Skocz do zawartości

Składanie kompa - pomoc w wyborze


Rekomendowane odpowiedzi

Zestaw zamówiony :) Teraz tylko formalności i za jakiś tydzień najpóźniej komp powinien się u mnie pojawić :) Co do apollo to faktycznie ceny mają jeszcze niższe niż esc.pl :o Z zasady nie lubię się powtarzać, ale tym razem zrobię to z przyjemnością.:) Jeszcze raz wielkie dzięki za poświęcony mi czas :)

Odnośnik do komentarza

Wersja droższa:

Procesor:Intel Core 2 Duo E8400 /3.0GHz, 6MB, 1333MHz, BOX/499 zł

Płyta główna:Asus P5Q Pro /intel P45/359 zł

Pamięć RAM:A-Data 4GB (2x2GB) PC800 CL4 Extreme Edition235 zł

Dysk twardy:Western Digital 500GB 7200rpm 16MB cache SATAII [5000AAKS]225 zł

Karta graficzna:2xSapphire Radeon HD4850 512MB DDR3 /256bit/ 2xDVI TV-out 1078 zł

Nagrywarka DVD:Pioneer DVR-215 SATA (black)85 zł

Obudowa:Sharkoon Rebel 9 Economy Edition /Black/165 zł

Zasilacz:Corsair 620W [CMPSU-620HXEU]360 zł

RAZEM BRUTTO 3006zł

 

Wersja tańsza:

Procesor:Intel Core 2 Duo E8400 /3.0GHz, 6MB, 1333MHz, BOX/499 zł

Płyta główna:Asus P5K PRO /intel P35/320 zł

Pamięć RAM:A-Data 4GB (2x2GB) PC800 CL4 Extreme Edition235 zł

Dysk twardy:Western Digital 500GB 7200rpm 16MB cache SATAII [5000AAKS]225 zł

Karta graficzna:Palit GeForce 9800GTX 512MB DDRIII /256bit/ HDTV 2xDVI759 zł

Nagrywarka DVD:Pioneer DVR-215 SATA (black)85 zł

Obudowa:Sharkoon Rebel 9 Economy Edition /Black/165 zł

Zasilacz:BeQuiet StraightPower 500W310 zł

RAZEM BRUTTO 2598zł

Odnośnik do komentarza

Zestaw proponowany przez sefko1 wydaje się OK, ale jeśli głównie ma to być maszyna do grania i masz jeszcze zapas gotówki to może warto pomyśleć nad płytą ze SLI i dwiema kartami 8800GT? :-k

 

Edyta: Procki czterordzeniowe nie są IMHO wykorzystywane, jak na razie, w grach. W przyszłości, gdy będę już odpowiednie gry, mozna procek zmienić a na razie na 100% wysarczy Ci E8400, który ma spore zapasy mocy (OC). Plusem E8400 jest tez oszczędność prądu i niska temperatura pracy. Jeśli jednak masz chłodno w pokoju w zimowe wieczory to jakiś procek z serii "Q" może rozwiązać ten problem :D

Odnośnik do komentarza

Płyta ze SLI to taka co obsługuje 2 karty GeForce :) Czyli musi być na chipsecie Nforce (minimalnie 650i chyba). Teraz jednak lepiej mieć płytę z CrossfireX (nawet do 4 kart ATI/AMD) i włożyć do niej 2x Radeona 4850. Płyty z CF to np. Asusy p5k i p5q.

Odnośnik do komentarza
Zestaw proponowany przez sefko1 wydaje się OK, ale jeśli głównie ma to być maszyna do grania i masz jeszcze zapas gotówki to może warto pomyśleć nad płytą ze SLI i dwiema kartami 8800GT? :-k

 

Jakos nie wierzę w SLI, choć akurat to rozwiązanie z dwoma 8800 jest bardzo polecane. Ja podałem crossfire bo miałem okazje go urzytkować. A te 2 karty 4850 to praktycznie układ podobny do 2x8800GT (o ile nie wydajniejszy).

 

Jeśli masz 3500 zł do zamiast tego co podałem możesz wziąźć e8400+p5kpro+ GTX280 (najszybsza karta na rynku, w tej chwili):

http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=7...oducts_id=12810

Odnośnik do komentarza
Jeśli masz 3500 zł do zamiast tego co podałem bierz e8400+p5kpro+ GTX280 (najszybsza karta na rynku, w tej chwili):

http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=7...oducts_id=12810

 

Czyli ta karta będzie chodzić szybciej niż te dwie, które podałeś wcześniej?

 

 

Ja jestem głupi jeśli chodzi o sprzęt (mam komputer, który chodzi bez upgade'ów przez 5 lat), więc prosiłbym o podanie mi konfiguracji w takiej formie jak przedstawił to sefko w 1. poście.

 

Dzięki wszystkim za pomoc :) Pozwolicie mi uniknąć użerania się z "fachowcami" z pobliskiego sklepu :]

Odnośnik do komentarza

Tylko że 2x Radek 4850 to rozwiązanie tańsze i wydajniejsze niż GTX 280.

 

@krzysfiol (#608): nie, włożysz tylko 2 karty (bo tylko tyle slotów na karty ma ta płyta). Na P5k nie warto jednak robić CF gdyż jedna karta będzie miała PCI-E x16 a druga tylko x4 (czyli właściwie nie odczujesz różnicy wkładając drugą). Lepiej dołożyć trochę do P5Q Pro, wtedy w CF obie karty będą miały x8 (i wtedy dopiero poczujesz że masz 2 karty).

Odnośnik do komentarza
Czyli ta karta będzie chodzić szybciej niż te dwie, które podałeś wcześniej?

 

A jaki masz, lub będziesz miał monitor. Bo jeśli coś w stylu 19" to nawet nie ma się co pchać w wyższe modele kart, bo po prostu i tak ich nie wykorzystasz. Dla 19" i rozdzielczości 1440x900 lub 1280x1024 w zupełności wystarczy Ci 8800GTS lub 9800GTX lub jedna 4850.

Odnośnik do komentarza

To spokojnie bierz ten zestaw:

 

Procesor:Intel Core 2 Duo E8400 /3.0GHz, 6MB, 1333MHz, BOX/499 zł

Płyta główna:Asus P5Q Pro /intel P45/359 zł

Pamięć RAM:A-Data 4GB (2x2GB) PC800 CL4 Extreme Edition235 zł

Dysk twardy:Western Digital 500GB 7200rpm 16MB cache SATAII [5000AAKS]225 zł

Karta graficzna:2xSapphire Radeon HD4850 512MB DDR3 /256bit/ 2xDVI TV-out 1078 zł

Nagrywarka DVD:Pioneer DVR-215 SATA (black)85 zł

Obudowa:Sharkoon Rebel 9 Economy Edition /Black/165 zł

Zasilacz:Corsair 620W [CMPSU-620HXEU]360 zł

Głosniki: Genius 5005 wood Cherry/Silver 150W (5+1)299 zł

RAZEM BRUTTO 3305zł

 

Wymień Sobie tylko (ewentualnie) obudowe na coś lepszego. Włóż większy dysk i spokojnie pograsz w wiekszość gier w rozdzielczości 1680x1050.

Odnośnik do komentarza
Dziękuję bardzo :)

 

Ostatnie pytanie:

W jakim sklepie najlepiej kupować?

 

Przykład, który Ci podałem jest z esc.pl. Z czystym sercem moge polecić ten sklep, tak samo jak apollo.pl (niestety jest tam troche mniejszy wybór i czasami trzeba poczekać), oraz komputronik.pl (bardzo dobry sklep, ale za zestaw zapłacisz 200-300zł drożej). Innych nie polecam, bo nie korzystałem.

 

Podobno dośc sprawdzonymi sklepami sa jeszcze:arest, agito, znak, ale to już musili by potwierdzić ludzie, którzy tam kupowali.

Odnośnik do komentarza
Przykład, który Ci podałem jest z esc.pl. Z czystym sercem moge polecić ten sklep, tak samo jak apollo.pl (niestety jest tam troche mniejszy wybór i czasami trzeba poczekać), oraz komputronik.pl (bardzo dobry sklep, ale za zestaw zapłacisz 200-300zł drożej). Innych nie polecam, bo nie korzystałem.

 

Podobno dośc sprawdzonymi sklepami sa jeszcze:arest, agito, znak, ale to już musili by potwierdzić ludzie, którzy tam kupowali.

Dodam "emarket.pl". Z "morele.net" ja mam wyłącznie pozytywne doświadczenia, ale Sławoj rzekłby zapewne coś innego :D

Odnośnik do komentarza

mam potrzebe zlozenia zestawu do: office-filmy-internet

 

żadnych gier czy bardziej wymagających aplikacji użytkowych

 

ze starego komputera biore naped dvd, flopa i karte graficzna - Radeon x550.

 

czyli chcialbym poprosic o zlozenie zestawu skladajacego sie z:

procesora, mobo, ramu(1x2gb) przynajmniej, dysku twardego, zasilacza i obudowy

 

po przeczttaniu klilku opinii bede decydowal sie na zamowienie z esc.pl - oni przylaja w czesciach ? czy tez od razu skladaja zestawy i wysylaja gotowe?

 

budżet okolo 1000zl, teoretycznie im mniej tym lepiej...

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...