingston-Value RAM Kingston 1024MB 667MHz DDR2 Non-ECC CL5 DIMM 1

4. C3900617 Seagate Dysk Seagate Barracuda 7200.10; 250GB, Serial ATA/300, 7200RPM, 8MB c., NCQ,RoHS 1

5. C5310087 Logic Concept Technology Obudowa komputerowa B15, Midi Tower, zasilacz 350W, USB 2.0 1

6. C1040025 A4-Tech Klawiatura A4-Tech Stilo X'C CAB, standard, PS/2 1

7. C1040109 A4-Tech Mysz A4-Tech Navigator Opto 013 2xclick PS/2 (SWOP-3), 1

8. C6701084 Gigabyte Gigabyte Geforce 7300GT, 256MB GDDR2 (128bit), TV&DVI, D-SUB, PCI-E, SP, BOX 1

9. C2500727 LG LG SuperMulti DVD+/-R 20x, DVD+RW 10x, SecurDisc, 1

10. C7800453 Samsung SyncMaster 19'' 940NW srebrny WIDE 1

 

Wartość oferty: 2000,00 zł

 

Podane ceny zawierają podatek VAT - ceny brutto.

 

Do tego chcemy wziac drukarke laserowa Brothera za 250zl (okolo), jakies tanie glosniki. Zestaw ma sluzyc do ogladania filmow, serfowania po sieci, drukowania, sluchania muzyki i grania (simsy 2, jakas strzelanka od czasu do czasu, PES 6 czy cus... raczej starsze gry...).

 

Chodzi mi o ocene tego zestawu :> Co byscie wymienili/wyrzucili. Mam do dyspozycji 2k i ani grosza wiecej. 250zl... no plus te 70zl na glosniki...to i tak jest juz duuuuze naciagniecie.

Odnośnik do komentarza
Chodzi mi o ocene tego zestawu :> Co byscie wymienili/wyrzucili. Mam do dyspozycji 2k i ani grosza wiecej. 250zl... no plus te 70zl na glosniki...to i tak jest juz duuuuze naciagniecie.

Wszstko OK poza prockiem, którego W. nie wykorzysta oraz poza monitorem, który to nawet tolerancyjni ludzie ze skąpca.pl kompletnie zjechali, wystawiając mu notę 1,5 pkt!!! Nie bierz tego! Lepiej już lepsza 17'' niż badziewny 19''.

 

Edyta: W podobnej cenie do tego Samsunga masz zdecydowanie lepiej oceniany Hyundai Q X91W, choć i to LCDek ledwie przeciętny. W tej cenie polecam LG L1760TR. To 17'' ale niemal doskonałe 17'' :)

Odnośnik do komentarza
Oczywiście, choć w grach bardziej rolę gra RAM niż procesor.

 

Mam tego Athlona 3200+, i komp nieco już nie wyrabia na wirażach :]

 

A musi być Athlon, bo nie chcę zmieniać płyty głównej znów.

No i lepsza karta graficzna, bo GeForce 7300 też już często wali po bandach :]

 

Ramu mam 2GB, chyba styknie

Odnośnik do komentarza
Gość MikeMitnick
Chodzi mi o ocene tego zestawu :> Co byscie wymienili/wyrzucili. Mam do dyspozycji 2k i ani grosza wiecej. 250zl... no plus te 70zl na glosniki...to i tak jest juz duuuuze naciagniecie.

Wszstko OK poza prockiem, którego W. nie wykorzysta oraz poza monitorem, który to nawet tolerancyjni ludzie ze skąpca.pl kompletnie zjechali, wystawiając mu notę 1,5 pkt!!! Nie bierz tego! Lepiej już lepsza 17'' niż badziewny 19''.

 

Edyta: W podobnej cenie do tego Samsunga masz zdecydowanie lepiej oceniany Hyundai Q X91W, choć i to LCDek ledwie przeciętny. W tej cenie polecam LG L1760TR. To 17'' ale niemal doskonałe 17'' :)

 

Wlasnie o taka porade mi chodzilo :P Dziekowac :)

 

Edyta mowi, ze moglbym jeszcze zmienic np procek na Dual Core 1,8Ghz, E 2160 (255zl - czyli gdzies za 240zl by mi ten facet puscil) :-k W tych pieniadzach dolozyc jeszcze 1 gb ramu :-k

Dix a np jakas dobra 19" w cenie do 700zl w takim ukladzie (bo urwalbym moglbym dorzucic cos do monitora). Za tego samsunga 660zl gosc chce (puszcza za 640 jakos).

Suma sumarum, C2D zamienic na CD, w tych pieniadzach (jakies 200zl wolne) dolozyc do 2gb ram i drugie 100zl do monitora (700zl na monitor) :-k

A bylo tak prosto :keke:

Odnośnik do komentarza
Edyta mowi, ze moglbym jeszcze zmienic np procek na Dual Core 1,8Ghz, E 2160 (255zl - czyli gdzies za 240zl by mi ten facet puscil) :-k W tych pieniadzach dolozyc jeszcze 1 gb ramu :-k

Dix a np jakas dobra 19" w cenie do 700zl w takim ukladzie (bo urwalbym moglbym dorzucic cos do monitora). Za tego samsunga 660zl gosc chce (puszcza za 640 jakos).

Suma sumarum, C2D zamienic na CD, w tych pieniadzach (jakies 200zl wolne) dolozyc do 2gb ram i drugie 100zl do monitora (700zl na monitor) :-k

A bylo tak prosto :keke:

Do 700 zł lepszym wyborem powinien być BenQ FP93GX+.

Co do procka to weź E2140. Z głośników polecam Logitech X-230 (na skąpcu od 145 zł) - rewelka - a pisałeś, że komp ma służyć głównie do muzyki i multimediów. Z RAMem nie przeginaj - jak stanieje to za pół roku/rok można ten 1GB dołożyć. Głośniki czy monitor zmienić dużo trudniej (trzeba sprzedać stare żeby kupić nowy, a sprzedaż używek to spora strata na wartości sprzętu)

Odnośnik do komentarza
Gość MikeMitnick

Myslisz, ze 1,6 Ghz styknie ? Monitor chcialbym 19" bo 17" jest mala jakby nie patrzec i ogladanie filmow to bedzie porazka. Problem jest w tym, ze jej mlodszy brat (o ktorym juz pisalem :P ) chcialbym tez pograc w jakiegos Far Cry'a czy cus :-k

 

Z ramem sie faktycznie wstrzymam, bo to mozna dokupic za rok. Tylko teraz wychodzi na to ze przetasowanie w kwestii procka i monitora trzeba zrobic :-k

Odnośnik do komentarza
hmm, to posiada AGP max8, więc ogolnie rzecz birąc to do kitu, bo karty na AGP juz w tym momencie bardzo mało, a wydajnościa i tak mało dorównują do tych na PCI-E. Polecam coś takiego, kumpel ma i jest zadowolony. http://proline.pl/shop.php?prodid=SAP+X1950GT+256+AGP

Trochę przesadziłeś. Karta, którą poleciłeś jest jedną z lepszych na AGP (lepszy jest choćby X1950XT) i aktualnie całkiem niezłą a już na pewno nie "do kitu". Trochę gorzej będzie w niedalekiej przyszłości bo na AGP firmy już karty przestają produkować więc chyba jednak warto się zastanowić czy pchać te kilkaset złociszy w kartę AGP czy nie lepiej zmienić płytę i kupić coś na PCI-Ex.

Odnośnik do komentarza

Zamówiłem sobie zasiłkę Tacens Valeo 460 bo mój Fortron przy solidniejszym podkręcaniu GFX i proca zaczyna zdychać.

Proszę o ewentualne opinie eksperckie na temat jakości zasiłki. W razie potrzeby mogę jeszcze zmienić zamówienie. :-k

 

Edyta: Ostatecznie Tacensa nie było w sklepie :( Wybrałem Corsair CMPSU-450VXEU 450W :|

Odnośnik do komentarza

Planuję kupić nową kartę graficzną. Ma to być karta 256MB/256Bit na AGP. Zastanawiam się nad GeForce 6800 a 7300. Która będzie lepsza pod względem jakość/cena ? Czy duże znaczenie ma to, że konkretny model jest na pamięciach DDR3 ? Czy potrzena jest wymiana zasilacza 300W przy zmianie na taką kartę ?

Odnośnik do komentarza

Dix - szkoda, że go nie było, bo ja bardzo sobie chwalę tą zasiłkę. Mam w tej chwili GF8800 GTS oraz kilka innych peryferiów podłączonych do komputera i... nie mam żadnych problemów z niestabilnością systemu. Nawet przy żarłocznych grach, gdy karta działa na wysokich obrotach.

 

Wykonany jest w systemie 0dB - wiatrak włącza się w momencie gdy jest potrzebny, a tak, to siedzi cicho - wiem, że nie wszystkim przeszkadza głośny wentylator, ale znam maniaków chłodzenia pasywnego itp, aby tylko komp nie wydawał dźwięków.

 

Polecam

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...