Skocz do zawartości

Składanie kompa - pomoc w wyborze


Rekomendowane odpowiedzi

A Dix_ jesteś niezadowolony z Corsaira? Bo chyba mimo wszystko Corsair mocniejszy niż ten Antec. A ta obudowa to nie jest przypadkiem mini tower?

Składam kompa siostrze i Corsair jest za drogi :( Chyba, że znacie jakąs obudowę do 100 zł, która jest klasyczna w wyglądzie (najlepiej bez świetełek) i cicha? Myslę jeszcze nad połaczeniem Thermaltake Mambo + Corsair i sam nie wiem. Może byłby to lepszy wybór? :-k

 

Wg TEGO linka jest to Midi Tower i płyta ATX się zmieści.

 

Edyta: Do wglądu - konfiguracja:

 

emarket.pl

Procesor: Intel Core 2 Duo E2160 1,8 GHz 90 nm - 175,00

DVD: LG SuperMulti SATA DVD+/-R20x, DVD+RW8x, DVD+R DL 10x, SecurDisc, LS, bulk (k.czarny) - 110,00

 

morele.net

Grafika: MSI NX8600GT-T2D256EZ - 260,00

RAM: Good RAM 2GB PC 6400 800 MHz - 105,00

HDD: Western Digital WD2500AAKS 320GB 16MB Cache- 190,00

Płyta główna: Foxconn P35A-S - 295,00

System: Windows XP Home Edition - 215,00

 

Obudowa: Obudowa: Thermaltake Mambo VC2000BNS - 150,00

Zasilacz: Corsair CMPSU-450VXEU - 185,00

 

lub Antec Sonata II ( z zasilaczem 450W Smart Power 2.0) - 310,00

 

Razem: 1685,00 (Mambo + Corsair) lub 1660,00 (Antec)

 

Co zmienić? Co poprawić? (zastosowanie - multimedia/biuro/internet + sporadycznie gry typu "Wiedźmin")

Odnośnik do komentarza

Hmm, może Cooler Master Elite? Tu wszystkie 4 modele - http://zenfist.pl/cm-elite-c-96_104_334.html

Obudowa ma dobre recenzje i w swojej cenie jest ponoć bardzo dobrym wyborem. Ostatnio zmieniałem obudowę i sam miałem ją brać ale zdecydowałem się dołozyć na dużo porządniejszą jednak. Możesz zwrócić na tę Elite uwagę.

Co innego? Może Sharkoon? http://zenfist.pl/obudowa-sharkoon-revenge...ack-p-1689.html

Ewentualnie jakiś Chieftec - te na pewno stal mają porządną - http://zenfist.pl/chieftec-dragon-dg01wdu-p-551.html

 

Edit: Oczywiście one nie kosztują do 100 zł, ale z tych "firmowych" są najtańsze.

 

Jeśli masz korzystną ofertę na tę Sonatę to pewnie będzie to dobry wybór, co by nie było to Antec, a jego zasilacze nie są raczej głośne.

 

Edyta nr 2:

 

HDD: Western Digital WD2500AAKS 320GB 16MB Cache- 190,00

 

WD-ki lubią mocno wibrować, więc pewnie będzie przenosił drgania na obudowę (Mambo) przez co będzie słychać stałe, niskie, irytujące buczenie wywołane rezonansem obudowy. Jeśli ten dysk to proponuję jednak Sonatę - najprawdopodobniej lepiej wyciszy ten dysk.

Odnośnik do komentarza
Jeśli masz korzystną ofertę na tę Sonatę to pewnie będzie to dobry wybór, co by nie było to Antec, a jego zasilacze nie są raczej głośne.

Trochę zastanawia mnie tylko cena. W ofercie sklepu owa Sonata II kosztuje 309 zł podczas gdy na stronie "obudowy.info" warta jest 2x tyle :-k Wszystkie parametry się zgadzają oprócz tego, że ta 2x droższa... nie ma zasilacza. :D

Odnośnik do komentarza
HDD: Western Digital WD2500AAKS 320GB 16MB Cache- 190,00

WD-ki lubią mocno wibrować, więc pewnie będzie przenosił drgania na obudowę (Mambo) przez co będzie słychać stałe, niskie, irytujące buczenie wywołane rezonansem obudowy. Jeśli ten dysk to proponuję jednak Sonatę - najprawdopodobniej lepiej wyciszy ten dysk.

Myślałem jeszcze nad Seagate. Różnica cenowa jest żadna. Bedzie lepiej?

 

A jaki to sklep? Hardtech? Tutaj? http://hardtech.pl/p1901-cat-52-ANTEC_SONATA_II

Też mi się właśnie ta cena dziwna wydawała, bo robiłem przed kupnem rozeznanie i Antec miał wszystkie jednak bardzo drogie, a tu 309 z zasiłką (zacząłem żałować, że sam wcześniej jej nie znalazłem :D)

Dokładnie tak.

Odnośnik do komentarza

Heh, gdyby to było takie proste to ja bym się teraz nie zastanawiał na co zmienić moją starą 80-tkę WD :D

Z tego co czytałem na forach i w komentarzach to Seagate mniej wibruje i jest nie tak głośny jak WD. A teraz jeszcze wyszła nowa rodzina Barracud 11 i pewnie na Twoim miejscu bym wziął Seagate - jeszcze w niewielu sklepach dostepny - http://www.skapiec.pl/site/cat/8/comp/308205 . Ale jak pewnie wiesz dużo w tej kwestii zależy od zwykłego szczęścia - na jaki model się trafi. Ogólnie można czytać o dyskach, że są ciche ale zawsze się trafią osoby które dostały te "gorsze", głośniejsze egzemplarze. Jednak na Seagate jest mniej narzekań. Jeszcze jest Samsung, ale ja osobiście nie mam w ogóle zaufania do tej firmy więc się nie wypowiadam.

Jest jeszcze Hitachi - http://www.skapiec.pl/site/cat/8/comp/105021 i z kolei o nim się pisze że jest bardzo cichy, ale z kolei wydajnościowo mocno odstaje od nowych modeli Seagate i Samsunga także.

Odnośnik do komentarza
Z tego co czytałem na forach i w komentarzach to Seagate mniej wibruje i jest nie tak głośny jak WD. A teraz jeszcze wyszła nowa rodzina Barracud 11 i pewnie na Twoim miejscu bym wziął Seagate - jeszcze w niewielu sklepach dostepny - http://www.skapiec.pl/site/cat/8/comp/308205 .

Ja od lat jadę tylko i wyłącznie na Seagate i sobie chwalę. Znając życie, kupię siostrze Barracudę z serii .11 bo taka też jest w morele, a że to 500GB (mniejszych brak) to tylko na tym skorzysta. Niedobór kasy dołożę z własnej kieszeni i po bólu :)

 

Edyta: Masz już tego Foxconna?

Odnośnik do komentarza

http://sklep.vobis.pl/oferta/komputery/dla..._star_nova.aspx

 

http://sklep.vobis.pl/oferta/monitory_i_te..._hp_w1907v.aspx

 

Proszę o opinię o tym sprzęcie. Próbuję udowodnić bratu, że zrobił nie najlepiej biorąc to ;] Znalazłem dużo minusów i sposobów do nabicia klienta w butelkę, teraz pora na Was (być może nie o wszystkim pomyślałem, nie znam się na dokładnej specyfice sprzętu). Z góry dzięki :).

Odnośnik do komentarza
Edyta: Masz już tego Foxconna?

 

Niestety jeszcze nie, ale to mój drugi cel, po dysku. A jak tam "pożycie" z Foxem? Nie ma problemów? Jak OC?

Nadal nie wiem jednak, co mi ogranicza podkręcanie na tym moim 4core-dual sata2. Zachowanie jest naprawdę dziwne i wskazuje na to, że to płyta jest do niczego, co mnie mocno dziwi po Twoich sprawozdaniach z podkręcania na swoim AsRocku. Co prawda miałeś VSTA, ale w sumie to przecież takie same płyty. W moim przypadku bez włączenia "flexibility" w biosie (czyli że ramy idą synchronicznie z prockiem, co w przypadku DDR2 oznacza ogromny spadek wydajności pamięci) w ogóe nie idzie OC. A nawet z tym, więcej jak na 1,9Gh mojego 2140 nie warto ruszać, bo później lekki i w ogóle niewymagający World Championship Snooker się wiesza a i w systemie pojawiają się błędy. Tak więc mimo potencjału procka mam wszystko na default, co by się nie denerwować. Płyta dobra jako przejściówka, ale nic poza tym. Spełniła swoją rolę i może odejść, bo mam grafikę już na PCI-E.

 

Na ten moment także brałbym tę 500 Seagate. 250 zł za 500 to super cena. W ogóle od początku roku dyski strasznie staniały :) Fajnie by było, jakby płyty główne zaczęły w takim tempie tanieć. Ja sobie chwaliłem WD-ki, do momentu aż odkryłem że to przez dysk mi wszystko buczy a nie przez zasilacz.

 

Edyta: Henry - Pewnie, że zrobił nienajlepiej, głównie dlatego, że nie wiadomo jaka tam jest płyta główna (czyli motherboard - matka :D), nie wiadomo jakie ramy, grafika jakaś dziwna, heh nawet nei wiadomo jakiej firmy dysk i do tego tylko 8 MB cache, kiedy dziś 16 to standard. W ogóle nic nie wiadomo o producentach podzespołów. Moje doświadczenie podpowiada mi, że w gotowych zestawach "supermarketowych" (a Vobis to komputerowy supermarket) sklepy wkłądają podzespoły zalegające w magazynach, które ktoś znający się na rzeczy by nie kupił.

Odnośnik do komentarza
A jak tam "pożycie" z Foxem? Nie ma problemów? Jak OC?

Pozycie z Foxem układa się znakomicie. Mój E2160 poszedł na 3.0 GHz w zasadzie bez zająknięcia, tyle, że podniosłem mu napięcie o 0.1 V. Temperatura w stresie na domyślnym, boxowym chłodzeniu, była przyzwoita i nie zagrażała prockowi. Dokładnych danych nie pamiętam już :) Aktualnie proc chodzi na 2.4 GHz bo i tak więcej nie potrzebuję. Pamięci Kingtsona z 667MHz podkręciłem bez problemu na 800MHz a pewnie dałyby radę więcej, ale nie chciało mi się już męczyć maszyny testami :)

 

Nadal nie wiem jednak, co mi ogranicza podkręcanie na tym moim 4core-dual sata2. Zachowanie jest naprawdę dziwne i wskazuje na to, że to płyta jest do niczego, co mnie mocno dziwi po Twoich sprawozdaniach z podkręcania na swoim AsRocku. Co prawda miałeś VSTA, ale w sumie to przecież takie same płyty.

Trudno mi powiedziec co jest grane. Asrock to "obcięty" Asus więc podejrzewam, że wiele może zależeć nawet od konkretnego egzemplarza płyty :-k

Odnośnik do komentarza
Proszę o opinię o tym sprzęcie. Próbuję udowodnić bratu, że zrobił nie najlepiej biorąc to ;] Znalazłem dużo minusów i sposobów do nabicia klienta w butelkę, teraz pora na Was (być może nie o wszystkim pomyślałem, nie znam się na dokładnej specyfice sprzętu). Z góry dzięki :).

Płyta wydaje się być nędzną (zintegrowana grafika), karta graficzna 8500GT to także niewysokie loty. Do tego dochodzi brak danych co do producenta pamięci, HDD etc. co sprawia, że to kasa wywalona w zasadzie w błoto. Mocny w zestawie jest tylko procek, ale czy płyta pozwoli mu osiągnąć pełnię mocy - szczerze watpię. Tak jak napisał "cezar" - w gotowych zestwach producent upycha słabe elementy i najwiekszym bólem jest to, że najczęściej najsłabszym ogniwem jest własnie mobo, czyli to co decyduje o wydajności kompa. Za 2200 złotych można było złożyć coś dużo efektywniejszego.

 

Plusem wśród wielu minusów jest to, że brat ma dwie karty graficzne. :) Jak spali tę 8500GT to zawsze może w BIOSie właczyć tę zaintegrowaną i zagrać w Tetris. :keke:

 

Edyta: Cezar: jaką budę wybrałeś dla siebie? Pytam, bo coraz bardziej skłaniam się ku Antec'owi. Antec ma jeszcze tę dużą zaletę, że jest zamykany na kluczyk, co przy małym dziecku może być ważne. :-k

 

Edyta 2: Antec zamówiony :D

Odnośnik do komentarza
Cezar: jaką budę wybrałeś dla siebie? Pytam, bo coraz bardziej skłaniam się ku Antec'owi. Antec ma jeszcze tę dużą zaletę, że jest zamykany na kluczyk, co przy małym dziecku może być ważne.

 

Ja wybrałem Lancool K7 - http://zenfist.pl/lancool-metal-boned-k7-o...wer-p-2217.html wygląd ascetyczny, stal 0,8 mm, kilka fajnych rozwiązań. Warta swojej ceny choć i tak WD musi leżeć na gąbce na spodzie obudowy żeby nie buczeć.

 

Antec zamówiony

 

A kontaktowałeś się ze sklepem czy to nie jakaś pomyłka? Jak już dojdzie wszystko i złożysz kompa to poproszę o opinię - w szczególności o obudowie, zasilaczu no i dysku - jak z jego głośnością i drganiami.

Odnośnik do komentarza
http://sklep.vobis.pl/oferta/komputery/dla..._star_nova.aspx

 

http://sklep.vobis.pl/oferta/monitory_i_te..._hp_w1907v.aspx

 

Proszę o opinię o tym sprzęcie. Próbuję udowodnić bratu, że zrobił nie najlepiej biorąc to ;] Znalazłem dużo minusów i sposobów do nabicia klienta w butelkę, teraz pora na Was (być może nie o wszystkim pomyślałem, nie znam się na dokładnej specyfice sprzętu). Z góry dzięki :).

 

E tam przesadzacie. Przeciez tam jest taka zajefajna myszka i klawiatura :kekeke:

 

Ogólnie nigdy nie kupuje zestawów, gdzie nie mam dokładnej specyfikacji każdego podzespołu.

To powinno wystarczyć za komentarz.

Odnośnik do komentarza
Jestem dokładnie tego samego zdania, niestety, nie chciał mnie słuchać ;]. A co z tym monitorem?

 

Przyzwoity panoramiczny monitor na matrycy TN (co w oczach wielu juz go dyskwalifikuje). Paramatery nie porażają, ale trudno się do końca nimi sugerować, w końcu każdy producent inaczej liczy kontrast czy szybkość odświeżania. Np. Samsungi podają 2ms, ale sam mam Syncmastera 931bw i nie ma rewelacji.

Do gier ok. Tylko w jakie gry Twój brat pogra na tym 8500GT :-k

Natomiast podczas oglądanie filmów odczujesz wyraźną różnicę in minus. Szczególnie w połączeniu z tą kartą graficzną.

Ja obecnie mam właśnie LCD na matrycy TN i 8800GT. Przy oglądaniu filmów kolory są strasznie blade.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
No wlaśnie, zaciekawiło mnie to pytanie retoryczne "Tylko w jakie gry Twój brat pogra na tym 8500GT". W jakie pogra na tej karcie?

W Football Manager 2008 - to napewno.

A ogólnie karta jest porównywalna z Radkiem 1650. Czyli pograsz w miare nowe gry, ale przy dość znacznym ograniczeniu rozdzielczości i szczegółów. Ja miałem 8600GT czyli kartę ponad 2 razy wydajniejszą, ale w CoD4 nie grałem na full detalach.

Odnośnik do komentarza
A kontaktowałeś się ze sklepem czy to nie jakaś pomyłka? Jak już dojdzie wszystko i złożysz kompa to poproszę o opinię - w szczególności o obudowie, zasilaczu no i dysku - jak z jego głośnością i drganiami.

Dzwoniłem przed sekundą. Sonaty II już nie ma, ale w zamian zaoferowano mi nową Sonatę III za 20 zł drożej wyposażoną w zasiłkę Earth Watts 500W. Decyzja jest oczywista :D

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...