Skocz do zawartości

Składanie kompa - pomoc w wyborze


Rekomendowane odpowiedzi

Zależy ile lig się odpala, jak dasz wszystkie kraje to podejrzewam że nawet jak tam będziesz miał najszybszego 4-o rdzeniowca to i tak przy 2GB RAM-u nie da się grać. Już kilka gier, nawet dzisiaj pod XP wykorzystuje efektywnie więcej niż 2GB Ramu np: Crysis. Podejrzewam że do FM-a z włączonymi wszystkimi ligami 8GB Ram-u mogło by nie starczyć do komfortowej gry. Ja osobiście w FM-a nie gram na mniej niż 20 ligach na dużej bazie.

W Paranoi mam odpalonych 16 krajów (pełny garnitur ligowy) i nigdy nie zdarzyło mi się by FM zżarł więcej niż 1 GB RAM. Sejw waży obecnie około 500MB.

Odnośnik do komentarza
Zależy ile lig się odpala, jak dasz wszystkie kraje to podejrzewam że nawet jak tam będziesz miał najszybszego 4-o rdzeniowca to i tak przy 2GB RAM-u nie da się grać. Już kilka gier, nawet dzisiaj pod XP wykorzystuje efektywnie więcej niż 2GB Ramu np: Crysis. Podejrzewam że do FM-a z włączonymi wszystkimi ligami 8GB Ram-u mogło by nie starczyć do komfortowej gry. Ja osobiście w FM-a nie gram na mniej niż 20 ligach na dużej bazie.

W Paranoi mam odpalonych 16 krajów (pełny garnitur ligowy) i nigdy nie zdarzyło mi się by FM zżarł więcej niż 1 GB RAM. Sejw waży obecnie około 500MB.

 

Co to jest "Paranoja"?

Odnośnik do komentarza

opek Amicusa

 

a wracajac do tematu: lepiej zainwestowac w procesor Intela czy AMD o porownywalnej mocy?

 

rozwazam dwa porownywalne zestawy w (prawie) porownywalnych cenach:

 

Zestaw I:

Intel Core 2 Duo E7200 - 489 zl

Asus P5K Intel P35 - 411 zl

suma: 900zl

 

Zestaw II:

AMD Athlon X2 DualCore 5050e - 359zl

Asus M2N-SLI Deluxe nForce 570 SLI - 386zl

suma: 745zl

 

 

do tego planuje dolozyc RAM, zasilacz i grafike:

Kingston 2x2gb 800MHz CL5 - 189zl

Radeon 4670 Asus 512MB DVI&HDMI (PCI-E) - 332zl

Chieftec (GPS-550AB-A) 550W - 259zl

suma: 780zl

 

zestawI + grafa, zasil, ram = 900+780 = 1680zl

zestawII + grafa, zasil, ram = 745+780 = 1525zl

 

bardziej sklaniam sie ku drugiemu zestawowi bo jest nieco tanszy, ale zastanawiam sie czy duzo strace mocy wybierajac AMD zamiast Intela

i moze potraficie mi doradzic inna konfiguracje mobo+proc o podobnej wydajnosci ale nizszej cenie

 

ceny bralem z komputronik.pl

Odnośnik do komentarza
bardziej sklaniam sie ku drugiemu zestawowi bo jest nieco tanszy, ale zastanawiam sie czy duzo strace mocy wybierajac AMD zamiast Intela

i moze potraficie mi doradzic inna konfiguracje mobo+proc o podobnej wydajnosci ale nizszej cenie

 

ceny bralem z komputronik.pl

zerknę co wybrać

na gorąco:

1) dużo za silny zasilacz (dla w/w zestawu wystarczy 350W)

2) Czy zamierzasz podkręcać?

3) W co grywasz?

4) Czy musi byc to komputronik?

5) Zamierzasz ten zestaw zawiesić na gwoździach w szafie :keke: czy też jakąś obudowę wybrałeś/masz?

6) HDD i napęd optyczny masz, jak rozumiem? PATA/SATA?

 

Na szybko:

 

Procesor: Intel Pentium Dual Core E5200 /2.5GHz, 2MB, 800MHz, BOX/ - 290 zł

Płyta główna: Asus P5Q /intel P45/ - 430 zł

Pamięć RAM: A-Data 4GB (2x2GB) PC800 CL4 Extreme Edition - 220 zł

Karta graficzna: HIS Radeon HD4670 IceQ 512MB DDR3 /128bit/ 2xDVI TV-out - 320 zł

Zasilacz: Antec EarthWatts 380W - 149 zł

 

Razem: 1409 zł

 

W zalezności od tego do czego ten zestaw ma służyć, można go zmodyfikowac dając mocniejszą grafikę, procek czy tez inna mobo.

Odnośnik do komentarza
2) Czy zamierzasz podkręcać?

byc moze... ale nie jest to sprawa priorytetowa, stabilnosc przedkladam ponad wydajnosc ;)

3) W co grywasz?

generalnie to tylko FM ale lubie zerknac na wszystkie nowsze ciekawe tytuly; tym niemniej chce na tym kompie odpalic gta4 :]

czy też jakąś obudowę wybrałeś/masz?

obudowe planuje zostawic te co mam obecnie

6) HDD i napęd optyczny masz, jak rozumiem? PATA/SATA?

HDD i naped zostaja, dysk na ata, naped na sata

 

komp ma sluzyc do codziennej pracy - musi to jednak byc dosc sprawna maszynka bo srodowisko programistyczne do javy (netbeans) + sama java sa troche zasobozerne; zwlaszcza jak dodam do tego ze bede musial robic tez niedlugo obrobke grafiki 3d wiec pewna moc jest wymagana

Odnośnik do komentarza

Witam,

 

Potrzebuje pomocy w zestawieniu kompa. Kwota jaką na to przeznaczyłem to 2500 zł. ( bez monitora )

Komputer głownie do gier (nowsze tytuły + FM ) i internetu. Im więcej czytam na ten temat (recenzje , opinie itd ), tym większy mam mętlik w głowie ;)

Procka to na pewo chciałbym Intela (może - e8400) . czy do tego płyta "Asus P5Q PRO" to dobry wybór ?

Będę wdzięczny z wszelkie porady :przytul:

 

P.s.

 

Czy znacie jakieś polskie strony na których można "wirtualnie" poskładać kompa, żeby zobaczyć jak to wygląda cenowo.

Odnośnik do komentarza

Intel Core 2 Duo E7300 /2.66GHz, 3MB, 1066MHz, BOX/

Asus P5K/EPU /intel P35/

A-Data 4GB (2x2GB) PC800 CL4 Extreme Edition

Samsung 320GB 7200rpm 16MB cache SATA-II F1

PowerColor Radeon HD4870 PCS+ 512MB DDR5 /256bit/ 2xDVI TV-out

Pioneer DVR-216 SATA (black)

Cooler Master Elite 333 (Black)

Chieftec 550W [GPS-550AB-A]

 

Suma: 2524zł (ceny z esc.pl)

Odnośnik do komentarza
...

Edyta 2: Jeśli możesz wydac 1200 zł, mając dysk, to dołóż do karty Radeon 4670 i zamkniesz się wtedy w wymienionym budżecie.

...

Chciałem jeszcze zapytać która karta jest lepsza, Radeon HD4670 512MB DDR3 /128bit/ 2xDVI TV-out czy Radeon HD3850 512MB DDR3 /256bit/ 2xDVI, Ja jako laik widzę tylko że jedna ma 128 bit a druga 256bit więc chyba ta druga?? :>

 

Edyta pyta się w nowym czy może lepiej zostawić tą kartę HD4650 i kupić lepszy procesor E5200 ;>

Odnośnik do komentarza
Chciałem jeszcze zapytać która karta jest lepsza, Radeon HD4670 512MB DDR3 /128bit/ 2xDVI TV-out czy Radeon HD3850 512MB DDR3 /256bit/ 2xDVI, Ja jako laik widzę tylko że jedna ma 128 bit a druga 256bit więc chyba ta druga?? :>

Weź jednak HD 4670 - będzie nieco słabsza wydajnościowo niż HD 3850 ale żre o połowę mniej prądu i mniej się grzeje. Z prockiem nie kombinuj. Wystarczy ten, o którym pisałem i równie dobrze się podkręca (umiesz to zrobić?)

 

Edyta wprowadziła poprawki. :-k

Odnośnik do komentarza
komp ma sluzyc do codziennej pracy - musi to jednak byc dosc sprawna maszynka bo srodowisko programistyczne do javy (netbeans) + sama java sa troche zasobozerne; zwlaszcza jak dodam do tego ze bede musial robic tez niedlugo obrobke grafiki 3d wiec pewna moc jest wymagana

IMHO powyższy konfig powinien się sprawdzić, ale skoro mówisz o zapasie mocy to możesz wybrać E8400 i wtedy proponowałbym to:

 

Procesor: Intel Core 2 Duo E8400 /3.0GHz, 6MB, 1333MHz, BOX/ - 620 zł

Płyta główna: Asus P5K PRO /intel P35/ - 390 zł

Pamięć RAM: A-Data 4GB (2x2GB) PC800 CL4 Extreme Edition - 220 zł

Karta graficzna: HIS Radeon HD4670 IceQ 512MB DDR3 /128bit/ 2xDVI TV-out - 320 zł

Zasilacz: Antec EarthWatts 380W - 149 zł

Razem: 1699 zł

Odnośnik do komentarza
... równie dobrze się podkręca (umiesz to zrobić?)

Kiedyś coś tam próbowałem podkręcić :P Jak dobrze pamiętam to w biosie się zmienia ustawienia?? :> Ale do tego dojdę później, najpierw trzeba sprzęt kupić :)

ED. A i jeszcze jedno, jakiego producenta tą kartę kupić?? Są jakieś różnice między nimi?? Gigabyte, Asus, Sapphire czy może Msi bo takie mają na Agito??

Odnośnik do komentarza
... równie dobrze się podkręca (umiesz to zrobić?)

Kiedyś coś tam próbowałem podkręcić :P Jak dobrze pamiętam to w biosie się zmienia ustawienia?? :> Ale do tego dojdę później, najpierw trzeba sprzęt kupić :)

A i jeszcze jedno, jakiego producenta tą kartę kupić?? Są jakieś różnice między nimi?? Gigabyte, Asus, Sapphire czy może Msi bo takie mają na Agito??

Osobiście mam doskonałe zdanie o kartach Asus. Jeśli różnica cenowa nei jest wielka - bierz tę firmę.

Odnośnik do komentarza

Byłem dziś w dwóch sklepach komputerowych, o ofercie jednego nawet nie chce mi się mówić. A w drugim zaproponowali to:

Procek: Intel Core 2 Duo E8400 3.0/6MB BOX

Płyta: Gigabite GA-EP35-DS3L IP35 S775 BOX

Pamięć: DDR2 Goodram 4GB/800 (2x2GB). Dual GR800D246L6/4GDC BOX

HDD Seagate ST3500320AS 500GB 32MB SATA-300

Grafika: Palit Radeon HD4670 512 Px DVI/HD/DP

Nagrywarka DVD Pioneer DVR-116DBK OEM Czerna

Zasilacz: Chieftec GPS-400AA-101A 400W Box

Obudowa: CoolerMaster - Elite 335 (RC-335-KKN1-GP) Czarna.

Cena: 2115 PLN

 

Zestaw Amicusa:

Procesor:Intel Core 2 Duo E8400 /3.0GHz, 6MB, 1333MHz, BOX/ - 599 zł

Płyta główna: DFI Infinity Blood Iron P35-T2 /Intel P35/ - 349 zł

Pamięć RAM: A-Data 4GB (2x2GB) PC800 CL4 Extreme Edition - 220 zł

Dysk twardy: Seagate 500GB 7200rpm 32MB cache SATAII Barracuda 7200.11 - 210 zł

Karta graficzna: HIS Radeon HD4670 IceQ 512MB DDR3 /128bit/ 2xDVI TV-out - 320 zł

Nagrywarka DVD: Pioneer DVR-216 SATA (black) - 99 zł

Obudowa: Cooler Master Elite 335 (Black) - 149 zł

Zasilacz: Chieftec 400W [GPS-400AA-101A] - 179 zł

 

2125 PLN

 

Czyli różni się od złożonego dla mnie zestawu przez Amicusa płytą główną, pamięcią i grafiką (?), bo akurat takich podzespołów nie mają dostępnych. Z braku laku czy taki zestaw byłby w miarę za te pieniądze, czy szukać dalej? Jeszcze pójdę do zaprzyjaźnionego sklepu może tam będą w stanie złożyć mi dokładnie to czego chcę.

A jeśli nie to czy warto kupować w sklepie internetowym? Ewentualnie gdyby mieszkaniec Lublina lub okolic mógł polecić dobry sklep w stolicy Lubelszczyzny.

Odnośnik do komentarza
Czyli różni się od złożonego dla mnie zestawu przez Amicusa płytą główną, pamięcią i grafiką (?), bo akurat takich podzespołów nie mają dostępnych. Z braku laku czy taki zestaw byłby w miarę za te pieniądze, czy szukać dalej? Jeszcze pójdę do zaprzyjaźnionego sklepu może tam będą w stanie złożyć mi dokładnie to czego chcę.

A jeśli nie to czy warto kupować w sklepie internetowym? Ewentualnie gdyby mieszkaniec Lublina lub okolic mógł polecić dobry sklep w stolicy Lubelszczyzny.

Zaproponowano Ci przyzwoity zestaw. Płyta jest IMHO porównywalna, RAM jest słabszej firmy i zdecydowanie gorszy niż proponowana Ci A-Data i osobiście bym go nie wybrał, ale ostatecznie może być. W zestawie masz też nieco gorszą nagrywarkę i kartę graficzną słabej firmy, jaką jest Palit (te karty są dobre bo są tanie - jakościowo odstają od konkurencji). Jeżeli absulotnie nie chcesz kupować w e-sklepie to możesz ten zestaw wziąć. Jeżeli rozważasz e-sklep to porównaj ceny z esc.pl np. z Agito. Wczoraj przekonałem się, że to znacznie tańszy sklep i ma dużo większy wybór pod względem producentów podzespołów (ceny są 5-10% niższe niż w esc.pl). Niestety, Agito nie posiada konfiguratora zestawów (albo ja o tym nie wiem).

Odnośnik do komentarza

A co myślicie o takim zestawie ?

 

1. Intel Core2 Duo E8400 3,00GHz (S775) BOX

 

zawiera: wentylator procesora

 

2. Asus P5Q Pro

 

zawiera: karta muzyczna, karta sieciowa

 

3. Radeon 4850 Sapphire 512MB 2xDVI (PCI-E) LiteBOX

 

5. Corsair Twin2X DDR2 2x 2GB 800MHz CL4-4-4-12 DHX Technology

 

 

6. Seagate 500 GB Barracuda 7200.11 (32MB, Serial ATA II)

 

7.Zasilacz Chieftec (GPS-550AB-A) 550W

 

8. Napęd Lite-ON / HP DVD+/-RW DVD1040E-EU USB 2.0 BOX black Lightscribe

 

cena ok. 2600

Odnośnik do komentarza

Płyta główna: Gigabyte P35-DS3L

Procesor: Intel Core2Duo E7200

Pamięc: 2x2GB /800 Goodram

Dysk: 500 GB Seagate 32 MB sata

Napęd: Pioner 216 Sata

Karta graficzna: Asus 4850 512 MB

Obudowa: Cooler master Elite 330

Zasilacz: CHIERTEC (GPS-500AB-A) 500W

 

Nie znam się zbytnio na komputerach i na szybko zmontowałem taki zestaw :> Co o nim sądzicie? Co się nie nadaje i warto wymienic?

Odnośnik do komentarza
Czyli różni się od złożonego dla mnie zestawu przez Amicusa płytą główną, pamięcią i grafiką (?), bo akurat takich podzespołów nie mają dostępnych. Z braku laku czy taki zestaw byłby w miarę za te pieniądze, czy szukać dalej? Jeszcze pójdę do zaprzyjaźnionego sklepu może tam będą w stanie złożyć mi dokładnie to czego chcę.

A jeśli nie to czy warto kupować w sklepie internetowym? Ewentualnie gdyby mieszkaniec Lublina lub okolic mógł polecić dobry sklep w stolicy Lubelszczyzny.

Zaproponowano Ci przyzwoity zestaw. Płyta jest IMHO porównywalna, RAM jest słabszej firmy i zdecydowanie gorszy niż proponowana Ci A-Data i osobiście bym go nie wybrał, ale ostatecznie może być. W zestawie masz też nieco gorszą nagrywarkę i kartę graficzną słabej firmy, jaką jest Palit (te karty są dobre bo są tanie - jakościowo odstają od konkurencji). Jeżeli absulotnie nie chcesz kupować w e-sklepie to możesz ten zestaw wziąć. Jeżeli rozważasz e-sklep to porównaj ceny z esc.pl np. z Agito. Wczoraj przekonałem się, że to znacznie tańszy sklep i ma dużo większy wybór pod względem producentów podzespołów (ceny są 5-10% niższe niż w esc.pl). Niestety, Agito nie posiada konfiguratora zestawów (albo ja o tym nie wiem).

A no na Agito nie ma konfiguratora, poza tym nie mają polecanej przez Ciebie płyty głównej, grafiki i obudowy. Procek mają droższy o 25 pln, a resztę tańszą łącznie o 70pln. Dam sobie spokój z tym sklepem, poszukam innego, bo chyba tylko na necie w rozsądnych pieniądzach dostanę to, co poleciłeś. A Esc jest godny polecenia?

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...