Skocz do zawartości

Składanie kompa - pomoc w wyborze


Rekomendowane odpowiedzi

A Esc jest godny polecenia?

W esc.pl kupowałem kilka miesięcy temu swój zestaw komp i 2h po złożeniu zamówienia zadzwonili do mnie z pytaniem czy już przelałem pieniądze i jeśli wyślę e-mailem jakieś potwierdzenie przelewu to oni składają zestaw i jeszcze dziś wyślą. Może to był czysty przypadek, ale byłem miło zaskoczony.

Wszystko szybko, sprawnie i porządnie zapakowane.

Odnośnik do komentarza

Dziś byłem w kolejnym sklepie i ostatecznie daję sobie spokój z zakupem w tradycyjnym sklepie. Kupię na esc.pl, bo ceny są dobre i opinie o sklepie dobre. Tylko poczekam aż ceny trochę spadną po świątecznych podwyżkach.

 

Mam pytanie co do HDD Seagate 500GB 7200rpm 32MB cache SATAII Barracuda 7200.11, bo w zaprzyjaźnionym sklepie odradzili mi to ponieważ w ciągu miesiąca mieli 3 zwroty. Czy rzeczywiście mogą być tak wadliwe czy to raczej przypadek i nie przejmować się tym. Osobiście mam dobre zdanie o dyskach Seagate, bo od zawsze z nich korzystam i jak do tej pory "wysypał się" jeden po 5 latach. Brać jednak ten czy coś innego Amicus? Jak coś to może być nawet 320GB.

Odnośnik do komentarza
Dziś byłem w kolejnym sklepie i ostatecznie daję sobie spokój z zakupem w tradycyjnym sklepie. Kupię na esc.pl, bo ceny są dobre i opinie o sklepie dobre. Tylko poczekam aż ceny trochę spadną po świątecznych podwyżkach.

 

Mam pytanie co do HDD Seagate 500GB 7200rpm 32MB cache SATAII Barracuda 7200.11, bo w zaprzyjaźnionym sklepie odradzili mi to ponieważ w ciągu miesiąca mieli 3 zwroty. Czy rzeczywiście mogą być tak wadliwe czy to raczej przypadek i nie przejmować się tym. Osobiście mam dobre zdanie o dyskach Seagate, bo od zawsze z nich korzystam i jak do tej pory "wysypał się" jeden po 5 latach. Brać jednak ten czy coś innego Amicus? Jak coś to może być nawet 320GB.

 

Też zastanawiam się nad kupnem tego dysku, ale po przeczytaniu wielu opini mam mieszane uczucia :)

 

opinie - Seagate 500 GB Barracuda 7200.11

 

No i już sam niewiem :/

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Co sądzicie o tym zestawie?

 

Procesor: Intel Core i7-920 QuadCore, 2,66GHz, 4,8GT/s, 8MB, LGA1366, 45nm

Płyta Główna: Gigabyte GA-EX58-DS4, X58 + ICH10R, Triple DDR3-2000MHz

Pamięć RAM: A-Data 1GB DDR3 1333MHz CL7 x3 (3gb RAM)

Dysk Twardy: Samsung Spin Foint F1 HD502IJ, 500GB, Serial ATA/300, 7200RPM, 16MB cache

Obudowa: TA-881 Midi Tower ATX, 2xUSB, 2xAudio, b.zas

Karta Graficzna: Gigabyte Radeon HD 4850 512mb (256bit) DDR3, HDTV/2xDualDVI

Nagrywarka: Samsung DVD 22x SATA (-Rx22) bulk czarna, Light Scribe

Monitor: LG FlatronLCD W2252TQ-PF 22'' Wide LCD

Zasilacz: Modecom ATX Feel III-500 500W (PF)

 

Cena łączna: 4250zł

 

Facet w sklepie powiedział mi, że to bardzo przyszłościowy komputer, który będzie można później ulepszać. Wypowiedzcie się, bo ja się nie znam na tym. :] Złożyłem już zamówienie na ten komputer, mam ewentualnie czas do poniedziału do jakiejś małej zmiany.

Odnośnik do komentarza
Facet w sklepie powiedział mi, że to bardzo przyszłościowy komputer, który będzie można później ulepszać. Wypowiedzcie się, bo ja się nie znam na tym. :] Złożyłem już zamówienie na ten komputer, mam ewentualnie czas do poniedziału do jakiejś małej zmiany.

IMHO to zwykłe wywalanie kasy w błoto. Za 1500 zł mniej możesz mieć sprzęt niewiele gorszy.

Odnośnik do komentarza
Facet w sklepie powiedział mi, że to bardzo przyszłościowy komputer, który będzie można później ulepszać. Wypowiedzcie się, bo ja się nie znam na tym. :] Złożyłem już zamówienie na ten komputer, mam ewentualnie czas do poniedziału do jakiejś małej zmiany.

IMHO to zwykłe wywalanie kasy w błoto. Za 1500 zł mniej możesz mieć sprzęt niewiele gorszy.

 

Z tym, że z technologią, która nie będzie miała niedługo wsparcia (jak DDR2, płyta z podstawką LGA 775 itp). A niestety taka jest cena innowacji, nowości, w którą IMO nie ma sensu teraz inwestować.

Jeżeli możesz poczekać z zakupem jakiś czas, to poczekaj aż nowe procki intela potanieją i płyty pod nie też. A jeżeli musisz mieć kompa teraz, to kup taniej, tak jak podpowiada Amicus, ale ze świadomością, że za jakiś czas (krótszy niż pzry komponentach, które podajesz Ty) nowe gierki najpierw nie pójdą w najwyższej rozdzielczości, potem z maksymalnymi detalami itp. A nowych komponentów (poza grafą najpewniej) nie kupisz, bo to będzie się wiązało z wymianą praktycznie całego serca, mózgu i pamięci komputera.

Odnośnik do komentarza
Z tym, że z technologią, która nie będzie miała niedługo wsparcia (jak DDR2, płyta z podstawką LGA 775 itp). A niestety taka jest cena innowacji, nowości, w którą IMO nie ma sensu teraz inwestować.

Zgadza się, ale jak napisałeś, teraz jest to nowość i ceny są bajońskie. Za pół roku płyt będzie dużo, procki stanieją i to samo można będzie kupić za 1k mniej.

Odnośnik do komentarza

Nie mam możliwości już zrezygnowania z zakupu. Chodzi o to by komputer był perspektywiczny z możliwością kupienia lepszych komponentów, dlatego nie biorę tego zestawu co podał mi kilka stron wcześniej Pavulon. Co prawda moment na kupno nowego komputera nie jest za dobry, ale od października kiszę się na laptopie bez możliwości pogrania w jakieś fajne gry.

Odnośnik do komentarza
Z tym, że z technologią, która nie będzie miała niedługo wsparcia (jak DDR2, płyta z podstawką LGA 775 itp). A niestety taka jest cena innowacji, nowości, w którą IMO nie ma sensu teraz inwestować.

Zgadza się, ale jak napisałeś, teraz jest to nowość i ceny są bajońskie. Za pół roku płyt będzie dużo, procki stanieją i to samo można będzie kupić za 1k mniej.

 

Dokładnie to napisałem :)

 

Counter - jeżeli możesz sobie pozwolić na taki wydatek... to IMO kupuj. Jeżeli od wydania na nowości o 1 tyś. więcej tylko dlatego, że jest to nowość (która za pół roku będzie już w standardzie) nie zbiedniejesz, to ja bym się nie zastanawiał :)

Odnośnik do komentarza
Nie mam możliwości już zrezygnowania z zakupu. Chodzi o to by komputer był perspektywiczny z możliwością kupienia lepszych komponentów, dlatego nie biorę tego zestawu co podał mi kilka stron wcześniej Pavulon. Co prawda moment na kupno nowego komputera nie jest za dobry, ale od października kiszę się na laptopie bez możliwości pogrania w jakieś fajne gry.

Proc, płyta i RAM za grubą kasę a zasiłka taka do dupy? Że o obudowie nie wspomnę :-k

Odnośnik do komentarza

Planuję kupno nowych RAM-ów do mojego, leciwego już, kompa. Celem jest przedłużenie jego życia, posiadane 256 MB 133 MHz już dawno stały się starociem. Ogranicznikiem jest zapewne płyta główna, która młoda także nie jest. ASRock P4V88+ z tego co wiem, obsługuje max 400 MHz. Chciałbym kupić 1 GB, możliwie jak najmniejszym kosztem. Brałem pod uwagę m.in. te (Corsair) lub te (Good Ram). Pojawia się pytanie- czy będą współpracowały z moją płytą główną? Może macie jakieś inne propozycje?

 

Interesuje mnie także to, czy lepiej bym nie wyszedł na kupnie innej płyty głównej i tańszego ramu na DDR2. Jest jakaś płyta, która owe ramy obsłuży, a dodatkowo taki sprzęt:

Intel Pentium 4, 1700 MHz;

Gigabyte Radeon 9550;

WDC WD400EB-00CPF0 (Western Digital)?

 

Oczywiście w miare rozsądnej cenie :keke:. Czekam na wszelkie propozycje. Nie ukrywam, że potrzebuję porad jak najszybciej :).

Odnośnik do komentarza
Planuję kupno nowych RAM-ów do mojego, leciwego już, kompa. Celem jest przedłużenie jego życia, posiadane 256 MB 133 MHz już dawno stały się starociem. Ogranicznikiem jest zapewne płyta główna, która młoda także nie jest. ASRock P4V88+ z tego co wiem, obsługuje max 400 MHz. Chciałbym kupić 1 GB, możliwie jak najmniejszym kosztem. Brałem pod uwagę m.in. te (Corsair) lub te (Good Ram). Pojawia się pytanie- czy będą współpracowały z moją płytą główną?

RAM powinien pasować. Płyta może obsłużyć max 4x1GB.

 

Edyta: ten Twój Radek to AGP, jak sądzę?

Odnośnik do komentarza
Tak też zrobię. Jakieś propozycje co do RAM-u? Które firmy polecasz, których raczej unikać? I czy wszystkie DDR powinny działać z moją płytą główną?

Najmniej problemów będziesz mieć ze starym, sprawdzonym Kingstonem. On działa wszędzie i zawsze. O GoodRAMie nie słyszałem złych rzeczy pod katem kompatybilności, zaś Korsarze bywają chimeryczne. Jeśli różnica cenowa nie jest duża, bierz Kingston.

 

Edyta: LINK (2x512 MB) -> Dual Channel daje około 3-8% większą wydaność więc skoro masz 4 banki, wziąłbym dwie mniejsze kości niż jedną dużą. Chyba, że płyta nie obsługuje Dual-Channel. To trzeba sprawdzić.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...