Skocz do zawartości

Składanie kompa - pomoc w wyborze


Rekomendowane odpowiedzi

E8200 i nie wchodzi w grę bo to nieopłacalne, dokładam 50 zł i mam E8400. OEM'a nie chcę kupować bo jednak dużo krótsza gwaramcja jest.

Te stówkę czy półtora dołożyć to nie jest problem, tylko czy przełoży się to na wydajność. Z tego co czytałem to E7200 jest "tylko" okrojny o szynę i cache. Szynę można podkręcić, ale czy ta różnica w cache będzie odczuwalna?

 

8400 na boxie idzie 3,6 z lepszym chłodzeniem 4,0

7200 - trudno znaleźć egzemplarz który przekracza 3,4

W starych aplikacjach nie odczujesz różnicy w cache, ale w nowszych i owszem. Ja bym się nie zastanawiał. Teraz 8400 to najlepszy wybór wydajność/cena.

Pozdrawiam.

 

EDIT: Z tym cachem to jednak chyba nie jest aż tak ważne. Sprawdziłem sobie 2 układy (mam oba procki w domu):

1. E6850 3Ghz cache 4mb - 12309 pkt w 3DMarku06

2. E8400 3Ghz cache 6mb - 12513 pkt w 3DMarku06

(testowane z tą samą kartą 8800GF)

Jak widać różnica w wydajność w markach jest rzędu 1,6%. W grach (tych nowszych) może się to przełożyć na kilka fps-ów.

Odnośnik do komentarza
EDIT: Z tym cachem to jednak chyba nie jest aż tak ważne. Sprawdziłem sobie 2 układy (mam oba procki w domu):

1. E6850 3Ghz cache 4mb - 12309 pkt w 3DMarku06

2. E8400 3Ghz cache 6mb - 12513 pkt w 3DMarku06

(testowane z tą samą kartą 8800GF)

Jak widać różnica w wydajność w markach jest rzędu 1,6%. W grach (tych nowszych) może się to przełożyć na kilka fps-ów.

Niby tak, ale oba procki zdecydowanie różnią się poborem mocy... O ile się nie mylę to E6850 zużywa 2x tyle wacików. :-k

Odnośnik do komentarza
Niby tak, ale oba procki zdecydowanie różnią się poborem mocy... O ile się nie mylę to E6850 zużywa 2x tyle wacików. :-k

 

A co ma piernik do W(i)AT(rak)ÓW. Nie mam e7200 więc porównałem do innej jednostki z tym samym taktowaniem, którą obecnie posiadam. Padło na e6850 i tyle. To nie jest żaden profesjonalny test. Zwykle porównanie procesorów z różnym cachem w tej samej aplikacji.

 

A co do tematu.

Myślę, że jeśli ktoś chce kupić kompa na dłużej (2-3 lata) to e8400 jest optymalnym wyborem, bo

1) nie musisz go wcale podkręcać, a i tak wystarczy na większość obecnych aplikacji

2) jeśli podkręcasz, to i tak uzyskasz lepsze wyniki na e8400

Natomiast jeśli ktoś czeka na nahalemy, to lepiej wydać kasę na słabszy procek i słabszą płytę główną, bo nowe procesory i tak będą miały inną podstawkę.

Odnośnik do komentarza
Niby tak, ale oba procki zdecydowanie różnią się poborem mocy... O ile się nie mylę to E6850 zużywa 2x tyle wacików. :-k

 

A co ma piernik do W(i)AT(rak)ÓW. Nie mam e7200 więc porównałem do innej jednostki z tym samym taktowaniem, którą obecnie posiadam. Padło na e6850 i tyle. To nie jest żaden profesjonalny test. Zwykle porównanie procesorów z różnym cachem w tej samej aplikacji.

 

To tylko spostrzeżenie pod kątem energooszczędności, która nie jest bez znaczenia. Po podkręceniu obu procesorów różnice są zdecydowanie wieksze (na korzyść E8400) :>

Odnośnik do komentarza
Procesor: INTEL Core QUAD Q6600

Płyta główna: GIGABYTE Intel G31 LGA775 HT / 1333FSB

Dysk twardy: 500GB 7200 obr/min /16b SATAII

Pamięć: 4GB DDR2/ 800MHz DUAL 2*2048MB

Karta graficzna: GF 8600 GT 1024MB DDR3 PCI-ex

Nagrywarka: DVDRW +/- Dual Light Scribe

Muzyka: dolby digital 5+1

inne: obudowa z zasilaczem 400W, karta LAN, klawiatura, mysz optyczna , port gier, porty audio i inne ...

Czy opłaca się brać takiego kompa za 1900 zł? Jeśli nie to jaki mi polecacie? Komp ma służyć do gier, ale raczej nie żadne supernowości. Myśle, że tak do 2k.

Odnośnik do komentarza

Sklep ESC.PL

 

Procesor:Intel Core 2 Duo E8400 /3.0GHz, 6MB, 1333MHz, BOX/ 510 zł

Płyta główna:ABIT IP35-E /intel P35/ 265 zł

Pamięć RAM:A-Data 4GB (2x2GB) PC800 CL5 Gaming Series 230 zł

Dysk twardy:Seagate 320GB 7200rpm 16MB cache SATAII Barracuda 7200.10 159 zł

Karta graficzna:Palit GeForce 8800GT 512MB DDRIII /256bit/ HDTV 2xDVI 459 zł

Nagrywarka DVD:Samsung SH-S203D SATA (black) 85 zł

Obudowa:Cooler Master Elite 333 (Black) 149 zł

Zasilacz:Chieftec 450W [GPS-450AA-101A] 140 zł

RAZEM 1997zł

 

Nie bierz zestawów z kiepskim zasilaczem.

Odnośnik do komentarza

Witam. Mam zamiar w najbliższym czasie złożyć komputer tak do 2000 złotych (sam komputer,bez monitora i systemu) typowo pod kątem gier. Póki co odwiedziłem 2 z 3 sklepów komputerowych w moim mieście dla porównania ofert. Niestety w tych sprawach jestem laikiem i nie chciałbym, żeby mnie na coś złapali dlatego proszę Was o pomoc. Poniżej 2 zestawy przedstawione przez sklepy:

 

Sklep 1:

Płyta główna: ASUS M2N-E SLI CH8 SATAII RAID GBLAN ATX - 255 zł

Procesor: ADM Atlhon 64 6000+ X2 BOX 2MB AM2 ADA6000CZBOX - 392 zł

Dysk twardy: WD 320 GB - 170 zł

Karta graficzna: GeForce 8800GT 512MB TV, DVI - 617 zł

Pamięć: DDR2 1GB Goodram Apacer + DDR2 2GB Goodram Apacer - 57 zł + 110 zł

Zasilacz: 450 W Chieffee (czy jakoś w podobie, koleś niewyraźnie napisał ;]) - 189 zł

Napęd DVD: Nagrywarka Dual LG H20NS 10 SATA - 101 zł

do tego oczywiście jeszcze obudowa, myszka i klawa, ale mniejsza juz o to ;] - około 150 zł

 

Sklep 2:

Płyta główna: Gigabyte M57SLI-S4 DDR2 RAID FW - 254 zł

Procesor: ADM Athlon 64 X2 6000+ 1000FBS AM2 - 431zł

Dysk twardy: SEAGATE Barracuda 250 GB 720 16 MB x2 - 161 zł x2

Karta graficzna: Galaxy GF8800GT 256MB DDR3 256BIT - 464 zł

Pamięć: Goodram 1024MB DDR2 800MHz x3 - 57 zł x3

Napęd DVD: DVD+/- RW LG GH20NS-10 sata OEM - 91 zł

do tego jeszcze obudowa z zasilaczem, myszka i klawa - ok. 260 zł

 

Co sądzicie o tych ofertach ? Co byście sami zamienili ?

 

Btw. pytanie do mieszkańców województwa łódzkiego, szczególnie Łodzi. Znacie może przypadkiem ;) sklep komputerowy, który oferuje sprzęt taniej niż konkurencja, nie tracąc przy tym nic z jakości ? :)

Odnośnik do komentarza

 

Sklep 1:

NIET

 

Sklep 2:

NIET...NIET...NIET

 

Co byście zmienili?

 

1) AMD-> E8400

2) 3x1 Goodram -> 2x2 A-Data

3) GF8800 512MB od PALITA, chyba, że masz monitor mniejszy niż 17"

4) Zasilacz od Chiefteca OK - ten z drugiego zestawu bardzo NIE OK

5) Wystarczy 320 od WD, chyba, że sporo ścigasz z netu

6) Płyta to kwestia gustu wystarczy Gigabyte P31-DSL, ale opymalnie jest coś na chipsecie P35 (najtańsze Abit IP35, najlepsze Asus P5K Pro)

 

Co do sklepu to kupuj przez neta. Sprawdzone sklepy:

ESC.PL

APOLLO.PL

AREST.PL

AGITO.PL

ZNAK.PL

KOMPUTRONIK.PL

 

A jeśli chcesz gotowy sprawdzony zestaw to bierz ten co podałem parę postów wyżej.

Pozdrawiam.

 

=======================================================

KOMPUTRONIK MA SWÓJ SKLEP W ŁODZI:

http://www.komputronik.pl/html,e,kontakty:lodz/

Złożysz tam zestaw podobny to tego z esc.pl jakieś 70-100zł drozej.

Odnośnik do komentarza
Wielkie dzięki :) Postaram się skorzystać z Twoich rad :)

 

Edyta pyta czy jest sens kupować 2x2gb ramów w momencie gdy będę korzystał z XP? ZTCP to XP i tak może mieć max 3 gb, ale jeśli się myle to wyprowadź mnie z błędu :)

 

 

Dokladnie to będzie korzystać z 3,5 GB i to w dualu. Jak włożysz 3x1 to będzie działać jako single, czyli mniej wydajnie. Czy się opłaca? Kwestia gustu. Ja sam mam tylko 2x1 i mi wystarcza. Ale u kuzyna mam możliwość testować właśnie te A-datki na fmie i jest różnica. Wg mnie warto dołożyc, szczególnie, że:

1) Nigdy nie wiadomo czy nie przejdziesz na system 64bitowy

2) Masz wolne sloty na kolejne 2 kosci pamięci

3) Cena tych pamięci jest naprawde niska

4) Te goodramy są dość przeciętne

Pozdrawiam.

 

A jesli masz watpliwości, tzn nie potrzebujesz tyle ramu to kup 2x1GB a reszte dołóż do lepszej grafiki, np. Radeon 4850

Odnośnik do komentarza
W zasadzie co do grafiki to zastanawiam się czy jest duża róznica między http://www.esc.pl/product_info.php?manufac...roducts_id=4895 a http://www.esc.pl/product_info.php?manufac...oducts_id=11639. Co o tym sądzisz?

 

 

Sorry, że dopiero teraz, ale fm, mecz i jakoś tak zeszło:P

Obie kart sa naprawdę ciekawymi propozycjami zwłaszcza w tych cenach. Sam osobiście mam 8800GT i gram w większość gier (CoD4, NFSProStreet, MoHA, Call Of Juarez) na ustawianiach high i rozdzielczości 1440x900. Nie zauważyłem jakiś spadków płynności. Napewno im niższa rozdzielczość tym różnica pomiędzy kartami będzie mniejsza.

Natomiast jeżeli różnica cen pomiędzy tymi kartami jest rzeczywiście tak mała nie ma się co zastanawiać bierz 8800. Jest wyżej pozycjonowana.

 

Chociaż ja jakbym miał kasę na nową kartę to bym wziął coś takiego:

http://www.esc.pl/product_info.php?products_id=8523

Odnośnik do komentarza

Nie szkodzi i tak dopiero teraz się obudziłem po nocnej zmianie :P;)

 

Ogólnie to na całość miałem teoretycznie wydać 2k + ewentualnie system i już w sumie teraz się nie mieszcze, więc niestety ta karta powyżej odpada.

 

Ostatecznie ułożyłem coś takiego: http://pl.tinypic.com/view.php?pic=eq2cyf&s=3 (ewentualnie zmienie obudowe, ale to już szczegół)

 

Co Ty na to? Coś tu jeszcze dołożyć, czy już wszystko jest ok?

Odnośnik do komentarza
Edyta mówi głośno i wyraźnie, że mam pecha, a esc.pl nie ma sprzedaży ratalnej przez neta, więc składanie zestawu w zasadzie od zera z tym, że w komputroniku. Może uda mi się ułożyć coś w podobie :-k

 

 

A może warto skorzystać z ofert tego sklepu: APOLLO.PL. Jest to sprawdzona przez mnie marka. Złozyłem tam 3 zestawy i jest z mojego rodzinnego miasta Wrocławia. Mają sprzedaż ratalną przez ŻAGIEL. Sprawdź ich.

 

Edyta cos mi mówi, że to sa kredyty on-line :)

I sklep jest chyba nawet tańszy niż esc.pl

 

Oferta z apollo.pl

E8400 3GHz 6MB BOX 1 480.00

Płyta Abit IP35P 1 250.00

2x2GB PC6400 800MHz Patriot LLK CL4 PDC24G6400LLK 1 247.00

8800GT Palit 512MB Sonic XNE/880TSXT352 1 479.00

WD Caviar 500GB 7200 16MB WD5000AAKS 1 211.00

DVDR Pioneer DVR-215BK SATA OEM Black 1 85.00

CoolerMaster Elite 331 black 115.00

Windows XP Home Edition PL OEM 1 205.00

Chieftec GPS-450AA-101A 450W 120mm 1 131.00

Wartość sprzętu brutto 2203.00

Odnośnik do komentarza
Sprawdze to dokładnie jutro jak tylko będę w stanie :) Swoją drogą to ratujesz mi skóre bo komputronik okazuje się duuuużo droższy :) Jeszcze raz dzięki :)

 

W tym zestawie co podałem masz:

Leszą płytę główną Abit IP35 zamiast IP35-E

Lepszą kartę graficzną: fabrycznie podkręcona wersja SONIC

Przyzwicie wentylowana obudowa z mocowaniem dysków bez śrubek

Jedna z lepszych nagrywarek na rynku (co prawda bez LightScribe, ale chyba nikt tego nie używa :P)

I dysk od WD w wersji AAKS (najcichsza wersja dysków ze stajni Wester Digital)

Naprawde dobry i wydajny zestaw.

 

A co najważniejsze sam mam podobny i wszytko bangla jak należy.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...