Skocz do zawartości

Składanie kompa - pomoc w wyborze


Rekomendowane odpowiedzi

No, ale jaki model płyty. Potrzebuje taką płytę aby miała zarówno wejścia SATA i ATA. I teraz ważne pytanie. Obecnie mam dwa dyski na których są dwa oddzielne systemy. Jeden dodatkowo używany jest jeszcze na innym kompie. I czy ja będę mógł mój dysk władować na stałe, a ten jeden wymienny mieć w kieszeni czy oba muszą nadal ją mieć tak aby nie kłóciły się ze sobą?

Większość płyt ma wiele kilka SATA i przynajmniej jedno ATA, zdolne obsłuzyć dwa urządzenia. Innymi słowy nie widzę problemu z twymi dyskami.

Niezmiernie interesuje mnie natomist to po jaka cholerę do gry w FMa, internetu, Worda i paru innych programów chcesz tak potężny proc? Dla zasady? :>

Pytanie zasadnicze pod katem płyty - koniecznie muszą być dwa LANy?

Odnośnik do komentarza
Dobra jutro to tak dokładnie przeanalizuje co i jak. Ale kilka pytań. Trochę poczytałem na necie i ponoć TE dyski są bardzo ciche, a do tego energo oszczędne jeśli można to tak nazwać.

 

Również czytałem o nich wiele dobrych opinii. Jednak nie są one zbyt popularne więc trochę ciężko powiedzieć jak jest naprawdę. Ogólnie w szybkości dyski się wiele nie różnią. Należy patrzeć głównie na cisze. jak pisałem wyżej polecam Samsungi lub WD Caviar AAKS.

 

Co do grafiki. Czyli to co podałem jest w porządku? No to jak zrobić żeby procek i karta była dobrze chłodzona. Nie mam zamiaru pakować kasy w chłodzenie wodne bo nie jest mi to potrzebne, ale jak najlepiej dobrze schłodzić oba elementy? Co proponujesz?

 

Ta co pisałeś za droga o 50 zł i z chłodzeniem aktywnym czyli z wiatraczkiem. Ja proponowałem z samym radiatorem i za 300zł. Jeśli zamierzasz wydać ponad 200zł na obudowę i posłuchać rad i kupić Scythe Mugen-Ninja to nie powinno być problemów przy karcie z chłodzeniem pasywnym. Zazwyczaj droższe obudowy mają już zamontowane wentylatory. Jeśli wybierzesz jakąś bez to postaraj się dokupić 1-2 wolnoobrotowe. Wtedy z cichym dyskiem + pasywnym chłodzeniem karty graficznej + cichym chłodzeniem CPU jakim niewątpliwie jest Mugen oraz dobrą obudową(tzn nie z taką z blachy z puszek) komputer będzie praktycznie niesłyszalny. Ogólnie nie polecam kart graficznych bez wiatraczka bo jeśli chcemy kręcić CPU lub GPU powstaje piekarnik. Ale w twoim przypadku jest inaczej potrzebujesz cichego zestawu, nie chcesz kręcić, zamierzasz zainwestować w chłodzenie CPU oraz dodatkowe wiatraczki to razem składa się na to że spokojnie utrzymasz niską temperaturę w obudowie mimo zastosowania chłodzenia pasywnego GPU.

 

Obecnie mam 512 ramu w dualu i to właśnie od Geila i jestem zadowolony, ale skoro twierdzisz, że można taniej i równie dobrze to czemu nie.

 

Z ramem jest tak że np 800mhz CL5 od kingstona za 100zł jest tak samo szybkie jak 800mhz CL5 Crucial Ballistix za 1000zł. Z tą różnicą że te Cruciale spokojnie podkręcą się na duuuużo więcej co w efekcie tak naprawdę nie da żadnego wzrostu wydajności ogólnej komputera. Więc po pierwsze firma się praktycznie nei liczy jak niechcesz podkręcać ponieważ czy za 100zł czy za 1000zł 800mhz CL5 zawsze będzie miało identyczną wydajności. Po drugie wzrost taktowania pamięci przekłada się w tak nikłym stopniu na wydajnosc że nie warto w nie inwestować. Drogie pamięci potrzebne są praktycznie tylko do niektórych specjalistycznych programów w których wzrost wydajności jest zauważalny oraz przydają się osobom kręcącym ostro swojego kompa gdyż bez dobrych pamięci nie podkręcą procesora. Te OCZe co podałem są stosunkowo tanie. Spokojnie możesz wziąć kingstony/Goodramy/Geile/Patrioty co tańsze byle 800mhz. Geile są przereklamowane. Drogie, słabo się kręcą. nie mają żadnych +.

 

Monitor upatrzyłem sobie dzisiaj taki 20" Samsung SyncMaster 206BW. Monitora do gier nie będę używał i już prędzej podepnę pod niego konsolę aniżeli odpalę na PCie inną grę aniżeli FMa. Spada komfort korzystania z internetu. Czyli wszystko się rozciąga czy jak to rozumieć? Przy takiej dwudziestce byłoby już lepiej?

 

Nie wszystko z obrazem jest OK tylko na takim 19 wide zmieścisz przykładowo 20 linii tekstu a na 19 normal 24. Po prostu jest ona szersza niż wyższa. Więc mamy zazwyczaj niewykorzystane paski po bokach. Oczywiście nie jest to brzydkie ale miejsce się marnuje. Istnieje funkcja Pivota która umożliwia odwrócenie monitora o 90 stopni co umożliwia wygodniejszą prace. Jednak trochę dziwnie mi się pracowało na takim monitorze. Do edytora tekstu jeszcze ale stronki jakoś tak dziwnie wyglądały w takim położeniu. po prostu przyzwyczajony jestem do 4:3 i taka zmiana jakoś mi nie pasowało. Oczywiście to twój wybór. IMO wide powinni kupować głównie kinomani. Więc jeśli oglądasz 1 film na tydzień to nei rezygnował bym z "komfortu" i kupił normalnego. Najlepiej idź najbliższego sklepu poproś żeby ci podłączyli wide i normal i po testuj. Może tobie jednak lepiej się będzie pracowało na szerokim.

Odnośnik do komentarza

CPU: Intel Core2 Quad Q6600 2,40 GHz (S775) BOX

GPU: GeForce 8600 GT Gainward 256MB TV & DVI & HDMI (PCI-E) SilentFX

Wentylator: Scythe Mugen (Infinity)

Dysk: Hitachi DeskStar T7K500 320 GB (SATA II, NCQ)

Pamięć TA lub TA. Która lepsza?

Napęd: Pioneer DVD+/-RW DVR-212 bulk black (Serial ATA)

Zasilacz: be quiet! Dark Power P7-PRO 450W

Obudowa: Coolermaster Mystique 631

 

Jeszcze tylko płyta...

 

Dix

Dla zasady takiej, że kiedy coś kupować to lepszego i na dłużej, a płyta nie musi mieć dwóch wejść bo i tak używam routera w domowej sieci.

Odnośnik do komentarza

Witam, kumpel chce zmienić kompa, komputer będzie wykorzystywany do gier i fainie byłoby żeby jakieś nowsze tytuły poszły. Ma do wydania ~2500zł, chce zmienić samego blaszaka, monitor zostawia sobie stary a także ze starego kompa zostawia sobie nagrywarkę.

Złożycie coś ciekawego za tę kwotę? Ja i kumpel nie znamy się na tym, nie wiemy co jest najlepsze, najbardziej wydajne. Z góry dziękuję.

Jeśli podajecie ceny ze sklepu internetowego to proszę o podanie z którego.

Odnośnik do komentarza
Zamiast 8800GTS kupiłbym 8800GT, a oszczędności wrzuciłbym w:

a) procesor E8400

b) dodatkową kostkę pamięci

 

 

a Po co E8400 skoro E8200 znakomicie się podkręca?

b Po co dodatkowa kość pamieci skoro Win 32bitowy (a tego większość używa) widzi maks 3 Gb?:P

c Grafikę też bym zmienił na 8800GT ew na Radka 3870 (jak ktoś lubi ATI :) )

Odnośnik do komentarza
Zamiast 8800GTS kupiłbym 8800GT, a oszczędności wrzuciłbym w:

a) procesor E8400

b) dodatkową kostkę pamięci

 

 

a Po co E8400 skoro E8200 znakomicie się podkręca?

b Po co dodatkowa kość pamieci skoro Win 32bitowy (a tego większość używa) widzi maks 3 Gb?:P

c Grafikę też bym zmienił na 8800GT ew na Radka 3870 (jak ktoś lubi ATI :) )

a) procek nie będzie kręcony

b) vista obsługuje 4gb z tego co wiem (mylę się?)

Odnośnik do komentarza

Problem jest kasy nie ma (za dużo). Jako że mój obecny komp zaczyna coraz częściej odmawiać posłuszeństwa trzeba go zmienić. Z obecnego chciałbym zostawić 2 dyski twarde, nagrywarkę dvd i może obudowę, reszta do zmiany. Płyta musi mieć 2 wejścia ata? (mam nadzieje że nie mylę nazwy, to starsze wejście szeregowe do dysków twardych i dvd).

Budżet ... 800-100 zł (im mniej tym lepiej?)

Odnośnik do komentarza
Zamiast 8800GTS kupiłbym 8800GT, a oszczędności wrzuciłbym w:

a) procesor E8400

b) dodatkową kostkę pamięci

 

 

a Po co E8400 skoro E8200 znakomicie się podkręca?

b Po co dodatkowa kość pamieci skoro Win 32bitowy (a tego większość używa) widzi maks 3 Gb?:P

c Grafikę też bym zmienił na 8800GT ew na Radka 3870 (jak ktoś lubi ATI :) )

a) procek nie będzie kręcony

b) vista obsługuje 4gb z tego co wiem (mylę się?)

 

 

Ano - mylisz się :) Ograniczeniem 32 bitowych systemów jest 3 GB RAMu - jedynie w 64bitowych można mieć więcej. Procek nie będzie kręcony powiadasz... hmmm wiesz to to marnotrastwo jest - te procki bez podnoszenia napiecia zapinkalają aż miło - ale jak ktoś woli dopłacić nie za rzeczywistą wydajność i inny procek (bo wydajnosć po podkręceniu wyższa nawet, a sam procek jest przecież taki sam :P ) to cóż nie moja sprawa - tematu nie było :)

 

 

Tomek - ja bym brał za ok. 1000 zł

 

Abit IP35-E (okrojona wersja IP 35 - najtańsza z godnych polecenia i dających dobre OC ) bądź DFI BloodIron na IP 35 (o niebo lepsza, 30 zł droższa)

Pentium Dual Core E 2160 (większość egzemplarzy idzie bezproblemowo puścić na 3 Ghz)

2 x 1 GB DDR 800 (hmmm miałem Goodramy i były lepsze niż Kingstony, obecnie mam też Goodramy ale PRO - sporo droższe ale te możliwosci OC - bezcenne :D)

Radeon 2600 XT lub GF 8600GT (co kto woli - ATI czy nVidia )

Chieftec 450 W

cena 1099...

 

Wadą tego rozwiązania jest... jeden PATA 133 - ale jak tak Ci zależy na dyskach można kupić kieszeń USB na dysk za ok. 60 zł i masz wówczas dysk do tego przenośny ;) Dzisiaj akurat niestety coraz mniej płyt ma dwa PATA...

 

Wersja mocno okrojona...

 

PDC E 2180

ABIT I-73N HD (ew coś innego na NF 7xxx)

RAM , zasilacz to samo

 

Cena ok 730 zł

 

Wady - grafika zintegrowana (ale jak ktoś nie gra często i nie na wysokich detalach to GF 7xxx starcza), jw brak drugiego PATA

W przyszłości można oczywiscie jakąś grafikę lepszą wstawić... Sam miałem zestaw na Biostarze pod AM 2 z GF 6100 i dość długo grałem nawet na nim - na LOW w porywach MEDIUM ale zawsze - jedyna gra , która mi masakrycznie się na nim cięła to Test Drive Unlimited...

Odnośnik do komentarza

Tincu - teraz owszem warto wziąć 8200, bo sklepy oferują 8400 po takich cenach, że można by uznać, że z własnymi ***mi na łby się pozamieniały :)

 

Ale jeśli ktoś będzie kupował za jakiś czas, gdy ceny wrócą do normy (sytuacja identyczna była przy grafikach 8800 GT), to warto dołożyć odrobinę (zwłaszcza, że cena powinna być max 100-130 zł większa) i mieć wyższy mnożnik do kręcenia i zrobić sobie 4 Ghz na boxowym chłodzeniu :)

Odnośnik do komentarza
Tincu - teraz owszem warto wziąć 8200, bo sklepy oferują 8400 po takich cenach, że można by uznać, że z własnymi ***mi na łby się pozamieniały :)

 

Ale jeśli ktoś będzie kupował za jakiś czas, gdy ceny wrócą do normy (sytuacja identyczna była przy grafikach 8800 GT), to warto dołożyć odrobinę (zwłaszcza, że cena powinna być max 100-130 zł większa) i mieć wyższy mnożnik do kręcenia i zrobić sobie 4 Ghz na boxowym chłodzeniu :)

 

 

Ale jeśli ktoś kupuje obecnie, pyta się o obecne ceny i co na tą chwilę warto wziąć - to ja grzecznie odpowiadam że jedynie 8200 ma sens jak ktoś chce akurat nowe C2D :)

 

A tak na marginesie - jakby ktoś z kupujących nie wiedział bo są tacy - przy kupnie sprzętu i tego procka - poproście w sklepie (internetowym też ) o aktualizację BIOSu - bo jak traficie na egzemplarz bez zaktualizowanego, to bez posiadania żadnego procka Intela to se będziecie mogli to w d wsadzić ;) Nooo chyba że to ktoś Wam składa - to raczej testują to przed oddaniem zestawu w ręce zadowolonego użytkownika ;)

Odnośnik do komentarza

Brat mojej żony chce kupic pc. W promocji z Carrefoura jest dosyc ładny zestaw, ale wiem jak to jest z kupnem sprzetu w hipermarketach. Chcialbym, zebyscie poradzili mi czy oplaca sie brac taki sprzet.

 

Intel 2 Core Duo E4600, 2 GB DDR2, 320GB, GF8600 512MB i do tego monitor 19" Samsung 920NW. Wszystko to za cene 2399.

Nie wiem jak z karta dzwiekowa, bo chce to głownie do muzyki i filmow.

 

Jesli ten zestaw nie jest dobry to prosze o pomoc w wybraniu sprzetu tak do 2700,-

 

Dzieki

Odnośnik do komentarza
Brat mojej żony chce kupic pc. W promocji z Carrefoura jest dosyc ładny zestaw, ale wiem jak to jest z kupnem sprzetu w hipermarketach. Chcialbym, zebyscie poradzili mi czy oplaca sie brac taki sprzet.

 

Intel 2 Core Duo E4600, 2 GB DDR2, 320GB, GF8600 512MB i do tego monitor 19" Samsung 920NW. Wszystko to za cene 2399.

Nie wiem jak z karta dzwiekowa, bo chce to głownie do muzyki i filmow.

 

Jesli ten zestaw nie jest dobry to prosze o pomoc w wybraniu sprzetu tak do 2700,-

 

Dzieki

 

 

Na pewno nie jest dobry - na pewno jest tam zasilacz wątpliwej marki, słaba pamieć, MOBO itd - wyzej podałem dość ładny zestaw za 1100 - zamień GF 8600 na 8800 GS , do tego monitor dokup i wyjdzie taniej - i sto razy lepszy sprzęt :)

Odnośnik do komentarza
Brat mojej żony chce kupic pc. W promocji z Carrefoura jest dosyc ładny zestaw, ale wiem jak to jest z kupnem sprzetu w hipermarketach. Chcialbym, zebyscie poradzili mi czy oplaca sie brac taki sprzet.

 

Intel 2 Core Duo E4600, 2 GB DDR2, 320GB, GF8600 512MB i do tego monitor 19" Samsung 920NW. Wszystko to za cene 2399.

Nie wiem jak z karta dzwiekowa, bo chce to głownie do muzyki i filmow.

 

Jesli ten zestaw nie jest dobry to prosze o pomoc w wybraniu sprzetu tak do 2700,-

 

Dzieki

 

 

Na pewno nie jest dobry - na pewno jest tam zasilacz wątpliwej marki, słaba pamieć, MOBO itd - wyzej podałem dość ładny zestaw za 1100 - zamień GF 8600 na 8800 GS , do tego monitor dokup i wyjdzie taniej - i sto razy lepszy sprzęt :)

A cos takiego??

 

Jakbym dokupil tego Samsunga 19" i glosniki Logitech x-540? Nie orientujecie sie czy przy takich aukcjach jest wliczona cena oprogramowania??

Odnośnik do komentarza

http://www.skapiec.pl/site/cat/12/comp/226014_cena_/ 600zl monitor

 

Procesor : Intel Pentium Dual Core E2160 - 210 zł

Płyta Główna : Abit IP35 - 380 zł

RAM : OCZ 2GB 800Mhz - 130 zł

Karta Graficzna : Palit 8800GT 512MB - 699 zł

Zasilacz: Corsair 450W - 220 zł

HDD : Samsung 250GB 8MB Cache - 199 zł

Napęd : NEC AD-7191S SATA LightScribe - 99 zł

 

Razem : 1937 zł

esc.pl

 

+ glosniki 5.1

 

wyjdzie nie wiecej niz 2700

Odnośnik do komentarza

Aleś się uparł na te gotowe zestawy - uświadom sobie że one są nastawione na zysk sprzedawcy - ten cichy zasilacz to na pewno badziew... Ja oraz kolega Smetek podaliśmy Ci ładne zestawy - ale jak o mnie to kup sobie "gotowca", jak będą problemy ze sprzętem to będziesz sie bawił z gwarancjami :] Też polecam Ci sklep ESC (na ich podst wczesniejszy zestaw złożyłem - kupuję tam naprawdę wiiiele sprzętu, zero kłopotów z gwarancjami, a nawet - jak najdzie Cię ochota to moga Ci zamienic kupiony u nich sprzęt na lepszy oczywiscie za dopłatą - no i jak będzie to po kilku miesiacach to marżą, ale wierz mi opłaci się :) )

 

PS Smetek - DFI BloodIron lepiej wypada w OC ale ten Abit też wypas dlatego obie wcześniej podałem, ale że cena podobna :)

Odnośnik do komentarza

Procesor:

Intel Pentium Dual Core E2180 /2.0GHz, 1MB, 800MHz, BOX/

240 zł

 

Płyta główna:

DFI Infinity Blood Iron P35-T2RL /Intel P35/

359 zł

 

Pamięć RAM:

OCZ 2GB PC800 CL5

130 zł

 

Dysk twardy:

Samsung 250GB 7200rpm 8mb cache SATA-II

195 zł

 

Karta graficzna:

Asus GeForce 8600GT Magic 512MB DDRIII /128bit/ HDTV 2xDVI

330 zł

 

Głośniki:

Logitech X-540 (5+1)

290 zł

 

Nagrywarka DVD:

NEC AD-7191S SATA LightScribe (black)

99 zł

 

Klawiatura:

A4Tech X-Slim [LCD-720]

30 zł

 

Mysz:

A4Tech OP-3D Navigator Opto-013 /black/

25 zł

 

Obudowa:

Tracer Rubber TRO-799 (400W)

130 zł

 

Zasilacz:

Chieftec 450W [GPS-450AA-101A]

165 zł

 

Listwa zasilajaca:

Ever Standard 1.5m

35 zł

 

Monitor:

Samsung 920NW (5ms)

599 zł

 

System Operacyjny:

Microsoft Windows XP Home Edition oem

260 zł

 

 

Suma:

2887

zł brutto

 

Wydukałem cos takiego. Czy jest to w miare rozsadne?? Jak długi jest czas realizacji?? Dzieki za podpowiedzi i prosze o wyrozumiałosc:)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...