Skocz do zawartości

Składanie kompa - pomoc w wyborze


Rekomendowane odpowiedzi

Płyta główna: Foxconn P35A-S - 291 zł

Procesor: Intel Core2 Duo E7200 2,53GHz (S775) BOX - 309 zł

Pamięci: Kingston 4GB DDR2 800 CL5 KVR800D2N5K2/4G - 192 zł

Zasilacz: Corsair CMPSU-450VXEU - 194 zł

Grafika: Palit XpertVision GeForce 8600GT - 130 zł

Router: D-Link DSL-524T - 112 zł (wbudowany modem ADSL)

 

Razem: 1228 zł

 

ceny wg skąpca

 

Edyta: Zmodyfikowałem nieco zestaw, dodając RAMu, wstawiając lepszą płytę i solidniejszy zasilacz. Patrząc na Twe wymagania nie ma co ładować kasy w kartę grafiki bo 8600GT spokojnie do eFeMa wystarczy a i obsłuży zdecydowaną większość obecnych gier na średnich detalach. Grasz jednak mało, jak pisałeś, więc chyba to nie problem? Lepiej dołożyć pieniędzy do wymienionych wcześniej podzespołów, bo te w pełni wykorzystasz. Jeśli określisz w jakie "inne" gry grywasz to byłoby łatwiej bo może w zupełności wystarczyłaby Ci płyta z grafiką zintegrowaną... Byłoby zdecydowanie taniej :)

Odnośnik do komentarza

Ujmę to tak - chciałbym na tym odpalić Rail Simulatora i Stalkera, ale jeśli tego mi się nie uda zrobić, bądź nie będę się cieszył hiperszczegółami - nie będę płakał. Zdecydowanie najważniejsza dla mnie jest wydajność w aplikacjach Adobe i stabilność działania. Jak mniemam, obecność zintegrowanej grafiki na płycie nie przeszkodzi w ewentualnym dołożeniu później klasycznej karty graficznej, więc jestem gotów przystać na takie rozwiązanie.

Odnośnik do komentarza
Gość MitnickMike

Tak się wtrącę... posiadam ruter D-Linka DSL-G24T i działa bez najmniejszego zarzutu. Linia pomocy telefonicznej także zrobiła na mnie duże wrażenie. Komp stojący w drugiej części domu (ściana działowa grubości 30cm) odbiera sygnał bez problemu, laptop znoszony do piwnicy (2 kondygnacje jakby nie patrzeć) także.

Odnośnik do komentarza
Ujmę to tak - chciałbym na tym odpalić Rail Simulatora i Stalkera, ale jeśli tego mi się nie uda zrobić, bądź nie będę się cieszył hiperszczegółami - nie będę płakał. Zdecydowanie najważniejsza dla mnie jest wydajność w aplikacjach Adobe i stabilność działania. Jak mniemam, obecność zintegrowanej grafiki na płycie nie przeszkodzi w ewentualnym dołożeniu później klasycznej karty graficznej, więc jestem gotów przystać na takie rozwiązanie.

Oczywiście że nie. "Zewnętrzną" grafikę zawsze możesz dołożyć.

 

Edyta pyta z jakiego systemu korzystasz? Linux/Windows? 32/64 bit? Jak duży masz monitor?

Odnośnik do komentarza
Tak się wtrącę... posiadam ruter D-Linka DSL-G24T i działa bez najmniejszego zarzutu. Linia pomocy telefonicznej także zrobiła na mnie duże wrażenie. Komp stojący w drugiej części domu (ściana działowa grubości 30cm) odbiera sygnał bez problemu, laptop znoszony do piwnicy (2 kondygnacje jakby nie patrzeć) także.

Ja ze swej strony mogę z czystym sumieniem polecić sprzęt AVM, markowany nazwą "Fritz!", ale to sporo pieniędzy więc wydaje mi się, że Fikanderowi spokojnie wystarczy ów D-Link. Ewentualne mozna pomyśleć nad Linksysem. Nie dopytałem Fikandera czy w routerze potrzebny jest modem ADSL czy nie?

Odnośnik do komentarza
Oczywiście że nie. "Zewnętrzną" grafikę zawsze możesz dołożyć.

 

Edyta pyta z jakiego systemu korzystasz? Linux/Windows? 32/64 bit? Jak duży masz monitor?

Windows XP 32bit

Monitor też jest do zmiany w niedalekiej przyszłości, w każdym razie rozdzielczością roboczą jest 1280x1024 i niżej nie zamierzam schodzić;]

 

co do routera - nie znam się :] obecnie mam klasyczny neostradowy modem speedtouch bodaj 330 i net na drugi komp udostępniam ze swojego; docelowo wszystkie (trzy) komputery w domu mają mieć niezależny dostęp do sieci, więc to rozwiązanie odpada. W planach jest też zmiana operatora sieci (najprawdopodobniej na aster), więc miło by było, gdyby router miał wejście nie tylko telefoniczne pod neo, ale i klasyczne sieciowe, żebym nie musiał nowego sprzętu wywalać :P

Odnośnik do komentarza
co do routera - nie znam się :] obecnie mam klasyczny neostradowy modem speedtouch bodaj 330 i net na drugi komp udostępniam ze swojego; docelowo wszystkie (trzy) komputery w domu mają mieć niezależny dostęp do sieci, więc to rozwiązanie odpada. W planach jest też zmiana operatora sieci (najprawdopodobniej na aster), więc miło by było, gdyby router miał wejście nie tylko telefoniczne pod neo, ale i klasyczne sieciowe, żebym nie musiał nowego sprzętu wywalać :P

sklep kdo.pl

 

Płyta: MSI P35 NEO2-FR Intel P35 Socket 775 (PCX / DZW / SATA / RAID / DDR2)

Procesor: INTEL CORE 2 DUO E7200 2.53 / 3MB BOX

Pamięć: KINGSTON KVR800D2N6K2 / 2G (2x1 GB)

Grafika PALIT EXPERTV. GF9600GSO 384 PX 2DVI BO

Zasilacz: CHIEFTEC GPS-450AA-101A ATX 450 Watt

Router: LINKSYS (BEFSR41-EU) Router xDSL, 1xWAN, 4xLAN, (DSL, Kablówka)

 

Razem: 1219,27

 

Powyższy zestaw powinien spełnić Twe wymagania: solidna płyta na chipsecie P35; mocny procesor, który w przyszłości spokojnie i bezproblemowo można podkręcić; 2 GB RAMu, który na chwilę obecną na pewno zaspokoi Twe potrzeby a gdy zbierzesz dodatkowe 50-100 zł, na allegro możesz spokojnie dokupić 1 GB (myślę, że programom, z których korzystasz obecne w zestawie 2GB spokojnie wystarczą a winda 32bit i tak obsłuży 3 max GB); zasilacz Chieftec cieszący się dobrymi opiniami i bezproblemowy doskonały router, który powinien działać i pod Asterem. Na koniec grafika... Poczytałem o wymaganiach S.T.A.L.K.E.R.a i wyszło na to, że zintegrowane karty nie "wydolą". Myślę więc, że możesz kupić kartę 9600 w wersji GSO, która spełni Twe wymagania i pozwoli na komfortową grę w Twe ulubione tytuły.

 

ZESTAW

Odnośnik do komentarza
:*, przeogromne dzięki :respekt:

 

Jeszcze jedno - gdybym chciał oszczędzić i zrezygnować chwilowo z grafiki, jaką płytę główną z zintegrowaną grafiką wybrać do tego procka, żeby zmieścić się w okolicach 1000 PLN?

Może być choćby to: http://www.morele.net/produkt/141930/ [330 zł] na chipsecie Q35

 

Edyta jednak twierdzi, że w przypadku zintegrowanej grafiki wydajniejszy będzie zestaw oparty o AMD:

 

Płyta: Gigabyte MA78GM-S2H /AMD 780G/ - 210,00

Procesor: AMD Athlon 64 X2 6000+ /3.0GHz, 2MB, BOX, AM2/ - 305,00

Pamięć: GoodRam 2GB PC800 CL5 - 99,00

Zasilacz: Corsair 450W [CMPSU-450VXEU] - 199,00

Router: Linksys BEFSR41 - 149,00

 

Razem: 962,00

 

ceny za esc.pl

Odnośnik do komentarza
Lepiej troszke droższą z końcem DS3H, bo ma sideport tj. osobną pamięć dla karty graficznej na płycie (128 MB GDDR3 o taktowaniu 1066MHz), co dodatkowo zwiększa wydajność tej integry.

Testy tego nie potwierdzają. Płyty są sobie równoważne pod względem wydajności, natomiast wersja DS3H jest bogatsza o kilka dodatkowych portów - ot tyle. Z postów Fikandera nie wynikało, aby potrzebował on więcej niż posiada płyta S2H. ;)

Odnośnik do komentarza

Mam pytanie dotyczące głośników. Prawdę mówiąc zawsze miałem zwykłe stereo i mi wystarczyło. Teraz chciałbym kupić coś porządniejszego, a kompletnie się nie znam, co teraz jest na rynku i co warto kupić. Kartę dźwiękową mam integre z mojej płyty głównej (Asus P5KC). Co byście polecili tak do 200-250 zł. Nie szukam niczego w drewnie i raczej nie za duże. Mam mało miejsca na biurku. Pozdrawiam.

 

EDIT:

Myślałem o czymś takim

 

http://www.komputronik.pl/Glosniki/Logitec...pelny,id,14104/

 

ewentualnie to:

http://www.komputronik.pl/Glosniki/Logitec...pelny,id,33655/

Odnośnik do komentarza
Zamierzam kupić ten komputer. Co o nim sądzicie. Chodzi mi głównie o to żeby bardzo dobrze chodziły na nim gry.

 

 

:doh!: 3 tys złotych i karta 9600GT. Wybacz, ale to jakies totalne nieporozumienie. Było to już podkreślane wielokrotnie. NIE OPŁACA SIĘ KUPOWAĆ GOTYWYCH ZESTAWÓW w sklepach typu VOBIS, SATURN, MEDIA MARKT itp. Po prostu sklepy te narzucają sporą prowizje za złożenie takiego kompa, a poza tym bardzo często posiadają 1 lub 2 dobre komponenty (którymi sie chwalą w reklamach, i które ładnie wygladają wizualnie - wypasiona myszka i klawiatura), a reszta jest przecietna, lub często w przypadku zasilaczy czy płyt głównych wręcz żałosna.

Pozdrawiam.

 

 

EDIT:

Dla porównania komputer złozony w sklepie esc.pl (propozycja z pclab)

E8400 - 485 zł (do gier procesor 2 rdzeniowy spokojnie wystarczy)

Microsoft VISTA Home Premium - 279 zł ( ja bym kupił MS XP za 230zł)

MSI P35 Neo2-FIR - 295 zł

A-Data EE 2x 2GB 800Mhz - 235 zł

Gainward GTX 280 - 1199 zł (jedna z najszybszych kart na rynku)

Pentagram Silent Force 500W - 180 zł (sprawdzony markowy zasilacz)

Pioneer DVR-215 - 85 zł (to malństwo przeczyta Ci wszystkie płyty, nawet sporo porysowane)

Samsung F1 640GB - 210 zł (cichy i pojemny dysk)

Antec Three Hundred - 199 zł (porządna, cicha i dobrze wentylowana obudowa i dość grubej stali)

Razem - 3167zł

Odnośnik do komentarza

Za tę cenę dostaniesz sporo lepszego kompa do gier, zresztą kupowanie zestawów składanych przez sklepy komputerowe mija się z celem. Ja proponuję coś takiego:

Asus P5Q /intel P45/ - 355 zł

Intel Core 2 Duo E8400 /3.0GHz, 6MB, 1333MHz, BOX/ - 485 zł

Gainward Radeon HD4870 512MB DDR5 /256bit/ 2xDVI TV-out - 749 zł

A-Data 4GB (2x2GB) PC800 CL4 Extreme Edition - 235 zł

Samsung 640GB 7200rpm 16MB cache SATA-II F1 - 210 zł

Corsair 520W [CMPSU-520HXEU] - 299 zł

 

Razem: 2333 zł

 

ceny za esc.pl

 

Do tego jakaś przyjemna obudowa (np Antec Gamer Three Hundred lub Sharkoon Rebel 9). Reszta wedle uznania (system operacyjny, klawiatura, myszka, głośniki).

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...