Skocz do zawartości

Składanie kompa - pomoc w wyborze


Rekomendowane odpowiedzi

Goodramy. Dobre, tanie, polskie.

 

XP nie obsłuży 4GB a kkamilo chyba Visty nie chce - mylę się? Maks dla XP to 3GB i nad tym warto sie zastanowić bo RAM tani jak barszcz

 

Mi się wydaje ze tu nie chodzi o XP czy Viste ale o 64bity.(głowy nie dam uciąć)

Dokładnie tak, ale ile osób korzysta z XP 64bit? Na forum chyba nikt.

O ile pamiętam to chyba są duże problemy z oprogramowaniem.

Odnośnik do komentarza

No oczywiscie, ale to jest IMO działanie na przyszłosc, a przyszłosc leży w 64bitach. Jest narazie iele problemów, ale wszystko powoli się rozwija i w przyszłosci 64bity to IMO bedzie standard, choćby właśnie ze względu na ograniczenia 32 co do ramu. Oczywiscie jest to raczej daleka przyszłosc więc kupno 4gb ramu do kompa ktury postoi rok-dwa to nie inwestycja, ale jeśli już zamierzamy posiedzieć na tym kompie dłużej to w perspektywie obecnej taniosci DDR2 IMO zakup powinien się opłacać. Istnieje prawdopodobieństwo że DDR2 w chwili wejscia do masowej użyteczności DDR3 zacznie drastycznie drożeć, ale to tylko spekulacje.

Odnośnik do komentarza

Wcześniej ładnie pisałem ze 32bitowe obsługują tylko 3 GB a tu dalej dywagacje czy vista obsłuży - co za ludzia ;) Co do pamieci - sądzę iż Siara ma troche racji - zauważcie jak teraz DDR poszły w góre, w porównaniu cenowo do DDR II, to samo było przed paru laty jak weszły DDR - SDR poszły w górę... ale czy jest sens ładować wiecej pamięci, skoro w ciagu 2-3 lat może już zmieni się platforma sprzętowa? to zależy na ile kto komputer chce kupić

 

 

BTW Jak cos nie bierz Kingstona jak chcesz kręcić - tylko OCZ, lub GoodRAMy PRO (słaba dostępność) - testowałem Patrioty i badziew jakich mało ;) A Kingstony to się wogóle nie kręcą więc przy takiej różnicy cenowej odpuść od razu :)

Odnośnik do komentarza
A Kingstony to się wogóle nie kręcą więc przy takiej różnicy cenowej odpuść od razu :)

Sprawdziłeś czy słyszałeś? :> Mam właśnie Kingstony i kręcą się bez problemu (666MHz chodzą sobie teraz na 800MHz a pewnie zakres miałyby większy gdybym chciał je żyłować). IMHO to najbardziej stabilne i pewne pamięci jakie kiedykolwiek miałem.

Odnośnik do komentarza

Jednak wejdę w Quada. Na moje potrzeby będzie lepszy. W viste nie zamierzam wchodzić, w xp 64bit też nie.

 

Właśnie myślałem nad 3GB RAM.

OCZ 2GB PC800 CL5 - 130zł

OCZ 1GB (2x512MB) PC800 CL5 SpecialOps - 95zł

 

Trochę to mało opłacalne, bo dokładając 35zł mamy kolejny GB, ale skoro i tak nie wykorzysta...

 

Skoro biorę Quada to może warto wziąć płytę główną z ciut wyższej półki?

 

Jeszcze pytanie co do zasilacza. Ten Corsair 450W wystarczy czy może wziąć 520W?

 

Co do karty graficznej to rzeczywiście zdecyduję się chyba na 8800GT i ewentualnie podkręcę. Czy firma ma tu większe znaczenie? Palit, Galaxy, GIGABYTE, ZOTAC czy coś innego?

 

Co do dysku to zastanawiam się nad:

Western Digital 500GB 7200rpm 16MB cache SATAII [5000AAKS]

Seagate 500GB 7200rpm 32MB cache SATAII Barracuda 7200.11

Czy 16MB cache więcej będzie wyraźnie zauważalne?

Odnośnik do komentarza
A Kingstony to się wogóle nie kręcą więc przy takiej różnicy cenowej odpuść od razu :)

Sprawdziłeś czy słyszałeś? :> Mam właśnie Kingstony i kręcą się bez problemu (666MHz chodzą sobie teraz na 800MHz a pewnie zakres miałyby większy gdybym chciał je żyłować). IMHO to najbardziej stabilne i pewne pamięci jakie kiedykolwiek miałem.

 

 

Nie miałyby większego bo miałem właśnie - 800 poszły i po drastycznych zmianach napięcia miały 820 - a modele fabr 800 są niewiele lepsze i idą na maks 850 z tych co testowałem. Teraz mam GoodRAMy PRO i te śmigają jak szalone - a testowałem sporo pamieci wiec to ze Ty masz do dyspozycji aż jedne (własne:P) nie znaczy ze inni mają takie problemy ;P Dlatego wiem że Patrioty są przereklamowane bo by chodzić tak jak te GoodRAMy PRO musiały mieć większe napiecia a i tak timingów nie dało się takich jak tu ustawić :) O Kingstonach to już ani nie wspomnę - dla mnie to zawsze przereklamowani byli - w DDR I lepsze były Twinmosy IMO :)

 

Jak ktoś chce OC - to tylko OCZ, lub GoodRAMy PRO - te drugie są jednak cieżko dostępne w zwiazku z czym cena za nie czasami jest bardzo wysoka...

Odnośnik do komentarza
A Kingstony to się wogóle nie kręcą więc przy takiej różnicy cenowej odpuść od razu :)

Sprawdziłeś czy słyszałeś? :> Mam właśnie Kingstony i kręcą się bez problemu (666MHz chodzą sobie teraz na 800MHz a pewnie zakres miałyby większy gdybym chciał je żyłować). IMHO to najbardziej stabilne i pewne pamięci jakie kiedykolwiek miałem.

Nie miałyby większego bo miałem właśnie - 800 poszły i po drastycznych zmianach napięcia miały 820 - a modele fabr 800 są niewiele lepsze i idą na maks 850 z tych co testowałem.

Na krótkich testach moje 667 chodziły na 900MHz więc naprawdę nie wiem o czym piszesz. Na rozmaitych forach pc ludziska w superlatywach wypowiadają sie o Kingstonach i solidnie je kręcą. Może mylisz firmę i piszesz o Kingmaxach? :keke:

 

Teraz mam GoodRAMy PRO i te śmigają jak szalone - a testowałem sporo pamieci wiec to ze Ty masz do dyspozycji aż jedne (własne:P) nie znaczy ze inni mają takie problemy ;P

Czy ja gdzieś napisałem że mam GoodRAMy? :| Czytaj uważniej.

 

A co do ilości Kingstonów to oczywiście żartujesz :) Pamięci miałem sporo, z żadnymi nie było problemów. Obecnie to juz mój kolejny komp na Kingstonach i ze swej strony mogę tę firme polecić. Może Ty masz jakąś traumę po jednej parze choć czy to na pewno były Kingstony? :)

 

Jednak wejdę w Quada. Na moje potrzeby będzie lepszy. W viste nie zamierzam wchodzić, w xp 64bit też nie.

 

Właśnie myślałem nad 3GB RAM.

OCZ 2GB PC800 CL5 - 130zł

OCZ 1GB (2x512MB) PC800 CL5 SpecialOps - 95zł

 

Trochę to mało opłacalne, bo dokładając 35zł mamy kolejny GB, ale skoro i tak nie wykorzysta...

 

Skoro biorę Quada to może warto wziąć płytę główną z ciut wyższej półki?

 

Jeszcze pytanie co do zasilacza. Ten Corsair 450W wystarczy czy może wziąć 520W?

 

Co do karty graficznej to rzeczywiście zdecyduję się chyba na 8800GT i ewentualnie podkręcę. Czy firma ma tu większe znaczenie? Palit, Galaxy, GIGABYTE, ZOTAC czy coś innego?

 

Co do dysku to zastanawiam się nad:

Western Digital 500GB 7200rpm 16MB cache SATAII [5000AAKS]

Seagate 500GB 7200rpm 32MB cache SATAII Barracuda 7200.11

Czy 16MB cache więcej będzie wyraźnie zauważalne?

Bezpieczniej będzie wziąć 520W jeśli chcesz w przyszłości kręcić procesor. Co do producenta grafiki to trzeba poszukać na forach. Wydajność powinna być podoba - różnie może być z chłodzeniem i głośnością tegoż. Z dysków ja osobiście wybrałbym Seagate bo nigdy mnie nie zawiodły, ale lepiej poczytać testy.

Odnośnik do komentarza

Również mam kingstony 677 i bez problemu również robia te 800mhz. Nie pisze że są dobre do O/C bo raczej do Oczy Platinum rev 2 czy Goodramów PRO niemają co podchodzić, no ale to również nie ta półka/ Może cenowo są niewiele tańsze ale to jest spowodowane strasznie tanimi ogólnie ddr2 co zbliżyło wszystkie ceny do siebie. Jeśli niezamierzasz przesiadać się na 64bity to zakup 3 gb ramu jak najbardziej poprawny. Ze swojej strony polecam w/w Platinum rev2

Jeszcze pytanie co do zasilacza. Ten Corsair 450W wystarczy czy może wziąć 520W?

 

Corsair 450W spokojnie starczy, ale jeśli niewiele będziesz musiał dopłacić no to 520W jednak się może opłacić.

 

Co do dysku to zastanawiam się nad:

Western Digital 500GB 7200rpm 16MB cache SATAII [5000AAKS]

Seagate 500GB 7200rpm 32MB cache SATAII Barracuda 7200.11

 

Mam Barke 10 i mimo że jest bardzo szybka to ma jeden feler który ją praktycznie dyskwalifikuje jest strasznie głośna. Jak się coś przegrywa to jakby mini czołg jechał w budzie. Nie wiem jak 11. O AAKS czytałem świetne opinie i mogę go polecić.

 

Co do karty graficznej to rzeczywiście zdecyduję się chyba na 8800GT i ewentualnie podkręcę. Czy firma ma tu większe znaczenie? Palit, Galaxy, GIGABYTE, ZOTAC czy coś innego?

 

Galaxy ma w jednym modelu z*****y kontroler obrotów i cały czas ryczy więc lepiej nie ryzykować. Palit z niebieskim chłodzeniem podobno jest świetny. Cichutki i się świetnie kręci i na dodatek tani.

Co do karty to jest jeszcze jedna sprawa jesli dużo kozystasz z wyjscia TV i innych bajerów związanych z oglądaniem filmów HD to możesz się zastanowić nad radkiem 3850/3870. Wydajnosc w grach troche jednak niższa ale obsługę tv i HD radki mają o Klasę wyższą od nV

Odnośnik do komentarza

Od kilku lat mam Barracuda (7200.7 ;) ) i nigdy nie miałem z nią żadnych problemów, więc chyba tym razem też jej zaufam.

 

Praktycznie została mi tylko karta do wyboru. Przeglądam te fora, artykuły i ile ludzi tyle opinii :roll:

Jak już przeczytam coś pozytywnego i już się chcę decydować to zaraz jakieś negatywne opinie znajduję i tak w koło :roll:

Gigabyte podobno kiepsko się kręci.

Galaxy CoolerMaster jest głośne, szukałem CoolerMaster Heat-Pipe, ale ciężko dostać.

Chłodzenie referencyjny w 8800GT nie należy do udanych i szukałem czegoś z innym chłodzeniem, ale też jakoś ciężko znaleźć coś sensownego w niezłej cenie :-k

Odnośnik do komentarza

Chłodzenie do 8800 można łatwo zmienić i nie jest to majątek (50-100 zł). Sprzętu chłodzącego jest cała masa - zerknij na allegro.

Przed zakupem karty musisz jednak wiedzieć czy demontaż domyślnego chłodzenia nie powoduje utraty gwraancji. :-k

 

Tak jest np. w moim Palit 8600 GT (idiotycznie przyklejona kontrolka).

Odnośnik do komentarza
łodzenie do 8800 można łatwo zmienić i nie jest to majątek (50-100 zł). Sprzętu chłodzącego jest cała masa - zerknij na allegro.

Przed zakupem karty musisz jednak wiedzieć czy demontaż domyślnego chłodzenia nie powoduje utraty gwraancji.

 

Tak jest np. w moim Palit 8600 GT (idiotycznie przyklejona kontrolka).

 

No tylko że 50-100zł to jednak dopłata a jak można kupić z odrazu dobrym chłodzeniem to IMO lepiej. Oczywiście osobne chłodzenie często jest lepsze i wydajniejsze od firmowego ale jednak cena i możliwości uszkodzenia rdzenia i często straty gwarancji nie jest tego warte. Jeśli kupisz dobre ciche chłodzenie to powinno być wszystko OK. Jak już pisałem wyżej Palit z niebieskim chłodzeniem jest świetny.

 

Co do dysku to lepiej poszukaj opinii o Barce 11 bo jeśli nawet jest połowę cichsza od 10 to bym w życiu nie kupił. Wolał bym mieć 20% mniej wydajny dysk niż taki traktor. Jak nic nierobie to głośność nie odbiega od standardów, ale jak zacznę coś przegrywać a zwłaszcza małe pliki to naprawdę jest znacznie uciążliwy. Mój 3 letni Caviar jest 1000% cichszy.

 

EDIT: Jednak moje obawy się niesprawdziły. Poczytałem kilka testów nowej barki i wychodzi na to że jest dość cicha i wydajna.

Odnośnik do komentarza
Dokładnie tak, ale ile osób korzysta z XP 64bit? Na forum chyba nikt.

O ile pamiętam to chyba są duże problemy z oprogramowaniem.

 

Ja korzystam i jedyny problem jaki miałem dotychczas, którego nie udało mi się rozwiązać to sterowniki do drukarki, ale to dlatego, że drukarka już starawa.

 

Jednak wejdę w Quada. Na moje potrzeby będzie lepszy. W viste nie zamierzam wchodzić, w xp 64bit też nie.

 

Właśnie myślałem nad 3GB RAM.

OCZ 2GB PC800 CL5 - 130zł

OCZ 1GB (2x512MB) PC800 CL5 SpecialOps - 95zł

 

Trochę to mało opłacalne, bo dokładając 35zł mamy kolejny GB, ale skoro i tak nie wykorzysta...

 

Jak nie szkoda Ci 35zł, to kup sobie kolejny GB. XP obsługuje 3.25GB zawsze ciut więcej, a może kiedyś zdecydujesz jednak przejść na XP x64, to na pewno się przyda ;)

Odnośnik do komentarza

Dixiu - piszę o Kingstonach - najbardziej przereklamowany badziewiu jaki istnieje - że dobre serie ci sie trafiły - pogratulować, ciesz się :P Nie piszę nigdzie ze Ty masz Goodramy (gdzie to wyczytałeś?) tylko ze ja kręcę swoje pięknie :P troszkę mózgu użyc jak sie czyta ;) Testowałem mnóstwo róznych pamieci i Kingstony zawsze były delikatnie mówiąc srednie (nie mówię o wersji hyperx - która i tak była słabsza od konkurencji - mam na myśli pamieci do OC of course) - przy dzisiejszych cenach warto dopłacić parę złotych i mieć dobre OCZ, albo GD Pro - potem choc OC ładne jest

 

Dysk - cóż wole Caviary - Barracudy niby wydajniejsze, ale ten hałas nie dla mnie... A grafiki hmm ost non stop mam cos od Palita i powiem jedno - stosunek cena/jakosć rewelka, nie ma głosnych systemów chłodzących (testowałem od X800GTO, przez HD 2600XT, 9600 GT do 8800 GT) - naprawdę fajne grafiki robią za niską cenę.

Odnośnik do komentarza

Dzięki wszystkim za porady. Właśnie dojechał do mnie zestawik:

 

Foxconn P35A-S /Intel P35/

Scythe Mugen /Infinity 1000/

Intel Core 2 Quad Q6600 /2.4GHz, 1066MHz, 8MB, BOX/

Corsair 450W [CMPSU-450VXEU]

Seagate 500GB 7200rpm 32MB cache SATAII Barracuda 7200.11

Galaxy GeForce 8800GT CoolerMaster 512MB DDRIII /256bit/ HDTV 2x

OCZ 4GB (2x2GB) PC800 CL4 Titanium EPP

Labs Creative Labs Sound Blaster Audigy se /oem/

Labs Creative Labs Inspire T6100 (5+1)

Tracer Libra TRO-626 Black

Benq FP93GX+ (2ms, DVI)

 

Wyjdzie w praniu czy to był dobry wybór :)

Odnośnik do komentarza

Kupowałem z esc.pl:

 

1x Foxconn Foxconn P35A-S /Intel P35/ 339zł

1x Scythe Scythe Mugen /Infinity 1000/ 149zł

1x Intel Intel Core 2 Quad Q6600 /2.4GHz, 1066MHz, 8MB, BOX/ 820zł

1x Tracer Tracer Libra TRO-626 Black (400W) 149zł

1x Corsair Corsair 450W [CMPSU-450VXEU] 220zł

1x Seagate Seagate 500GB 7200rpm 32MB cache SATAII Barracuda 7200.11 399zł

1x Galaxy Galaxy GeForce 8800GT CoolerMaster 512MB DDRIII /256bit/ HDTV 2x 699zł

1x Creative Labs Creative Labs Sound Blaster Audigy se /oem/ 69zł

1x Creative Labs Creative Labs Inspire T6100 (5+1) 180zł

1x OCZ OCZ 4GB (2x2GB) PC800 CL4 Titanium EPP 349zł

1x Benq Benq FP93GX+ (2ms, DVI) 699zł

 

Suma: 4087zł (-50zł, bo wymontowali mi zasiłkę z budy i wtedy można sobie odjąć kasę) = 4037PLN.

Wczoraj zamówione i zapłacone, dziś na miejscu, polecam.

Odnośnik do komentarza
Wcześniej ładnie pisałem ze 32bitowe obsługują tylko 3 GB a tu dalej dywagacje czy vista obsłuży - co za ludzia ;) Co do pamieci - sądzę iż Siara ma troche racji - zauważcie jak teraz DDR poszły w góre, w porównaniu cenowo do DDR II, to samo było przed paru laty jak weszły DDR - SDR poszły w górę... ale czy jest sens ładować wiecej pamięci, skoro w ciagu 2-3 lat może już zmieni się platforma sprzętowa? to zależy na ile kto komputer chce kupić

Ano, ceny DDR to rozbój w biały dzień. Za 2x512MB do lapka dałem 170zł. A to i tak leżaki magazynowe. Dobro rzadkie jest droższe...

 

Co do 64bit, to porgramy do multimediów powinny na tym śmigać. Co więcej, powinny wykorzystywać w pełni 64bity, co da im wyższą wydajność. Nie ma co tkwić w 32bitach.

Odnośnik do komentarza

Zastanawiam się nad 2 monitorami

 

Samsung (panoramiczny, matryca TN)

http://www.komputronik.pl/Monitory_LCD/Wyp...pelny,id,52186/

 

Belinea (4:3, matryca MVA)

http://www.komputronik.pl/Monitory_LCD/Mon...pelny,id,46559/

 

Możecie coś doradzić? Monitor muszę zmieścić w 900 zł.

Jeśli chodzi o tego samsunga to wygląda przyzwoicie na Call of Duty 4. Filmy tez sie nieźle oglada. Co prawda nie dorówna to jeszcze jakości CRT, ale byłem mile zaskoczony. Co do samsunga to mam telewizor LCD tej firmy i jest OK. Fakt, że na poczatku jak ktoś przechodzi z CRT na LCD to wydaje mu się, że obraz jest duzo gorszy. Ale da się przyzwyczaić. Ja na telewizorze juz nie zauważam smuzenia.

Natomiast Belinei nie znam. Nigdy nie miałem nic tej firmy, ale właśnie słyszałem, że jest ma lepszą matryce. Mam tylko nadzieje, ze na grach w stylu civ4 czy FM2008 wszystko będzie widoczne.

 

Nie wiem jak innym, ale przynajmniej mi nie działają linki :-k.

 

Sorki. Poprawione

Odnośnik do komentarza

A ja ze swojej strony polecil bym ci ten monitorek Samsung 931C

Monitor z tej samej rodziny co ten co zaproponowales ale 4:3. Mam go od ponad roku i spisuje sie superowo. Zarówno w grach CoD4 , FM06/07/08, jak i innych glownie strzelanki , ale i Wiedzmin. Ogolnie mowiac gry :) Elegancko pracuje sie takze w edytorach tekstu czy excelu. Duzo mozliwosci ustawienia sobie np kontrastu czy "mocy podswietlenia"matrycy w zaleznosci od tego co robimy w chwili obecnej. Pozatym dzieki matrycy 4:3 jak dla mnie lepiej przeglada sie strony www czy tez pisze w edytorach itd. Takze odemnie polecil bym Ci ten monitorek mysle ze znajdziesz go spokojnie ponizej 900zl :)

 

Edyta podpowiada ze ja mam model BF ale to to samo jest :)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...