Skocz do zawartości

Składanie kompa - pomoc w wyborze


Rekomendowane odpowiedzi

Wiecie może gdzie mogę sprawdzić jaki najlepszy procesor i ile/jakiego RAMu wejdzie mi na płytę główną ASUSTek P4P800? Zupełnie się na tym nie znam, a wiem tyle, że na starej konfiguracji mój PC już ledwo zipie :> ...

KLIK!

 

Kliknij, wybierz swoją płytę, następnie kliknij "Specyfikacja" i wszystko już będziesz wiedzieć. Na pierwszy rzut oka wychodzi, że będzie to P4 3,2 GHz.

Odnośnik do komentarza

Witam, chciałem poznać Waszą opinię, co sądzicie o takim zestawie:

 

Monitor: 19" Asus VW191S black

Grafika: GeForce 8600 GT Palit 256MB HDTV & DVI (PCI-E) Sonic+

Procesor: Intel Core2 Duo E4500 2,2GHz (S775)

RAM: Kingston DDR2 2x 1GB 800MHz CL5

Płyta: Asus P5K Intel P35

Dysk: Seagate 250 GB Barracuda 7200.10 (16MB, Serial ATA II, zapis prostopadły)

Obudowa: Tracer TRO-719 PUMA 4Life Prescot

 

Zaznaczam, że chcę złożyć komputer do 2500zł z w miarę przyzwoitym RAMem i procesorem (karta nie taka ważna, ale dobrze by było jakby pociągnęła gry wydawane za np. 3 - 5 miesięcy ;) ) i skupiam się tylko na tych częściach, tzn nie dokupuje żadnego napędu itp. tylko te co są wymienione (oczywiście modyfikacje na +, mile widziane). Aha i co sądzicie o monitorach panoramicznych, czy są z nimi jakieś problemy i ogólnie jak się na nich pracuje, gra?

Odnośnik do komentarza
co sądzicie o monitorach panoramicznych, czy są z nimi jakieś problemy i ogólnie jak się na nich pracuje, gra?

 

Praca na panoramicznych monitorach jest bardzo przyjemna, kiedyś w pracy mialem dwie tradycyjne 19' podłączone do jednego kompa. Teraz pracuje na jednym panoramicznym 22' (niestety Acer) i jest to rozwiazanie IMHO dużo lepsze poniewaz nie trzeba myszką szaleć po pulpitach i na biurku jest więcej miejsca. Co do gier to chyba jednak lepszy byłby zwykły format.

Odnośnik do komentarza
Witam, chciałem poznać Waszą opinię, co sądzicie o takim zestawie:

 

Monitor: 19" Asus VW191S black

Grafika: GeForce 8600 GT Palit 256MB HDTV & DVI (PCI-E) Sonic+

Procesor: Intel Core2 Duo E4500 2,2GHz (S775)

RAM: Kingston DDR2 2x 1GB 800MHz CL5

Płyta: Asus P5K Intel P35

Dysk: Seagate 250 GB Barracuda 7200.10 (16MB, Serial ATA II, zapis prostopadły)

Obudowa: Tracer TRO-719 PUMA 4Life Prescot

1) Monitor - niczego dobrego o Asusach nie słyszałem ani nie czytałem. Z własnych przeżyć mogę polecić LG L1960TR (ekran 4:3).

2) Grafika - mam tę kartę, ale nie "Sonic" i z tego co czytałem kupowanie wersji "S" nie ma sensu. Karta bez literki podkręca się równie dobrze jak i Sonic, i co ciekawe, do tych samych wartości MHz. Z perspektywy czasu zdecydowałbym sie jednak na Radeona X1950 Pro lub nawet XT (jeśli XT staniały).

3) Procesor - będę uparty i będę polecać wersje z okrojonym cachem czyli E21xx. Kosztują sporo mniej, wydajnościowo w zasadzie się nie różnią.

4) RAM - OK.

5) Płyta - tej płyty nie znam, ale w podobnej cenie kupisz Abita IP35 albo Foxconna, o którym przeczytasz kilka/kilkanaście postów wyżej.

6) Dysk - OK.

7) Obudowa - firma sugeruje, iż to jakiś badziew. Lepiej kup samą skrzynkę bez zasiłki (nawet Tracer) i dokup firmowy, solidny zasilacz.

 

W kosztach powienieneś się zmieścić bez problemu.

Odnośnik do komentarza
Co sądzicie o takiej konfiguracji kompa?

http://allegro.pl/item278964555_najtaniej_...0gb_dvd_rw.html

Nędza :D

Moje fundusze ograniczone są do 1k zł. :) Obecny komp jest prehistoryczny bez możliwości apdejtu.

1k to sporo pieniędzy. :>

Do czego ten komp ma służyć? Rozumiem, że 1k możesz wydać na blaszaka bez monitora?

Tak, bez monitora. Głównie ma służyć do Fma, ale też chciałbym pograć w jakieś nowsze gry np. Pes. Zdaję sobie sprawę, że nie będzie tak łatwo dobrać konfigurację.

Odnośnik do komentarza
2) Grafika - mam tę kartę, ale nie "Sonic" i z tego co czytałem kupowanie wersji "S" nie ma sensu. Karta bez literki podkręca się równie dobrze jak i Sonic, i co ciekawe, do tych samych wartości MHz. Z perspektywy czasu zdecydowałbym sie jednak na Radeona X1950 Pro lub nawet XT (jeśli XT staniały).

Doktorku, sęk w tym, że płyty Sonic są fabrycznie podkręcone (a Sonic+ jeszcze bardziej) :) Więc jeśli ktoś nie jest maniakiem kręcenia to lepiej dołożyć te 30 zł i kupić Sonic+. Sama karta demonem nie jest, ale w przedziale cenowym do 400 zł jest chyba najlepsza (chyba że się znajdzie za tyle X1950Pro).

Co do DX10, to można jeszcze zakupić nie dawno wypuszczonego Radeona HD3870 lub HD3850. Jednak na razie słabo z ich dostępnością, a co za tym idzie - sprzedawcy bardzo podnoszą ceny :/

Odnośnik do komentarza
Co sądzicie o takiej konfiguracji kompa?

http://allegro.pl/item278964555_najtaniej_...0gb_dvd_rw.html

Nędza :D

Moje fundusze ograniczone są do 1k zł. :) Obecny komp jest prehistoryczny bez możliwości apdejtu.

1k to sporo pieniędzy. :>

Do czego ten komp ma służyć? Rozumiem, że 1k możesz wydać na blaszaka bez monitora?

Tak, bez monitora. Głównie ma służyć do Fma, ale też chciałbym pograć w jakieś nowsze gry np. Pes. Zdaję sobie sprawę, że nie będzie tak łatwo dobrać konfigurację.

 

 

zestawy z purepc (bez monitora i bez obudowy):

 

1. Zestaw z oddzielną kartą graficzną.

Procesor : AMD Athlon X2 4000+ Brisbane 65nm - 210 zł
Płyta Główna : Gigabyte M61P-S3 - 179 zł
RAM : Kingston 1GB 667Mhz - 65 zł
Karta Graficzna : Palit 7300GT Sonic 256MB DDR3 - 179 zł
Zasilacz: Modecom MC-350ATX 2.0 - 99 zł
HDD : Samsung 200GB 8MB Cache - 190 zł
Napęd : Pioneer DVR-212D SATA - 120 zł

RAZEM : 1042 zł



2. Zestaw na C2D.

Procesor : Intel Pentium Dual Core E2140 - 215 zł
Płyta Główna : Gigabyte P31-DS3L - 235 zł
RAM : Kingston 1GB 667Mhz - 65 zł
Karta Graficzna : Palit 7300GT Sonic 256MB DDR3 - 179 zł
Zasilacz: Modecom MC-350ATX 2.0 - 99 zł
HDD : Samsung 200GB 8MB Cache - 190 zł
Napęd : Pioneer DVR-212D SATA - 120 zł

RAZEM : 1103 zł

Odnośnik do komentarza

Droga braci forumowa!

Mam sprawę, otóż będę składał nowy komputer. Według pierwszych obliczeń będę w stanie wydać ok 2 tysięcy złotych. Jeśli ktoś mógłby mi wypisać jakie "bebechy" powinienem zakupić. Zaznaczam jestem dupa, dlatego też nie podałem tego co przykładowo bym chciał kupić, bo po prostu się nie znam.

Co do mych wymagań to dysk 250GB, a co do RAM-u to 2GB. Interesowała by mnie niezła karta graficzna, ale na Boga w dobrej cenie a już w życiu w okolicach 4-cyfrówki... brrrrr :/:P Standardowo jakiś napęd i dość dobry procesor.

Co do płyt głównych - to nawet głosu nie zabieram - nie znam się w ogóle.

Jak by ktoś mi mógł rzucić pomysłem, byłbym niezmiernie rad. Z góry dziękuje. :)

Odnośnik do komentarza

Procesor : Intel Pentium Dual Core E2160 - 240 zł

Płyta Główna : Abit IP35 - 390 zł

RAM : 2x Kingston 1GB 667Mhz - 130 zł

Karta Graficzna : Sapphire HD3850 256MB - 699 zł

Zasilacz: Modecom MC-400ATX 2.0 - 130 zł

HDD : WD 320GB 16MB Cache AAKS - 280 zł

Napęd : Pioneer DVR-212D SATA - 120 zł

 

RAZEM : 1989 zł

 

za pclab.pl

Odnośnik do komentarza
Procesor : Intel Pentium Dual Core E2160 - 240 zł

Płyta Główna : Abit IP35 - 390 zł

RAM : 2x Kingston 1GB 667Mhz - 130 zł

Karta Graficzna : Sapphire HD3850 256MB - 699 zł

Zasilacz: Modecom MC-400ATX 2.0 - 130 zł

HDD : WD 320GB 16MB Cache AAKS - 280 zł

Napęd : Pioneer DVR-212D SATA - 120 zł

 

RAZEM : 1989 zł

 

za pclab.pl

Model IP35 (non -E) podobno nie ma feleru ze startowaniem na zimno, także nie będzie z nią problemu. Mimo wszystko... sam wziąłbym Foxconna albo lepiej Asusa P5K-E/P5K PRO. Zakładam, że PJM nie podkręca lub podkręca delikatnie więc proca sugerowałbym przynajmniej E4500 - nawet na def. będzie przyzwoicie choć grafika chętniej wsprółpracowałaby z jeszcze mocniejszym. Pamięć ok, grafa jak najbardziej, zasiłka, dysk, nagrywara też (o ile się nie trafi lipna sztuka 212, których na rynek trochę Pioneer wrzucił - nie czytały CDków :keke:)... brak budy. Kwestia gustu ale popularny CM Elite 330 będzie w sam raz. ;)

Odnośnik do komentarza

Chciałem się dowiedzieć, co sądzicie o takim zestawie?

Procesor: Intel Core 2 Quad Q6600, 2.4 GHz

Karta Graficzna: Gigabyte Radeon HD3870 512MB DDR4

RAM: 2x Geil 1GB 800Mhz

Reszty nie piszę, bo to pozostawiłem informatykowi. Co do grafiki, to miałem do wyboru Asus GeForce 8800 GT 512MB DDR3, ale za niższą cenę i praktycznie identyczne parametry zdecydowałem się (wstępnie) na Radka.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...