Skocz do zawartości

Składanie kompa - pomoc w wyborze


Rekomendowane odpowiedzi

Płyta główna: ASRock 4CORE1600-D800 - 147 zł

Procesor: Intel Celeron 430 - 120 zł

RAM: Kingston 1GB DDR2 800 CL5 KVR800D2N5/1G - 41 zł

HDD: Western Digital 3,5" 80GB SATA II 7200rpm WD800JD - 117,00

Napęd optyczny: NEC AD-7200S-0B DVD-RW - 83,00

Obudowa: Asus TA-863 - 100 zł

Zasilacz: Mode Com MC-350 - 107,00

Razem: 715 zł

 

ceny brutto wg morele.net

 

Edyta: Nie napisałeś co na tym kompie będzie robione?

Odnośnik do komentarza
potrzebuje zlozyc kompa do pracy biurowej(office+poczta) do firmy, sama jednostka centralna bez karty grafiki(zintegrowana) do tego mysz+klawiatura, monitor: brak

 

win xp home raczej i moze office jak bedzie niedrogi (podstawa word+excel)

 

z tego co widzialem to najlepiej zestaw z esc.pl wziasc

Odnośnik do komentarza
potrzebuje zlozyc kompa do pracy biurowej(office+poczta) do firmy, sama jednostka centralna bez karty grafiki(zintegrowana) do tego mysz+klawiatura, monitor: brak

 

win xp home raczej i moze office jak bedzie niedrogi (podstawa word+excel)

 

z tego co widzialem to najlepiej zestaw z esc.pl wziasc

 

 

To albo do firmy, albo home edition. Już to chyba z 10 razy pisałem: po to powstało rozgraniczenie na HE i PE, żeby ludzie mieli windowsa do domu (Home Edition) i do firm (Prof. edition).

Odnośnik do komentarza

Potrzebuje małej porady :)

Zjarała mi się płyta główna na socket 754, PCIE.

I teraz mam zagwozdkę. Czy szukać nowej płyty (wybór raczej mały), czy zakupić już coś z podwójnym rdzeniem.

Na nową płytę musiałbym zapewne przeznaczyć ok. 200 zl. Chyba, że ktoś rozeznany ma jakąś na oku i byłby gotów polecić.

Amicus ostatnio podawał mi jaki procek i płytę główną mógłbym kupić z myślą praktycznie tylko o FM. Raczej w nic innego nie gram, a jak już, to sporadycznie. Na nowy sprzęt musiałbym wydać jakieś 500 zł (procek, płyta i ram)

I dlatego się zastanawiam, czy może jednak wskoczyć na next level i dołożyć do lepszego sprzętu :-k

Odnośnik do komentarza
I dlatego się zastanawiam, czy może jednak wskoczyć na next level i dołożyć do lepszego sprzętu :-k

Jaki miałeś w tej płycie RAM? Jaką grafikę (AGP/PCIE)? Jaki procek?

Czy poza płytą wszystko jest sprawne?

Napisałem wyżej, że PCIE :)

Reszta jest ok. Procesor to Sempron 2800+ (1,6 ghz), GF6600, 1,75gb GoodRam DDRI.

Odnośnik do komentarza
Napisałem wyżej, że PCIE :)

Reszta jest ok. Procesor to Sempron 2800+ (1,6 ghz), GF6600, 1,75gb GoodRam DDRI.

Jeżeli nie grasz w nic poza FM to pomyśl nad tanią przesiadką na socket 775. Sugerowałbym wyszukanie na allegro płyty Asrock 4Core Dual-VSTA (lub 4Core Dual-SATA2 <- można kupić te płyty za około 100 zł), która posiada możliwość wpięcia w nią DDR I i DDR II (po dwa banki) [jakiej pojemności masz kości DDR? - możesz w tę płytę wsadzić tylko 2 szt]. Grafikę wsadzasz starą, procek z allegro (np. E2140 za około 120-150 zł) i pozostaje jeszcze zasilacz, jeśli stary się spłonił :D

Odnośnik do komentarza
Słuchajta, a czy warto się może pakować z płytę poserewisową?

Bo mi gość w sklepie też i taką proponował. Cena oczywiście dużo niższa, ale jedynie 3 miesiące gwarancji.

Ja bym nie ryzykował. Jak raz padła to nie wiadomo czy nie padnie drugi raz. Wtedy całą kasę masz w plecy i znowu szukasz płyty :-k

Odnośnik do komentarza

Ja rowniez nie wchodzilbym w tak ryzykowny interes, na pewno nie w przypadku mobo. Gdyby chodzilo o, np. nagrywarke albo jakas klawiature czy drukarke to mozna sie zastanawiac, ale jak Ci padnie plyta to moze tez za soba pociagnac pad proca, ramu, dysku, itd... (efekt domina). Dlatego osobiscie odradzam.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...