Skocz do zawartości

Składanie kompa - pomoc w wyborze


Rekomendowane odpowiedzi

No to lepszej okazji nie mogłeś trafić :) W innych sklepach jest za 450. I jeszcze z takim zasilaczem to grzech nie brać. Tak czy siak liczę na skromną recenzję ;)

Niestety, rzeczywistość zweryfikowana. Ze sklepu odpsano mi, że pomylono się w cenach i Sonata III i owszem, jest, ale za 499 złociszy. W tej sytuacji zdecydowałem się na Antec NSK4480B-EU z zasiłką Earth Watts 380 W z "obudowy.info" za 299 zł. Obudowa ma również bardzo dobre opinie. Wahałem się nad jeszcze nad Yesico Open Air, ale nierówność w wykonaniu poszczególnych egzemplarzy przeważyła na korzyść Anteca. Jak złożę i odpalę kompa - napiszę jakie wrażenia.

 

Dla siebie niebawem kupię Antec Thee Hundred. :D (194,00 zł w "zenfist" (promocja).

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...
Nadal nie wiem jednak, co mi ogranicza podkręcanie na tym moim 4core-dual sata2.

 

 

No to już wiem. Od wczoraj mam Foxconna P35A-S i DualCore 2140 idzie bez zająknięcia na 2,8 GHz bez zmiany napięcia (w pełni stabilnie - cała noc z orthosem). Na razie więcej nie ruszam ale powinno iść jeszcze dalej.

Tak więc AsRock okazał się baaardzo wąskim gardłem, i dzięki Ci Dix za "zarażenie" mnie ochotą na tego FOXa ;)

Odnośnik do komentarza
Gość Amicus
DualCore 2140 idzie bez zająknięcia na 2,8 GHz bez zmiany napięcia (w pełni stabilnie - cała noc z orthosem). Na razie więcej nie ruszam ale powinno iść jeszcze dalej.

Jakie chłodzenie?

Odnośnik do komentarza

Pomóżcie mi coś złożyć, bo ostatnio wypadłem z obiegu :P

 

Do wydania: 1500-2000 zł

 

Potrzebuję: procek, płyta główna, ram, zasilacz i obudowę.

 

Kartę graficzną (GF 8600), dyski twarde i napędy na razie włożę do nowej skrzynki.

 

Prosiłbym o sprzęt ze strony arest.pl

 

Z góry dzięki

 

 

Aha zapomniałem: Sprzęt taki typowo pod FMa żeby był ;)

Odnośnik do komentarza

Mobo: http://arest.pl/index.php?inc=produkt&...92&katid=60

Procek: http://arest.pl/index.php?inc=produkt&...239&katid=1

Zasilacz: http://arest.pl/index.php?inc=produkt&...49&katid=14 - trochę na wyrost, do mocnej grafiki w przyszłości

Pamięć: http://arest.pl/index.php?inc=produkt&...213&katid=3

Obudowa: tu już kwestia uznania i gustu, ale wziąłbym tę - http://arest.pl/index.php?inc=produkt&...27&katid=13

 

Suma: ~1650zł

 

 

Można by jeszcze myśleć nad innymi pamięciami i zasilaczem (z innego sklepu, gdzie jest większy wybór), ale to w zasadzie nie będą różnice warte zachodu.

Odnośnik do komentarza
Pomóżcie mi coś złożyć, bo ostatnio wypadłem z obiegu :P

Do wydania: 1500-2000 zł

 

Apollo jest tańsze i ma większy wybór. Sklep jest na Piastowskiej (DS Dwudziestolatka)

 

Procesor Intel Core 2 Duo E8400 3GHz 6MB BOX 1 641.00

W sumie mozna jeszcze rozpatrywać Q6600, ale póki co FM nie jest pisany pod 4 rdzenie

 

Płyta główna [iNT][775] Płyta Foxconn P35A-S 1 276.00

Sprawdzona płyta, nie ma problemów kompatybilności jak w przypadku AsusaP5K lub Gigabyta P35DS3R

 

Pamięć Pamięć DDR2 2x2GB PC8500 1066MHz OCZ Reaper EPP CL5 OCZ2RPR10664GK 1 345.00

A co tam jak szaleć to szaleć, choć róznica pomiędzy 800 a 1066MHz będzie nie wielka. Odradzam Geile i Patrioty.

 

Obudowa [ATX] Obudowa Sharkoon Rebel9 Eco Black 1 135.00

Przyzwoita obudowa. Choc mi bardziej podoba sie Antec Nine Hundred (380zł :P)

 

Zasilacz Corsair CMPSU-450VXEU 450W 1 207.00

Wydajny nawet jak zmienisz karte graficzną

 

Wartość sprzętu brutto 1604.00

 

Ogólnie za 1600zł mozna miec juz naprawde wypasiony komputer.

 

 

EDYTA podpowida, że zestaw Jacka jest równie dobry. W sumie sam musisz zdecydować ile chcesz wydać. Zawsze można cos dołozyć lub ewentulanie na czymś oszczędzić.

Odnośnik do komentarza

Procek - Pentium Dual Core 2180 189 zł

Płyta główna - Abit IP35-E 269 zł

Ram - 2 x Kingston HyperX 2 GB 294 zł

Zasilacz - kiepski tam wybór, proponuję Chieftec 450W 145 zł

Obudowa - też skromny wybór - Chieftec Aegis 209 zł

 

Suma - 1106 zł

 

Jeśli chcesz wydać więcej to zamień tego procka wyżej na C2D 8200 za 495 zł, wtedy suma = 1412 zł.

 

To moja propozycja.

Odnośnik do komentarza
EDYTA podpowida, że zestaw Jacka jest równie dobry. W sumie sam musisz zdecydować ile chcesz wydać. Zawsze można cos dołozyć lub ewentulanie na czymś oszczędzić.

Tak, w zasadzie przy tym budżecie trudno powiedzieć, że któryś wybór jest dużo lepszy albo gorszy.

 

Guli nic nie wspominał, że będzie podkręcał, dlatego procesory E2xxx z miejsca odrzuciłem, choć gdyby pieniążków było mniej, to byłaby to oczywiście dobra opcja.

W zasadzie wszystkie 3 płyty są dobre, choć są opinie, że Fox słabiej niż MSI Neo2-FIR prowadzi procek przy o/c* serii E8xxx dlatego zdecydowałbym się na tę drugą, a najchętniej ze wszystkich wziąłbym Asusa P5K Pro/P5K-E (nie ma w ofercie sklepu, który chciał Guli). Jeśli nie będzie wielkiego o/c, to powinieneś być zadowolony ze wszystkich (w tym z Abita).

Co do zasiłki, też wziąłbym Corsaira (model 520W z odpinanymi kablami), ale w Areście go nie było. Pamięci, to w zasadzie kwestia uznania - jeśli nie chcesz wyciskać z nich siódmych potów podczas o/c, to różnice nie będą zauważalne, najistotniejsze aby było 2x2GB. Też się zastanawiałem przez chwilę nad Q6600, ale nadal niewiele jest gier wykorzystujących jego możliwości, trzeba by go z miejsca podkręcić, żeby był równie wydajny co E8400 podczas zabawy w dwuwątkowych aplikacjach.

 

*Bo zakładam, że w przyszłości zmienisz chłodzenie i podkręcisz E8400 do 4GHz.

Odnośnik do komentarza

Nie potrzeba nic lepszego niż (za skąpcem, najtańsze oferty z jednego sklepu):

 

Obudowa

Zasilacz

 

Obudowa to w zasadzie kwestia gustu, jak kogoś nie stać, to kupuje Mustanga, Logica itp. za 40zł na allegro i po kłopocie, jak szukasz czegoś na prawdę solidnego, estetycznego, przewiewnego za rozsądne (choć spore) pieniądze to bierz CM Elite 331. Oczywiście możesz jeszcze więcej zainwestować, ale to się mija z celem.

Zasilacz jest solidny, spokojnie sobie poradzi, ale jak planujesz jakąs większą rozbudowę sprzętu, to może warto zainwestować w mocniejszy (musisz się liczyć z 2x większym wydatkiem).

 

 

 

ETA: http://www.cooling.pl/cooler-master-elite-...odukt,2100.html tu masz zdjęcia tej obudowy

Odnośnik do komentarza

Dzięki chłopaki za pomoc. W domku już mam:

 

Procesor INTEL CORE 2 DUO E8400 - 3.00 GHz BOX ( BX80570E8500 )

 

Płyta główna GIGABYTE GA-P35-DS3P - P35, DDR 2, PCI-Ex, S-775

 

Pamięć GEIL DDR2 4096 MB / 800 (2 x 2048 MB), CL5 ( GX24GB6400DC )

 

Zasilacz REVOLTEC BeQuiet StraightPower - 500 W ( BN035 )

 

Obudowa CHIEFTEC CH-02B-BM-OP Aegis - bez zasilacza, Prescott, czarna

 

Calość wyniosła 1719 zł. Zabieram się do składania, ciekawe czy pamiętam jak to się robi :D

 

Jeszcze pytanko: Bo koleś w sklepie mówił, że nie trzeba pasty na procka, bo radiator już jest posmarowany, a ja tej pasty jakoś nie widze na nim. Co robić w tej sytuacji? Kupić lepiej sobie tubkę?

Odnośnik do komentarza
Dzięki chłopaki za pomoc. W domku już mam:

Jeszcze pytanko: Bo koleś w sklepie mówił, że nie trzeba pasty na procka, bo radiator już jest posmarowany, a ja tej pasty jakoś nie widze na nim. Co robić w tej sytuacji? Kupić lepiej sobie tubkę?

 

A nie ma na radiatorze (na tej części co styka sie z procesrem) 3-4 pasków jakby w innym kolorze. Bo na mój gust to właśnie jest pasta, która rozpuści sie pod wpływem temperatury :]

Odnośnik do komentarza
Dzięki chłopaki za pomoc. W domku już mam:

Jeszcze pytanko: Bo koleś w sklepie mówił, że nie trzeba pasty na procka, bo radiator już jest posmarowany, a ja tej pasty jakoś nie widze na nim. Co robić w tej sytuacji? Kupić lepiej sobie tubkę?

 

A nie ma na radiatorze (na tej części co styka sie z procesrem) 3-4 pasków jakby w innym kolorze. Bo na mój gust to właśnie jest pasta, która rozpuści sie pod wpływem temperatury :]

 

 

Jest, dopiero zauważyłem :)

 

Teraz walczę z dopsciśnięciem wiatraka, bo do 2 dziur nie chce wejść :)

Odnośnik do komentarza
Procesor:

Intel Core 2 Duo E8200 /2.66GHz, 6MB, 1333MHz, BOX/

485 zł

 

Płyta główna:

Asus P5K PRO /intel P35/

320 zł

 

Pamięć RAM:

Mushkin 4GB (2x2GB) PC800 CL5 SP+

270 zł

 

Dysk twardy:

Seagate 320GB 7200rpm 16MB cache SATAII Barracuda 7200.11

185 zł

 

Karta graficzna:

Palit GeForce 8800GT 512MB DDRIII /256bit/ HDMI 2xDVI

499 zł

 

Nagrywarka DVD:

Pioneer DVR-215 SATA (black)

110 zł

 

Obudowa:

Logic Concept B15 Ivory (bez zasilacza)

99 zł

 

Zasilacz:

Corsair 450W [CMPSU-450VXEU]

199 zł

 

Suma: 2167 zł brutto

 

Co sądzicie? Komp do grania, oczywiście OC przewidziany, mogę dołożyć w ostateczności jeszcze 100-200 zł.

 

EDYTA: Ceny z esc.pl, tam też zamierzam zakupić sprzęt.

Odnośnik do komentarza

Mam taki oto gotowy zestaw:

 

Płyta główna: Gigabyte GA P35 L
Procesor: Intel Dual Core 8200
Ram: 2 x 1024 DDR 2 667 MHZ
Grafika: Galaxy 9600 GT 512 MB
Dysk: Samsung 200 GB 15 MB Cache
Nagrywarka: DVDR LG
Obudowa: Modecon 407 400W

 

Całość ma mnie kosztować 2 070 brutto.

 

Zwyczajnie chcę poznać Wasze zdanie na ten temat. Z góry - dzięki.

Odnośnik do komentarza
Procesor Intel Core 2 Quad Q6600 2,4 Ghz

RAM 2GB DDR2

HDD 500gb

grafika GF 8500 GT 1GB

Jako, że słabo się znam na komputerach, to mam pytanie :) zestaw powyżej w ofercie avansa jest dostępny za 1899 zl. i tu moje pytanie ;P czy taki zestaw się opłaca ? i co od razu jest w nim do wymiany ? :)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...