Skocz do zawartości

Składanie kompa - pomoc w wyborze


Rekomendowane odpowiedzi

2) Energooszczędny - na jakiej podstawie tak twierdzisz. Większy potencjał - czego?

3DMark Vantage - polecam przetestować. Osobiście testowałem kilka procesorów u siebie w sklepie i wyniki E7300 w porównaniu do E7200 były lepsze.

3) N/C, jest róznica, nawet dla mnie - nie_konesera.

Więc ekspercie powiedz w czym.

4) Na jakiej podstawie twierdzisz, że te dyski są awaryjne?

Wewnętrzne statystyki prowadzone przez firmę zajmującą się rozprowadzaniem sprzętu?

Największa liczba reklamacji? Największa ilość serwisowań gwarancyjnych?

Odnośnik do komentarza

Nie odpowiedziałeś Icon na mojego posta.

Nie polecam żadnego konkretnego dysku, ale to, że

 

Największa liczba reklamacji? Największa ilość serwisowań gwarancyjnych?

 

wynika czasem z tego, że dyski Samsunga są najczęściej wybieranymi?

 

Co do grafiki - jak zmieniałem swojego 7300GT niedawno to chciałem używkę 8600GT, w sklepie polecili mi właśnie 9500GT, która jest tylko trochę lepsza od 8600GT. W końcu kupiłem używkę Palita 8600GT Sonic+ za 130 zł. Nie patrz Icon na to, czy kliencie narzekają czy nie, bo każdy ma inne wymagania. popatrz lepiej na testy kart graficznych na purepc czy pclab.

 

Nie rozumiem jeszcze tego:

 

Jest bardziej energooszczędny od E7200

 

??

Odnośnik do komentarza
2) Energooszczędny - na jakiej podstawie tak twierdzisz. Większy potencjał - czego?

3DMark Vantage - polecam przetestować. Osobiście testowałem kilka procesorów u siebie w sklepie i wyniki E7300 w porównaniu do E7200 były lepsze.

3) N/C, jest róznica, nawet dla mnie - nie_konesera.

Więc ekspercie powiedz w czym.

4) Na jakiej podstawie twierdzisz, że te dyski są awaryjne?

Wewnętrzne statystyki prowadzone przez firmę zajmującą się rozprowadzaniem sprzętu?

Największa liczba reklamacji? Największa ilość serwisowań gwarancyjnych?

E7300 może i jest minimalnie bardziej energooszczędny, co nie znaczy, żeby dopłacać za te parę groszy do rachunku i 0,13 GHz jakieś 50 zł.

Creative może mieć głębszy bas, to wszystko. Zintegrowane dźwiękówki są teraz porządne.

 

Co do Samsungów - największa liczba reklamacji i serwisowań - żaden produkt nie jest idealny, każdy może się wysypać, a przy zwiększonym zapotrzebowaniu na te właśnie Samsungi, bodaj najczęściej kupowane w tym momencie dyski twarde, jasnym jest, że więcej dysków pojedzie na gwarancję. Taka sama sytuacja była z Radeonami HD4850, mnóstwo osób się skarżyło, że beznadziejne karty graficzne, bo dużo, w stosunku do innych kart graficznych, wraca na gwarancję. A dlaczego? Bo ludzie kupowali właśnie najczęściej te Radeony ze względu na niską cenę w stosunku do wydajności.

Odnośnik do komentarza
Nie odpowiedziałeś Icon na mojego posta.

Nie polecam żadnego konkretnego dysku, ale to, że

 

Największa liczba reklamacji? Największa ilość serwisowań gwarancyjnych?

 

wynika czasem z tego, że dyski Samsunga są najczęściej wybieranymi?

Po części na pewno tak.

Poza tym miałem już do czynienia z ogromną ilością sprzętu różnego rodzaju i najgorszej wspominam dyski Samsunga. Najlepiej Caviary.

Co do grafiki - jak zmieniałem swojego 7300GT niedawno to chciałem używkę 8600GT, w sklepie polecili mi właśnie 9500GT, która jest tylko trochę lepsza od 8600GT. W końcu kupiłem używkę Palita 8600GT Sonic+ za 130 zł. Nie patrz Icon na to, czy kliencie narzekają czy nie, bo każdy ma inne wymagania. popatrz lepiej na testy kart graficznych na purepc czy pclab.

Jeżeli się na niej przejadę to ją sprzedam i przyznam, że nie miałem racji. Ale wątpię w to bo ta karta będzie musiała jedynie obsłużyć Winzgrozę, FMa i ewentualnie nowego Medievala.

 

Nie rozumiem jeszcze tego:
Jest bardziej energooszczędny od E7200

??

Wykorzystuję trochę mniej energii od E7200. Są to wprawdzie wartości minimalne ale jednak mniejsze. Tak przynajmniej mówią testy. Poza tym pracuję na tym procesorze i nie mam mu nic do zarzucenia.

Creative może mieć głębszy bas, to wszystko. Zintegrowane dźwiękówki są teraz porządne.

Tak, porządne... Poza tym, że jak się dobrze przysłuchać nadal słychać pracę płyty głównej :] porządne...

Odnośnik do komentarza
Wykorzystuję trochę mniej energii od E7200. Są to wprawdzie wartości minimalne ale jednak mniejsze. Tak przynajmniej mówią testy. Poza tym pracuję na tym procesorze i nie mam mu nic do zarzucenia.

 

Zdajesz sobie sprawę, że ten mniejszy pobór energii nie jest warty 50zł?

 

9500 to crap, lekko odświeżona 8500. Na pewno twój zestaw będzie bardziej wydajny, jeżeli zmienisz procesor na E5200 i dołożysz zaoszczędzoną kasę na lepszą grafikę.

 

Z tego co czytałem (a czytałem sporo) to ludziom jednak bardziej się podoba dźwięk z Xonara DX niż z X-Fi Audio. Poza tym, nie spodziewaj się jakiegoś świetnego dźwięku, dobre dźwiękówki zaczynają się od 500zł :)

 

Pomijam to, że w esc.pl taki zestaw (tylko z E7200) jest 250zł tańszy :)

Odnośnik do komentarza
Wykorzystuję trochę mniej energii od E7200. Są to wprawdzie wartości minimalne ale jednak mniejsze. Tak przynajmniej mówią testy. Poza tym pracuję na tym procesorze i nie mam mu nic do zarzucenia.

 

Hmm, z tego co wiem to oba te procki są produkowane w tym samym procesie technologicznym, a to on wpływa przede wszystkim na pobór prądu. Specyfikacja Intela podaje w obu przypadkach 65W. Ale to mniej istotne, bo tak czy siak procek jest dobry.

 

Poza tym miałem już do czynienia z ogromną ilością sprzętu różnego rodzaju i najgorszej wspominam dyski Samsunga. Najlepiej Caviary.

 

Nie wiem czy widziałeś tamten temat na pclabie, ale odradzam Ci WD GP. Weź WDka, ale zwykłego. Lubisz długie kariery więc poczujesz różnice, jak Ci się będzie save o kilkanaście minut dłużej wczytywał czy zapisywał na Green Power ;) WD6400AAKS zbierają pochlebne opinie a wydajnością biją na głowę GP.

Odnośnik do komentarza
Zdajesz sobie sprawę, że ten mniejszy pobór energii nie jest warty 50zł?

Zdajesz sobie sprawę, że nie zwracam uwagi na kasę tylko na wyniki testów tego procesora?

Z tego co czytałem (a czytałem sporo) to ludziom jednak bardziej się podoba dźwięk z Xonara DX niż z X-Fi Audio. Poza tym, nie spodziewaj się jakiegoś świetnego dźwięku, dobre dźwiękówki zaczynają się od 500zł

Z żadnej karty nie wyciągniesz takiej jakości jak z profesjonalnego sprzętu choćby kosztowała nawet 1000.

A ja w przeciwieństwie do Ciebie nie muszę się zadowalać czytaniem o sprzęcie a testowaniem tego sprzętu osobiście. I żadna opinia Janka Pierdoły nie jest w stanie zastąpić tego co sam sobie przebadam.

Pomijam to, że w esc.pl taki zestaw (tylko z E7200) jest 250zł tańszy

Pomijasz również to, że ja za ten zestaw zapłacę cq. 1100 pln a ceny podałem takie jak są w obrocie w sklepach na śląsku?

Odnośnik do komentarza
Nie wiem czy widziałeś tamten temat na pclabie, ale odradzam Ci WD GP. Weź WDka, ale zwykłego. Lubisz długie kariery więc poczujesz różnice, jak Ci się będzie save o kilkanaście minut dłużej wczytywał czy zapisywał na Green Power ;) WD6400AAKS zbierają pochlebne opinie a wydajnością biją na głowę GP.

Zobaczymy, skonsultuję to jeszcze z pracownikami. Poza płytą główną, prockiem i dźwiękiem reszta może ulec zmianie bo cały sprzęt mam u siebie i mogę coś zmienić w konfiguracji.

 

A te napinki to w jakim celu?

Podałeś zestaw, ludzie napisali co by w nim zmienili i tyle.

I tak zrobisz jak zechcesz ;)

Jakie napinki? To, że nie sugeruję się opiniami ludzi z różnych for to napinka?

Odnośnik do komentarza
Jakie napinki? To, że nie sugeruję się opiniami ludzi z różnych for to napinka?

Nie, ale swą kobiecą intuicją wyczuwam negatywny ładunek emocjonalny :D

Spytam więc inaczej - czy jako specjalista od medycyny sugerujesz się opiniami ludzi zamieszczanymi w Internecie? Albo opiniami znachorów?

 

Gdybym chciał złożyć sprzęt, który miałby obsłużyć najbardziej wymagające gry to bym sobie taki kupił bo mnie stać. Nie kupuję bo nie lubię marnotrawienia pieniędzy na sprzęt, którego wydajności i tak nie wykorzystam (to się tyczy grafiki). Natomiast szybszy procesor jest mi potrzebny do tego aby aplikacje inne niż gry uruchamiały się szybciej.

Odnośnik do komentarza
A te napinki to w jakim celu?

Podałeś zestaw, ludzie napisali co by w nim zmienili i tyle.

I tak zrobisz jak zechcesz ;)

Jakie napinki? To, że nie sugeruję się opiniami ludzi z różnych for to napinka?

 

Na razie to zachowujesz się tak, jakbyś już o wszystkim zdecydował i te opinie nie są ci na nic potrzebny "bo ty wiesz swoje".

 

Dla mnie bardziej miarodajna jest opinia 50 ludzi, którzy posiadają dany sprzęt jakiś czas, niż twoja (bo pewnie nie korzystałeś z karty więcej niż kilka dni). Błędnie zakładasz również, że wszyscy w internecie nie mają pojęcia np. o jakości dźwięku.

 

Skąd mam wiedzieć, że zapłacisz za ten sprzęt mniej niż w innych sklepach? :o

Odnośnik do komentarza
Gdybym chciał złożyć sprzęt, który miałby obsłużyć najbardziej wymagające gry to bym sobie taki kupił bo mnie stać. Nie kupuję bo nie lubię marnotrawienia pieniędzy na sprzęt, którego wydajności i tak nie wykorzystam (to się tyczy grafiki). Natomiast szybszy procesor jest mi potrzebny do tego aby aplikacje inne niż gry uruchamiały się szybciej.

Hyhy... Rozumiem Cię bo ostatnio sprzedałem podkręcone 8600GT z myślą o przesiadce na kupione okazyjnie 8800GTS. Na razie jednak, z racji nie grywania w wymagające tytuły, kupiłem sobie stare 7300GS i na tym jadę, łupiąc w eFeMa :D (8800GTS leży w szufladzie ). A o wymanie procka też myślę. Podkręcone E2160 to fajna rzecz ale te 100W, które źre co godzinę, trochę mnie boli :D Z tego powodu przymierzam się właśnie do E5200.

Odnośnik do komentarza
Na razie to zachowujesz się tak, jakbyś już o wszystkim zdecydował i te opinie nie są ci na nic potrzebny "bo ty wiesz swoje".

Zachowuję się tak bo co do dzwiękówki, procesora i płyty głównej już zdecydowałem. Natomiast co do reszty nie. I wychodzi na to, że tylko nad grafiką pozostaje mi się zastanowić do jutra.

Dla mnie bardziej miarodajna jest opinia 50 ludzi, którzy posiadają dany sprzęt jakiś czas, niż twoja (bo pewnie nie korzystałeś z karty więcej niż kilka dni). Błędnie zakładasz również, że wszyscy w internecie nie mają pojęcia np. o jakości dźwięku.

Tyle, że nie wiesz jakie wymagania względem jakości dźwięku ma te 50 osób.

Skąd mam wiedzieć, że zapłacisz za ten sprzęt mniej niż w innych sklepach?

Bo wiele razy pisałem, że mam swój sklep i to co biorę dla siebie liczę sobie w cenie hurtowej? ;)

 

 

Gdyby mi zależało na tanim sprzęcie kupiłbym taką konfigurację:

Procesor: Intel Celeron Dual Core E1400 2.0GHz, 512kB, 800MHz /180pln

Płyta: Gigabyte EP31-DS3L /185pln

Grafika: Gigabyte GeForce 8500GT 512MB DDRII 128bit /150pln

Pamięć: Kingston 2GB PC800 CL5 /100pln

Dysk: Western Digital 320GB 7200rpm 8MB cache ATA100 /170pln

Napęd: Liteon 16x [DH-16D2] /50pln

 

bez dźwiękówki bo jest zintegrowana z płytą główną

 

Suma: 835pln według wspomnianego przez Ciebie sklepu esc.pl

 

I też spełniłby moje oczekiwania w 100%. Bo nawet na aktualnym sprzęcie wszystko działa ;) a aktualny sprzęt to Celeron 2,61, 1,5GB RAM i płyta Asrocka.

 

Poza tym wychodzi na to, że muszę zwolnić z pracy swoich pracowników, którzy mi źle doradzili odnośnie grafiki :>

Odnośnik do komentarza
Poza tym wychodzi na to, że muszę zwolnić z pracy swoich pracowników, którzy mi źle doradzili odnośnie grafiki :>

Jeżeli to faktycznie prawda to Ci panowie powinni już jutro udac się na grzybobranie do Urzędu Pracy.

9500GT to karta w sam raz do internetu i łindozowego Sapera, ale na pewno nie do komfortowej gry w najnowsze tytuły.

Odnośnik do komentarza
Dziku, tyle, że ja siedzę od bodaj 3 lat na GF 5200FX i nie narzekam :P więc szczerze powiedziawszy wątpię, że na tego Palita bym narzekał :-k

Poczytałem o tym 9500GT i widzę, że to karta ze sporym potencjałem OC :D czyli to co Misie lubią najbardziej :)

Do sporadycznego grania w niskich rozdziałkach wystarczy.

 

Pytanie do ogółu: co sie stanie gdy w w drugi PCiEx wsadzę drugą grafikę (moje 8800GTS). Komp dostanie świra czy też mogę ją programowo "wyłaczyć" (będzie żreć prąd?) i włączyć tylko w konkretnych przypadkach (chęci giercowania)?

Odnośnik do komentarza
Skąd mam wiedzieć, że zapłacisz za ten sprzęt mniej niż w innych sklepach?

Bo wiele razy pisałem, że mam swój sklep i to co biorę dla siebie liczę sobie w cenie hurtowej? ;)

Wyobraź sobie, że nie czytam każdego twojego postu :)

 

W jakiej rozdziałce będziesz grał w tego Medievala? Bo w wyższych 9500GT może nie dać rady. Ja bym na twoim miejscu dołożył np. do wspomnianego 9600GSO, różnica w wydajności wg. testów jest zauważalna.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...