Skocz do zawartości

Składanie kompa - pomoc w wyborze


Rekomendowane odpowiedzi

A wspominany wcześniej przeze mnie Lancool K7? http://zenfist.pl/lancool-metal-boned-k7-o...wer-p-2217.html - moja mini recenzja.

Jak dla mnie ideał do wyciszania to Antec Solo - http://zenfist.pl/antec-solo-p-1317.html maty, mocowanie dysków na gumkach itp.

 

Co do chłodzenia - i jedna i druga będą OK, a nawet jeśli nie będziesz zadowolony to wentyle można zmienić po jakimś czasie, można też zaopatrzyć się w regulator obrotów montowany w zatokę 3,5 lub 5,25.

Odnośnik do komentarza
A wspominany wcześniej przeze mnie Lancool K7? http://zenfist.pl/lancool-metal-boned-k7-o...wer-p-2217.html - moja mini recenzja.

Jak dla mnie ideał do wyciszania to Antec Solo - http://zenfist.pl/antec-solo-p-1317.html maty, mocowanie dysków na gumkach itp.

 

Co do chłodzenia - i jedna i druga będą OK, a nawet jeśli nie będziesz zadowolony to wentyle można zmienić po jakimś czasie, można też zaopatrzyć się w regulator obrotów montowany w zatokę 3,5 lub 5,25.

Lancool K7 mi się nie podoba a w przypadku Anteca niespecjalnie wierzę w skuteczność chłodzenia (cichy to on jest ale przy OC mojego E2160 potrzebuję dużego nawiewu, bo Katana chłodzi mi procka ledwie do 65 stopni w stresie (3.2GHz, 1.35V)). Skłaniam się także ku drzwiczkom, żeby nie mieć całego menelstwa (napędy i stacja i) na wierzchu.

Odnośnik do komentarza

No ale też nie przesadzaj w drugą stronę - nie potrzebujesz nie wiadomo ilu wentylatorów. Jeden z przodu i jeden z tyłu wystarczą - ważniejsza jest ich jakość. A Antec robi naprawdę solidne wentylatory, o sporym przepływie. Przypuszczam, że w tej chwili nie masz żadnych wentyli w obudowie, więc te dwa i tak uczynią spore różnice. A ponadto 65 stopni to przecież nie jest nic strasznego jeszcze. Ja mam w Lancoolu dwa z przodu i uwierz mi - nie ma praktycznie żadnej różnicy czy chodzi jeden z przodu czy dwa - temperatury różnią sięo cały 1 stopień. Najważniejsze aby był ten z tyłu, bo to on odprowadza ciepłe powietrze z okolic procka i chipsetu.

 

Jeśli już chcesz z kilkoma wentylami to Antec Three Hundred - tylko po przykręceniu dysku na śrubki spodziewaj się sporego rezonansu. Ona na pewno nic nie wyciszy. Ewentualnie CM690 - http://zenfist.pl/cooler-master-dominator-...wer-p-1682.html.

 

W tym temacie główną rolę odgrywa Twój gust, i jeśli najbardziej podoba Ci się Cavalier czy też inna to taką kupuj - to Ty ją będziesz użytkował i na nią być może codziennie patrzył.

 

PS. Cavalier jest pod względem chłodzenia gorszy niż Antec Solo - z przodu jeden 80mm z tyłu jeden 120mm.

 

Edyta: napisz gdzie kupowałeś tę Tacensa, co by ustrzec przed sklepem. O ile to internetowy a nie pobliski ;)

 

Jeszcze jedno Dix - te wielkie wentylatory z boku obudowy Algeo czy Aerocool raczej więcej hałasu wprowadzają i kurzu, niż powietrza. Naprawdę standardowo chłodzona poradzi sobie z Twoim sprzętem, nie musi być takiego wielkiego śmigła.

Odnośnik do komentarza
No ale też nie przesadzaj w drugą stronę - nie potrzebujesz nie wiadomo ilu wentylatorów. Jeden z przodu i jeden z tyłu wystarczą - ważniejsza jest ich jakość. A Antec robi naprawdę solidne wentylatory, o sporym przepływie. Przypuszczam, że w tej chwili nie masz żadnych wentyli w obudowie, więc te dwa i tak uczynią spore różnice. A ponadto 65 stopni to przecież nie jest nic strasznego jeszcze. Ja mam w Lancoolu dwa z przodu i uwierz mi - nie ma praktycznie żadnej różnicy czy chodzi jeden z przodu czy dwa - temperatury różnią sięo cały 1 stopień. Najważniejsze aby był ten z tyłu, bo to on odprowadza ciepłe powietrze z okolic procka i chipsetu.

 

Jeśli już chcesz z kilkoma wentylami to Antec Three Hundred - tylko po przykręceniu dysku na śrubki spodziewaj się sporego rezonansu. Ona na pewno nic nie wyciszy. Ewentualnie CM690 - http://zenfist.pl/cooler-master-dominator-...wer-p-1682.html.

 

Edyta: napisz gdzie kupowałeś tę Tacensa, co by ustrzec przed sklepem. O ile to internetowy a nie pobliski ;)

To sklepik z Wawy, sprzedają na Allegro pod nickiem ejama_pl. Komentarze maja doskonałe więc myślę, że to zwykła wpadka.

Zaraz zerknę na tego Dominatora :) ale coraz bardziej podoba mi się Aegis (tylko wentylatory dodać).

 

Edyta 2: Opinie o Algeo na zenfiście sa bardzo dobre. :-k

 

Edyta 3: Jakie masz temperatury na swoim E2160 przy ilu GHz i V? (jaki cooler?)

Odnośnik do komentarza

Mam bardzo podobne do Twoich - w stresie 64 stopnie na obu rdzeniach. Ja mam E2140 na 3,2 GHz przy napięciu 1,32V. Stres to mam na myśli test Orthosa na priorytecie 8 - nic nie jest w stanie bardziej obciążyć procka niż ten program, w grach jest więc dużo mniej.

Co do chłodzenia - z przodu wentyl Acutake 120mm na około 800rpm, z tyłu fabryczny wentylator z Lancoola na 1200rpm. Na procku Asus Triton 75 z zamontowanym wydajnym wentylem Scythe Slipstream 1200rpm. Tak one chodzą podczas orthosa, a podczas codziennej pracy mam zmniejszone obroty, bo nie obciążam aż tak procka, więc jest i przewiew i cisza. Zresztą nawet podczas orthosa zmniejszając obroty nie zwiększa się drastycznie temperatura - najważniejsze żeby wiało.

 

Opinie o Algeo na zenfiście sa bardzo dobre.

 

Nie twierdzę, że to zła obudowa. Po prostu dla mnie te wielkie boczne śmigła to przerost formy nad treścią.

 

Edyta: W tym poście masz zdjęcie z bliska Aegis: http://forum.pclab.pl/index.php?s=&sho...t&p=5391403

Odnośnik do komentarza

Czy ktoś mi pomoże w wyborze komputera? Upatrzyłem sobie to. Czy pogram sobie spokojnie w FM2008 na 20 ligach po 20 latach? :P Ogólnie ciekawi mnie jak oceniacie ten sprzęt w oparciu o najnowsze gry, mój czteroletni sprzęt pomału odmawia mi grania w nowsze gry... I czy cena jest odpowiednia oraz czy macie jakieś doświadczenia w kupowaniu sprzętu komputerowego na Allegro.

Odnośnik do komentarza
Czy ktoś mi pomoże w wyborze komputera? Upatrzyłem sobie to. Czy pogram sobie spokojnie w FM2008 na 20 ligach po 20 latach? :P Ogólnie ciekawi mnie jak oceniacie ten sprzęt w oparciu o najnowsze gry, mój czteroletni sprzęt pomału odmawia mi grania w nowsze gry... I czy cena jest odpowiednia oraz czy macie jakieś doświadczenia w kupowaniu sprzętu komputerowego na Allegro.

Panie Rahim! Przeczytaj Pan post #642 tego tematu. Powtarzam - post sześć-cztery-dwa. :>

Odnośnik do komentarza
No to mamy opinię, a teraz argument proszę ;)

Poniższy zestaw będzie wydajniejszy i z renomowanych podzespołów:

 

Procesor: Intel Core 2 Duo E2160 1,8 GHz - 160,00

Pamięć: Kingston 2x1 GB Cl5 667MHz - 90,00

Płyta: ABIT F-I90HD S775 (VGA/PCX/DZ//SA/RA) - 210,00

Napęd optyczny: Pioneer 215 - 80,00

HDD: Seagate ST3250820AS Barracuda 7200.10 - 130,00

Obudowa: Foxconn TSAA-460 - 60,00

Zasilacz: Chieftec GPS-450AA-101A - 120,00

 

Razem: 850,00

 

Płyta ABITa, mająca niezłe recenzje, z wbudowaną grafiką i slotem PCIEx16. Procesor spokojnie na tej płycie podkręcisz. W zestawie solidny zasilacz i niezła obudowa. Dysk z 10ej serii Barracud.

 

Teraz dwa słowa o allegrowym zestawie.

Płyta z marnym chipsetem 945, nieznany RAM, nieznany zasilacz, fatalna karta 8500GT, HDD zależny od dostępności :D

Odnośnik do komentarza

Witam, poszukuję optymalnego zestawienia (czy to laptop, czy też zwykły PC, chociaż bardziej preferowałbym laptopa) do tworzenia muzyki, a konkretnie do obsługi "ciężkich" wtyczek do Fruity Loopsa (możliwie w jak najniższej cenie ;) ). Tak więc potrzebuję dosyć wydajnego procesora to na pewno i myślę minimum 2GB ramu, reszta nie ma większego znaczenia, bo kartę dźwiękową i tak kupuję osobno. Mój obecny Celeron M CPU 530 @ 1,73Ghz, przy kilku wtyczkach, daje radę, ale jeżeli załadujemy ich większą ilość to praca mija się z celem.

Odnośnik do komentarza

No to czy ktoś może skonfigurować dla mnie jakiś sensowny komputer np. na proline.pl, bo kurde nic mi te literki i numerki nie mówią :P Tylko tak do 800 zł, jakaś dobra karta graficzna, dwurdzeniowy procek, dysk niekoniecznie duży, RAM-u tak od 2GB, bez myszki, monitora, klawiatury itd.

Odnośnik do komentarza
No to czy ktoś może skonfigurować dla mnie jakiś sensowny komputer np. na proline.pl, bo kurde nic mi te literki i numerki nie mówią :P Tylko tak do 800 zł, jakaś dobra karta graficzna, dwurdzeniowy procek, dysk niekoniecznie duży, RAM-u tak od 2GB, bez myszki, monitora, klawiatury itd.

800 zł to niewiele. Za taką sumę nie zbudujesz wydajnego komputera bo jak kupisz dobrą grafikę (np. Radeon 3850) to zabraknie Ci kasy na inne, nie mniej ważne, podzespoły.

Odnośnik do komentarza

W FM-a! :P Nie tylko, symulatory typu 18 Wheels of Steel i Euro Truck Simulator, żeby nie cięło. I tak w przyszłość troszeczkę patrzę.

 

Ogólnie, obecnie mam kompa - Celeron 2,6GHz, płyta główna Jetway P4XFCU (2003-06-23), 1GB RAM PC3200 (400MHz) i grafikę GeForce FX5200. Chcę po prostu kompa lepszego, ale nie aż takiego hipermega na teraz, bo nie mam na to kasy :P Pomóżcie, potrzebuję na gwałt! Zależy mi na RAM (tak 2GB minimum) i koniecznie dwurdzeniowy procek. Karta taka powyżej przeciętnej (myślę, że 8500GT taka właśnie jest).

Odnośnik do komentarza

Nie mogę edytnąć...

 

Teraz dwa słowa o allegrowym zestawie.

Płyta z marnym chipsetem 945, nieznany RAM, nieznany zasilacz, fatalna karta 8500GT, HDD zależny od dostępności :D

Ale jak na 600 zł (bez HDD, bo mam wystarczający, razem 120GB) to chyba nieźle, nie? :D I lepsze od Celeron 2,6GHz, płyta główna Jetway P4XFCU (2003-06-23), 1GB RAM PC3200 (400MHz) i grafiki GeForce FX5200? :>

Odnośnik do komentarza
Karta taka powyżej przeciętnej (myślę, że 8500GT taka właśnie jest).

Jeśli 8500GT jest powyżej obecnej przeciętnej to jestem babcią i mam duże piersi. :>

Ponieważ 8500GT okazało się mega niewypałem i zalega w hurcie, ludziska z alledrogo usiłują je wpchnąć "niekumatym" pisząc "och" i "ach" jakie to te karty nie są super i hiper. Prawda jest jednak naga - 8500GT to zwykłe gówno, którego nie należy tykać.

Jeśli chcesz kartę przeciętną to zainwestuj w 8600GT (choćby doskonale podkręcalny Palit), kosztujący 150-180 zł (wersja nie Sonic).

 

Edyta mówi, że zaraz zeknie w sieć i coś Ci złoży za podaną sumę. :-k

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...