Skocz do zawartości

Składanie kompa - pomoc w wyborze


Rekomendowane odpowiedzi

Oczywiście, że nie warto. Lepiej weź to:

 

Procesor: Intel Pentium Dual Core E2200 /2.2GHz, 1MB, 800MHz, BOX/

Płyta główna: Gigabyte EP35-DS3 /intel P35/

Pamięć RAM: Kingston 2GB (2x1GB) PC800 CL5

Dysk twardy: Seagate 320GB 7200rpm 16MB cache SATAII Barracuda 7200.11

Karta graficzna: Palit GeForce 9600GSO Sonic 384MB DDRIII /192bit/ HDTV 2xDVI

Nagrywarka DVD: Pioneer DVR-216 SATA (black)

Obudowa: Asus TA-915 (black/silver)

Zasilacz: Tacens RADIX 410W rev.2

 

Razem 1342 zł /esc.pl/

 

Pozwolę sobie wtrącić 3 grosze na temat zasilacza. W tej cenie zdecydowanie lepszym wyborem jest Modecom MC-350 (90 zł w ESC). Jest dużo mocniejszy i porównywalny jeśli chodzi o głośność. Mam Tacensa więc wiem.

Odnośnik do komentarza
Mam złożyć kompa do biura w cenie do 800 - 900 zł (ram, procek, dysk twardy, płyta główna, zasilacz, Win Xp Home). Oto mój wybór co my sądzicie o tym zestawie:

 

Chociaż do biura to co podałeś pewnie by wystarczyło, ale proponuję coś innego, z "pewniejszych" części:

 

System: Microsoft Windows XP Home Edition oem SP3 PL (245 zł)

HDD: Seagate 160GB 7200rpm 8MB cache SATAII Barracuda 7200.10 [sT3160811AS] (120 zł)

Proc: Intel Pentium Dual Core E2160 /1.8GHz, 1MB, 800MHz, BOX (190 zł)

Ram: Kingston 1GB PC800 CL5 (55 zł)

Płyta: Gigabyte EP31-DS3L /intel P31/ (185 zł)

Zasilacz: ModeCom MC-350ATX 2.0 PFC (90 zł)

 

Suma: 885 zł (ceny z esc.pl)

 

Jednak jeśli nie "musisz" wydawać tych 900 zł, to oszczędzić możesz na procku (Celeron do biura wystarczy), mniejszym dysku (choć to różnica cenowa niewielka).

Odnośnik do komentarza

Po 4 latach czas na upgrade kompa. Przewidywane zastosowania: FM z duza iloscia lig, oprocz tego standardowe funkcje domowe (Office, Internet, otwarte wiele programow w tle - komunikatory, Winamp, kilkanascie kart FF jednoczesnie etc.), czasem obrobka grafiki. Obecny config: Celeron 2,4 GHz, 512 MB RAM (2x256), dysk 40 GB, grafika GeForce FX 5200. Zalozenie: grafiki lepszej nie potrzebuje (chyba na tryb 3D w FM 2009 wystarczy?), chce wydac jak najmniej, wymieniajac tylko najpotrzebniejsze elementy. Najchetniej pozostalbym przy obecnej plycie glownej i procku (czy to ma sens?), zmienil RAM na 2x1GB i dolozyl drugi dysk twardy (ze 160 GB to chyba rozsadne minimum?). Wszelkie sugestie mile widziane.

Odnośnik do komentarza
Najchetniej pozostalbym przy obecnej plycie glownej i procku (czy to ma sens?), zmienil RAM na 2x1GB i dolozyl drugi dysk twardy (ze 160 GB to chyba rozsadne minimum?). Wszelkie sugestie mile widziane.

Wydaje mi się, że próby odświeżenia starego kompa są bezsensowne. RAM DDR I jest drogi i czyni to taką próbe nieopłacalną. Lepiej - moim zdaniem - byłoby złożyć coś nowego a stare rupiecie puścić na allegro, odbierając część z "zainwestowanych" pieniędzy. Propozycja:

 

Procesor: AMD Athlon 64 X2 4850e /2.5GHz, 1MB, 45W, BOX, AM2 / 179 zł

Płyta główna: Gigabyte MA78GM-S2H /AMD 780G / 220 zł

Pamięć RAM: GoodRam 2GB PC800 CL 5 /99 zł

Dysk twardy: Seagate 250GB 7200rpm 16MB cache SATAII Barracuda 7200.10 / 145 zł

Razem 643 zł /esc.pl/

 

Płyta ma wbudowaną grafikę, która w zupełności wystarczy na Twe potrzeby (grywasz tylko w eFeMa?), procesor zdecydowanie bardziej wydajny niż obecny Celeronik, dysku poniżej 250 GB obecnie nie opłaca się kupować (różnica cenowa między 160 a 250GB to 10-15 zł - lepiej chyba dołożyć ową "dychę" :D )

Odnośnik do komentarza
Dlaczego GoodRamy? Są słabe, i tracą jakościowo po jakimś czasie użytkowania. Można za podobna cenę dostać Kingstony albo Corsair'y. Przy dużej ilości lig zastanawiałbym się nawet nad 3 gb. Wtedy gra znacznie przyśpiesza.

Nie słyszałem złego słowa o GoodRAMach :> Oczywiście można wziąć mój ulubiony Kingston :) Jest droższy o kilkanaście złotych. Oczywiście można rozważyć 3GB, ale to dopłata rzędu 50-60 zł a mowa była o ekonomicznym zestawie.

 

Edyta:

Procesor: AMD Athlon 64 X2 4850e /2.5GHz, 1MB, 45W, BOX, AM2 /179 zł

Płyta główna: Gigabyte MA78GM-S2H /AMD 780G /220 zł

Pamięć RAM: Kingston 3x1GB PC800 CL5 /165 zł

Dysk twardy: Seagate 250GB 7200rpm 16MB cache SATAII Barracuda 7200.10 /145 zł

Razem: 709 zł /esc.pl/

Odnośnik do komentarza
Dlaczego GoodRamy? Są słabe, i tracą jakościowo po jakimś czasie użytkowania. Można za podobna cenę dostać Kingstony albo Corsair'y. Przy dużej ilości lig zastanawiałbym się nawet nad 3 gb. Wtedy gra znacznie przyśpiesza.

Nie słyszałem złego słowa o GoodRAMach :> Oczywiście mozna wziąc mój ulubiony Kington :) Jest droższy o kilkanaście złotych. Oczywiście można rozwazyć 3GB, ale to dopłata rzędu 50-60 zł a mowa była o ekonomicznym zestawie.

 

Ja miałem u dziadka raz GoodRamy :] Po zmianie na 2 gb kingstona różnica była duża :] Wychodzę z założenia, żeby dopłacić, a mieć lepszej firmy i nie narzekać potem :) SZk mówi o FM'ie o dużej liczbie lig. Przy dopłacie 50 zł gra będzie chodzić znacznie szybciej. Miałem wcześniej dwa teraz 3 gb i jestem w szoku :] Ale decyzja należy do SZk :]

Odnośnik do komentarza
Miałem wcześniej dwa teraz 3 gb i jestem w szoku :] Ale decyzja należy do SZk :]

To dziwne. Ja mam 2 GB a Windows mówi mi, że eFeM wykorzystuje max 0.75-1.3 GB RAMu przy około 70 ligach (ligach - nie krajach :>). Gra chodzi płynnie a prawdziwy skok szybkości grania zauważyłem nie tyle po dołożeniu do 2GB RAMu, co po podkręceniu procka z 1.8 do 3.0 GHz :D

Odnośnik do komentarza
Miałem wcześniej dwa teraz 3 gb i jestem w szoku :] Ale decyzja należy do SZk :]

To dziwne. Ja mam 2 GB a Windows mówi mi, że eFeM wykorzystuje max 0.75-1.3 GB RAMu przy około 70 ligach (ligach - nie krajach :>). Gra chodzi płynnie a prawdziwy skok szybkości grania zauważyłem nie tyle po dołożeniu do 2GB RAMu, co po podkręceniu procka z 1.8 do 3.0 GHz :D

 

No fakt. Procka też mam innego. 3,2 a Centrino 2 2.25 :] to jest różnica :] Ale gra chodzi płynniej :] Tylko można jeszcze wziąć na poprawkę to, że będzie włączony np. jakiś odtwarzacz do tego przeglądarka, która też pamięci pochłania. Ja bym się nad kolejna kością nie zastanawiał, ale wiadomo, że fundusze to jest najważniejsza sprawa w tej sytuacji.

Odnośnik do komentarza
No fakt. Procka też mam innego. 3,2 a Centrino 2 2.25 :] to jest różnica :] Ale gra chodzi płynniej :] Tylko można jeszcze wziąć na poprawkę to, że będzie włączony np. jakiś odtwarzacz do tego przeglądarka, która też pamięci pochłania. Ja bym się nad kolejna kością nie zastanawiał, ale wiadomo, że fundusze to jest najważniejsza sprawa w tej sytuacji.

Sam się zastanawiam nad dołożeniem kolejnych 2 GB ale na dobrą sprawę jest to bezsensowna inwestycja. Grając w eFeMa przeglądam internet, odbieram pocztę, słucham muzyki a czasem obrabiam grafikę i oglądam filmy :) Nie zdarzyło mi się jeszcze, żeby komp wykorzystał więcej niż 1.5 GB RAM. Dlatego też z przymrużeniem oka czytam hitowe oferty na alledrogo na temat kompów z 8 GB RAM ("Jakie to one wydajne nie są! Cud, miód i orzeszki!").

 

Co nie zmienia faktu, że GoodRamy to rzeczywiście dobre pamięci :)

Tru. I do tego to polska firma :wub:

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...