Skocz do zawartości

Składanie kompa - pomoc w wyborze


Rekomendowane odpowiedzi

Do każdej obudowy tego nie włożysz, więc to nie jest tak hop siup. do tego odpowiedni dysk, bo do tych nowych płyt są inej wejścia niż do starych. Napęd przypuszczam, że masz, więc nie ma problemu. No, ale obudowa i dysk, zasilacz. więc jeżeli weźmiesz ten zestaw to się raczej nie zmieścisz w podanej kwocie.

Odnośnik do komentarza
Maksymalna ilość urządzeń ATA 2 szt.

 

więc nawet jak masz "starszy" dysk to nie masz się co martwić.

 

Czy Ci się to zmieści w obudowie? Jaką masz teraz płytę główną? Jak masz do niej instrukcję to sprawdź tam wymiary, a jak nie to w necie gdzieś powinny być. Ta, którą chcesz kupić ma 30.5 cm x 21.4 cm.

 

Co do zasilacza? Po prostu zależy jaki masz. Podaj model i moc i ewentualnei coś będzie można stwierdzić.

Odnośnik do komentarza
Maksymalna ilość urządzeń ATA 2 szt.

 

więc nawet jak masz "starszy" dysk to nie masz się co martwić.

 

Czy Ci się to zmieści w obudowie? Jaką masz teraz płytę główną? Jak masz do niej instrukcję to sprawdź tam wymiary, a jak nie to w necie gdzieś powinny być. Ta, którą chcesz kupić ma 30.5 cm x 21.4 cm.

 

Co do zasilacza? Po prostu zależy jaki masz. Podaj model i moc i ewentualnei coś będzie można stwierdzić.

 

Płytę mam ECS k7vza, wymiary to chyba 30.5cm x 22.0cm, tak w internecie znalazłem, instrukcji nie posiadam niestety.Co do zasilacza, to : Power Supply Silent Series, moc ? 350, niedawno kupione.

Odnośnik do komentarza

co wy gadacie. Do każdej obudowy ATX wejdzie. MaKu Jak już masz zamiar ładować się w AMD poczekaj ze 2 tygodnie jak wyjdą płyty na Soc. AM2+. W cenie do 250 zł kupisz Biostara (od pewnego czasu robią naprawdę dobre płyty). Do tego zainwestowałbyś narazie w chociażby jakiegoś Semprona, którego za jakieś powiedzmy pół roku zamieniłbyś na Phenoma... ja obecnie tylko wyczekuje premiery phenoma i ukazania się pierwszych płyt na AM2+, kupie wtedy taką, wrzucę obecnie posiadanego Semprona (dla uściślenia obecnie sprzedawane Athlony i Semprony będą działać na AM2+, tak samo jak Phenomy na AM2 tyle że Phenom nie rozwinie skrzydeł...). Co do dysków - nowe płyty posiadają conajmniej po jednym kanale IDE więc stary dysk na jakiś czas można podłączyć, ale lepiej zaopatrzyć się w coś na SATA, bo ma lepsze przesyły. Tak poza tym to niskobudżetowe Gigabyte na AM2 to dziadostwo - w przedziale do 200 zł króluje Foxcoon na chipsecie A690.

 

P.S. Zasiłka nieciekawa :> ale może sobie poradzić, chociaż dla pewności najlepiej zainwestować w coś z conajmniej 400W i to dobrej firmy...

Odnośnik do komentarza

Witam

 

 

Chciałbym ulepszyć swoj komputer o Karte Graficzna + Ramy...

 

Na poczatku podam jakiego mam kompa:

1.Procek:AMD Athlon 64 3500++ Box

2.Płytka Głowna: GigabyteGa-K8N-SLI- nForce 4 SLI,SATA II,PCI-Ex,S-939,OEM

3.Ramy Kingston DDR 1024 MB/400/CL 3

4.Karta Griaczina PCIEex XFX GF 6600 GT 256MB DDR,128 Bit

 

1.Ramy:

-Nie wiem czym sie roznia Ramy DDR,DDR2,DDR3(tzn podobno szybkościa)

-Czy bede mogł zainstalowac DDR2 ?

-Czy zobacze roznice duza miecy 1 GB a 2 GB?

 

2.Karta Graficzna.

-Nie wiem jaka karte graficzna mam kupic?Ma ona służyć do gier tak zeby była dobra,posłuzyła 2,3lata...obecne gry zeby chodziła na maksa, i zeby zgadzała sie z płyta głowna. Karta Graficzna do 400zł

 

3.Jezeli bede kupował ten sprzet to musze cos z nim robic jakos uaktualnic w komputerze czy komputer sam mi wykryje nowe cześci.

4.Chciałby przed wszystkim grać na wiekszej ilości lig w Fma ...no i karta graficzna do gier nowych:P..to juz inna bajka

 

Czekam na odpowiedz i pozdrawiam

 

Kupuje w sklepie www.arest.pl

Odnośnik do komentarza
2.Karta Graficzna.

-Nie wiem jaka karte graficzna mam kupic? Ma ona służyć do gier tak zeby była dobra,posłuzyła 2,3lata...obecne gry zeby chodziła na maksa, i zeby zgadzała sie z płyta głowna. Karta Graficzna do 400zł

tak to tylko w Erze Panie...

jak podwoisz fundusze na grafikę to możesz kupić 8800GT, ale i tak nie masz gwarancji, że najnowsze gry ruszą na maksa :) A za rok czy dwa to karta ta będzie pewnie przeżytkiem. Obecnie w cenie do 400 zł możesz kupić Radeona X1950Pro i to byłby chyba najlepszy wybór.

 

1.Ramy:

-Nie wiem czym sie roznia Ramy DDR,DDR2,DDR3(tzn podobno szybkościa)

-Czy bede mogł zainstalowac DDR2 ?

-Czy zobacze roznice duza miecy 1 GB a 2 GB?

W tę płytę możesz wsadzić jedynie DDR, ale różnica w wydajności DDR a DDR2 jest tak znikoma że w zasadzie niewarta komentarza. Dołożenie 1GB RAM zauważysz w grach. W codziennej pracy raczej nie będzie to zauważalne.

 

Oczywiście komputer wykryje nowe części i poprosi o instalację sterowników (rozumiem, że masz XP?)

Instalując grafikę musisz najpierw odinstalowac starą kartę, fizycznie wymienić ja na nową i po starcie kompa zainstalować sterowniki do nowej karty.

Odnośnik do komentarza

Mam zamiar zrobić upgrade kompa - taki bardzo gruntowny. Obejmować będzie wymianę płyty głównej, procka i pamięci. (grafikę, dysk, napędy i zasilacz zostają).

 

Poczytałem trochę forum PCLab i tam piszą, że opłaca się w chwili obecnej wejść w Intela + oczywiście DDR2. No ok, jestem w stanie przesiąść się po 8 latach z AMD :)

 

Mam do wydania na te trzy części około 1200 - 1500 zł.

 

Jaka jest różnica między np. E2160, a E6750? Trochę wypadłem z tematu i nie wiem czy opłaca się dorzucić dwie stówy na ten drugi procek

 

Czy w najbliższym czasie giganci mają zamiar wejść z nowymi prockami, nową technologią, która zniszczy wszystko co było do tej pory? Bo może warto odczekać...

Odnośnik do komentarza
Jaka jest różnica między np. E2160, a E6750? Trochę wypadłem z tematu i nie wiem czy opłaca się dorzucić dwie stówy na ten drugi procek

Różnica jest w ilości cache. E2160 ma 1 MB a E6750 ma 4MB. Czy te 3 MB warte są 200 zł? Odpowiedź zależy od tego do czego będziesz komp wykorzystywał. Jeśli jednak zdcydujesz się na serię uboższą w cache to polecam E2140 a nie E2160. Sam mam E2160, ale te procki kręcą się bez problemu o 50% i więcej procent, więc tutaj lepiej chyba zainwestować w solidny mainboard i chłodzenie. Oczywiście mowa o kręceniu powyżej 50% mocy proca bo owe 50% bez bólu wyciąga mój Asrock przy chłodzeniu BOXowym i wzroście temp. procka ledwie o 2-3 stopnie.

 

Co do RAM to rozsądnie jest wziąć 2GB chyba, że zamierzasz przesiąść się na Vistę. Wtedy to i 4GB to mało :)

 

Poczytaj sobie to: KLIK!

 

IMHO nie ma co się pchać w X38 bo to po prostu wywalanie kasy za NOWOŚĆ, czyli coś co za 2-3 miechy kosztowac będzie dużo mniej. Wydając 400-450 zł na płytę (mam sentyment do Abita) + E2140 (solidnie podkręcony) + 2GB RAM wydasz na całość około 1000 zł.

Odnośnik do komentarza
Różnica jest w ilości cache. E2160 ma 1 MB a E6750 ma 4MB. Czy te 3 MB warte są 200 zł? Odpowiedź zależy od tego do czego będziesz komp wykorzystywał. Jeśli jednak zdcydujesz się na serię uboższą w cache to polecam E2140 a nie E2160. Sam mam E2160, ale te procki kręcą się bez problemu o 50% i więcej procent, więc tutaj lepiej chyba zainwestować w solidny mainboard i chłodzenie. Oczywiście mowa o kręceniu powyżej 50% mocy proca bo owe 50% bez bólu wyciąga mój Asrock przy chłodzeniu BOXowym i wzroście temp. procka ledwie o 2-3 stopnie.

 

Odnośnie podkręcania - mam E2140, płytę AsRocka o właściwie identycznej specyfikacji co Ty (choć inny model), 1 giga DDR2 Kingstona, Zasilacz ten sam co Ty i nie mogę podkręcić swojego procka więcej niż o 17% (pamięci na auto, więc nawet nie dochodzą do 667). Jak widać zależy jak się trafi - przypuszczam, że to wina mojej płyty. Ale ogólnie jak się czyta to te procki bardzo dobrze się kręcą, chyba że ma się wyjątkowego pecha. Ale jakby wziąć jakąś markową (choćby tego Abita) to myślę, że poszedłby ładnie.

 

PS. A jak tam w końcu z tym PCI-E u Ciebie, Dix_? x16 czy tak jak pisałem x4?

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...