Skocz do zawartości

Składanie kompa - pomoc w wyborze


Rekomendowane odpowiedzi

Zamierzam kupić urządzenie wielofunkcyjne (druk/skan/ksero) do domowego użytku. Co możecie polecić? Może ktoś sam takowe urządzenie posiada i jest z niego zadowolony i mógłby polecić konkretną markę/model?

 

Chcę również kupić nowy monitor LCD (najlepiej 19 cali). W sprawach sprzętowych jestem laikiem, więc tu również proszę o pomoc w wyborze konkretnej marki/modelu. Zależy mi, aby monitor w miarę ładnie się prezentował i był w ciemnych barwach.

Odnośnik do komentarza
Zamierzam kupić urządzenie wielofunkcyjne (druk/skan/ksero) do domowego użytku. Co możecie polecić? Może ktoś sam takowe urządzenie posiada i jest z niego zadowolony i mógłby polecić konkretną markę/model?

Odradzam urządzenia pracujące na atramencie - są badzo kosztowne w użytkowaniu a jeśli korzystasz rzadko, atrament zasycha i masz jazdy :|

 

Chcę również kupić nowy monitor LCD (najlepiej 19 cali). W sprawach sprzętowych jestem laikiem, więc tu również proszę o pomoc w wyborze konkretnej marki/modelu. Zależy mi, aby monitor w miarę ładnie się prezentował i był w ciemnych barwach.

Jeśli nie przeszkadza Ci matryca TN to LG L1960TR

 

Jaki procek, płytę główną i zasilacz polecacie w rozsądnej cenie, z przeznaczeniem jedynie pod FMa.

Procesor: AMD Athlon 64 X2 4850e /2.5GHz, 1MB, 45W, BOX, AM2/ - 185 zł

Płyta główna: Gigabyte MA78GM-S2H /AMD 780G/ - 240 zł

Zasilacz: ModeCom MC-350ATX 2.0 PFC - 99 zł

Razem: 524 zł /esc.pl/

Odnośnik do komentarza
Zamierzam kupić urządzenie wielofunkcyjne (druk/skan/ksero) do domowego użytku. Co możecie polecić? Może ktoś sam takowe urządzenie posiada i jest z niego zadowolony i mógłby polecić konkretną markę/model?

Odradzam urządzenia pracujące na atramencie - są badzo kosztowne w użytkowaniu a jeśli korzystasz rzadko, atrament zasycha i masz jazdy :|

O taką radę mi chodziło ;) . Teraz już wiem, że kupię zwykłą drukarkę laserową, a nie urządzenie wielofunkcyjne.

Odnośnik do komentarza

-->Witam, Panowie czy ktoś może mi polecić- jakąś sensownie dobrze wykonana obudowę w standardzie micro ATX?

-->Poszukuje klasycznej ,świetnej wykonanej obudowy- max. 2 zatoki 5,25 cala- dobre chłodzenie - wygląd jest tez istotny ponieważ będzie stała w widocznym miejscu - miejscu obudowa jest dla mnie ważnym elementem:) ( do 500 pln max )

 

Z góry dzięki za porady

Odnośnik do komentarza
Jak dorzuce do tego kiedyś jakąś nową kartę graficzną wystarczy ten zasilacz 350W?

To zależy jaką kartę graficzną :)

Na Radka 4850 (ciągnie około 100W w obciążeniu) powinno wystarczyć - przynajmniej teoretycznie. Na karty typu 8800GTS, 8800/9800/260/280GTX czy też X2 nie ma szans.

Odnośnik do komentarza

Otóż przymierzam się do kupna nowego komputera, próbowałem samemu coś sklecić, ale ja się nie znam na sprzęcie, dlatego też wole się spytać tu. Otóż nie jestem pewien jaką kwotę mój ojciec jest w stanie przeznaczyć na komputer, powiedzial, że zastanawia się czy nie wziąć jakiego mocnego, na raty. Mógłby ktoś sklecić komputer do 3300zł(w cenie też monitor), a druga wersja to do 2400zł (też z monitorem włącznie).

Odnośnik do komentarza
Otóż przymierzam się do kupna nowego komputera, próbowałem samemu coś sklecić, ale ja się nie znam na sprzęcie, dlatego też wole się spytać tu. Otóż nie jestem pewien jaką kwotę mój ojciec jest w stanie przeznaczyć na komputer, powiedzial, że zastanawia się czy nie wziąć jakiego mocnego, na raty. Mógłby ktoś sklecić komputer do 3300zł(w cenie też monitor), a druga wersja to do 2400zł (też z monitorem włącznie).

Do czego te komputery? Gry czy grafika?

 

takie pytanko: jak oceniacie karty graficzne ATI z chipsetem HD4670?

Całkiem dobra wydajność i niskie zużycie prądu, więc całkiem dobry wybór, jeśli nie grasz w Crysisa ;)

Odnośnik do komentarza

#1:

Asus P5K/EPU /intel P35/ - 330 zł

Intel Core 2 Quad Q6600 /2.4GHz, 1066MHz, 8MB, BOX/ - 639 zł

A-Data 4GB (2x2GB) PC800 CL4 Extreme Edition - 220 zł

Palit Radeon HD4850 Sonic 512MB DDR3 /256bit/ 2xDVI TV-out - 599 zł

Samsung 750GB 7200rpm 32MB cache SATA-II F1 - 285 zł

Pioneer DVR-216 SATA - 90 zł

Cooler Master Elite 332 - 149 zł

OCZ ModXStream Pro 500W - 269 zł

LG W2252TQ-PF (2ms, DVI) - 679 zł

 

Razem: 3260 zł (esc.pl), komputer bardziej ustawiony pod grafikę, ale gry także będą chodziły bardzo dobrze.

 

#2:

Gigabyte EP35-DS3L /intel P35/ - 299 zł

Intel Pentium Dual Core E5200 /2.5GHz, 2MB, 800MHz, BOX/ - 279 zł

A-Data 4GB (2x2GB) PC800 CL4 Extreme Edition - 220 zł

Galaxy GeForce 9800GT CoolerMaster 512MB DDR3 /256bit/ HDTV 2xDVI - 469 zł

Samsung 500GB 7200rpm 16MB cache SATA-II F1 - 205 zł

Pioneer DVR-216 SATA - 90 zł

Tacens Prior - 99 zł

Pentagram 460W Silent Force PSF-460-P12S - 159 zł

Samsung 931BW Black Wide (2ms, DVI) - 579 zł

 

Razem: 2399 zł (esc.pl)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...