Skocz do zawartości

Składanie kompa - pomoc w wyborze


Rekomendowane odpowiedzi

Pomożecie ?

Poczytaj sobie o zestawie Mitnika. Zamiany jakie można wprowadzić to zmiana karty GFX na GF 8800GT (na poczatku listopada ma kosztowac około 800 zł - są już przedsprzedaże).

Dokładnie. Ja bym się wstrzymał z kupnem aż GF8800GT będzie szeroko dostępny. Patrząc na testy to jest to najlepsza karta na rynku pod względem wydajność/cena. Niestety na razie niektóre sklepy (np. Komputronik) wykorzystują duży popyt ustalając cenę tej grafy na ~1000 zł :/

W Komsadzie jest sporo 8800GT od 808 zł do 955 zł, w zależności od producenta.

Odnośnik do komentarza
A to ma być z LCD czy monitor już masz? Do czego ten komp ma służyć? Do gier?

 

Monitor jest. Komputer ma być pancerny i mam go nie wymieniać przez parę lat :P, co do używania to do gier, inne rzeczy które robie na kompie nie wymagają aż takich paramentów :).

 

Z tych twoich propozycji to chyba wziąłbym znacznie mniejszy dysk kosztem większej ilości ramu (zmieściłbym się z kasą ?), Co do karty to shame on my, chodziło mi o tę GT bo czytałem waszą dyskusje w jakimś innym temacie, czeski błąd :).

 

Jeszcze ktoś by mógł mi powiedzieć, czy w karcie grafiki kluczowa jest ilość mb ? 320 musi być gorsza od 512, czy tam 640 ?

 

Dix dzięki za pomoc :*.

Odnośnik do komentarza
Komputer ma być pancerny i mam go nie wymieniać przez parę lat :P, co do używania to do gier, inne rzeczy które robie na kompie nie wymagają aż takich paramentów :).

Komputer kupiony teraz ma obsługiwać gry, które wyjdą za rok czy dwa? Zapomnij. Nawet jak kupisz 8800 Ultra SC to za dwa lata ta karta pewnie ruszy z grą ale na niewielkiej ilości szczegółów i mulić będzie. Takie już mamy czasy. :-k

 

Z tych twoich propozycji to chyba wziąłbym znacznie mniejszy dysk kosztem większej ilości ramu (zmieściłbym się z kasą ?)

A jaki to będzie system? Jak WinXP to 3 Gb z powodzeniem Ci wystarczy bo system i tak nie obsłuży więcej. Jeśli ma być Vista to i 4 GB to niezbyt dużo :|

 

Jeszcze ktoś by mógł mi powiedzieć, czy w karcie grafiki kluczowa jest ilość mb ? 320 musi być gorsza od 512, czy tam 640 ?

Pewnym nie jestem, ale IMHO to nie lośc pamięci decyduje a procesor i szybkośc pamięci. Zauważ, że najszybsza 8800 Ultra ma "ledwie" 320MB. Obecnie najbardziej opłaca się kupić wchodzące właśnie 8800GT co i ja pewnie za 1-2 miesiące zrobię. Po podkręceniu, wg testów, karta ta prawie dorównuje wspomnianej Ultrze.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Okey, Crysis wyszedł - czas myśleć nad upgradem. Podstawowe i wstępne pytanie jakie mam do zadania, to pytanie o to, czy na mojej płycie głównej pójdzie jeszcze jakaś sensowna grafika, czy też wraz z grafiką musi iść zmiany płyty głównej. Obecnie mam takie cuś -> http://img178.imagevenue.com/img.php?image...G_122_569lo.JPG

Odnośnik do komentarza

Barton - w tej chwili nie opłaca się ani ładować coś na tę płytę, albo szukać płyty z dobrymi parametrami i wyposażeniem do której włożysz obecnego procka. Na ten czas najlepiej kupić coś z Intela na sensownej płytce z Lga775 i do tego musowo jakąś lepszą kartę graficzną jeśli chcesz cieszyć się wysokimi detalami w Crysisie. Poza tym to może pociągnąć za sobą zmianę dysku :] na Sata... Ogólnie to sprzedając obecne części i dokładając nieco pieniędzy możesz złożyć naprawdę niezły sprzęcik... Za niedługo wychodzą Phenomy, może znowu będą obniżki cen :>

Odnośnik do komentarza
natomiast przygotuj sie na wymiane ramu widze 400mhz... a obecnie to afair sa 667/800 glownie stosowane

 

Nie wiem ile Barton ma tego ramu, ale ja kilka dni temu wymieniając giga 400 na giga 667 jeszcze na tym zyskałem, więc nie ma co straszyć ;) Dzisiaj wspomniane 1 GB DDR2 Kingstona można mieć już za 73 zł.

mialem na mysli to, ze przy nowej plycie starsze pamieci nie sa obslugiwane, stad ich ew. wymiana :]

Odnośnik do komentarza

Co myślicie o takim zestawie? nie mam za dużo pieniędzy na to wszystko, celuję głównie w to, żeby mi FM płynnie chodził :P

 

http://allegro.pl/item269223820_szok_athlo...sme_gf6100.html - płyta głowna + procesor - zintegrowana grafika

 

http://allegro.pl/item267377159_ddr2_1_gb_...promocja_.htmll - ramy

 

nad kartą pomyślę w przyszłości, póki co wystarczy mi ta zintegrowana..

Odnośnik do komentarza

 

Strona prowadzi donikąd :) A ile chcesz przekazać na zestaw?? :D

 

Hm, tak do 450 zł, góra 500..

 

Ostatecznie chyba zdecyduję się zakupić zestaw na proline.pl, w skład którego wchodzić będą :

 

ramy - DDR2 1GB PC2-5300 (667MHz) 65 zł..

płyta główna - Gigabyte GA-M61P-S3 s.AM2 NF6100 179 zł..

i procek - Athlon 64 x2 4000+ s.AM2 BOX 215 zł..

 

I tutaj pojawia się kilka pytań, czy ten sprzęt, da się wsadzić do każdej obudowy? I czy będzie on współpracował z każdym zasilaczem?

 

Chciałbym poznać także Waszą opinię, dotycząca w.w sprzętu (czyli Płyty głównej (szczególnie), procesora, i ramu)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...