Skocz do zawartości

Składanie kompa - pomoc w wyborze


Rekomendowane odpowiedzi

HD3780 kosztuje ok. 890 zł, a 8800GT 1100 zł.

200 złotych różnicy, a karty działają szybciej zależnie od gry. Jedna jest szybsza tu, a druga tu.

Producent Chipsetu		   nVidia 				ATI
Chipset (rodzina) 		   GeForce 8800 		  HD3800
Typ chipsetu 			  GeForce 8800GT		  HD3870
Typ złącza 				   PCI-E x16			PCI-E x16
Częstotliwość RAMDAC 		 400 MHz 			400 MHz x2
Zainstalowana pamięć 		 512 MB 			 512 MB
Rodzaj pamięci 			GDDR 3 (256-bit)	   DDR 4 (256-bit)
Częstotliwość pamięci 		 1800 MHz 			2250 MHz
Taktowanie rdzenia 		  600 MHz 			  775 MHz

Tutaj przewagę ma Radek, więc sądzę, że bardziej się opłaca jego wziąć. Tak doradzał mi też informatyk.

Odnośnik do komentarza

Zdecydowanie seria 8800 - jeśli masz pieniądze, zamiast Radków. Quad...zależy do czego używasz komputera, jeśli raczej gry (nie jakieś rozbudowane programy), to wziąłbym E6750 lub pod koniec stycznia Penryna. Jeśli koniecznie 4 rdzenie, to też poczekaj na Quady wykonane w 45nm - mniej się grzeją.

Do Geili nie mam przekonania, lubią gryźć się z niektórymi płytami, w o/c też nie królują. Corsairy XMSy, OCZki Platinium, Goodramy PRO, a jeśli konkretnie 'wyczynowo' to G.Skille, OCZki Reapery.

 

A jeśli od Quada nie ma ucieczki, to przypilnuj dobrej mobo i kup wydajne chłodzenie (np. Scythe Mugen). ;)

Odnośnik do komentarza

Ja od roku używam pamiątek Geila i bardzo sobie ten czas chwalę. Choć na tej płycie głównej (Asus P5W-DH Deluxe) większość pamięci chodziłaby dobrze :] A co do podkręcania, to możliwości są ogromne, 2.15 V, timingi obniżone każdy o jeden do tego 960 MHz i żadnych błędów w testach.

Odnośnik do komentarza
Dlatego wolę wziąć Radka, bo różnic praktycznie nie widać, a jest tańszy. Poza tym przez 3 lata spokojnie pogram na najwyższych obrotach.

:rotfl:

 

rozbawiłeś mnie do łez :D

 

za 3 lata ten Radek czy też owe 8800GT to będzie jedynie puplit Windows wyświetlać

wymagania sprzętowe gier rosną lawinowo i już obecnie są gry na rynku, których nawet najlepsze karty nie są w stanie w pełni obsłużyć

Odnośnik do komentarza
rozbawiłeś mnie do łez

Cieszę się. Humor nikomu nie szkodzi. :]

Masz rację. Przesadziłem, ale nie tylko ja - Ty też.

FX5200, które mam obecnie po 3(?) latach nadal daje radę (bez większych zastrzeżeń) z FIFA08, PES6, czy GTA: SA. Rozumiem, że te gry nie mają ogromnych wymagań, ale w inne nie gram. Żadne tam Crisisy, Bioshocki, itp., więc HD3870 będzie dla mnie zanadto dobry. :]

Odnośnik do komentarza
rozbawiłeś mnie do łez

Cieszę się. Humor nikomu nie szkodzi. :]

Masz rację. Przesadziłem, ale nie tylko ja - Ty też.

FX5200, które mam obecnie po 3(?) latach nadal daje radę z FIFA08, PES6, czy GTA: SA. Rozumiem, że te gry nie mają ogromnych wymagań, ale w inne nie gram. Żadne tam Crisisy, Bioshocki, itp., więc HD3870 będzie dla mnie zanadto dobry. :]

 

Tyle że te 3 gry które wymieniłeś to raczej stara generacja grafiki, po przejściu na next-gen (Crysis czy Far Cry 2) wymagania rosną niesamowicie :] Na 3870 na max detalach pograsz w nowe gry może z rok :]

 

Ja bym jednak dopłacił do 8800, 10 FPS drogą nie chodzi a ATI ma dość duże problemy ze sterownikami :)

Odnośnik do komentarza
Do Geili nie mam przekonania, lubią gryźć się z niektórymi płytami,

 

Co to znaczy? Dość lakoniczna wypowiedź.

Po prostu - znam osobiście osobę, której Geile 800MHz (model z radiatorem w kolorze pomarańczy :)) nie chciał współpracować z płytą GB. Goodramy chodziły, Twinmosy też, a te nie chciały. Również na forach jest to częsty problem użytkowników - ich niekompatybilność z niektórymi płytami.

A jeśli chodzi o podkręcanie - zwyczajnie da się trafić lepsze lub o podobnych możliwościach, ale za sporo niższą cenę (np. któraś partia taniutkich Kingmaksów 667Mhz była świetna, Goodramy też niewiele odstają). Plus te droższe, które wymieniłem - nie będe powtarzać.

 

Do grafik dodam swój głos - postęp w grach (i wymaganiach) jest niesamowity... i to tyle, wystarczy. :]

Odnośnik do komentarza

Witam :). Ja też "czaję się" na nowego kompa. Moja obecna machina to po prostu prehistoria. Do czego służyć ma mi komputer? W zasadzie to pograłbym sobie, bo odzwyczaiłem się od gierek z jakąkolwiek grafiką hehe :). Liczę też że machina ta nie będzie mocno przestarzała za jakiś rok - wiem że to naiwność, no ale co poradzić - w każdym razie szukam czegoś w miarę perspektywicznego ;). Do dyspozycji mam niestety jedynie 1500 zł (oczywiście chcę samą puszkę, nawet bez zasilacza bo mam względnie nowy w domu). Mam nadzieję że coś doradzicie :)

Odnośnik do komentarza
Witam :). Ja też "czaję się" na nowego kompa. Moja obecna machina to po prostu prehistoria. Do czego służyć ma mi komputer? W zasadzie to pograłbym sobie, bo odzwyczaiłem się od gierek z jakąkolwiek grafiką hehe :). Liczę też że machina ta nie będzie mocno przestarzała za jakiś rok - wiem że to naiwność, no ale co poradzić - w każdym razie szukam czegoś w miarę perspektywicznego ;). Do dyspozycji mam niestety jedynie 1500 zł (oczywiście chcę samą puszkę, nawet bez zasilacza bo mam względnie nowy w domu). Mam nadzieję że coś doradzicie :)

1) Intel Pentium E 2160, 1.8GHz, 800FSB, 1MB Cache, LGA775, 65nm, BOX  = 238,35
2) MSI P35 NEO COMBO-F, P35, DualDDR2-800, DualDDR3-1066, SATA2, GBLAN, ATX = 280,35
3) Kingston 2 x 1024MB 667MHz DDR2 Non-ECC CL5 DIMM = 121,63
4) Dysk Seagate Barracuda 7200.10; 160GB, Serial ATA/300, 7200RPM,8MBcache,NCQ,RoHS = 164,85
5) Sapphire Radeon X1950 PRO 512 MB GDDR3, 256 bit, PCI-E, TV/DUAL DVI, LITE = 475,21
6) Spire obudowa komputerowa SP-3005B czarna ( bez zasilacza ) = 80,83
7) Samsung nagrywarka DVD 20x SATA (-Rx20) bulk czarna, LightScribe = 102,21
Razem: 1 463,62

ceny za emarket.pl

Odnośnik do komentarza
Po prostu - znam osobiście osobę, której Geile 800MHz (model z radiatorem w kolorze pomarańczy :)) nie chciał współpracować z płytą GB. Goodramy chodziły, Twinmosy też, a te nie chciały. Również na forach jest to częsty

 

No właśnie ja terz mam pomarańczki i przy 4GB na płycie GB robi mi restarty :(

Przy 2GB nie ma problemu.

A kolega ustawił dobrze napięcia w BIOSie?

Odnośnik do komentarza

A jaką konkretnie masz płytkę? Sporo mobasów ma problemy z prowadzeniem 4GB ramu. Jedne nawet nie uruchamiają, u innych są niestabilne, u większości poważnie spadają możliwości o/c - wiadomo. Do tego budżetowe płyty Gigabyte'a - na P31 mają w specyfikacji chipsetu, że nie obsługują 4GB dwustronnego ramu w kościach 4x1 (czyli 99% modułów 1GB).

 

Męczyliśmy razem te Geile, napięcie napięciem, na Asusie uruchamiały się bez problemu na 1.8V tylko na gorszych domyślnych timingach, na GB nie chciały na żadnym się podnieść....

Odnośnik do komentarza
A jaką konkretnie masz płytkę? Sporo mobasów ma problemy z prowadzeniem 4GB ramu. Jedne nawet nie uruchamiają, u innych są niestabilne, u większości poważnie spadają możliwości o/c - wiadomo. Do tego budżetowe płyty Gigabyte'a - na P31 mają w specyfikacji chipsetu, że nie obsługują 4GB dwustronnego ramu w kościach 4x1 (czyli 99% modułów 1GB).

 

Męczyliśmy razem te Geile, napięcie napięciem, na Asusie uruchamiały się bez problemu na 1.8V tylko na gorszych domyślnych timingach, na GB nie chciały na żadnym się podnieść....

 

GA-P35-DSR3

Mi 4GB widzi i w FM-a moge grac na 4GB, ale już przy CoD4 przy 4 restart twardy kompa. Musze wyjąć 2 kostki i moge spokojnie grać. Troche to dziwne.

Odnośnik do komentarza

Jakiś czas temu prosiłem o pomoc, jednak sprzętu nie kupiłem. Zamierzam to zrobić teraz:

 

Zestaw za około 2500zł

Procesor(Intel Core 2 Duo E6750 2.66 GHz BOX 580,00 zł)

Płyta główna(FOXCONN P35A-S Intel P35 Socket 775 (PCX/DZW/GLAN/SATA/RAID) 370,00 zł)

Pamięci RAM(KINGSTON 2 GB DUAL(1024*2) KVR667D2N5K2/2GB 140,00 zł)

Dysk Twardy(WD Caviar ??????????????????????????? SATA II 300,00 zł)

Karta Graficzna(Sapphire ATI Radeon X1950Pro 512MB DDR3/256bit TV/DVI PCI-E (Lite) 500,00 zł)

Zasilacz(TAGAN 430-U15 (430 Watt) 290,00 zł)

Obudowa(Proszę o polecenie stylowej, w miarę taniej obudowy)

Dodatkowe napędy(Proszę o polecenie niezawodnej nagrywarki DVD za okolo 110zł)

Karta dźwiękowa(tutaj nie wiem, co kupić po rozsądnej cenie, ale też takie, żeby sensownie grało. Jeśli nie ma nic wartego uwagi, to sobie odpuszczę)

 

Klawiatura(Coś taniego, za 60 coś jest sensownego?)

 

Póki co wychodzi ok 2 350zł

 

Fundusze(2600)

Czy kręcisz?(NIE)

 

Powiem tak - zestaw ma obsłużyć jedną grę - PES6. I wiem, że na pewno obsłuży. Pytanie, czy z upływem czasu nie będzie wymiękał. Poza tym chciałem się spytać, czy można dokonać zmian, nawet porada odnośnie producenta będzie pomocna, bo słyszałem, że grafy dobre robi PowerColor. Co sądzicie o zestawie, jako całokształcie?

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...