Skocz do zawartości

Składanie kompa - pomoc w wyborze


Rekomendowane odpowiedzi

Pytałem dziś w jednym ze sklepów o owe pamięci. Kingstony 1 GB (nie 2x512 MB) mają w ofercie, lecz obecnie nie mają ich na stanie, cena 114 zł. Oprócz tego mają m.in. A-Data i NoName. Mógłby ktoś się wypowiedzieć co do tych firm?

Odnośnik do komentarza
Pytałem dziś w jednym ze sklepów o owe pamięci. Kingstony 1 GB (nie 2x512 MB) mają w ofercie, lecz obecnie nie mają ich na stanie, cena 114 zł. Oprócz tego mają m.in. A-Data i NoName. Mógłby ktoś się wypowiedzieć co do tych firm?

A-Data może być OK, ale nie znam ich pod kątem kompatybilności. Możesz wziąć z zastrzeżeniem, że zwrócisz jeśli coś będzie nie-halo. No-name sobie daruj.

Odnośnik do komentarza
Gry także? Czy tylko internet i "biuro"?

Kolega mówi, że bardzo rzadko.

Procesor: AMD Athlon 64 X2 4850e /2.5GHz, 1MB, 45W, BOX, AM2/ - 215 zł

Płyta główna: Gigabyte MA78GM-S2H /AMD 780G/ - 275 zł

Pamięć RAM: A-Data 2GB (2x1GB) PC800 CL4 Extreme Edition - 110 zł

Dysk twardy: Seagate 250GB 7200rpm 16MB cache SATAII Barracuda 7200.10 - 165 zł

Nagrywarka DVD: Pioneer DVR-216 SATA (black) - 99 zł

Obudowa: Cooler Master Elite 333 (Black) - 149 zł

Zasilacz: ModeCom MC-350ATX 2.0 PFC - 110 zł

Monitor: LG L227WT-PF (10000:1, 2ms, DVI) - 890 zł

 

Razem: 2.013 zł [esc.pl]

Odnośnik do komentarza

Witam,

Mam zamiar rozbudować swój sprzęt lub złożyć sobie całkiem nowego kompa. Będę go używał do: po 30 proc. FM i Internet, 25 proc. inne gry, filmy, 15 proc. praca biurowa, głównie Word.

 

Czytając ten temat i analizując różne propozycje jakie tu padały wybrałem na razie taki zestaw:

 

Procesor: AMD Athlon 64 X2 6000+ /3.1GHz, 1MB, BOX, AM2/

Pamięć: Kingston HyperX DDR2 2x2048MB PC-800

Plyta głowna: Gigabyte GA-MA78GM-S2H (AMD 780G) lub MSI K9A2 NEO-F /AMD 770

Dysk twardy: Seagate 250GB 7200rpm 16MB cache SATAII Barracuda 7200.10 (mam już 2 dyski SATA 80 GB i 160 GB)

Nagrywarka DVD: Pioneer DVR-216 SATA (black)

Monitor: LG Monitor FlatronLCD M1994D-PZ 19

 

Na razie cena jest ok. 1800 zł. (w esc.pl). Szczerze mówiąc kompletnie nie mam pojęcia, jaka powinienem kupic karte graficzną. Jak wspomniałem gram głownie w FM, choć w jakąś nowość (dokładnie GTA IV) też bym sobie pyknął ? nie musi to być na full pełnych mozliwosciach graficznych gry. Cena tak 200-250, w porywach do 300 zł. A moze wystarczy obecna: NVIDIA GeForce FX 5200 (128 MB)

 

W takim wypadku, oprócz myszki klawiatury itp. zostałaby chyba tylko obudowa i zasilacz:

Obudowę mam z 2004 roku na instrukcji obsługi napisane jest: Obudowa komputerowa IBOX ATX serii: Extreme, Fokus, Cobra, HR, Supra, z zasilaczem ATX.

Zasilacz w międzyczasie się spalił, teraz mam: ModeCom Feel ? 350 ATX.

W związku z tym mam pytanie czy taka obudowa i zasilacz są ok. czy lepiej kupić wszystko nowe?

Czy taki zestaw jest ok czy za podobną cenę można mieć lepszy? Jestem skłonny wydać na wszystko trochę ponad 2000 zł. W ostateczności do 2500 zł.

 

Z góry dziekuję za pomoc

 

PS.Znalazłem też sklep www.znak.pl ? trochę droższy od esc.pl, ale ogłaszają że zainstalują mi zakupione u nich części i przyjmią stare części w rozliczeniu. Dlatego zastanawiam się ile obecnie warte są moje stare częśći:

 

Procesor: AMD Athlon 1800+ Barton

Pamięć DDR 1 GB Goodram : DDR SDRAM PC 3200 (200 Mhz)

Płyta Główna: MSI KT6V-LSR (MS-7021)

Karta Graficzna:NVIDIA GeForce FX 5200 (128 MB)

Odnośnik do komentarza

Intel Pentium Dual Core E5200 /2.5GHz, 2MB, 800MHz, BOX/

Gigabyte EP35-DS3L /intel P35/

A-Data 4GB (2x2GB) PC800 CL4 Extreme Edition

Samsung 250GB 7200rpm 16MB cache SATA-II F1

Palit Radeon HD4850 512MB DDR3 /256bit/ 2xDVI TV-out

Pioneer DVR-216 SATA (black)

Chieftec 450W [GPS-450AA-101A]

 

1753zł brutto (esc.pl)

Jeśli do nich napiszesz to złożą ci od razu. Na monitorach 19" się kompletnie nie znam, ale do 2,5k zostało jeszcze 750 więc pewnie nawet jakąś 22" da się kupić.

Odnośnik do komentarza

Procesor: Intel Pentium Dual Core E5200 /2.5GHz, 2MB, 800MHz, BOX/ - 290 zł
Płyta główna: Asus P5K SE/EPU /intel P35/ - 299 zł
Pamięć RAM: A-Data 4GB (2x2GB) PC800 CL4 Extreme Edition - 190 zł
Dysk twardy: Seagate 320GB 7200rpm 16MB cache SATAII Barracuda 7200.11 - 175 zł
Karta graficzna: HIS Radeon HD4670 IceQ 512MB DDR3 /128bit/ 2xDVI TV-out - 325 zł
Nagrywarka DVD: Pioneer DVR-216 SATA (black) - 99 zł
Zasilacz: Antec EarthWatts 380W - 149 zł
Monitor: LG L227WT-PF (10000:1, 2ms, DVI) - 890 zł

Razem: 2417 zł

 

Kilka słów: Karta graficzna znacznie słabsza od Radeona HD4850, ale jeśli piszesz, że 60% uzytkowania kompa to FM i internet to spokojnie wystarczy. Żre połowę mniej prądu, niż wymieniony przez Venda Radek, a i w nowsze gry pograsz, choć na pewno nie będą to najwyższe detale. W kwestii monitora jestem nudny i polecam to co ma dobre oceny, i sam własnoręcznie/ocznie sprawdziłem. Przy obcenych cenach nie opłaca się brać 19'', a 22'' nie należy się bać ;). Ja początkowo panikowałem, jak ja sobie poradzę na monitorze wielkości małego telewizora, ale dzisiaj nie zamieniłbym go na mniejszy (minęło pół roku). To po prostu komfort :) Zasiłka, którą masz jest kiepska i grozi całopaleniem zestawu :D więc IMHO zdecydowanie lepszą opcją będzie cichutki i wydajny zasilacz Anteca.

Odnośnik do komentarza

Cześć, przeglądając gazetę zauważyłem ciekawą (przynajmniej tak mi się wydaje) ofertę.

 

Procesor AMD Athlon 64x2 Dual Core 6000

grafika Radeon HD4650 1024MB

nagrywarka DVD LG Super multi Dual Layer

płyta Główna Gigabyte GA-M61PME-S2

obudowa Quoltec Skyline 5024 400 W

Pamięć 4 GB

Dysk 640GB

 

cena: 1544,-

 

Co o tym sądzicie? Komputer przeznaczony wyłącznie do gier i przeglądania internetu. Z gier to głównie FM, ale dobrze by było, że jakaś gra mająca większe wymagania też poszła. Nada się?

Odnośnik do komentarza
Co o tym sądzicie? Komputer przeznaczony wyłącznie do gier i przeglądania internetu. Z gier to głównie FM, ale dobrze by było, że jakaś gra mająca większe wymagania też poszła. Nada się?

Jednym słowem : NĘDZA.

 

Skoro nie czytasz postów powyżej swojego to zacytuję siebie:

 

Procesor: Intel Pentium Dual Core E5200 /2.5GHz, 2MB, 800MHz, BOX/ - 290 zł
Płyta główna: Asus P5K SE/EPU /intel P35/ - 299 zł
Pamięć RAM: A-Data 4GB (2x2GB) PC800 CL4 Extreme Edition - 190 zł
Dysk twardy: Samsung 640GB 7200rpm 16MB cache SATA-II F1 - 230 zł
Karta graficzna: HIS Radeon HD4670 IceQ 512MB DDR3 /128bit/ 2xDVI TV-out - 325 zł
Nagrywarka DVD: Pioneer DVR-216 SATA (black) - 99 zł
Zasilacz: Antec EarthWatts 380W - 149 zł

Razem: 1582 zł [esc.pl]

 

Pozostaje dorzucić obudowę np. Coolermastera za 150 zł i masz dużo wydajniejszy zestaw na dobrej płycie :>

Odnośnik do komentarza

Tak więc wybiorę raczej Kingstony, DDR, bodajże 400 MHz w cenie 114 zł. W jednej kości, bo dwukościowych nie spotkałem nawet. Wyczytałem gdzieś, że firma ta daje dożywotnią gwarancję. Prawda to? ;) Pod uwagę biorę jeszcze tylko GoodRam-y, podobne parametry chyba, cena- 105 zł.

Odnośnik do komentarza
Kilka słów: Karta graficzna znacznie słabsza od Radeona HD4850, ale jeśli piszesz, że 60% uzytkowania kompa to FM i internet to spokojnie wystarczy. Żre połowę mniej prądu, niż wymieniony przez Venda Radek, a i w nowsze gry pograsz, choć na pewno nie będą to najwyższe detale.

O cos takiego wlasnie mi chodziło :) Amicus, Vend wielkie dzieki za pomoc. Postanowilem kupic tez obudowe, pewnie tego Coolermastera za 150 zł. jakbym mial jescze jakis problem z tym zestawem pozwole sobie jeszcze napisac kilka slow.

Odnośnik do komentarza

Witam. Otóż, chciałbym złożyć sobie komputer, jednak zupełnie nie jestem w temacie części, dlatego tym bardziej nie chce mi się przeglądać setek stron, testów i porównań, który to procesor czy karta graficzna mają lepszą wydajność i tym podobne sprawy. Wiadomo chciałbym wybrać jak najlepiej, ale czuję, że jestem w tym wszystkim zagubiony. Może na początku przybliżę mniej więcej do czego ten komputer miałby mi służyć i jaką kwotę chciałbym przeznaczyć.

Do wydania na cały zestaw, łącznie z monitorem, mam 3000zł. Komputer głównie będzie mi służył do obsługi programu muzycznego Fruity Loops i różnego rodzaju wtyczek VST (raczej tych cięższych) dlatego dobry procesor i dobre kości RAMu jak najbardziej mile widziane. Nie ukrywam, że chciałbym również i pograć sobie w zarówno najnowsze jak i przyszłe tytuły bez żadnych ograniczeń, dlatego myślę że na karcie graficznej, również nie chciałbym oszczędzać. Chciałbym natomiast oszczędzić na dysku twardym. Nie potrzebuję terabajtowych pamięci i również zastanawiam się czy dysk 500GB jest mi potrzebny, myślę, że 320 spokojnie by mi starczył (no chyba, że zmieściłbym się w cenie to czemu nie). Monitor 20 calowy jak najbardziej by mnie zadowolił, jednak na początek chciałbym się zorientować jak to wszystko wypadnie cenowo. Czy ktoś mógłby mi pomóc przy wyborze części, byłbym bardzo wdzięczny.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...