Skocz do zawartości

Składanie kompa - pomoc w wyborze


Rekomendowane odpowiedzi

..mam pytanie.... gdzie najlepiej kupić kompa na allegro w jakimś sklepie internetowym czy może w normalnym sklepie?? a i jeszcze jedno: jeżeli będę kupował przez neta to jak jest ze złożeniem części ?? pewnie sam będę musiał go skminic ?

 

Polecam sobie kupic tania ksiazke "Montaz komputera PC" B. Danowski, A. Chabinski Helion. Dzieki niej skladanie komputera to pestka. No a poza tym, sa instrukcje do Mo-Bo i innych czesci tez. Ja skladalem na poczatku roku pierwszy komputer w zyciu i dziala. Chociaz musialem sie pytac o rzeczy, ktorych wolalem sie nie domyslac. Poza tym, skladanie do kupy to fajna zabawa.

Odnośnik do komentarza

Potrzebowałbym porady co do kupna nowego PC (destination: games). Mam do wydania 3500, maksymalnie 4000 zł. Bez monitora, dysk twardy 250GB, bez myszy i klawiatury, bez oprogramowania, zamiast głośników jakiś dobry headset, bez napędów, + obudowa, +zasilacz

Odnośnik do komentarza

Procesor : Intel Core2Duo E6750 - 590 zł

Płyta Główna : MSI P6N SLI-F v2 - 359 zł

Pamięć Ram : OCZ 2x1GB 800MHZ Platinum Rev 2.0 - 179 zł

Karta Graficzna : 2x Palit 8800GT Super 512MB - 1678 zł

Zasilacz : Corsair 520W - 320 zł

HDD : WD 320GB 16MB Cache AAKS - 260 zł

 

do tego obudowa i zamykasz sie w okolo 3600

Odnośnik do komentarza

No jestem już na ostatniej prostej co do zakupu komputerka... Pozostaje mi tylko wybranie firmy karty graficznej, zasilacza i obudowy. Pomożecie? :) Wszystkie części mam zamiar kupić na Agito.pl, bo z tego co widzę mają niewysokie ceny i szeroki wybór.

Procesor: Intel Core 2 Duo E6750 2.66 GHz BOX ? 569 zł

Płyta Główna: Asus P5K ? 347 zł

RAM: Patriot DDR2 PC6400 2x1024MB 800MHz CL4.0 EP LLK ? 153 zł

 

Grafika:

Palit XpertVision GeForce 8800GT SuperSonic 512MB DDR3 PCI-E BOX ? 964 zł

Palit XpertVision GeForce 8800 GT SUPER 512MB DDR3 PCI-E BOX ? 899 zł

Asus GeForce 8800 GT Glaciator 512MB DDR3 PCI-E BOX ? 860 zł

Gigabyte GeForce 8800 GT Zalman 512MB DDR3 PCI-E BOX ? 899 zł

 

Zasilacz:

Ever Silver 480W ? 218 zł

Cooler Master Extreme Power 430W ? 161 zł

Trust PW-5550 520W ? 187 zł

 

Obudowa:

Cooler Master Elite 331 czarno-srebrna ? 123 zł

Cooler Master Centurion 532 czarna ? 189 zł

Odnośnik do komentarza
I kolejne pytanko ode mnie czy ten zasilacz jest w miarę dobry? Nie mam zamiaru podkręcać sprzętu : e2180, abit ip35-e, 1gb kingston 800, powercolor x1950pro => 400w uciągnie to, i czy nie będzie problemów gdy będę dokładał kolejne kości ramu?

 

Modecom FEEL nie kupuj, bo to chiński badziew :] Modecom MC jest dużo lepszy.

Odnośnik do komentarza
cubbek - wytrzymaj jeszcze tydzień i kup sobie nowy techonologicznie procesor. Zamiast 6750 kup model z serii 8. Warto, a cena będzie bardzo podobna. Na tej samej płycie powinien Ci pójść.

 

TUTAJ już jest 8200 za dość rozsądną cenę :] Można też poszukać tańszej wersji - 8190 która różni się tylko tym, że nie wspiera wirtualizacji :)

Odnośnik do komentarza
cubbek - wytrzymaj jeszcze tydzień i kup sobie nowy techonologicznie procesor. Zamiast 6750 kup model z serii 8. Warto, a cena będzie bardzo podobna. Na tej samej płycie powinien Ci pójść.

Wielkie dzięki za radę. W takim razie sobie poczekam.

I tak sam zestaw mam zamiar kupować gdzieś na początku lutego :)

Odnośnik do komentarza

Mam płytę Gigabyte P35 DS3R i chciałem dobrać do niej dobre pamięci (4x1GB), które bądą stabilnie chodzić na 800MHz i tajmingach 4-4-4-12 (nie preferuje Kingstonów). Cena do 200 zł za parę.

Oczywiście pamięci muszą być kompatybilne z moja płytą, bo słyszałem, że nie wszystkie są.

I żebym recznie nie musiał nic w biosie ustawiać.

 

Wstepnie wybrałem tą. Ale je chyba też trzeba recznie ustawiac w biosie :(

http://www.komputronik.pl/Pamiec_DRAM/DDR2...pelny,id,20641/

Odnośnik do komentarza

A więc planuje wymianę kompa. Służyć on do grania nie ma oprócz FMa, który jednak potrzebuje tylko ramu i procka dobrego. Po za tym to do neta, Worda itp. programom. Ma to jednak być sprzęt mocny i przede wszystkim CICHY. Chłodzenie żadne wymyślne za nie wiadomo ile odpada, ale w dobry wiatrak na CPU zamierzam zainwestować + inne wygłuszając bajery czy części z dobrym chłodzeniem.

 

No to jedziemy. Procesor - dwa lub cztery rdzenie. Tutaj się jeszcze zastanawiam. Oczywiście AMD bo Intel raz, że za drogi, a dwa nie obchodzi mnie to czy są one lepsze bo ja i tak bym tego nie odczuł więc po co przepłacać. Myślę nad TYM. Teraz chłodzenie. Co powiecie na TO? Pytanie czy mi taki wentylator potrzebny. W O/C bawić się nie zamierzam. Ma być ciche, żywotne, a przy tym w oczywiście w przystępnej cenie.

 

Płyta główna to dla mnie czarna magia. Nie zbyt orientuje się w nich. Powiem tak powinna być Gigabyte, obsługiwać DDR2, większość wyjść to oczywiście SATA, dwie karty sieciowe w standardzie i jakąś dobrą dźwiękową. Nie ma być to nie wiadomo co. Dobra płyta, która będzie potrafiła wykorzystać moc tego sprzętu. Acha no i musi mieć koniecznie jedno wejście ATA na kieszeń do dysków.

 

Grafikę upatrzyłem sobie TAKĄ i myślę, że to wybór dobry gdyż do FMa i netu starczy, a do tego ma IMO dobre chłodzenie więc nie będzie głośno.

 

Pamięć upatrzyłem sobie TAKĄ i sądzę, że jest to wystarczając w zupełności.

 

Teraz dysk. Powiem tak ma być CICHY. Wielkość ma być standardowe na współczesne czasy, ale nie potrzebuje Bóg wie ile bo teraz z mojej 160GB wykorzystuje 60GB :] Ma być cisza i mnie to zadowoli. Żeby nie szukać igły w stogu siana powiem, że do 400-500 GB szukam. Acha, no i żeby szybki był i oczywiście na SATA.

 

Obudowę upatrzyłem sobie TAKĄ i tutaj raczej nic nie ulegnie zmianie. Tylko pytanie jak z głośnością wentylatorów, które dodaję. Ktoś może ma tą obudowę? I jeszcze pytanie co do tych mat. Warto tutaj je zakupić? Raz, że za bardzo nie ma gdzie i nałożyć bo z boku kratka, a dwa czy znacząco wyciszą kompa?

 

Dobra teraz rzeczy mniej istotne. Napęd to DVD-RW. Firma jest mi obojętna, ale musi być solidnie i cicho. Monitor to 19' lub 20' panoramiczny LCD od Samsunga. No i jakaś dobra pasta na procka. No i bym zapomniał. Zasilacz. Tutaj pozostawiam wam wolną rękę. Byle było cicho i dobrze.

 

Liczę na waszą pomoc.

Odnośnik do komentarza

Jak tak bardzo zależy ci na ciszy to kup sobie kibel (chłodzenie wodne). Bez tego trudno będzie ci wychłodzić 4 rdzenie w sposób cichy. W przypadku dwóch rdzeni weź pasywne chłodzenie ze "stajni" Scythe (np. Infinity). Przy czterech rdzeniach o pasywnym możesz zapomnieć a na procku i tak jajecznicę będziesz mógł smażyć.

Co do płyt głównych to od Gigabyte trzymaj się raczej z daleka. Weź coś Asusa, Abita, Foxconna czy nawet MSI.

Sam oczywiście wziąłbym Intela a nie AMD. Nie jęcz o przepłacaniu za Intela skoro za obudowę chcesz zapłacić prawie 400 zeta :>

Odnośnik do komentarza

Dobra, no to powiedzmy, że procek wziąłbym TAKI. Za te pieniądze dostanę coś lepszego z Intela? Jakoś tak ostatnio ciągle jadę na AMD więc trochę mnie od tych Inteli odrzuca.

 

No, ale jaki model płyty. Potrzebuje taką płytę aby miała zarówno wejścia SATA i ATA. I teraz ważne pytanie. Obecnie mam dwa dyski na których są dwa oddzielne systemy. Jeden dodatkowo używany jest jeszcze na innym kompie. I czy ja będę mógł mój dysk władować na stałe, a ten jeden wymienny mieć w kieszeni czy oba muszą nadal ją mieć tak aby nie kłóciły się ze sobą?

Odnośnik do komentarza

Coś się tak uparł na tego Gigabyta. Jeszcze grafika czy płyta to rozumiem, ale w produkcji chłodzenia czy obudowy to raczej ta firma nie błyszczy. Z tego co widze to nie chcesz kręcić. W takim przypadku polecałbym:

 

Procesor: Intel Core 2 Quad Q6600 /2.4GHz - 800zł, Jednak opłaca się dołożyć. Jestem fanem AMD, zawsze miałem AMD ale Intel obecnie tak im odskoczył że opłaca się dołożyć do C2Q.

 

Chłodzenie CPU: Scythe SCINF-1000 Infinity-Mugen Za cenę tego czegoś od Gigabyte masz super culer i jeśli będziesz miał dobrze wentylowana obudowę to nawet bez wentylatora będzie "skutecznie" chłodził C2Q. Chociaż ten dołączony do Mugena jest praktycznie niesłyszalny.

 

Płyta główna No to tu taj masz pole do popisu. Ja raczej do Gigabyte zaufania nie mam. Produkują dużo odmian płyt niewiele się od siebie różniących i w tym gąszczu wiekszość to niezbyt udane konstrukcje. Oczywiście jeżeli mówimy o podwójnej sieciowce to raczej płyta z "górnej pułki. Jeśli nie zamierzasz kręcić to raczej każda się nada nawet nie za bardzo udane. Wydajności płyta zazwyczaj ani nie podniesie ani nie osłabi, no może poza kilkoma wyjątkami ale to już naprawdę margines. Ja z mojej strony polecałbym odejść od Gigabyta i kupić Abita IP35 PRO. Za 500zł mamy sprawdzoną, i świetną płytę główną. Ale decyzja należy do ciebie. Nie kierował bym się jednak sentymentami tylko kupował to co najlepsze.

 

Grafika Gigabyte GeForce 8600 GT 256MB DDR3 Za około 300zł można już kupić najtańsze 8600GT. Nie opłaca się kupować droższych wersji. Na twoje szczęście twoja ulubiona firma Gigabyte posiada w swojej ofercie jednego z najtańszych 8600GT i to z chłodzeniem pasywnym więc będzie cichutko w obudowie. Oczywiście wtedy raczej nici z pasywnego chłodzenia CPU bo karta skutecznie będzie go smażyć, ale zawsze lepiej mieć cichutki wentylator Mugena niż jakikolwiek karty graficznej.

 

Pamięć jak piszesz wystarczające to by były nawet najtańszy zestaw DDR2 4Gb od Kingstona/Goodrama 800mhz. Wydajnością bez podkręcania nie ustępują nawet najlepszym pamiątką za 1000zł. Oczywiscie mówimy tutaj o 800mhz. Jeśli chcesz sobie pozwolić na odrobinę ekstrawagancji to od Geili lepsze i tańsze będą OCZ 2GB PC800 CL5. Kupisz 2 kostki każda po 135zł i wydajnością na pewno nie ustąpią Geilom.

 

Dysk. Tutaj przy takich wielkościach Raida bym polecił, ale ze względu na twoje ulubione ciszy ta opcja raczej odpada. Na pewno jakiś z 16mb cache i raczej zapisem prostopadłym. Seagate odpada na wstępie. Sam mam wersje 250Gb i uważam ten zakup za ogromny błąd. Dysk uwielbia gruchotań zwłaszcza gdy przegrywa małe pliki. Zamienia się wręcz w kosiarkę. Z "poważnych" wypróbowanych i łatwo dostępnych firm zostaje więc Samsung oraz WD. Samsungi ogólnej uchodzą za bardzo dobre, szybkie oraz ciche dyski. jednak z testów jakie kiedyś czytałem WD wprowadziło nowy model który spokojnie może konkurować o miano najszybszego oraz najcichszego dysku. WD Caviar serii AAKS. najrozsądniej kupić 500Gb kosztuje około360zł.

 

Obudowa. No tutaj to naprawdę kwestia gustu. Ważne żeby była dobrze wyciszona. Polecam zenfist.pl Świetna strona z obudowami. Poszukaj jakiejś która będzie ci się podobać poczytaj opinie i kupuj. Ogólnej każda obudowa z tego sklepu jest "najwyższej klasy"

 

Zasilacz podobnie jak i obudowę polecam posiedzieć chwile na Zenfist i kupić coś w okolicach 400-500 wat. Nie chce cię tutaj sztywno wprowadzać gdyż przeglądając zenfist spokojne sam wybierasz coś odpowiedniego. Ostrzegam aby nie patrzeć na moc w nazwie bo często taka 400w dobrej firmy potrafi pobić 600 jakiejś szmiry. Na szczęscie na zenfist niema takich szmir.

 

Monitor to już twój wybór. Idziesz do sklepu i prosisz żeby ci pokazali parę i wtedy wybierasz ten najlepiej ci odpowiadający. Ostrzegam przed panoramami. Jeśli oglądasz dużo filmów to są OK, ale komfort pracy, przeglądania internetu na takiej 19wide jest porównywalny z 17 normal. Utrudnienia są również zauważalne w grach gdyż nie wszystkie, zwłaszcza starsze tytuły nie obsługuje trybu wide. Polecam poszukać czegoś na matrycy PVA/MVA. Kolory są dużo lepsze niż na TN.

 

Jeszcze mam jedną uwagę nie polecam kupować w komputroniku. Ich ceny zazwyczaj są z kosmosu. wszystkie produkty jakie polecałem są dostępne w ECS.pl bardzo dobry i tani sklep internetowy.

Odnośnik do komentarza

Dobra jutro to tak dokładnie przeanalizuje co i jak. Ale kilka pytań. Trochę poczytałem na necie i ponoć TE dyski są bardzo ciche, a do tego energo oszczędne jeśli można to tak nazwać.

 

Co do grafiki. Czyli to co podałem jest w porządku? No to jak zrobić żeby procek i karta była dobrze chłodzona. Nie mam zamiaru pakować kasy w chłodzenie wodne bo nie jest mi to potrzebne, ale jak najlepiej dobrze schłodzić oba elementy? Co proponujesz?

 

Obecnie mam 512 ramu w dualu i to właśnie od Geila i jestem zadowolony, ale skoro twierdzisz, że można taniej i równie dobrze to czemu nie.

 

Przy wyborze obudowy patrzałem tylko i wyłącznie na wygląd, ale jutro przejrzę stronkę, którą podałeś.

 

Monitor upatrzyłem sobie dzisiaj taki 20" Samsung SyncMaster 206BW. Monitora do gier nie będę używał i już prędzej podepnę pod niego konsolę aniżeli odpalę na PCie inną grę aniżeli FMa. Spada komfort korzystania z internetu. Czyli wszystko się rozciąga czy jak to rozumieć? Przy takiej dwudziestce byłoby już lepiej?

 

Co do uwielbienia do Gigabyte. Teraz mam płytę i grafikę tej firmy i nie narzekam. Zbytnio nie siedzę w temacie komputerów, ale kiedy kupowałem ostatnio produkty z tej firmy miałby dobre oceny. Dlatego teraz sugerowałem się tym.

 

A w komputroniku kupował nie będę tylko w hurtowni.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...