Skocz do zawartości

Składanie kompa - pomoc w wyborze


Rekomendowane odpowiedzi

Jako, że słabo się znam na komputerach, to mam pytanie :) zestaw powyżej w ofercie avansa jest dostępny za 1899 zl. i tu moje pytanie ;P czy taki zestaw się opłaca ? i co od razu jest w nim do wymiany ? :)

 

 

Nigdy nie kupuj komputera jesli nie masz dokładnej specyfiakcji to raz. Dwa nigdy nie kupuj komputerów w siaciach typy Tesco, Media Markt, Avans etc. Po trzecie zanim kupisz kompyter najlepiej okreś na forum (tu czy innym) kwote jaka dysponujesz i do jakich celów będziesz ten komputer używać. A po czwarte nigdy nie kupuj komputera z kartą GF8500. Ta karta ma tylko jedna zaletę jest cicha bo ma pasywne zasilanie (znaczy bez wiatraczka, tylko radiator). Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Mam taki oto gotowy zestaw:

 

Płyta główna: Gigabyte GA P35 L
Procesor: Intel Dual Core 8200
Ram: 2 x 1024 DDR 2 667 MHZ
Grafika: Galaxy 9600 GT 512 MB
Dysk: Samsung 200 GB 15 MB Cache
Nagrywarka: DVDR LG
Obudowa: Modecon 407 400W

 

Całość ma mnie kosztować 2 070 brutto.

 

Zwyczajnie chcę poznać Wasze zdanie na ten temat. Z góry - dzięki.

 

Czas mi ucieka, więc się tylkp przypomne ;-) bardzo mi zależy na Waszej opinii.

Odnośnik do komentarza
Dlaczego pamięci 667 a nie 800MHz?

Bo wiekszość pamięci 667 MHz pójdzie na 800MHz? A przede wszystkim dlatego, że różnica w wydajności między pamięciami 667MHz a 800MHz jest mikroskopijna.

 

Różnica w cenie między 667 a 800 też... Szczerze mówiąc nie widzę absolutnie, żadnego powodu dla brania pamięci 667MHz...

Odnośnik do komentarza

Chyba dojrzałem do lekkiej acz zdecydowanej modyfikacji sprzętu - myślałem o zmianie MoBo, Procesora i Grafiki. Niestety ze sprzętem jestem do tyłu jakieś pięć lat :blush: (jeszcze na Socket A) i się nie bardzo interesowałem zmianami. Próbowałem teraz nadrobić, ale ciężko jest. Byłbym wdzięczny za podpowiedź.

 

Budżet mam mały - myślałem o ~300 PLN (edit - max to 400) - ale wymagania też nie za wysokie:

 

- mam 1GB DDR 400MHz - więc płyta jeszcze na pierwsze DDR, dyski dwa na SATA mam +fdd i napęd DVD.

- do procka nie mam wymagań, sentyment mam do AMD

- karta graficzna koniecznie z TV-out (taka fanaberia, a dokładniej wygoda, bo lepiej się ogląda wszystko na tv). Nie wiem czy PCI-E czy AGP, bo nie znam różnic. Sentyment: Radeon, a i doświadczenie mam z double-view ;)

 

Dla porównania, obecnie mam:

 

-ABIT NF7S v2.0

-AMD Athlon 2500+ Barton (1,8 GHz)

-Sapphire Radeon 9600SE 128MB / 64BIT

 

EDIT: Sprzęt raczej rekreacyjny niż rozrywkowy, net, filmy (zamiast odtwarzacza DVD stoi, dlatego TV-out - nie muszę oglądać tego co małżonka :keke: ), FM, od święta coś wymagającego przyspieszenia graficznego. Chciałbym bez cudów, acz stabilnie.

Odnośnik do komentarza
Zagiąłęś mnie Gabe. 300 zł na mobo, procek i grafikę? I ma to być w miarę nowe? eusa_think.gif

Po 30 minutach poszukiwań czegokolwiek przyzwoitego z DDR I poddaje się chytry.gif

 

Yep - sam siebie zagiąłem i szukam mobo z zintegrowaną grafiką, tylko gdzie tam tv-out :-k

 

Albo jakby ktoś ode mnie kupił dwa Goodramy 512MHz DDR I to bym nawet mógł się przestawić na DDR II :keke:

Odnośnik do komentarza
Yep - sam siebie zagiąłem i szukam mobo z zintegrowaną grafiką, tylko gdzie tam tv-out :-k

OK. A więc tak:

1) Płyta główna: ASRock 4CoreDual-VSTA - 170 zł

2) Procesor: Intel Core 2 Duo E2160 1,8 GHz - 160 zł

 

Do tej płyty Asrocka (miałem ją) wsadzisz pamięć DDR I (2 kości) oraz w przyszłości (jak wymienisz) DDR II (2 kości) [DDR I i II nie będą współpracować więc masz "tylko" dwa banki na RAM]. Procesor jest wydajny i nawet na tej płycie (koniecznie wersja 4CoreDual-VSTA a nie 775Dual) można go podkręcić :) Płyta posiada zarówno port AGP (wsadzisz w nią starą grafikę) jak i PCI-Express (niestety, tylko x4). Suma 330 zł pozwala na "szaleństwo" w wysokości 70 zł na nową grafikę (kupisz coś w granicach Radeona X1650).

Co prawda nie jest to lubiany przez Ciebie zestaw z logo AMD a konkurencyjny Intel, ale w AMD obecnie chyba nie ma się co pchać. Tak myślę.

 

Edyta: Ta płyta ASROCKa jest już bardzo trudno dostępna. Widzę ją na allegro LINK w bardzo miłej cenie (obecnie 71 zł, licytacja trwa). Te płyty były kupowane przez ludzi jako coś na etap przejściowy (stopniowa przebudowa kompa) więc myślę, że są w 100% sprawne (swoją puściłem w świat pół roku temu). Jeśli tanio kupisz płytę, zwiększa się kwota na przyzwoitą kartę gfx.

 

Edyta2: Na allegro widze jeszcze pojedyncze sztuki procesora E2140. Cena około 115 zł. To również doskonałe procki a niska cena zwiększa możliwości wydatku na gfx.

 

Edyta3: Jeśli szukasz płyty ze zintegrowaną grafiką, możesz zerknąć na Abit Fatal1ty F-I90HD. To bardzo ciekawa płyta (chipset AMD na płycie z prockiem Intela), z wyjściem HDMI i przyzwoitymi parametrami. Niestety, obsluguje wyłącznie DDR II. Koszt około 250 zł.

Odnośnik do komentarza

Gabe tak jak wspominałeś radzę jeśli już sprzedać ten ram co masz (np. allegro) i za te pieniądze kupisz choćby używkę 1 GB DDR2, ponieważ DDR jest tak naprawdę 2 razy droższe od DDR2.

 

O tej płycie AsRocka o której pisze wyżej Amicus pisałem sporo razy w tym temacie. To dobry wybór dla Ciebie w tym momencie - nie jesteś zbyt wymagający, nie masz wielkich funduszy i wymagań, więc styknie. Myślę, że wtedy do Twoich wymagań wystarczyłby Celeron - http://www.skapiec.pl/site/cat/1/comp/182747

 

Co do grafiki, albo poszukałbyś używki na allegro albo włożyłbyś obecną na AGP. Na Radeonach się nie znam, a z tanich GF to może Palit 7300GT Sonic z allegro.

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

No i wreszcie nowy sprzęt zawitał pod moją strzechę :)

 

Wybrałem sobie coś takiego:

Procesor - E8400 w wersji BOX - 530 zł

Płyta Gł - Asus P5K-E WiFi - 360 zł

Pamięć - A-Data Extreme Edition PC800 CL4 (2x2GB) - 240 zł

HDD - Samsung 640 GB 16MB cache SATA II F1 - 265 zł

DVD - Pioneer DVR-215 - 110 zł

 

Do tego mam zasilacz Tacens Valeo 460W (jeśli okaże się za słaby to poleci), GF8800GTS i święty spokój na dłuższą chwilę... Załaduje wszystko i odpalę Crysisa na DX10 - zobaczymy czy faktycznie taki fotorealistyczny jest ;P

 

Dzięki wszystkim, którzy pomagali mi w wyborze (zbierałem się do kupna chyba od listopada zeszłego roku :) )

Odnośnik do komentarza
Taki dylemat mam. Opłaca się dopłacać ok. 150 zł do E8400 czy brać E7200?

 

Jeśli już masz ograniczony budżet to IMO E8300 (455 zł oem) ew. E8200 (450 BOX). 7200 to mniejszy cache, węższa szyna (1066) i generalnie okrojona wersja. Jeśli nie musisz oszczędzać to IMO 8300 - jakość/cena to najlepszy wybór jeśli umiesz podkręcać. (Ja nie jestem specem, więc kupiłem 8400 i mam święty spokój :) )

Odnośnik do komentarza

E8200 i nie wchodzi w grę bo to nieopłacalne, dokładam 50 zł i mam E8400. OEM'a nie chcę kupować bo jednak dużo krótsza gwaramcja jest.

Te stówkę czy półtora dołożyć to nie jest problem, tylko czy przełoży się to na wydajność. Z tego co czytałem to E7200 jest "tylko" okrojny o szynę i cache. Szynę można podkręcić, ale czy ta różnica w cache będzie odczuwalna?

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...